صندلی داغ فرزاد (F.A.R.Z.A.D)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
#پست قبلی
چند تا از پستای سوال و پاسخ رو خوندم و آقای فرزاد رو شبیه به سخت پوستها دیدم
مثل همیشه تلخ...
چرا سخت پوست؟...باید سیال باشم مثل هوا؟...یا سنگ باشم مثل سنگ؟...بهتره خمیر باشم در مقام عمل....نیستم؟
- گفتین که انعطاف دارین؟ سخت پوستها زیاد انعطاف ندارن نسبت به محیط بیرون
من سخت پوست نیستم.چه ویژگی منو اینطوری معرفی کرده به شما؟

چرا سخت پوست؟ چون اصلاً فکر نمی کردم که یه پسر احساساتی توو پوسته سخت ظاهریتون داشته باشین؛ که این همه بار احساس رو گذاشتین روی کولتون و باهاش زندگی می کنین و اوف نمی گین؛ منتها همین احساسات بعضی وقتها آدم رو کمی کند می کنه در عکس العمل به بیرون از این نظر انعطاف به اتفاقات شاید نداشته باشن البته می گن تیرماهی ها که عنصر آب هست زیاد گریه می کنن

خب سری دوم رو هم بپرسم ماشالا سرعت خوبی دارین مث همیشه در نوشتن

بسم الله
1- یک خاطره از روز اول مدرسه که فقط یه دونه هستو تعریف کنین
2- من یادمه به یه دختربچه که موفرفری بود گفتم موفرفری، حس کردم ناراحت شده، یادم نیس زیاد یه چیزی هم گفت که دو ساعت مجبور شدم توضیح بدم که موفرفری دوس داشتنی هست و ... چرا موفرفری ها حساسن به موهاشون؟
3- بدترین و بهترین خصلت سبزواریا از نظر شما؟
4- با دوسال موندن توو سبزوار چه خصلتی(ترجیحاً خوب) از اونا رو اکتساب کردین؟ حرف زدنتون مثلاً عوض شده یا می شه؟
5- خواب ددیدم اومدم اینجا یوزرمو باز کردم؛ برای همین بعد ی ماه اومدم ببینم چه خبره؛ اگه ی قلم مو داشتی که سحرآمیز بود، چه خصلتی رو به فرزاد حالا اضافه می کردین؟ چی ازش کم می کردین؟
6- همون قلم مو رو حالا برای من استفاده کنین، یکی کم کنین یکی زیاد کنین از خصلتهام
7- از خصلتهای من بگین پنج تا خوبش پنج تا بنجل و بدش
8- معنی اینا چی می شه یا علامت چی می تونه باشه؟
لرزیدن دست
پریدن پلک
لرزش چونه
خوره ذهنی
سیاهی رفتن چشا
سوختن ته چشا

9- فرض کنیم یکی علاقه به معماری داره و فکر می کنه طرح خوبی می تونه بزنه، چجوری اون عطش به طرح زدن رو بدون تحصیلات آکادمیک برطرف کنه؟
10- چرا بعضیا بعضی وقتها توو مجازی و حتی دنیای واقعی بی محابا به آدمها توهین می کنن؟ تادیب هم اثری نداره، یه خشم ذاتی به دور و ورشون دارن

ممنون از جوابای قبلی؛ خسته نباشی
بازم بیام؟:gol:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سری ششم :))) :gol:

______//____\\____

51.مسابقات گلادیاتور ها از چه سالی مرسوم شد؟!

52.خونخوار ترین گلادیاتور تاریخ کی بود؟

53.گلادیاتوری که به مقام پادشاهی رسید کی بود؟ :)

54.مشهورترین گلادیادتور کی بود؟ :)

55.کلوسیوم چی بود؟ رودیس چی بود؟

56.معروفترین گلادیاتور زن کی بود؟

57.پادشاهی که بیشترین سال های حکومت رو در طول تاریخ داشته؟ ( پ .ن از پادشاه های گوگوریو هس :)))

58.ایا کوروش همون ذوالقرنین هس؟ چرا؟

59. مسابقات گلادیاتور ها چه سالی به پایان رسید؟

60. از چه دوره تاریخی بیشتر خوشت میاد؟ :|

____\\_____\\____

بازم بیام؟ :d

اگه لازم بود تو نت سرچ کن جوابارو پیدا کن

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
احتمالا سری اخر سوالات :D

1- میدونین 3تا از آرزوهای خانومتون چیه؟ اگه اره نام ببرین
2- اونروزی که رفتین مشهد همه دوستاتون سرشون تو این سایت بود داشتن چیکار میکردن اینجا؟:biggrin:
3- اگه زندگیتون یه کتاب بود اسمش رو چی میذاشتین؟ (اونقدر بدم میاد از این سوال نمیدونم چرا پرسیدم خخخخ)
4- غروبهای جمعه شما هم دلتون میگیره؟ چیکار میکنین اون موقع؟
5- چرا اینقدر رو کلمات حساسین؟ در سلامتی یا تندرستی خیر و شری وجود نداره که اینقدر با وسواس پیچیده ش میکنید:w22: به تندرستیتون چند میدین؟

5تای دیگه رو شاید بعدا بنویسم شاید ننویسم:D
حلال کنین دیگه اگه اذیت کردم :w16:

پ.ن: نگفتید چرا حدید باعث جنگ شد.

آخرین ویرایش:

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.تا اون جایی که یادمه به محمد باقر قالیباف مُهر تکنوکرات زیاد می زدن، شما هم گفتی تو انتخابات به ایشون رای داده بودین، شما که امید به حذف تکنوکرات ها دارین، پس چرا به ایشون رای دادید؟

2. همباشی یعنی چی؟ فرقش با حب و لاو چیه؟

3. نظرتون در مورد بچه هایی که جای مامان و بابا گفتن اسم پدر و مادرشون رو صدا می کنن چیه؟ به نظرتون خوبه یا بده؟

4. به نظرتون صحبت کردن در مورد گذشته و روابطی که در دوران مجردی بوده، با همسر آینده درسته؟

5. خودتون هم آشپزی می کنید؟ تو پختن چه غذایی استاد هستید؟

6. شده برید مهمونی و یه غذایی پخته باشن که شما دوست ندارید، بعد تو رو در بایستی بخوریدش؟

7. به نظرتون شخصیت چه کسی یا کسانی تو باشگاه رو می تونید بهتر تحلیل کنید؟

8. روزانه چقدر از وقتتونو به اینترنت اختصاص میدید؟ تا حالا شده اینقدر زیاد تو نت باشید که خانومتون اعتراض بکنه؟

9. اگه می تونستید در مورد یه مسئله ای به دلخواه فیلم یا مستندی بسازید، در مورد چه مسئله ای بود؟

10. بزرگترین دغدغه ی این روزای شما چیه؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
ممنون از جواباتون آقا فرزاد ....:)

نیم نگاهی به جواباتون و برداشتها

ان شاء الله همیشه در کنار همسرتون یه زندگی شادو آرومی رو بگذرونین....و روزاتون پر آرامش و پر آسایش باشه ....و خوشبختی تکه کلام زندگیتون باشه :)
سلاممم.خیلی ممنون:gol:
پس پسر بی ادب و معتاد میشه!!!؟؟
شوخی میکنم.پسرا بهترن.تو کار خونه کمک میکنن:)
و اینکه گفتین کمتر اجازه پیدا میکنم ... منظور , از طرف خانومتون بود؟؟؟:)
خب همه خانوم ها اینطورین.منم یکم رفیق باز هستم کلا.
بله نسبت به من چه دیدی دارین؟؟ ........گفتین حواس پرتم!!!!!؟؟؟؟
آره فکر میکنم حواس پرتید.:)
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ*
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ*
خب بریم سراغ سوالای سری دوم ....

