طراحی هواپیمای فوق سبک

reza.rahmati

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان

من ارشد رشته عمران هستم.ولی به دلیل علاقه زیاد به کارطراحی وتولید هواپیمای سبک قصد کار این عرصه دارم ولی ازقوانین اطلاعی ندارم.آیا از نظرقانونی به من اجازه کاردراین زمینه داده میشه؟وبرای شروع به کارباید ازچه ارگانی مجوزگرفت؟

باتشکر

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
اگر قصد فروش هواپیما به صورت تجاری و رسمی و به صورت انبوه و قانونی رو دارین باید مجوز های سازمان هواپیمایی کشوری رو دریافت کنید که به نظر بنده بی خیالش بشی بهتره چون باید دارای مجوز سازمان طراحی -DOA- و سازمان ساخت-POA-گواهی تایید تایپ-TC- و....میتونید به سایت سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه کنید و از قوانین انواع رده بندی هواپیما اطلاع پیدا کنید در مورد شما فکر کنم CAD9808 و CAD VLA
http://www.cao.ir/rules
اگر برای استفاده شخصی خودتون باتشه قضیه یکم فرق داره که بهش هواپیماهای ساخته شده در خانه-home built-میگن

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان

من ارشد رشته عمران هستم.ولی به دلیل علاقه زیاد به کارطراحی وتولید هواپیمای سبک قصد کار این عرصه دارم ولی ازقوانین اطلاعی ندارم.آیا از نظرقانونی به من اجازه کاردراین زمینه داده میشه؟وبرای شروع به کارباید ازچه ارگانی مجوزگرفت؟

باتشکر
ارشد عمران و طراحی و تولید هواپیمای سبک ؟
حالا چرا سبک ؟
یعنی بدبختی ما برای تحصیل در دانشگاههای داخل یکیش همینه که تا ارشد عمران بخونی بعد هنوزم در رویای ساخت هواپیما باشی و خودتم ندونی که برای کسب جواب باید به کجا مراجعه کنی. این نهایت تربیت فنون و مهارتهای کار و اندیشه برای یک مهندس ارشد عمران هست که تو دانشگاه داخلی درس خونده.
مدرک بالا بدون هدف و بدون کوچکترین مهارت در زندگی و عرصه کار. این وضعیت یک فاجعه است.