طراحی حجم پیچیده در آرکی کد

amin_architect22

عضو جدید
سلام به همه دوستان...
من یه طرحی زدم شبیه سفره ماهی ولی توی طراحی سقفش توی آرشیکد موندم..میخوام یه شکلی شبیه سفره ماهی بدم نمیدونم چطوری اینکارو کنم.
کسی میتونه کمک کنه؟

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رفتم آرشیکد 15 بخرم گفتن نیومده...

wildshadow

عضو جدید
ارکیکد 15 این قابلیت رو داره جایی هم ندیدم که برای دانلود باشه

concreteman

عضو جدید
سلام به همه دوستان...
من یه طرحی زدم شبیه سفره ماهی ولی توی طراحی سقفش توی آرشیکد موندم..میخوام یه شکلی شبیه سفره ماهی بدم نمیدونم چطوری اینکارو کنم.
کسی میتونه کمک کنه؟

من هنوز با آرشیکد 15 کار نکردم اما آبجکتها در آرشیکد قابلیت تغییر خیلی بالایی دارن و تقریبا میشه هرشکلی باهاشون ساخت برای کشیدن یک سفره ماهی اما باید از ترکیب چند مود از آبجکتها در بخش basic object استفاده کرد . باید با slab و sphere هم بشه کشیدش
اگر ممکن باشه شکلشو ببینم بهتر میتونم راهنماییت کنم.
اگر تونستی با shell توی آرشیکد 15 بکشیش یه خبر بده.

wildshadow

عضو جدید
من سفارش می کنم حتما آرکیکد 15 رو بخرین تا هفت هشت ده تا شکل رو قاطی نکنید تا به حجم بزنید

samira770

عضو جدید
سلام بچه ها تو رو خدا یکی منو راهنمایی کنه من تو ارشیکد برای طرحی نمای مدرن مشکل دارم samiranidel@yahoo.com هرکسی میتونه کمک کنه بهم ایمیل بزنه ممنون از لطفتون

concreteman

عضو جدید
الان كه مدتيه با ورژن 15 كار ميكنم ميتونم به جرئت ميتونم بگم ساخت هر طرحي توي آرشيكد با دستور جديد shell امكان پذيره.
پايين چند تا از تمريناتم با شل رو ميزارم اميدوارم بتونيد ازش براي طراحي ايده بگيريد. توي هر دو تصوير فقط از دستور shell استفاده شده.

shell02.jpg
ghli02.jpg

mah.architect

عضو جدید
من ارشیکد 14 دارم کسی بلده باهاش 1 سقف شبیه الاچیق طراحی کنه؟؟؟؟:cry: کمک کنییییییییییییییییییییییننننننننن

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
ممنونم ولی اگه بگم multi-panel کجاس ؟؟؟؟؟؟:(

سلام.
وقتی اقدام به کشیدن روف میکنید دو راه واسه ترسیم دارید.یکش single plane و دیگری multi plane .تو عکس زیر نشون دادم.

Ashampoo_Snap_2013.11.03_14h01m08s_014_.jpg

اون قسمتی که با رنگ سبز نشون دادم واسه ترسیم آلاچیق.
نتیجه میشه این.البته من ضخامت رو یکم زیاد گرفتم.

مشاهده پیوست Ashampoo_Snap_2013.11.03_14h03m05s_015_.jpg

بالا