میشه بگین با همسرتون چند مدته ازدواج کردین؟؟؟
7سال
عاشق همسرتونین؟ یا دوستش دارین؟؟
هر دو
بنظرتون در ذهن نگه داشتن خوبه یا یادداشت کردن رو کاغذ؟؟ چرا؟
رو کاغذ نوشتن خیلی بهتره.من اینو خیلی دوست دارم ولی هیچوقت نمیتونم بنویسم.بد خط هم هستم کلا حالم گرفته میشه.رو کاغذ که مینویسی و میخوای بخونی مطلبت رو ،خودت رو جای مخاطب میزاری.
من واسه بلاگ ها همیشه دوست داشتن بنویسم(نوشته خیلی متفاوته از گفته یا اونچیزی که تو ذهنه) و بخونم بعد تایپ کنم .ولی آنلاین نوشتن حس بهتری میده گویا.

عاشق عملکرد هستین یا زیبایی؟؟؟
نه زیبایی روبروی عملکرد قرار نمیگیره.......یه فرم(یا صورت) داریم.یه عملکرد.یه محتوا....این بحثا تو هنر خیلی مطرحه.
اول محتوا....بعد عملکرد و در انتها فرم....اصالت با محتواست بنظر من.

درمورد معماری یه جمله بگین؟
معماری ،ظرفیت شکل حیات است.
در این زمان حال علم بهتر است یا ثروت؟
گفتم قبلا... ایمان از جفتشون بهتره.الان هم علم هست و هم ثروت.ایمان گمشده بشره.

چه رنگیرو دوست دارین؟
تو معماری رنگ ها گرم رو بیشتر دوست دارم.
تو طبیعت رنگ سیز و آبی.

از شخصی که شدین راضی هستین؟
تو دید دیگران تا حدودی...توانمون همین بود.
در نظر خودم نه.

انگیزتون از نشستن رو صندلی چیه؟ :)
همینطوری احساس بیکاری میکردم گفتم شرکت کنم:)
فکر کنین رفتین به یه سفر زیارتی عقیده دارین که فکو فامیل و آشنا و ... رو غذا بدین؟ یا به فقیرا غذابدین یا کمک کنین؟؟؟
نه همیشه منتقد این قضیه بودم و ولیمه کسی هم تا حالا نرفتم...
کارای بیم عنی خیلی داره زیاد میشه.همین پلاکارد زدن واسه تسلیت و زیارت و ...
این عکس متوفی رو بزرگ سر کوچه ها میزنن که واقعا بی معناست.

فعلآ همینا باشه ...دستتون درد نکنه .....تا سلامی دیگر بدرود :)

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازم سلام
دیدم صندلیتون هنوز دم نگرفته گفتم بیام یه خورده هیزم بریزم :دی
1 _ نظرتون در مورد این متن چیه؟
ثروتی که ایران نصیب اسلحه سازی ها کرد
عزم باراک اوباما برای دستیابی توافق با ایران، ثروت بادآورده ای را نصیب شرکت های اسلحه سازی آمریکایی کرده است.به نوشته فارین پالیسی از آنجا که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس اعتمادی به این توافق ندارند و ظرفیت موشک های بالیستیک ایران هم در این توافق دست نخورده باقی مانده، کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس خرید های تسلیحاتی خود را سرعت بخشیده اند و بازار سامانه های پدافندی بیش از پیش داغ شده است.

فارین پالیسی می افزاید اگر هم توافق هسته ای حاصل نشود، کشورهای عرب خلیج فارس احتمالا به خریدهای میلیاردی خود ادامه خواهند داد و شرکت های اسلحه سازی از این بابت نگرانی ندارند.
2 _ به نظرتون قوانینی که در جامعه ما حاکم هست واقعا اسلامیه یا فقط تظاهر به اسلامی بودن داره؟ در جواب کسایی که ميپرسن " چرا بعضی از قوانین انگار خیلی زیادی به نفع آقایون هست؟ مشخصه خواسته های شخصی تاثیر گذار بوده توی وضع این قوانین " چه پاسخی میدین؟
3 _ گفتید شامی دوست دارید ولی از گوشت قرمز بدتون میاد، مگه شامی با گوشت چرخ کرده درست نمیشه؟ تناقض داشت! (نکته بینیو حال کردین؟ :D)
4_ به نظرتون ممکنه تو کهکشان های دیگه هم موجودات زنده وجود داشته باشن؟ چند درصد فکر میکنید باشن؟
5_ خانومتون دسپختتونو دوس داره ؟ کدوم غذاها رو خوشمزه میپزین ؟ :دییی
6_ خانومتونم ازین حرفای قلمبه سلمبه ای که شما میزنین میزنه؟ :دی
7 _ چرا قبلن اکثرن دوست داشتن بچشون پسر بشه ولی الان برعکس شده؟ با توجه به اینکه دختر و جنس مونث نماد محبت و عاطفه ست دلیلش میتونه زندگیای مکانیزه و خالی از احساس مردم امروزی باشه؟ یا نه، به خاطر تکامل فکری انسان در طول زمان و تشخیص درست تر بهترین هاست؟ :دییی
8 _ به نظرتون چرا هر اتفاقی که تو ایران میفته بلافاصله جوک میسازن در موردش؟
9_ تا حالا شده یه آدم معمولی یه جمله ای بهتون بگه که به قدری براتون تاثیرگذار باشه که یه جایی برا خودتون یادداشتش کنین؟ خودتون تا حالا همچین جمله تاثیرگذاری به کسی گفتین؟
10_ فرض کنید در آینده خدا بهتون یه دختر بده و شما بخواید یه الگوی زنده بهش معرفی کنید از بین کسایی که میشناسید کیو بهش معرفی میکنید و چرا؟
راستی معنای DDDiq جالب بود، من اولین بار که این اسمو دیدم خوندمش: تري دی آی کیو و با خودم فکر کردم لابد منظورش هوش سه بعدی بوده :D
مرسی از پاسختون :)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
:دی

_ توضیحات لازم:

منظورم این بود که سه رقم وسط شمارتو چرا جا انداختی ( شطرنجی کردی ) :d
آهاننن.واسه اینکه مزاحمم نشی
:)

_ سرزمینهایی که مغولان نتونستن بر اونها حکومت کنن: ژاپن، کره ، مصر

ژاپن : در زمان حکومت قویلای خان با ارتش 40 هزار نفری نیروی دریایی به ژاپن حمله کرد اما در دریای ژاپن اسیر مثلث اژدها شدن

و گلیه ارتش اون ناپدید شد همین موضوع باعث تسلیم شدن نیروی دریایی مغول شد.

