طراحی و توسعه مدل بهینه انرژی در پالایشگاه نفت

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خلاصه
هزینه انرژی مورد استفاده در پالایشگاه به دلیل تلفات بالای انرژی اولیه قابل توجه است و بهینه سازی جریان ا نرژی در فرآیندها تأثیر چشمگیری بر اقتصاد پالایشگاه دارد . شناسایی تابع تبدیل پالایشگاه و برازش منحنی فعالیت پالایشگاه براساس اطلاعات تجربی اقدام مهمی است که بایستی در راستای ارزیابی جریان انرژی در یک پالایشگاه انجام شود . پس از شناسایی تابع تبدیل لازم است حل مسأله و پیداکردن نقطه بهینهبراساس شر ایط مرزی حاکم بر پالایشگاه صورت پذیرد . در این چارچوب مدل ریاضی جریان جرم براییک پالایشگاه نمونه (پالایشگاه شیراز ) توسعه داده شده . پتانسیل صرفه جویی هر یک از حامل های انرژی به میزان 3% نتیجه حاصل از این مدل است

M-F-CH

عضو جدید
سلام
پروژه من بهينه سازي برج تقطيرپالايشگاه (به طور كلي) مي تونيد كمكم كنيد چه طور مي تونم بهينه سازي رو انجام بدم.
از كجا شروع كنم؟؟؟؟
براي بهينه سازي از نطر اكسرژي چي؟؟

ezatpanahi

عضو جدید
بهينه سازي برج تقطير

بهينه سازي برج تقطير

سلام / اين پروژه بارها در كشور انجام شدهاست و همكاران من در پالايشگاه بندر عباس اين كار رو كامل انجام دادند و تو جشنواره خوارزمي هم بردن و هزار جاي ديگه . اگه كپي مي خواهيد مشكلي نيست ولي اگر دنبال تحقيق هستيد روي موارد ديگه كار كنيد
موفق و سلامت باشيد

سلام

پروژه من بهينه سازي برج تقطيرپالايشگاه (به طور كلي) مي تونيد كمكم كنيد چه طور مي تونم بهينه سازي رو انجام بدم.
از كجا شروع كنم؟؟؟؟
براي بهينه سازي از نطر اكسرژي چي؟؟

بالا