[ طراحی اتصالات سازه فولادی] ►نشیمنگاه > اتصال صلب > اتصال مفصلی

hadafmand88

عضو جدید
سلام دوستان،خسته نباشید
من دارم دنبال اطلاعات از قاب نیمه صلب به زبان لاتین می گردم
ف اگه کسی مطلبی داره از کمکش ممنون می شم.

masood_heidari

عضو جدید
سلام دوستان،خسته نباشید
من دارم دنبال اطلاعات از قاب نیمه صلب به زبان لاتین می گردم
ف اگه کسی مطلبی داره از کمکش ممنون می شم.

دوست عزیز در چه موردی از قاب نیمه صلب می خواهی تحقیق کنی، من خودم چندین مقاله در مورد تعیین ضریب طول موثر ستون ها و همچنین چندین مقاله در مورد بهینه سازی اینگونه سازه ها دارم. همچنین کتاب Chen .W. F (ترجمه شدش هم هست، ترجمه طیبی نیا با عنوان طرح پایداری سازه ها) مطالب زیادی در مورد رفتار و همچنین پایداری اینگونه سازه ها داره، همچنین شما کافیه در google با عنوان هرچی که مدنظرتونه + semi rigid connection سرچ کنید مقالاته زیادی بدست می آرید چون قاب با اتصالات نیمه صلب یک سازه خاصی هم نیست که مقاله ازش کم باشه. یک کتاب خیلی خوبم هم دارم با عنوانه non-linear static and cyclic frames with semi-rigid connections نوشته Chan.S.L& chui.P.P.T من موضوعه سمینارم در مورد اتصالات بود ولی کارهای Chen.W.F اگر تونستی پیدا کنی خیلی خوبه چون روی اتصالات خیلی کار کرده.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

persian-golf

عضو جدید
[ طراحی اتصالات سازه فولادی] نشیمنگاه > اتصال صلب > اتصال مفصلی

[ طراحی اتصالات سازه فولادی] نشیمنگاه > اتصال صلب > اتصال مفصلی

با سلام...
لطفا تفاوت استفاده از نشینگاه های سخت شده زیر را برای بنده مشخص کنید. با تشکر
nabshi.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arghavanii

عضو جدید
تفاوت چندانی بین شکل وسط و سمت چپ وجود نداره چون در حالت مربعی تنش به صورت شکلی که پایین برات کشیدم بر نشیمنگاه وارد میشه بنابراین قسمت های اضافی سمت راس نشیمنگاه مربعی( با توجه به شکل) تنش رو تحمل نمی کنند پس برای اقتصادی و به صرفه بودن نشیمنگاه رو از مربعی به مثلثی (لچکی) تغییر می دهند.در باره شکل سمت راست مطمئن نیستم که همین توضیح کافیه یا دلیل دیگه ای داره!

tanesh.jpg

parsa631

عضو جدید
مهم درخواست طراحی و محاسبه بیلبورد تبلیغاتی 3 وجهی با موتور گردان
هر کس بتونه کمک کنه ممنون میشم
parsa631@yahoo.com
09392523879

بالا