کره: در زمان امپراتوری گوریو بر کره مغولان با مقاومت های زیادی مواجه شدن تنها یک دوره کوتاه 29 ساله بر کره حکومت کردن

1231 - 1260 م بعد از اون مجددا قدرت به خاندان گوریو برمیگرده.

مصر : تنها کشور مسلمان بود که از پس مغولان بر اومدن حکومت ممالیک مصر بود پیش از این حکومت ایوبی ها در شام به دست مغولان سقوط کرد

اسی با مزه بود؟
آره هم با مزه بود و هم بحثاش قوی بود.ایده های جالبی داشت.

______\\______\\______

سری پنجم :gol:

_ نظرت در مورد زندگینامه ی تیک تاک :|
ضایع ست

41.راستی نگفتی چرا اخراج شده بودی :| یوزرت چی بود؟ :|
حقم بود اخراج شم.چند تا اخطار داشتم.یکیش بخاطر اسی بود.البته بعدا با هم دوست شدیم.
42 نظرت رو به این بناها. تمدن ها و فرهنگ ها بگو

دیوار چین
نشان ظلم فرمانروایان چین.

اهرام مصر
نشان ظلم و کبر فراعنه.
تخت جمشید
حرف در موردش زیاده.اونچیزی نیست که میگن.حداقلش اینه که آتش نگرفته.
قوم مایا
زیاد شناختی نسبت بهشون ندارم.فقط میدونم تو نوار تمدن بودن.
سلسله گوگوریو
واقعیت داره این سلسله؟یا افسانه ست؟
روم باستان
یاد شهر ارومیه افتادم.میدونستید اسم ارومیه ،رومیه بود.سورنا وقتی تو جنگ با روم پیروز شد اسرای رومی رو در محل فعلی شهر ارومیه نگه میداشتن.بخاطر همین اینجا بین مردم به رومیه معروف بوده.
شهر تروا
یاد آشیل میفتم.
قوم حضرت سلیمان (ع)
درس عبرت.
43. بنظرت اسم کشور چین ،از کجا اومده ؟ چرا بهش میگن china?
از کلمه هان نمیاد؟مثلا شده باشه چاین بعد چاینا؟
44.دوست داری مدیر بشی تو باشگاه؟
قبلا دوست داشتم ولی الان زیاد نه.
45. فرض کن برای یه کار تحقیقاتی مجبوری زیر درسا تنهایی غواصی کنی بعد یهو متوجه شی چنتا کوسه اطرافتو احاطه کردن :)))

خواهشا دیگه اشهد نکش :دی
خب قطعا با قفس مخصوص میرم دیگه.اگه هم اتفاق این اتفاق افتاد حتما من روزیشون بود.فرار میکنم ولی فکر کنم خورده بشم.
46. پست ترین و بلندترین نقطه دنیا ؟
بلندترینش که اورسته و پست ترینش هم بحر المیت در اردن
47.فک میکنی خانمت برای تولدت کادو چی بگیره؟ جوراب؟؟
معمولا تی شرت میگیره.
48. تا حالا واسه خانمت پاستیل و لواشک خریدی؟ یا مثلا لاک ناخن ؟رژ لب ؟ یا وسایل سوسولی دخترونه؟ )
نه هله هوله دوست نداره.
من من نمیخرم
:smile:
49.این چی نوشتم ؟ ��卐坱樁第炬在苂
هیتلر آدم خوبی بود؟
50 . چرا تالار تاریخ هیچوقت مدیر نداشته؟ :surprised:
چرا واقعا؟شاید بازدید کنندگانش پایینه

دمای صندلی ؟؟
36 درجه سانتیگراد

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام آقای فرزاد . خسته نباشید از صندلی داغ. خخ.
آره رشته ما فرمول های مهندسی زیادی داره. مدیریت هم که اشاره کردید درسته درواقع این رشته (مال ما مربوط به جنگل) احیا و حفظ و حراست، پرورش و غیره وظیفه ش هستش و شاخه الان من (اکولوژی جنگل) رابطه موجود زنده و محیط رو بررسی میکنه و... :D
سلامممم.ایشالا موفق باشید تورشتتون:gol::gol:
خب سری دوم سوالا؛ (بازم بداهست.... ننشستم سوال طرح کنم.خخ)

1- معماری توی مکعب روبیک چقدر دخالت داره؟!:D.بازم مقایسه کنید و توضیح بدید.
هیچ تاثیری نداره:)نمیدونم والا تا حالا بهش فکر نکردم
2- نظرتون چیه میان میوه ها رو قالب بندی میکنن و وقتی بزرگ شدن به شکل اون قالب میشن؟:Dخخخخ. تاحالاازاین کاراکردید؟.
شکل طبیعیش قشنگتره.نه بابا.:)
3- بنظرتون حیوونا روح دارن یا ندارن؟؟!...وقتی بمیرن چی میشه؟.تموم؟؟؟. اصلا لازمه روح داشته باشن؟. (آخه قبلاً چندبار جوجوهام مردن بعد منم خواستم بمیرم!.:Dبخصوص که فکرمیکردم دیگه واقعا تموم! پوچ! ....)
روح نباتی دارن.زیاد سر در نمیارم.
فقط میدونم وجود ندارن.
هر کدومشون واسه یه حقیقتی آفریده شدن.هر کدومشون یه آیتی هستند برای وجود انسان.
مثلا مرحوم علی آقا قاضی میگفت گاو نشانه علم آموزیه.قبل وفاتش شاگرداش رفته بودن پیشش بهش گفته بودن ما چطور علم بیاموزیم.بهشون گفت برید مثل گاو عمل کنید.تعجب کردن.گفت سازوکار غذا خوردن و نشخوار کردن گاو آیت علم آموزیه.
یعنی حکمت خلقت گاو علاوه بر اینکه شما گوشت و شیرش رو میخورید ،اون آیتی هست که خدا در اون قرار داده.آیتش خیلی مهمتر از خودشه.
هیچ چیزی تو عالم وجود نداره به جز انسان.و خود وجود خدا داره.

4- بنظرتون اگه یه سری آدم -مثل همین آدمای شهرا و کشورای اشغالی- اسیر بشن، باید بشینن منتظر اینکه چطور اونا زجرشون بدن یا بکشنشون یا تا آخرین ثانیه هرحرکت ضد ظلمی رو انجام بدن؟. -- منظورم اینه مثلا یه کلیپ میبینیم که یه سری آدم دستگیر شده...بعد اینا رو مثلا دستاشونو بستن، دارن بنزین میریزن، یا دارن یه زجرایی میدن (ببخشید! خخ!) بعد اونا هم تسلیم سرنوشت شدن و ناراحتن.... نمیگم نباشن.....ولی باید ساکت بشینن بنظرتون؟!...یاباید مثل امام حسین تاآخرین توان هرکاری از دستشون میاد انجام بدن؟. ای بابا !!! کسی نیست بهم بگه چرااصلا این چیزا رومیبینم که بخوام سوال الکی بپرسم!.خوحتما برنمیاد!.:D
خب اونی که اسیر شده که دیگه نمیتونه کاری کنه.فقط میتونه اعتصاب غذا کنه که میکنن این کارو بعضیاشون.
اونایی که بیرون هستن وقتی ساکتن اسیرا کاری نمیتونن بکنن.
امام حسین یک عمر با عزت زندگی کرد.جایی هم که باید بین ذلت و شمشیر یکی رو انتخاب میکرد شمشیر رو انتخاب کرد.
امروز هم همینطوره.کسی که از اون الگو درس میگیره بود و نبودش عزته.نمونش همون حزب الله.

