صنعتی شریف

.:صافات:.

عضو جدید
شریف و نرم افزار!

شریف و نرم افزار!

سلام
با حدودا چه رتبه ای میشه نرم افزار شریف قبول شد؟!

tina_rascal

عضو جدید
salam khubi?ye soal dashtam mikhastam bedunam rotbeye shoam tu konkur chand bude va inke vorudiye che sali hastid?

136275

عضو جدید
سلام دوست عزیزلطفایک دانشجوی دکتری فعال ریاضی بهم معرفی کنید:نیاز به کمک دارم.ممنون

سلام دوست عزیزلطفایک دانشجوی دکتری فعال ریاضی بهم معرفی کنید:نیاز به کمک دارم.ممنون

khob in tormoz be surate laghzeshi amal mikone yani tormozaye mamuli lent chasbide bad momkeneke yey ho nagire vali in tormoza yani abs chon hey mire bala apaeen yani masalan laghzeshi ehtemale nagereftanesh kheili kame va ruye in tormoza roghan ba halate pashidegi miad
سلام

دوست عزیزلطفایک دانشجوی دکتری فعال ریاضی بهم معرفی کنید:نیاز به کمک دارم.ممنون

raz85

عضو جدید
امیدوارم همیشه این آرامش و دید مثبت رو داشته باشید.جدا می گم بابت نوشته هاتون مرسی مرسی مرسی مرسی مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

raz85

عضو جدید
سلام به همه دوستان و بزرگواران

معمولا تاپیک های مختلف رو مطالعه می کنم و اغلب از این طریق با آدم های مختلف تفکرات مختلف و برداشت های متفاوت آشنا می شم .

اینجا قصد دارم تنها تجربه خودم رو در زمینه تحصیلات دانشگاهی بیان کنم بخصوص علاقه مندان تحصیل در دانشگاه صنعتی شریف - ابتدا به چند جمله من دقت کنید :

1-آیا می دانید دنیای سایبر و محیط های مجازی بسادگی شما را با حجم عظیمی از اطلاعات می فریبد و شما را در خواب خرگوشی فرو می برد مگر اینکه با یک موجود مجازی اما هوشمند بشکلی هوشمند برخورد کنید .

2- آیا می دانید داشتن اطلاعات در مورد یک پدیده یا بقول عامیانه ( چیز ) به معنی علم داشتن نسبت به آن نیست .

3- آیا می دانید اگر اهداف و آرمان های خود را بر مبنای برداشت ها و تجربیات دیگران پایه ریزی کنید شاید هیچگاه فرصت بازگشت به نقطه صفر حرکت خود را باز نیابید و یا مجبور شوید بهای سنگینی برای آن بپردازید.

4- آیا می دانید شما موجودی منحصر به فرد با دنیایی کاملا متفاوت از دیگران با مشخصه هایی بارز هستید .

5-آیا به خاطر دارید چند بار در زندگی خود به خاطر نظرات موافق و مخالف رویا های خود را به فراموشی سپرده اید .

6- آیا شما قربانی یا یک برنده هستید ؟

تجربه شاید عجیب من :
من این سوالات را در سن 31 سالگی از خود پرسیدم و پس از سالها کار و فعالیت در زمینه هایی متفات از رشته تحصیلی و تخصصم ( مهندسی برق - الکترونیک ) به یکباره بر زمان پیروز شدم آنرا متوقف کردم و شروع کردم به بازسازی رویا هایم بی تفاوت نسبت به تغییراتی که دنیای مکان-زمان-ماده وانرژی مرا به حرکت در راستایش محکوم کرده بود.

