طراحی یک مدار ساده برای پرس (کمک)

nanit

عضو جدید
سلام من رشتم مکانیک و اطلاعات زیادی راجب برق ندارم و می خوام یک مدار ساده با کمترین هزینه برای یک پرس هیدرولیک طراحی کنم.الان این پرس با یک کتید پایین میاد و با یک کلید بالا میرود و میخوام با یک کلید یک رفت و برگشت بصورت اتوماتیک انجام بده.لطفا راهنمایی کنید مرسی.

آخرین ویرایش:

right_az

عضو جدید
می تونید یک لیمیت سوییچ در انتهای جک پرس قرار دهید و آن لیمیت سوییچ کار کلید دوم را انجام بده ولی بصورت اتوماتیک با کمترین هزینه.

آخرین ویرایش:

nanit

عضو جدید
می تونید یک لیمیت سوییچ در انتهای جک پرس قرار دهید و آن لیمیت سوییچ کار کلید دوم را انجام بده ولی بصورت اتوماتیک با کمترین هزینه.

مرسی از جواب شما میشه لطفا بیشتر توضیح بدید ممنون

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز

مرسی از جواب شما میشه لطفا بیشتر توضیح بدید ممنون

سلام
یعنی مدارتون هیچ تغییری نمیکنه نسبت به مدار قبلی! فقط کار کلید دوم رو لیمیت سوئیچ انجام میده. یعنی شما شستی اول رو میزنید و جک میره پایین. وقتی جک به انتهای مسیر رسید به لیمیت سوئیچ برخورد میکنه و اونو تحریک میکنه و جک شروع میکنه بالا رفتن.
میتونید تو نت "مدار فرمان چپگرد راستگرد سریع" رو سرچ کنید و مدار رو ببینید و اگر سوالی داشتید بپرسید
موفق باشید

nanit

عضو جدید
دوست عزیز این جت هیدرولیک و پمپ در یک جهت میچرخه و با شیر برقی که با2 کلید کار میکنه جهت سیال جابجا میشه.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
دوست عزیز این جت هیدرولیک و پمپ در یک جهت میچرخه و با شیر برقی که با2 کلید کار میکنه جهت سیال جابجا میشه.

دوست من ربطی به پمپ و شیر برقی نداره اصلا
شما شستی دوم رو جذف میکنید و سیم هاشو میبندید به یه میکرو سوئیچ و این سوئیچ رو روی یک ساپورتی که در انتهای کورس جک قرار داره میبندید. تمام!

foodaji

عضو جدید
در تکمیل صحبت دوستمون باید عرض کنم اگر نیاز است که پرس در مرحله ای که در حال پرس میباشد مدتی خم مکث کند سپس بالا برود میتوان از یک تایمر هم استفاده کرد

mirzamohsen

عضو جدید
در تکمیل پاسخ سایر دوستان : به منظور ایمنی در ابتدای کار باید از دو شستی استارت به صورت سری استفاده کنید (چه در پرس و چه در گیوتین) با این در زمان انجام حتما نیاز است که هر دو دست به منظور شروع کار درگیر گردد و به هیچ عنوان دست در زیر پرس گیر نکند همچنین اگر بخواهید می توانید از خود مدار گیوتین استفاده کنید و گرنه پیشنهاد دوستان در مورد مدار پرس و نصب لیمیت سویچ و تایمر پیشنهاد مناسبی است

مجتبی فلاحی

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز با طرح درست سوال میتوانید بهترین جواب ها را دریافت کنید.
به نظر من شما باید اون دوتا کلید رو حذف کنید و از یک پدال استفاده کنید.البته در مورد پرس ها بهترین کار رعایت ایمنی هستش که با نصب دو شاسی به صورت سری انجام میشه.