5- بجز علمی، دیگه چه کتابهایی میخونید؟.
کتابای مربوط به زندگینامه عرفا رو قبلا میخوندم.کتاب دیگه ای نمیخونم به جز این مواردی که گفتم.
6- بنظر شما اینکه من آدم رئالی هستم و به رمان علاقه چندانی ندارم خوبه یا بد؟. واقعیات رو دوست دارم.
رئال رو نمیدون ولی منم اصلا از رمان خوشم نمیاد:)خانومم ولی خیلی رمان میخونه.من تنها رمانی که خوندم یه رمان فلسفی معروف بود به نام تهوع از ژان پل سارتر.(فسفش رو در قالب رمان نوشته بود)
7- بنظر شما همون سوال بالایی بااینکه آدم تخیل قوی داشته باشه منافات داره یا نه؟!؟
خب تخیل با وواقعیت اغلب تفاوت داره.تخیل ممدوح نیست.
8- اصلا تعریف شما از رئال چیه؟. من برای رئالی که خودم دوست دارم تعریف مشخصی دارم. بنظرم دسته بندی میشه.
خب رئال تیم خوبیه:dشوخی میکنم.دقیقا نمیدونم منظورتون چیه.منظورتون واقعیته؟یعنی آدم به واقعیت بپردازه بهتره؟
9- خیالات تو چه حوزه هایی مفید و کجا مضره؟. باید چطوری راهبری بشه؟.
خیلی به خیال فکر نکردم.واسه من همیشه منفی بوده.آقای جوادی آملی مزموم میدونه تخیل رو.
10- بنظرتون چنددرصد آدما تفکر استراتژیکی ندارن؟.اکتسابیه یا ژنتیکی؟!. اینکه تو بعضی مواقع آدم عکس العمل استراتژیکی ازش سر نزنه براهمه پیش میاد ولی.... برعکسشم هست. بنظر شما با همون سیاست رفتاری یکی نیست؟
باید بپرسید چند درصد آدما دارن.تعداد محدودی از آدما هستن که کلی نگر و همه جانبه نگر هستن.خود استراتژی خنثی ست.امام هایی که ما داریم استراتژیست بودن.پیامبرایی که با حفظ سمت ،امام هم بودن،استراتژیست بودن.یعنی طرح استراتژیک داشتن برای اصلاح مردم.

حالا شاید یکم ناجور باشه که بعدش اینو بگم که شیطان هم استراتژیسته.در واقع اول استراتژیست عالمه.
استراتژیست کسیه که امکانات و سرمایه از خودش نیست ولی اون امکانات و سرمایه رو در جهت نیل به اهدافش بکار میگیره.حالا یکی برای اغوا یکی برای ارشاد.
ژنتیکی محض یا اکتسابی محض نیست....ولی میگن مردا تو این حوزه قوی ترن و اصلا ما زن استراتژیست نداریم.ولی من زیاد قبول ندارم این حرف رو.تو اندیشکده های آمریکا من سراغ ندارم زنی رو بعنوان استراتژیست.
شما تعریفتون از استراتژی چیه؟

.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سری ششم :)))
سلامممم.
:gol:
______//____\\____

51.مسابقات گلادیاتور ها از چه سالی مرسوم شد؟!
از 264قبل میلاد
52.خونخوار ترین گلادیاتور تاریخ کی بود؟
کومودیوس
53.گلادیاتوری که به مقام پادشاهی رسید کی بود؟ :)
هادریانوس
54.مشهورترین گلادیادتور کی بود؟ :)
اسپارتاکوس
55.کلوسیوم چی بود؟ رودیس چی بود؟
اون آرنایی بود که توش جنگ میکردن دیگه.رودیس رو نمیدونم.
56.معروفترین گلادیاتور زن کی بود؟
پیدا نکردم
57.پادشاهی که بیشترین سال های حکومت رو در طول تاریخ داشته؟ ( پ .ن از پادشاه های گوگوریو هس :)))
تائجو:)93 سال
58.ایا کوروش همون ذوالقرنین هس؟ چرا؟
نه.دلایلی که ابوالکلام آورده آبکیه.
59. مسابقات گلادیاتور ها چه سالی به پایان رسید؟
325 میلادی ممنوع شد.
60. از چه دوره تاریخی بیشتر خوشت میاد؟ :|
از هیچ دوره ای خوشم نمیاد
____\\_____\\____

بازم بیام؟
خسته شدم
:D

اگه لازم بود تو نت سرچ کن جوابارو پیدا کن

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
احتمالا سری اخر سوالات :D

سلامممممم.:D
1- میدونین 3تا از آرزوهای خانومتون چیه؟ اگه اره نام ببرین
یکیش اینه که خونمون خیلی بزرگ باشه.
فعلا مهمترینش همینه:)

2- اونروزی که رفتین مشهد همه دوستاتون سرشون تو این سایت بود داشتن چیکار میکردن اینجا؟
من سر در نمیاوردم.من فکر کردم دارن با نرم افزاری چیزی کار میکنن.بعد که دقت کردم دیدم تو نت هستن.باز دقت کردم دیدم تو این سایتن.:)
3- اگه زندگیتون یه کتاب بود اسمش رو چی میذاشتین؟ (اونقدر بدم میاد از این سوال نمیدونم چرا پرسیدم خخخخ)
میزاشتم "کتاب سرنوشت):hate::)
4- غروبهای جمعه شما هم دلتون میگیره؟ چیکار میکنین اون موقع؟
آره .حتما باید برم مهمونی:)
5- چرا اینقدر رو کلمات حساسین؟ در سلامتی یا تندرستی خیر و شری وجود نداره که اینقدر با وسواس پیچیده ش میکنید به تندرستیتون چند میدین؟
چهارچوب مفهومی اولین مسئله در اصلاح تفکره.
نمره 15 میدم.قبل عید 13.بعد عید رژیم گرفتم تا الان:)

5تای دیگه رو شاید بعدا بنویسم شاید ننویسم
حلال کنین دیگه اگه اذیت کردم
هیچم اذیت نمیکنید:redface:

پ.ن: نگفتید چرا حدید باعث جنگ شد.
حدید باعث جنگ نشد.حدید تفکری رو قبول کرد که اون تفکر توجیه میکنه جنگ رو.در موردش صحبت میکنیم.:)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
1.تا اون جایی که یادمه به محمد باقر قالیباف مُهر تکنوکرات زیاد می زدن، شما هم گفتی تو انتخابات به ایشون رای داده بودین، شما که امید به حذف تکنوکرات ها دارین، پس چرا به ایشون رای دادید؟
سوال دقیقی بود.
خب اون بخاطر شعار های انتخاباتی سال 84 ش بود.ولی اون فقط شعار بود.
امید به حذف به این معنی نیست که اینایی که مثلا تکنوکرات هستند حذف بشن.منظور حذف تفکر تکنوکراتیسمه.وقتی که این دوستان خودشون متوجه بشن اون روشها ناکارآمده.و ناکارآمدیش رو با بازی های سیاسی نپوشونن.
وگرنه همین تکنوکرات های وطنی هم غرض و مرض ندارن.اینطور احساس میکنن که مثلا اقتصادی که تو یه کشوری جواب داده پس لزوما اینجا هم جواب میده.در صورتی که اینطور نیست.بماند که اونجا هم دیگه جواب نمیده.
نکته بعدی اینکه تا اون زمان که خود مردم متوجه بشن و خودشون این تفکر رو کنار بزارن که نمیشه دست روی دست گذاشت.تا اون زمان کسی که حداقل کارآاییش ثابت شده و تا حدودی کم حاشیست رو باید انتخاب کرد.
این قضیه تا تو دانشگاه و مراکز مطالعات استراتژیک حل نشه دولت کاری نمیتونه بکنه.به همین دلیل من میگم مقصر دانشگاه و حوزه ست.دولت یه نهاد اجرائیه.تفکر تکنوکراتیسم از دانشگاه میاد.
البته الان داره یه کارای میشه.

