صنعت مخابرات ایران به چه تخصصی هایی نیاز داره ؟

variable

عضو جدید
من تا انجایی که میدونم . بسیاری از کارهای فنی شرکت های مخابراتی .توسط شرکتهای خارجی همچون انجام میشه . و مهندسانی که از خارج از کشور هستند در اداره این شرکتها در داخل کشور مشغول هستند و کارمندان ایرانی رو با ملاکهای خودشون در این شرکتها استخدام میکنند.
سوال من اینه که ایا واقعا در ایران متخصص فنی نداریم که به این میزان خارجی ها در انجام پروژه های مخابراتی سهیم هستند؟
اطلاعاتی بدهید تا بدانم صنعت مخابرات در ایران. نیاز به چه تخصص هایی داره.
ودانش ها و فنونی که نیاز داره . چه درحال چه در چندسال اینده. چیست

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من تا انجایی که میدونم . بسیاری از کارهای فنی شرکت های مخابراتی .توسط شرکتهای خارجی همچون انجام میشه . و مهندسانی که از خارج از کشور هستند در اداره این شرکتها در داخل کشور مشغول هستند و کارمندان ایرانی رو با ملاکهای خودشون در این شرکتها استخدام میکنند.
سوال من اینه که ایا واقعا در ایران متخصص فنی نداریم که به این میزان خارجی ها در انجام پروژه های مخابراتی سهیم هستند؟
اطلاعاتی بدهید تا بدانم صنعت مخابرات در ایران. نیاز به چه تخصص هایی داره.
ودانش ها و فنونی که نیاز داره . چه درحال چه در چندسال اینده. چیست

برق ( قدرت ، کنترل ) ، مخابرات الکترونیک ، فیزیک ( نظری ، کاربردی ) ، ICT ، کامپیوتر ( نرم افزار ، سخت افزار و IT ) حسابداری ، اقتصاد ( نظری ، بازرگانی ) ، برنامه ریزی سیستم های اقتصادی ، مدیریت صنعتی و دولتی ، مدیریت بازرگانی ، ریاضی ( کاربردی ) ، MBA ، علوم اجتماعی ( روابط عمومی ، ارتباطات اجتماعی ، پژوهشگری و برنامه ریزی علوم اجتماعی ) ، علوم ارتباطات اجتماعی ( روزنامه نگاری ، روابط عمومی ، تحقیق در ارتباطات ، مدیریت رسانه و تبلیغ ) مهندسی صنایع ، آمار و مترجمی زبان انگلیسی .

تا جای که من خبر دارم استخدام که شدید بعد دوره های مربوز را خواهید دید فکر کنم در حال حاظر تعمیر و تعویض سویچ ها باشه (قسمت مخابرات الکترونیک)
همشون ایرانی اند من خارجی ندیدم