طراحی چیدمان 1 تابلو کنترلی mcc

alireza 6271

عضو جدید
نقشه چیدمان تابلو mcc ،نوع ثابت ، طرح ریتال ، دارای 16 مدار ستاره مثلث و 3 مدار اینورتر (vfd)

پیوست ها

• MCC-Model.pdf
    2.5 کیلوبایت · بازدیدها: 1

sorosh1368

عضو جدید
نقشه چیدمان تابلو mcc ،نوع ثابت ، طرح ریتال ، دارای 16 مدار ستاره مثلث و 3 مدار اینورتر (vfd)
با سلام
ممنون اگه یکم بیشتر توضیح بدین ممنون میشم .
فکر میکنم برای پروژه های نفت و گاز بیشتر کاربزد داره درسته؟
راستی چرا بعضی از مدارات را
اینورتر (vfd) میزارن بعضی رو ستاره مثلث ؟ ببخشید میدونم سوال ابتداییه ولی خب یاد گرفتن بهتر از بلد نبودن

alireza 6271

عضو جدید
سلام
بایستی خدمتتون عرض کنم که
تابلو موردنظر ، یکی از تابلوهای 1مجتمع تجاری می باشد که طراحی کردم
علت استفاده ار اینورتر در 3 فیدر تابلو موردنظر به این علت میباشد که مصارف آن شامل فن های فشارمثبت است وبایستی دور موتور این فن ها متغیر باشد به همین خاطر از اینورتر مدل ALTIVAR212استفاده شده در سایر فیدر ها نیز بدلیل اینکه توان موتور از 11 کیلو وات بیشتر می باشد برای جلوگیری از ایجا جریان راه اندازی به صورت دوضرب ( ستاره -مٍثلث) راه اندازی می شود.

sorosh1368

عضو جدید
سلام
بایستی خدمتتون عرض کنم که
تابلو موردنظر ، یکی از تابلوهای 1مجتمع تجاری می باشد که طراحی کردم
علت استفاده ار اینورتر در 3 فیدر تابلو موردنظر به این علت میباشد که مصارف آن شامل فن های فشارمثبت است وبایستی دور موتور این فن ها متغیر باشد به همین خاطر از اینورتر مدل ALTIVAR212استفاده شده در سایر فیدر ها نیز بدلیل اینکه توان موتور از 11 کیلو وات بیشتر می باشد برای جلوگیری از ایجا جریان راه اندازی به صورت دوضرب ( ستاره -مٍثلث) راه اندازی می شود.
ممنون استفاده کردم .
فقط نمیشه بجای استفاده از روش ستاره -مثلث از سافت استارت یا درایو استفاده کرد؟؟؟
راجب جزییات تابلو و کلید و ... و اینکه روش طراحی و سایزینگ کلید ها و ... توضیح میدید.

alireza 6271

عضو جدید
پیشنهاد میشه ولی اغلب بدلیل هزینه بالا کارفرما صرف نظر می کنه. برای راهنمایی بیشتربه منابعی چون نشریه 110، راهنمای مبحث 13، کتب هنرستانی ،کاتالوگ محصولاتی مثل اشنایدر وزیمنس و... مراجعه کنید درضمن در این تابلوها بستر سازی برای سیستم bms هم صورت گرفته

بالا