همباشی یعنی با هم باشی دیگه:)دو تا هم خونه.بدون ازدواج رسمی.منظورتون ارتباطش با حب یا لاوه دیگه؟
خیلی وقته میخوام یه وب نوشت با این عنوان بنویسم.یکم طولانیه میشه جواب ندم؟

3. نظرتون در مورد بچه هایی که جای مامان و بابا گفتن اسم پدر و مادرشون رو صدا می کنن چیه؟ به نظرتون خوبه یا بده؟
من خوشم نمیاد.تو تلوزیون هم خیلی دیدم که کاگردان برای اینکه مثلا فیلمش بامزه بشه اینکار رو میکنه که اون بچه بزرگتر از سن خودش دیده بشه.
4. به نظرتون صحبت کردن در مورد گذشته و روابطی که در دوران مجردی بوده، با همسر آینده درسته؟
نه بنظرم اصلا لازم نیست.واسه جفتشون.چیزی بوده که تموم شده.
5. خودتون هم آشپزی می کنید؟ تو پختن چه غذایی استاد هستید؟
آره خیلی دوست دارم.تو خونه دانشجویی و خوابگاه همیشه من غذا درست میکردم.استاد که نیستم ولی بد هم نیست آشپزیم.
بعضی از کاربران سایت اشکنه ،ماکارونی و کتلت منو خوردن
6. شده برید مهمونی و یه غذایی پخته باشن که شما دوست ندارید، بعد تو رو در بایستی بخوریدش؟
آره یبار که خیلی هم بد بود.یکی از هم کلاسی ها تو مشهد یه شب دعوت کرد خونشون واسه شام.ما هم ذوق زده ...قبل شام بهش گفتم فلانی شام چیه.گفت مرغ درست کرده مادرم.منم که مرغ دوست داشتم کلی شاد شدم:)سفره رو که پهن کرد و دیس برنج رو آورد یهویی گفت فرزاد مادرم خیلی تحویلت گرفته و تو برنج روغن حیوانی ریخته...
بوی این روغن بهم میخوره حالم بهم میخوره.ولی مجبور بودم بخورم.ماست رو کلا ریختم تو غذام و ترشی رو هم با سرکش خالی کردم تو برنجم.گفت چر اینطوری میکنی.گفتم ما کلا مدلمون اینطوریه.مثل آدم نمیتونیم غذا بخوریم:)

7. به نظرتون شخصیت چه کسی یا کسانی تو باشگاه رو می تونید بهتر تحلیل کنید؟
احسان.سمانه خانم.خانم آمیتریس و ...
8. روزانه چقدر از وقتتونو به اینترنت اختصاص میدید؟ تا حالا شده اینقدر زیاد تو نت باشید که خانومتون اعتراض بکنه؟
این چند روزه که خیلی زیاد شده.ولی کلا شاید 2 ساعت.اون 1 ساعتش رو تو سایت های خبری ام.اینجارو بیشتر سر میزنم.اگه وبی بخوام بنویسم شاید 5 ساعت مداوم هم تو سایت باشم.
خونه زیاد نمیام.اصلا پای سیستم نمیشینم معمولا.
اونم روزا بیشتر نت میره.

9. اگه می تونستید در مورد یه مسئله ای به دلخواه فیلم یا مستندی بسازید، در مورد چه مسئله ای بود؟
در مورد معماری حتما.تو کشور ما خیلی ضعیفه.البته کلا مستند سازی ضعیفه.هر چند چند سال اخیر خیلی رشد کرده.مستند های نقد علمی هم اومده که عالیه.بخصوص تو رشته اقتصاد.
10. بزرگترین دغدغه ی این روزای شما چیه؟
همین نمایی که دارم طراحی میکنم.:)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
بازم سلام
دیدم صندلیتون هنوز دم نگرفته گفتم بیام یه خورده هیزم بریزم :دی
سلامممم.

1 _ نظرتون در مورد این متن چیه؟
ثروتی که ایران نصیب اسلحه سازی ها کرد
عزم باراک اوباما برای دستیابی توافق با ایران، ثروت بادآورده ای را نصیب شرکت های اسلحه سازی آمریکایی کرده است.به نوشته فارین پالیسی از آنجا که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس اعتمادی به این توافق ندارند و ظرفیت موشک های بالیستیک ایران هم در این توافق دست نخورده باقی مانده، کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس خرید های تسلیحاتی خود را سرعت بخشیده اند و بازار سامانه های پدافندی بیش از پیش داغ شده است.

فارین پالیسی می افزاید اگر هم توافق هسته ای حاصل نشود، کشورهای عرب خلیج فارس احتمالا به خریدهای میلیاردی خود ادامه خواهند داد و شرکت های اسلحه سازی از این بابت نگرانی ندارند.
جالب بود.
جالبه ایران یه برنامه ای رو واسه پیشرفت خودش شروع میکنه بعد غربیا میان وحشت ایران رو میندازن تو تو دل این عربا تا اونا بترسن و ازشون اسلحه بخرن.بعد بازم اگه ایران توافق نکنه اینا راضی نمیشن و بازم اسلحه میخرن.توافق هم نشه که طبیعتا به خریدن ادامه میدن....
سرا کشورهای عربی خر نیستنا....ایرانه که مقصره.چون باید بشینه و کاری نکنه تا این شکم گنده ها نترسن
2 _ به نظرتون قوانینی که در جامعه ما حاکم هست واقعا اسلامیه یا فقط تظاهر به اسلامی بودن داره؟ در جواب کسایی که ميپرسن " چرا بعضی از قوانین انگار
خیلی زیادی به نفع آقایون هست؟ مشخصه خواسته های شخصی تاثیر گذار بوده توی وضع این قوانین " چه پاسخی میدین؟
خب اینو باید با مصداق هاش بیان کنن که چرا فکر میکنن این قوانین به نفع آقایونه؟
مثلا چه حقی هست که آقایون دارن و خانومها ندارن؟(به جز اون موارد خاص)
اسلام که یهویی پیاده نمیشه.یه اسلام نیم بنده.اگه اسلام بصورت آنی قابل پیاده شدن بود حضرت علی اینکار رو میکرد.

