طراحی آزمایش

Texi Tex

عضو جدید
سلام دوستان

من برای طراحی آزمایشام نیاز به راهنمایی دارم.نرم افزار ها و روش های متفاوتی برا ی اینکار وجود داره .مانند :

DOE design of experiments
,وRSM response surface methodology
یا موارد دیگری مثل minitab و...

در این موارد کسی تجربه و اطلاعاتی داره ؟

hamidrezachemeng

کاربر فعال
خب برای طراحی آزمایش یک سری کتاب وجود داره. من خودم یک بار دیدم توی سایت. یه سرچ میکنم لینک های مفیدی که پیدا کردم براتون میذارم

hamidrezachemeng

کاربر فعال
کاملترین چیزی که پیدا کردم این لینکه(فایل پی دی اف که در واقع یه کتابه)
www.jmp.com/support/downloads/.../jmp_design_of_experiments.pdf

Texi Tex

عضو جدید
یه مشکلی در لینک هست .کل لینک رو آوردم در مرورگر ولی صفحه باز نشد.

سوالمو اینطور مطرح کنم بهتره : زمانیکه آزمایشاتتون چند متغیره هستن و تاثیرات همرو باید بررسی کنید و در عین حال باید تعداد آزمایشات محدود باشه چه راهی رو پیشنهاد می کنید ؟

آخرین ویرایش:

hamidrezachemeng

کاربر فعال
خب راهی که به نظر من میرسه یعنی یکی از راها روش تاگوچی هست که تعداد آزمایش ها رو بهینه میکنه و در لینک کتاب بود.

abolfazl beiramy

عضو جدید
طراحی آزمایش

سلام دوستان
من دانشجوی ارشد شیمی هستم نیاز به یک پاورپوینت راجع به طراحی آزمایش دارم ممنون میشم اگه کمکم کنید.

engineer84

عضو جدید
یه مشکلی در لینک هست .کل لینک رو آوردم در مرورگر ولی صفحه باز نشد.سوالمو اینطور مطرح کنم بهتره : زمانیکه آزمایشاتتون چند متغیره هستن و تاثیرات همرو باید بررسی کنید و در عین حال باید تعداد آزمایشات محدود باشه چه راهی رو پیشنهاد می کنید ؟
با استفاده از نرم افزار design expert روش responce surface (central composite) طراحی نمایید. نقطه بهینه فرایند را نیز ارائه می نماید. در این روش بهتر است که تعداد متغیرهاتون حداکثر 4تا باشد.

z@r

عضو جدید
من دانشجوی ارشد شیمیم برای طراحی آزمایشام از کتاب طراحی آزمایش تاکوجی استفاده کردم مفید و جامع بود

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام لطفا مسخره ام
ولی برای چی باید ازمایش طراحی کنید؟
چه نکاتی را باید توجه کرد بش؟

emdmrb

عضو جدید
سلام
من این ترم درس طراحی آزمایش دارم. به دنبال پرژوه یا متنی هستم که روش RSM و همچنین روش Box-Behnken رو توضیح داده باشه
ممنون میشم اگر کمک کنید

saeed bahal

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم ، من روی یه پروژه طراحی آزمایش با تعداد ورودی های (متغیرها) زیاد کار می کنم ، با توجه به اینکه روش تاگوچی یا سطح پاسخ در نرم افزارهای minitab و design-expert روی تعداد ورودی ها محدودیت دارن ، میخواستم بدونم روشی (نرم افزاری) که بتونه واسه یه عامل با تعداد ورودی های زیاد (72 تا ورودی) طراحی آزمایش رو انجام بده وجود داره ؟
ممنون از توجه شما

pixxy

عضو جدید
سلام
یه سوال داشتم ، من روی یه پروژه طراحی آزمایش با تعداد ورودی های (متغیرها) زیاد کار می کنم ، با توجه به اینکه روش تاگوچی یا سطح پاسخ در نرم افزارهای minitab و design-expert روی تعداد ورودی ها محدودیت دارن ، میخواستم بدونم روشی (نرم افزاری) که بتونه واسه یه عامل با تعداد ورودی های زیاد (72 تا ورودی) طراحی آزمایش رو انجام بده وجود داره ؟
ممنون از توجه شما
از شبکه عصبی استفاده کنید.نمیشه؟
فکر کنم اون دوتا نرم افزار هم از شبکه عصبی استفاده میکنن و جواب ها رو به شما بر میگردونن.

خئهی72

کاربر فعال
سلام کسی هست به این برنامه تسلط داشته باشه بتونه کمکم کنه؟
من رشته ام مهندسی شیمی هست ولی یه پروژه با دیزاین اکسپرت دارم که هیچی ازین برنامه بلد نیستم.
ممنون میشم جواب بدید

lakistan

عضو جدید
سلام کسی هست به این برنامه تسلط داشته باشه بتونه کمکم کنه؟
من رشته ام مهندسی شیمی هست ولی یه پروژه با دیزاین اکسپرت دارم که هیچی ازین برنامه بلد نیستم.
ممنون میشم جواب بدید

من با design expert بخشی از پروژه ام رو انجام دادم. شاید بتونم کمک کنم.