بهای سنگینی پرداختم تا به این نقطه رسیدم از دست دادن سلامتی و جوانی در طی سالهای اسارت در زندان زمان و مکان -از دست دادن عشقی که امروز بیش از سالهای قبل وجودم را آکنده از شور می کند اما نیست تا التهاب و شورم را نظاره کند - از دست دادن رویاهایم و حتی معنویتی که سالهای جوانیم را در راهش خرج کردم ( آری این عجیب از و کمی باور نکردنی اما این واقعیتی است که برایم رخ داده تنها به این دلیل که به ندای درونم گوش نسپردم و رویا هایم را فراموش کردم درونم شور دانستن بود و تحقیق و نگارش و کشف اسراری که مرا در خود غرق می کرد اما در آن سالها انجام یکسری فعالیت های ماشینی و تکراری بدون تفکر و از روی عادت و دور شدن از خود واقعی دور شدن از فعالیت فکری که عاشقش بودم و ... از من موجودی متفاوت ساخت )

یک سال و نیم در خانه ماندم و شروع کردم به باز یافتن خود و مطالعه برای قبولی در کارشناسی ارشد آن هم فقط به دانشگاه شریف نه اشتباه نکنید اینجا را نه بخاطر اسمش فقط بخاطر آنچه درونم می طلبید انتخاب کردم و آنروز ها تمام ورودی های اطلاعاتی ام را بستم و فقط مطالعه و مطالعه و مطالعه نه کلاس کنکور نه آزمون های آزمایشی نه وب گردی و تاپیک خوانی ارتباطم با دنیای بیرون قطع بود حتی نمی دانستم کنکور چه تغییراتی کرده فقط یک روز با یک کله طاس و بیریخت رفتم پست خونه و دفترچه گرفتم و باقی مراحل در آن یک سال و نیم خود را برای امتحان تافل و ایلز هم آماده کردم فقط به سراغ مراجع اصلی و اینگلیسی رفتم ریاضیاتم رو از اول دبستان مرور کردم راستش شده بودم یپا راسپوتین اصلا دیونه شده بودم شبها خوابهام یا شامل حل کردن مسله و تست میشد یا صحبت با آدم های عجیب و غریبی که اسم خیلی هاشونو در کتابها می خوندم و سرتونو درد نیارم با رتبه یک رقمی در دانشگاه شریف قبول شدم باز تمام ورودی هام بسته بود هدف بعدی مشخص شد
و از همان نقطه ورود قدم بعدی را برداشتم و امروز برنده ام نه بخاطر اینکه در شریف تحصیل کردم و فارغ التحصیل شدم بخاطر اینکه به ندای درونم پس از سالها گوش دادم می دانید پس از سالها چه فهمیدم علت این ندای درونی آشنایی با آدم هایی بود که باید با آنها روبرو می شد و آینده ام را با همین ارتباطات شکل دیگری دیدم اصلا این محیط علمی شریف نبود که مرا به خود فرا می خواند بر خلاف آنچه می اندیشیدم.

در پایان یک چیز یادم رفت من از دانشگاه آزاد یکی از شهرستان ها فارغ التحصیل شده بودم و معدلم کمتر از15 بود .

امیدوارم همه کسانی که این نوشته را می خوانند به ندای قلبی خود گوش فرا دهند و به آنچه موفقیت می پندارند دست یابند .:)

امیدوارم همیشه این آرامش و دید مثبت رو داشته باشید.جدا می گم بابت نوشته هاتون مرسی مرسی مرسی مرسی مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییی​

م حمید

عضو جدید
سلام جدا ازحضورت تو این بحث خیلی خوشحالم..من مهندسی شیمی میخونم.(کارشناسی) /میشه منو براارشدراهنمایی کنید...کلاس کنکور/ازمون................... /
سلام دوست خوبم، انشا‌الله که با موفقیت دورتون رو تموم کنی‌.
شما که شریفی هستی‌، پس باید پرفسور وثاقی را بشناسی؟! درسته؟! همون شخصی‌ که ۲سال چهرهٔ ماندگار شد و چند ساله رئیس دپارتمان فیزیک شریف بود. به جا آوردی؟!
من با ایشون فیزیک داشتم، و هنوز دارم. ترم اول ایشون من رو فیلد کرد، اولش از دستش کفری بودم، اما وقتی‌ شخصاً رفتم باهاش صحبت کردم، دیدم واقعا حق داشتم که اینطوری بشه. ایشون درسی‌ به من داد که ارزشه از دست رفتن ۱ترمم رو داشت.
پس خودمون رو بخاطر نمره که نمیدان و از این جور حرفا زدنها گول نزنیم (شرمند بخدا) خودمون پر توقع هستیم.
پرفسور مهری رو چطور، می‌شناسی‌؟! پدر علم ریاضی‌ ایران......
ایشون چهره‌ای داره که وقتی‌ میبینی‌ جدا به اسم ایرانی‌ بودنمون افتخار می‌کنیم.‌ای کاش حرف هایی که از سر دلسوزی پدرانش برامون میزد رو ضبط می‌کردم، تا همه ازشون فیض میبردن.
و در مورد عشق و احساسات...... برا همه هست، اما، مرد انست که در کشاکشه زندگی‌ سنگه زیرین آسیاب باشد. یادمون باشه، هرچیزی ارزشه نگاه کردن رو نداره دوست عزیز من.
(از اینکه بالا ممبری حرف زدم شرمند) اما، بیشتر باید به خودمون فکر کنیم

