طراحی و شبیه سازی فلرهای صنعتی

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
فلر خود پا یا خود ایستا

البته این نوع فلر به فلر خط لوله نیز معروف می باشد

[URL=http://ufile.info/up/][IMG]http://ufile.info/up/files/k9jlv6z9yngc8cyrs2jp.jpg[/URL][/IMG]

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
یکی از دوستان در رابطه با آتشخوان عکس هایی درخواست داده بودن.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سيستمهای برج سوزا، سيالاتی که از شيرهای اطمينان در واحدهای مختلف پالایشگاهها یا واحدهای شیمیایی خارج می شوند را جمع آوری کرده و پس از هدايت به منطقه ای امن، مي سوزانند. اين سيستم معمولاً شامل خطوط لوله و مخازن جمع آوری کنندة ميعانات گازی می باشد. طراحی و سايز کردن قسمتهای مختلف برج سوزا بر اساس استاندارد API RP 521 می باشد.
سيستمهای برج سوزا با قطرهای متفاوت Tip و Stack و ارتفاعهای متفاوت می باشد. انواع متفاوت نگهدارندةهای برج سوزا مطابق شکل زير می باشد:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
ظرف تجمع یا ذخیره سوخت ارسالی به فلر

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
عدم بکار گیری معادلات صحیح انتقال حرارت و تشعشع برای طراحی فلر این نتیجه را در پی خواهد داشت.

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
فلرهای سازه فلزی خود به سه نوع تقسیم بندی می شوند:

1- تک ساختاره

2- دو ساختاره

3- چند ساختاره

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
فلر تیپ FLARE TIP یا همان نوک آتشخان یا همان دودکش

فلر تیپ ها انواع مختلفی دارند، که هر یک کاربردهای متفاوتی را ایجاد می کند.

1- تیپ بدون دود

2- تیپ نوع بخار مدل FHP

3- تیپ نوع بخار مدل FSM

4- تیپ نوع هوایی مدل FCA

5- تیپ نوع فشاری مدل FCG

6- تیپ نوع احتراق سریع با نازل گازی

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سیستم کنترل شعله فلرها

این نوع سیستم ها به دو صورت دستی یا الکتریکی طراحی شده اند.

1- سیستم کنترل دستی

2- سیستم کنترل اتوماتیک

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
فلر همراه Mobile Flares

این نوع فلرها جهت تخلیه سریع گازهای تجمع یافته در یک واحد پالایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که یک واحد از کار بیفتد که موجب دفع نامطلوب گازها در محیط شود این گونه فلرها را سریعا به محل برده تا عملیات سوخت و دفع را انجام دهد.

galadrail77

عضو جدید
سايز كردن Enclosed Ground Flare

سايز كردن Enclosed Ground Flare

• :warn:

سلام به همه ي دوستان

فلر ايزوله شده ي زميني به فلري اتلاق ميشه كه مشعل اون در پايه ي آن و در داخل يك استوانه ي ايزوله شده (از نظر تشعشع،Heat radiation، نور ،Luminstory، و دما و البته تاحدي نويز) قرار گرفته
بيشتر در Landfill ها استفاده مي شود.
اين استوانه (Shell) بصورت داخلي ايزوله شده است و به عنوان wind Protection عمل مي كند.
و ...
حالا كسي ميدونه چطور ميشه سايزش كرد؟؟؟ چون از استاندارد هاي طراحي مثل در نظر گرفتن تشعشع براي ارتفاع، يا سرعت خروجي براي قطر اون خبري نيست.

ممنون ميشم جواب كاملي بديد.

زهرا69

عضو جدید
flare

flare

سلام . تمامی تصاویر این صفحه قفل هستند.من به تصاویر فلر و اجزای ان نیاز دارم.

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . تمامی تصاویر این صفحه قفل هستند.من به تصاویر فلر و اجزای ان نیاز دارم.
سلام
فکر کنم عکسها حذف نشده
یعنی سایتی که توش اپ کردهبودن بسته شده
شاید بتونی با ...... شکن ..... ببینیش
امتحان کن

mir48

عضو جدید
سلام استاد پیرجو
مطالب مفیدتونو دیدم راستش احساس کردم باید حداقل یه تشکر خشک و خالی ازتون بکنم. ایشالا پاینده و سلامت باشین.

farzad84

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شبیه سازی جداسازی اجزای با ارزش از گازهای فلر

شبیه سازی جداسازی اجزای با ارزش از گازهای فلر

Abstract
In the study separation of hydrogen sulfide in the flare stack gases using alkanolamines solution
and the subsequent reduction to elemental sulfur using the CLAUS process has been simulated
using Aspen Plus commercial simulator. Additionally hydrogen present in the gases was also separated
using a Pressure Swing Adsorption unit. The hydrocarbon constituents consisting mainly of C1 to C6
gases were subsequently flash separated. Simulation results show that methyl diethanolamine
solution provides the highest amount of absorption of hydrogen sulfide compared to other alkanolamines
such mono, di and tri ethanolamines.
Keywords: Clause process; pressure swing adsorption; Aspen Plus; flare stack gases; hydrocarbon recovery

متن کامل را می توانید از فایل پیوست دانلود کنید.

پیوست ها

• pc_1_2011_zargara_102.pdf
    341.7 کیلوبایت · بازدیدها: 1
بالا