طراحی ویلا نامتقارن M در برلین

mostafaahmadi20

New member
برای معماران graft (پیوند) طراحی ویلا M فرصتی برای تجدیدنظر یا تصحیح طبقه بندی سنتی یک خانۀ شخصی بود. (در تفکرات گروه graft، معماری از کیفیت‌ها مشتق می‌شود و تنها می‌تواند از پیوند زدن حقایق مختلف و همچنین پیوند میان واقعیت و خیال خلق شود).
این ساختار شباهت بیشتری به تخته سنگ نسبت به یک خانۀ انسانی که در نظر ما هست، دارد. ظاهر یخبندان ویلا به وسیلۀ روکش فلزی نمای خارجی ویلا با صفحات سرامیکی بوجود آمده است.
این ویلا در یک دریای سبز قرار گرفته، استراتژیک قرارگیری ویلا به خاطر ارتباط بصری با منظره و چشم‌انداز اطراف است. این ظاهر نامتقارن ویلا در فضای داخلی ویلا هم منعکس شده است، بطوریکه عبور از بین اتاق‌ها یک حس باز بودن را نشان میدهد.تمام طراحی graft ویلا، با تصور طبیعت‌گرایانه زندگی درون سنگ، با استفاده از سنگ‌های تراورتن (نوعی سنگ آهک) در بسیاری از اتاق‌ها و راهروهای مارپیچ ویلا تقویت می‌شود.
طرف آشپزخانه و اتاق نشیمن ویلا، دو اتاق اضافی در طبقه همکف، یک اتاق خواب اصلی در طبقۀ بالا و همچنین یک راهرو بزرگ، تراس و چهار اتاق دیگر وجود دارد.

طبقه‌های مختلف ویلا را می‌توان از طریق پله‌های بیرونی مشاهده کرد. برای این پروژه معماران مواد را براساس دوام و قابلیت بازیافت خود و همچنین توانایی خود برای عایق سازی و نگهداری گرما انتخاب کرده‌اند. برای ادامه با موضوع طبیعت، سیستم گرمایشی و خنک کننده توسط یک سیستم وابسته به حرارت مرکزی زمین ارائه می‌شود که طراحی را به طور چشم‌گیری در چشم‌انداز یکپارچه می‌کند.
تهیه کننده:محمد اسداللهی - bolandasmaneh.ir
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا