ضوابط شهرداری و طراحی معماری

dar be dar

عضو جدید
سلام مهندس عزیز.
ممنونم که جواب بچه ها رو میدید و سپاس از زمانی که میگذارید.
من جسارتا چند تا سوال دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید
شرایطمو توضیح میدم.من نظارت پایه سه دارم.طراحی تازه قبول شدم و هیچی نزدم تا الان و سهمیه باز نکردم چون تازه قبول شدم.نظارت دوسال پیش گرفتم و تا الان 1200 متر زدم ولی هیچ کدوم از کارهام ازاد نشدن یعنی 1200 مترم گیر هست و 2800 متر بازه
سوالم 1- .سهمیه طراحی مثل نظارت 4000 متر هست؟
2-محدودیت تعداد کار داره طراحی؟اگه اره چند تا؟
3-سهمیه طراحی هر سال 4000 متر میدن یا مثل نظارت هست و تا یه کار ازاد نشه سهمیه جدید باز نمیشه؟
4-ایا میتونیم مثلا در یک سال از دو مهر نظارت و معماری البته در کارهای مختلف استفاده کنیم؟مثلا من تا الان 1200 متر نظارت زدم در سال 95 مثلا 2000 تا دیگه بزنم و در همون 95 از طراحی خودمم 3000 متر بزنم؟
5-الان من اگر عضو دفتری بشم و مهر طراحی بدم بهشون میتونم بیرون کاری رو برا خودمم مهر کنم طراحی یا باید همه بیان تو دفتر؟و اینکه اگر عضو دفتری باشم امضا نظارتم هم باید در اون دفتر باشه یا میتونم مثل قبل خودم بیرون مهر کنم؟
6-اگر عضو دفتری باشم بابت عضو بودن حداقل چند درصد به متراژم افزوده میشه و اگر قانون خاصی داره این ضریب ممنون میشم راهنمایی کنید
7-عرف خرید امضا طراحی به ازای هر متر مربع از مهندس چند تومان هست؟
دوستان ممنون میشم به ترتیب شماره گذاری جواب بدید تا هم من و هم دوستانی که نمیدونند مطلع بشند.ممنونم.جواب هر سوالی نمیدونید بگید نمیدونم و ممنون میشم اطلاعات 100 درصد درست بدید.
ممنون از زمانی که گذاشتید

7i7i

عضو جدید
سلام میشه در خصوص سایه اندازی تو شهرک های مسکونی راهنمایی کنید

bahar-spring

کاربر بیش فعال
باسلام خدمت دوستان
نیاز مبرم و فوری به جزوه ضوابط معماری و شهرسازی شهرداری دارم:(
ممنون میشم اگر کسی داره برام بفرسته:gol:

بالا