3 _ گفتید شامی دوست دارید ولی از گوشت قرمز بدتون میاد، مگه شامی با گوشت چرخ کرده درست نمیشه؟ تناقض داشت! (نکته بینیو حال کردین؟ )
نکته خوبی بود:)نه گوشت رو اگه تو کتلت یا تو شامی باشه میخورم.بدترین حالتش برام اینه که تو دم پخت ها گوشت باشه.
4_ به نظرتون ممکنه تو کهکشان های دیگه هم موجودات زنده وجود داشته باشن؟ چند درصد فکر میکنید باشن؟
ممکنه وجود داشته باشن.درصدش رو نمیدونم ولی ممکنه باشن.
5_ خانومتون دسپختتونو دوس داره ؟ کدوم غذاها رو خوشمزه میپزین ؟ :دییی
آره خیلی.خوراک مرغ رو خوب درست میکنم.املت هم در تخصصمه.ماکارونی رو هم خوب درست میکنم
6_ خانومتونم ازین حرفای قلمبه سلمبه ای که شما میزنین میزنه؟ :دی
نه خیلی بدش هم میاد
7 _ چرا قبلن اکثرن دوست داشتن بچشون پسر بشه ولی الان برعکس شده؟ با توجه به اینکه دختر و جنس مونث نماد محبت و عاطفه ست دلیلش میتونه زندگیای مکانیزه و خالی از احساس مردم امروزی باشه؟ یا نه، به خاطر تکامل فکری انسان در طول زمان و تشخیص درست تر بهترین هاست؟ :دییی
دقیق نمیدونم.شاید همونی باشه که شما میگید.خب قدیم پسر نیروی کار بود.الان نیروی بیکاره:)بعد دخترا انگار پشتکارشون بیشتره.دلسوز ترن.تو رشته ما هم که بازار کار رو قبضه کردن و سطح حقوق هارو پایین آوردن(ربطی به موضوع نداشت:))
بقول مارتین هایدیگر بشر سطح معرفتیش اومده پایین .این گرایش بسمت دختر خواهی شاید به این دلیل بوده
8 _ به نظرتون چرا هر اتفاقی که تو ایران میفته بلافاصله جوک میسازن در موردش؟
کمبود خنده دارن آخه.نمیدونم اینارو کی میسازه.فکر کنم یه باند هستن.
البته اون دوستم که سوئده میگه اونا هم جک زیاد میگن.اونا در مورد نروژی ها جک میگن.مثلا میگن یه روز یه نوژیه...

9_ تا حالا شده یه آدم معمولی یه جمله ای بهتون بگه که به قدری براتون تاثیرگذار باشه که یه جایی برا خودتون یادداشتش کنین؟ خودتون تا حالا همچین جمله تاثیرگذاری به کسی گفتین؟
آره خیلی اتفاق افتاده ولی یادداشت نمیکنم.تو ذهنم میمونه.
خدا بعضی وقتا حرفش رو میزاره تو دهن کسی و به یکی دیگه منتقل میکنه.
استاد طرح چهارمون آخرین جلسه بهمون گفت که رشته شما حالتی داره که آدما توش منم منم زیاد میکنن....گفت هر وقت احساس کردید که میتونید تو این رشته ادعا کنید،همون موقع لحظه سقوط شماست.
من یه وقتایی یه چیزایی میپرونم
10_ فرض کنید در آینده خدا بهتون یه دختر بده و شما بخواید یه الگوی زنده بهش معرفی کنید از بین کسایی که میشناسید کیو بهش معرفی میکنید و چرا؟
خب مادرش رو .مادر بزرگش رو.پدر بزرگش رو.دایی خودم رو.خواهر خودم رو و ...هر کدومشون یه ویژگی خیلی مثبت دارن که من اون ویژگی رو براش توضیح میدم.
راستی معنای DDDiq جالب بود، من اولین بار که این اسمو دیدم خوندمش: تري دی آی کیو و با خودم فکر کردم لابد منظورش هوش سه بعدی بوده
آره منم نمیدونستم معنیش چیه.تو زندگینامه مهندس دیدم.......مهندس چقدر ذهن هارو مشغول کرده با این نام کاربریش
مرسی از پاسختون

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام فرزاد عزیزم..
می بینم که سخت مشغول نوشتنی! خوبه ، خوبه :دی
راستش دلم میخواست همه ی پست ها رو بخونم ، ولی خب فــعــلا فرصت نکردم .. اگر سوالی تکراری هست ، باید دوباره پاسخ بدی! عطف ِ به ما سَبَق نداریم ! :دی

0. چندبار از بچه های اینجا شنیدم که میگن شماها که منتظری درس خوندید،خیلی از خود راضی و پر مدعا هستید.راست میگن؟به نظرت حق نداریم ؟ :D،حداقل تو براشون توضیح بده!:دی
1. فکر میکنی که دلیل زنده بودن یا زندگی کردن ما آدما و خودت چی هست؟چرا؟ و نتیجه چی هست؟(اعتقاد و نظر خودت رو بنویس و کاری به حرفای صدا و سیما و کتب درسی و غیر درسی نداشته باش).
2. اگر قرار باشه از تمام آنچه که داری، یک جمله باقی بمونه ، میخوای اون جمله چی باشه؟ کجا بنویسنش ؟
3. تصور کن که وارد یه اتوبوس میشی که نصفش پر هست. کجا میشینی و چرا ؟(منظورم مشخص کردن دقیق صندلی هست که چه ردیفی هست ، چه سمتی)
4. آدمه دیگه؛اگر 1روزی بفهمی با وجود تمام دلایل منطقی، راهی که رفتی و اشخاصی که بعنوان راهنما انتخاب کردی، اشتباه بوده، چیکار میکنی؟چرا؟ اصلا اشتباه در این مورد، یعنی چه؟
5. کدام یک از مصالح ساختمانی رو دوست داری؟ یک بنای محبوب رو نام ببر؟ یک معمار محبوب داخلی و خارجی؟ یک کتاب معماری محبوب؟
6. علم بهتر است یا ثروت؟ علم بهتر است یا آمپول؟! ثروت بهتر است یا شهرت؟ عرفان راه گشاست یا فلسفه؟ مطالعاتت از راه گوش هست یا چشم؟
7. رسیدن به خودکفایی در تولید گندم چرا دولت رو خوشحال میکنه در حالیکه ما کشور کم آبی هستیم؟ برای حل بحران کم آبی کشور، چه راه حل هایی میتونی ارائه بدی؟
8. الان ، تو خونه ، برای بانو ، آشپزی میکنی ؟ تا حالا ماکارونی پختی که مزه ی اشکنه بده ؟ برعکس چی؟ :D
9. فراجناحی رو کاملتر توضیح بده ؟ چه چیزی باعث میشه که دیگران رو در این دسته ها،قرار بدیم ؟ چه اتفاقی باعث میشه دیگران رو در این دسته قرار ندیم(یعنی باید چه شاخصه ای داشته باشن) ؟
10. اگر توی کشوری با پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی و با داشتن منابع عظیم، قدرتمند ترین فرد از لحاظ سیاسی و اقتصادی بودی(بدون هیچ محدودیتی)، چیکار میکردی؟ 3اولویت اول رو ذکر کن.

