طراحی برج های تقطیر در خلا

Immortal Soul

عضو جدید
سلام دوستان من تازه عضو شدم و دانشجوی مهندسی شیمی-گاز هستم. 2تا سوال داشتم که ممنون میشم در موردشون اطلاعات و توضیحاتی بدین(برای یه تحقیق بهشون نیاز دارم):
1- چرا برج های تقطیر در خلا، در قسمت پایین یا در بالا یا بالا و پایین برج به طور همزمان، داری قطر کمتری نسبت به بدنه میانی برج هستند؟(مثل عکسی که گذاشتم)
2- نسبت تغییر ظرفیت(Turn Down Ratio) در برج چیست؟

پیوست ها

• Vacuum_Column.jpg
    Vacuum_Column.jpg
    11 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • Vacuum_Column.jpg
    Vacuum_Column.jpg
    14.2 کیلوبایت · بازدیدها: 1

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان من تازه عضو شدم و دانشجوی مهندسی شیمی-گاز هستم. 2تا سوال داشتم که ممنون میشم در موردشون اطلاعات و توضیحاتی بدین(برای یه تحقیق بهشون نیاز دارم):
1- چرا برج های تقطیر در خلا، در قسمت پایین یا در بالا یا بالا و پایین برج به طور همزمان، داری قطر کمتری نسبت به بدنه میانی برج هستند؟(مثل عکسی که گذاشتم)
2- نسبت تغییر ظرفیت(Turn Down Ratio) در برج چیست؟
سلام دوست من ...

برای طرح سوالات صنعتی خودتون به تاپیک زیر بروید : پرسش و پاسخ صنعتی

درباره سوال اولتان در تتاپیک پرسش و پسخ صنعتی پاسخ داده شده است، به لینک زیر بروید :
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...و-پاسخ-صنعتی?p=1035893&viewfull=1#post1035893

Immortal Soul

عضو جدید
سلام دوست من ...

برای طرح سوالات صنعتی خودتون به تاپیک زیر بروید : پرسش و پاسخ صنعتی

درباره سوال اولتان در تتاپیک پرسش و پسخ صنعتی پاسخ داده شده است، به لینک زیر بروید :
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...و-پاسخ-صنعتی?p=1035893&viewfull=1#post1035893
ممنون دوست عزیز ولی تو این تاپیک هم جواب شسته رفته ای نگرفتم.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
ممنون دوست عزیز ولی تو این تاپیک هم جواب شسته رفته ای نگرفتم.
سلام دوست عزیز ..

درباره سوال اولتو به نظرم بحث زیادی در تاپیک پرسش و پاسخ صنعتی شده ...و اطلاعات بیشتری به ذهنم نمیرسد ..

به هر حال فایلی را برای شما قرار می دهم که درباره
انواع برج از دیدگاه ساختمانی و اجرای عملیات تقطیر می باشد .. اطلاعات خوبی می توانید از ان کسب کنید ...

پیوست ها

• d-tower.pdf
    7.9 مگایابت · بازدیدها: 20

mhmzam

عضو جدید
به خاطر کاهش حجم در آن قسمت برج و مسایل صرفه جویی اقتصادی و کم کردن متریال برج می تواند باشد. جریان ورودی به برج تقطیر پس از جداسازی مقداری از بالا و مقداری از پایین برج و در صورت وجود جریان کناری مقداری هم از این مسیر خارج می شود در نتیجه حجم خروجی نسبت به ورودی کاهش می یابد و دیگر نیازی نیست که مثلا قطر بالای برج همانند میانه برج باشد. برای مثال گاز 150 درجه همرا بخار آب از پایین وارد برج شده و به سمت بالا حرکت میکند . در پکینگها یا سینیها با آب خنک شسته و انتقال جرم صورت می گیرد و اب همراه آن به زیر 100 درجه در فشار 1 اتمسفر می رسد و آب همراه گاز میعان شده و به سمت پایین برج می رود . در نتیجه حجم گازخروجی از بالای برج کم می شود و نیازی به قطر زیاد برج نیست.