mousavi_66

عضو جدید
میبخشید من ایشالا از مهر ارشدم تو شریف شروع میشه
الان به ی استاد اونجا ایمیل زدم گفت بیا حضورا کارت دارم. من نمیدونم چه جوری برم . اخه انتظامات گیره و داخل راه نمیده. چیکار کنم؟ دسترسی به دوستام تو شریف هم ندارم
راهنماییم کنید لطفا

no0oshin8

عضو جدید
با کدوم استاد قرار داری؟ خوب بهش میل بزن باهاش هماهنگ کن به حراست بگو با استاد فلانی کار دارم بهش زنگ میزنن اونم تایید می کنه ! به همین سادگی!!!

asemuni75

عضو جدید

سلاممممممممممم

میخواستم یه سوال کنم ؟؟؟

اینکه شما که تو دانشگاه های خوب کشورین ، تو دبیرستان های خاص ( مثل تیزهوشان) درس میخوندید ؟؟؟

من دبیرستانم عادیه ... نمیتونم برم دانشگاه خووووووووووووووب

ممنون میشم جواب بدین ! :gol::gol:

z_painkiller

عضو جدید
میبخشید من ایشالا از مهر ارشدم تو شریف شروع میشه
الان به ی استاد اونجا ایمیل زدم گفت بیا حضورا کارت دارم. من نمیدونم چه جوری برم . اخه انتظامات گیره و داخل راه نمیده. چیکار کنم؟ دسترسی به دوستام تو شریف هم ندارم
راهنماییم کنید لطفا

آره خیلی گیر میده دم در ...اما بهترین روشش اینه که بگی جاگذاشتم....بعد میگه کدوم دانشکده ای و شماره دانشجویی بده
شماره دانشجویی با این فرمت خوبه 86110256....البته 3رقم آخر رو هرچی خواستی می تونی بگی
ممکن اسم رئیس دانشگاه(روستا آزاد) یا دانشکده(مولایی) رو هم بپرسه....موفق باشی

z_painkiller

عضو جدید
سلاممممممممممم

میخواستم یه سوال کنم ؟؟؟

اینکه شما که تو دانشگاه های خوب کشورین ، تو دبیرستان های خاص ( مثل تیزهوشان) درس میخوندید ؟؟؟

سلام....شاید اکثر بچه ها این شرایطی که می گی رو داشته باشن....ولی ای قضیه برای همه نیس ....خیلی از دوستای من که تیزهوشان بودن الان دانشگاه آزادن و خیلی هاشونم شریف....
کاملا به درس خوندنت بستگی داره...ولی ازونجایی که تو مدارس تیزهوشان یا حتی مدارس خوب دولتی و غیر دولتی یه برنامه ریزی خوبی برای کنکور وجود داره موفقیتشون بیشتره...پس اگه مصمم باشی و خیلی خوب درس بخونی حتما می تونی
ولی به نظرم خیلی بین دانشگاه های تاپ مثلا تهران و شریف فرقی نیست...واقعا شریف چیز خاصی نیست.....ولی خوب گویا مدرکش واسه کار تو ایران معتبر تره و برای ادامه تحصیل خارج از کشورم با شریف یکم راحت تر میشه پذیرش گرفت

nasim.1371

اخراجی موقت
سلام
ببخشید من می خواستم کلیه ی منابع درسی (اسم کتاب ها و نویسنده یا انتشارات...) کارشناسی مهندسی مکانیک شریف رو تهییه کنم تا مطابق چیزی که اونا میخونن درس بخونم و برای ارشد بتونم این دانشگاه و این رشته رو قبول بشم.(الان من فیزیک اتمی می خونم و بهم گفتن امکان تغییر رشته در ارشد برام وجود داره.)
می تونید راهنماییم کنید چه طور میتونم از منابعی که استفاده می کنند مطلع بشم؟