خدا قوت رفیق | :gol:
بماند یادگار
1394.04.16
17:30

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
چرا سخت پوست؟ چون اصلاً فکر نمی کردم که یه پسر احساساتی توو پوسته سخت ظاهریتون داشته باشین؛ که این همه بار احساس رو گذاشتین روی کولتون و باهاش زندگی می کنین و اوف نمی گین؛ منتها همین احساسات بعضی وقتها آدم رو کمی کند می کنه در عکس العمل به بیرون از این نظر انعطاف به اتفاقات شاید نداشته باشن البته می گن تیرماهی ها که عنصر آب هست زیاد گریه می کنن

سلاممم.
شرمنده سو تفاهم پیش اومده بود.البته سر این قضیه نه.که بهتون توضیح دادم:gol::gol:
آره.البته بیشتر به قلب آدم بستکگی داره.
از نظر بعضیا بده.مثلا میگن خانوما فقط موقع فیلم دیدن گریه میکنن.ولی منم اینطوریم.خیلی هم دوست دارم اینو.

خب سری دوم رو هم بپرسم ماشالا سرعت خوبی دارین مث همیشه در نوشتن

بسم الله
1- یک خاطره از روز اول مدرسه که فقط یه دونه هستو تعریف کنین
روز اول مدرسمو که یادم نمیاد:)
ولی از دوران مدرسه یه خاطره دارم که هیچقورت یادم نمیره و هر کی هم میگه یه خاطره از دوران مدرسه بگو اینو میگم.حتی وقتی مصاحبه تربیت معلم رفته بود هم اینو تعریف کردم و خیلی هم ناراحت شدن اون اساتید.
کلاس اول راهنمایی بودیم و اولین جلسه انشا بود.معلمه گفت دفتر انشا و کتاب فارسی روی میز باشه.هر کی هم نیاورده بیاد بیرون.منم که همیشه پر رو بازی در میاوردم بهش گفتم کتاب فارسی چه ربطی به انشا داره؟(نمیدونستم نگارش تو کتاب فارسی واسه انشائه)
گفت بیا بیرون تا ربطش رو بهت نشون بدم.
گفت رو سکو وایستا.جفت دستات رو نگه دار و به ازای هر شلنگی که من میزنم بلند بگو دفتر انشا بهمراه کتاب فارسی آورده شود.
این هی میزد و ما میگفتیم البته با گریه.
حالا معلم پروشی هم که از سالن داشت رد میشد اومده بود داشت نگاه میکرد.
بعد که عقده ش از زدن من تموم شد شلنگ رو داد به من گفت حالا تو بزن.دستش رو هم نگه داشته بود.منم اصلا تعارف نکردم یه دونه محکم زدم...بچه های کلاس کپ کرده بودن.
معلم پرورشیه قه قه میخندید.بهم گفت آخر کلاس بیا دفتر من در مورد مسائل روانی میخوام باهات صحبت کنم.:)

2- من یادمه به یه دختربچه که موفرفری بود گفتم موفرفری، حس کردم ناراحت شده، یادم نیس زیاد یه چیزی هم گفت که دو ساعت مجبور شدم توضیح بدم که موفرفری دوس داشتنی هست و ... چرا موفرفری ها حساسن به موهاشون؟
آره خیلی حساسن.چون فکر میکنن موهاشون فر نیست.البته من موهام موج داره ولی اگه بهش نرسم فر میشه.همیشه وقتی بهم میگفتن موهات فره قبول نمیکردم.تو دوره نوجونی این حالات رو ادم داره.
3- بدترین و بهترین خصلت سبزواریا از نظر شما؟
خب شهر خاصیه.زیاد خصلتشون رو نمیدونم.چون ما تو شهر نبودیم.ولی زیر باز زور نرفتن خصلت خیلی خوبه شونه.
از طرفی غرور بیجا و حس رقابت با شهرهاری بزرگ بنظرم واسه این شهر خوب نبوده.

4- با دوسال موندن توو سبزوار چه خصلتی(ترجیحاً خوب) از اونا رو اکتساب کردین؟ حرف زدنتون مثلاً عوض شده یا می شه؟
تقریبا هیچی.چون ما کلا 3 تا همکلاسی سبزواری داشتیم که اونم با ما تو یه کلاس نبودن(چی گفتم!!)منظورم اینه که تو یه دوره بودیم ولی کلاسمون جدا بود.ولی یکی از همین سه نفر تو مشهد باهاش هم خونه ای بودیم.تیکه کلاماش رو من هنوزم استفاده میکنم.
آره تو حرف زدنم تاثیر داشته.... ولی اینو سبزواری های تو مشهد باعث شدن.من هنوزم که هنوزه مثلا تو اتوبوس اگه باشم یکی بگه پیاده میشم تو دلم میگم "پیاده مُرَ"
یا وقتی یکی یه جای میره بهش میگم کُج مِری...:)اینارو اون دوست همو خونه ای مون که گفتم سبزواری بود بهم یاد داد.من تو مشهد دوستای سبزواری بیشتر داشتم تا خود سبزوار.
ولی از مشهدیا قشنگ لهجشون به من منتقل شد.هر وقت میومدم خونه همه میگفت چرا لهجت عوض شده.

5- خواب ددیدم اومدم اینجا یوزرمو باز کردم؛ برای همین بعد ی ماه اومدم ببینم چه خبره؛ اگه ی قلم مو داشتی که سحرآمیز بود، چه خصلتی رو به فرزاد حالا اضافه می کردین؟ چی ازش کم می کردین؟
پشتکار رو اضافه میکردم....و
6- همون قلم مو رو حالا برای من استفاده کنین، یکی کم کنین یکی زیاد کنین از خصلتهام
زیادی رک بودن رو کم میکردم(البته این صداقت هم میتونه معنی بده) و ...
اضافه کردنش رو نمیدونم.چون شناخت کامل ندارم که.چون ممکنه یه چیزی اضافه کنم و شما اون داشته باشید.

7- از خصلتهای من بگین پنج تا خوبش پنج تا بنجل و بدش
اوه قبلیه رو کلی فکر کردم.حالا 5 تا؟:)
احساس میکنم عجولید...این بده.
پیش زمینه های ذهنیتون تو قضاوتتون تاثیر میزاره.(شاید البته)
حریمتون گستردست که این برای یه خانوم خیلی خوبه.(واسه آقا هم خوبه البته تفاوت داره)بخصوص تو محیط مجازی.
درونگرا هم احساس کردم هستید و این خوبه.
اهل مطالعه هستید ولی دسته بندی نکردید دونسته هاتون رو.پراکندگی داره.
کنجکاوید .
مصرید که اینم خوبه.
و ...

