طراحی و برنامه نویسی شبیه ساز رباتهای صنعتی

مازارو

عضو جدید
این نرم افزار قرار است تحت Delphi و با استفاده از Opengl نوشته شود و اولین نرم افزار در این حوزه در داخل کشور خواهد بود محیط نرم افزار تقریبأ شبیه نرم افزار محبوب Easy-Rob بوده با قابلیت برنامه نویسی و شبیه سازی رباتهای موجود در صنعت همچنین طراحی و شبیه سازی بازوهای مکانیکی با ابعاد دلخواه با قابلیت انتقال اطلاعات از طریق OPC وEthernet و آموزش کامل در زمینه رباتیک.در حال حاظر قسمتهای محاسباتی برنامه به صورت dll در حال نوشته شدن هست .
این نرم افزار قرار است بر اساس استانداردهای جهانی تهیه گردد تا قابلیت فروش در سایر کشورها نیز فراهم شود.امید است مهندسین با پیشنهادات سازنده باعث هرچه بهتر شدن عملکرد برنامه شوند.

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
این نرم افزار قرار است بر اساس استانداردهای جهانی تهیه گردد تا قابلیت فروش در سایر کشورها نیز فراهم شود.امید است مهندسین با پیشنهادات سازنده باعث هرچه بهتر شدن عملکرد برنامه شوند.

پیشنهاد من:
برای اجرای با سرعت بیشتر از سی پلاس پلاس استفاده کن

سوال من:
دینامیک را چگونه حل می کند؟ المان محدود؟

مازارو

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز در برنامه معرفی شده قبلی(MAZARO) که تحت متلب نوشته شده کلیه محاسبات کینماتیکی و دینامیکی و کنترولی بازوها صورت گرفت یعنی برنامه ای کامل است اما نه تجاری.کاری که برنامه Easy-Rob انجام می دهد تنها ایجاد یک محیط سه بعدی جهت رندر تصاویر می باشد که آن هم از Opengl استفاده میکند یعنی برنامه Easy-Rob کاری با بخش کنترل ربات ندارد.
از لحاظ ایجاد تصاویر سه بعدی Opengl سرعتی بالاتر از حد نیاز رو فراهم میکنه و دلیل استفاده من از دلفی راحتی کار با ان هست که من احساس میکنم.
ساختار برنامه Easy-Rob بدین صورت است که تصاویر هر یک از بازوها ترسیم شده و یک اطلاعات کلی از نوع ربات و محل قرار گیری این بازوها در محیط سه بعدی را شامل می شود بقیه مسایل حل کینماتیک و دینامیک بازوها بر اساس DH و ضرب شکل هر یک از این بازو ها در اعداد محاسبه شده است.نحوه محاسبه در فایلهای dll قرار می گیرند و با برنامه اصلی ارتباط برقرار میکنند.
با تهیه برنامه اولیه Demo می توان کارهای زیادی روی ان انجام داد.
با سپاس