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممممممممممم

میخواستم یه سوال کنم ؟؟؟

ببین کلا زیاد فرقی نمیکنه کجا باشی.
به جز چند تا دانشگاه معتبر تهران (شریف،امیر کبیر،خواجه نصیر،علم و صنعت،دانشگاه تهران) که دانشگاه های برتر کشورن،بقیه دانشگاه های سراسری حدودا توو یه سطح درس میدن پس زیاد به جاش فکر نکن همینکه بتونی سراسری دربیای کافیه.
در ضمن اینم بگم که قبول شدن توو این 5 دانشگاه اونم یه رشته عالی مثلا برق یا مکانیک واقعا شاخ غول شکستن میخواد و نباید به مدرسه ت اکتفا کنی.
تا اونجاییکه میتونی باید خودتو بالا بکشی و هدفتو از بقیه همکلاسی هات جدا کن تا بتونی موفق بشی.
اگه هم نتونستی هیچ اشکالی نداره... .
یه دانشگاه سراسری دیگه دربیا مطمئن باش اونجا هم در یه حد قابل قبولی بهت درس داده میشه و کلا توو دانشگاه ها استاد خوب نایابه حتی توو شریفش و باید خودت بتونی درس بخونی.
اتفاقا خیلی بهتره که دولتی هستی و معلمای خوبی نداری و به این شرایط عادت میکنی چون مطمئن باش توو دانشگاه هم استادای خیلی خوبی پیدا نمیکنی.:D

موفق باشی.

S@M@NEH

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام
اینجا کسی صنایع نمیخونه ؟ من یک کم کمک میخوام . ترجیحا ارشد :smile::smile:
پیشاپیش ممنون

alireza123456

عضو جدید
سلام به دوستان گرامی
فقط یه سوال خیلی ساده از دانشجو های شریف:
آیا واقعا از شرایط دانشگاه خود راضی هستید؟
من یه دانش آموزم که دوست دارم سال دیگه اونجا باشم اما الان که این تاپیک ها رو خوندم دو دل شدم:confused::confused::confused::confused::eek::eek::eek::eek:

اکرم.ق

عضو جدید
سلام به دوستان گرامی
فقط یه سوال خیلی ساده از دانشجو های شریف:
آیا واقعا از شرایط دانشگاه خود راضی هستید؟
من یه دانش آموزم که دوست دارم سال دیگه اونجا باشم اما الان که این تاپیک ها رو خوندم دو دل شدم:confused::confused::confused::confused::eek::eek::eek::eek:

آره من که راضی ام.
خدارو شکر!
رشته ام هم برقه.

alireza123456

عضو جدید
ان شااله هرجا دوست داری قبول شی
سلام
شما ورودی چه سالی هستید و تقریبا روزی چند ساعت درس می خواندید تا شریف قبول بشید؟
چه کتابی به شما کمک کرد تا قبول بشید؟
یه سوال که اگه دوست نداشتید جواب ندید!!!
اگه به عقب برگردید بازم دوست دارد بیاید شریف؟:victory::victory::victory::victory::victory:
ببخشید سوالام زیاد شدن:w27::w27::w27:

mpiramooni

عضو جدید
سلام دوستان من به یک همکار نیازمندم . که در مورد مدارها و سیتم برق ماشین الات تا حدودی اطلاع داشته باشد ضمنا اگر منطقه تهرانپارس باشد یا خاوران بهتر ممنون میشم تماس بگیرید www.mpiramooni@yahoo.com

galaxy71

عضو جدید
مگه بچه های شریف وقت اضافی دارن!که کارای متفرقه کنن!جز درس خوندن !اینجا چی کار میکنی شما!!!!!!