8- معنی اینا چی می شه یا علامت چی می تونه باشه؟
لرزیدن دست
پریدن پلک
لرزش چونه
خوره ذهنی
سیاهی رفتن چشا
سوختن ته چشا
پیری؟:)
9- فرض کنیم یکی علاقه به معماری داره و فکر می کنه طرح خوبی می تونه بزنه، چجوری اون عطش به طرح زدن رو بدون تحصیلات آکادمیک برطرف کنه؟
نیازی به تحصیلات آکادمیک نیست.اتفاقا معماری رو خیلیا تاکید دارن که آکادمیک کردنش اشتباهه و اصلا پوچش میکنه.
اول اینکه حتما از نقشه کشی شروع کنه.نقشه های مختلف رو بگیره و شبیهش رو ترسیم کنه.(الته قبلش نقشه کشی رو یاد گرفته باشه)
بعد قدرت دستش رو بالا ببره.من اینو قبول نداشتم قبلا ولی الان بهش رسیدم که دست باید قوی باشه و سیستم آدمو ضعیف میکنه.چون شما بلافاصله اگه طرحی اومد تو ذهنتون باید در کوتاهترین زمان در قالب اسکیس بیاد رو کاغذ.
ولی از لحاظ درک معماری و اون ناب بودن حس فهم فضا،یک شخصی که تحصیل نکرده ،حس ناب تر و خالص تری نسبت به یک فردی که تحصیلات آکادمیک تو این رشته و حتی رشته های هنری داره رو داراست.
ما یه سری چیزا رهمون تحمیل شده.
مثلا تو نقاشی طرف قبل اینکه بره دانشگاه کارای خیلی خوبی انجام میداد ولی بعد اینکه رفت دانشگاه این سبک های عجق وجق پست مدرن رو میکنن تو کلش بعد نقاشی هاش عوض میشه....اون ناب بودن ادارکش رو از دست میده.
جالبه پست مدرنیسم خودش همین ناب وبدن رو میخواد ولی دقیقا تو دانشگاه وقتی همین تفکر کانالیزه میشه ،ناب بودن اون ادراک زیبایی رو از دست میده.

10- چرا بعضیا بعضی وقتها توو مجازی و حتی دنیای واقعی بی محابا به آدمها توهین می کنن؟ تادیب هم اثری نداره، یه خشم ذاتی به دور و ورشون دارن
این باید ریشه یابی بشه.کلا محیط مجازی چون با نوشتار سروکار داره این قضیه رو منتقل میکنه.چون نوشتار حس رو منتقل نمیکنه.مگر اینکه از این شکلکا استفاده بشه:)
هیمن کلی تاثیر داره.بعد وقتی حس منتقل نشه منظور وقصد و غرض هم بد منتقل میشه و باعث عصبانیت میشه.البته تجربه هم بنظرم مهمترین شرطه.معمولا کسایی که تجربه کمتری از حضور در این فضا دارن اینطورین.

ممنون از جوابای قبلی؛ خسته نباشی
خواهش میکنمم.ممنونن.

بازم بیام؟:gol:
اگه دوست داشتید بیاید:)

خبر رسیده رفتی تو کار پیچوندن ؟:دی
هان ؟
مراقب خودت باش پس
(مدیر خوش تیپ و باحال زنگ : دی )

آخرین ویرایش توسط مدیر:

H.N!GHT

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام استاد جانِمـــانــ :دی
خیلی دیر متوجه شدم من :| سوالا هم اگه تکراری باید جواب بدین من نمیدونم :D

1.چند تا چیزی که براتون خاطره انگیز هستن چیان؟در حد نوستالژی...
2.نظرت درباره ی این دیدگاه : [ " انسان ِ خوب بودن ارتباطی به دین ُ مذهب ُ نژاد ، دیدگاه ِ سیاسی یا فرهنگی شما ندارد،بلکه به این بستگی دارد تا چه اندازه با دیگران خوشرفتاری می کنید " ] ؟
3.چقدر میان ِ شخصیتت در زندگـــی شخصی و اجتماعـــی شکاف هست ؟آیا اصلا شکافی وجود داره ؟
4.سفید ،سیاه،خاکستری؟
5.اشتباهی که هرگز تکرار نمیکنین؟
6.اگه تو یه بحثی کم بیارین و بفهمین حق با شما نیست چقدر شجاعت دارین اشتباهتون رو بپذیرین؟
7.به گذشته فکر میکنی ؟! اینکه چی بودی ؟ چی شدی ؟ چی بهت گذشته ؟ یک سال دو سال ده سال پیش ؟به آینده چطور ؟یه سال دو سال ده سال آینده؟
8.به چه چیزی توی زندگیتون افتخار میکنی ؟
9.تا بحال شده برین توی یه اتاق تاریک بشینین و چشماتونو ببندین و به هیچی فکر نکنین ؟
10.آغوز بازی بلدین ؟:|

مرسی پیشاپیش :gol::gol:

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
همباشی یعنی با هم باشی دیگه:)دو تا هم خونه.بدون ازدواج رسمی.منظورتون ارتباطش با حب یا لاوه دیگه؟
خیلی وقته میخوام یه وب نوشت با این عنوان بنویسم.یکم طولانیه میشه جواب ندم؟

بله همون ارتباط منظورم بود
اشکالی نداره جواب ندید اما مشتاقم وب نوشتتون در این باره رو به زودی بخونم...:gol:

1. ربط این جمله رو به دخترخواهی نفهمیدم : :w05:
بقول مارتین هایدیگر بشر سطح معرفتیش اومده پایین .این گرایش بسمت دختر خواهی شاید به این دلیل بوده

2. اگه می شد و می تونستید یه بنای تاریخی رو مرمت کنید اون کدوم بنا بود؟

3. اگه بخواید یه بنای تاریخی برای آیندگان بسازید چطور می سازیدش و کجا؟

4.فرض کنید خدای نکرده تو یه موردی بین مادر و همسرتون بحثی پیش اومده و می دونید که حق با همسرتونه،برای خاتمه ی بحث چیکار می کنید؟ چه برخوردی با هر کدومشون دارید؟​

5. به این اعتقاد دارید که دنیا دار مکافاته؟

6. آدم خشکه مذهب چه آدمیه؟

7. اگه مجری ماه عسل بودید چه کسی رو دعوت می کردید به برنامه؟

8. فرض کنید خونه مادرخونمتون رفتید، اونم برای اولین بار، حالا اون روغن حیوانی رو که مادر دوستتون تو غذاش ریخته، مادر خانومتون ریخته تو غذاش، چیکار می کنید؟ اینجام ترشی و ماست رو می ریزید توش و می خورید؟ اولین باره ها، رودربایستی هم که اوایل خیلی زیاده...

9. باز بیام؟

یارانراد

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام فرزاد عزیز:gol::gol::gol:
فک می کنم دیر شده برای پرسیدن
اما خب اگه زمانی مونده باشه معطل نمی کنم و سوالاهایی که به نظرم می یاد می پرسم

1_ فکر کن یه بلند گو داری .بلندگویی که همه ی ادما صدات رو میشنون . بهت یه فرصت میدن تا یه بار از این بلندگو استفاده کنی .به ادما چی میگی؟

2_ فرزاد زندگی چیه؟

3_بزرگترین ارزویی که داشتی و داری و می تونی بگی؟

4_ فرزاد دلیل این همه صدای اعتراض میون ادما چیه ؟چرا ما گاهی نمی تونیم همدیگه رو درک کنیم و بفهمیم؟

5_یه مداد جادویی داری مثل کارتونای بچگیمون با این مداد کجا؟ چی میری می کشی؟

6_ تو این بودن پر هیاهو تو این هستی بیکران که سرتاسر سوال به نظرت چه جوری باید باشیم تاوجودمون از ناملایمات شرایط و ادما نرنجه و خودمون هم زانوی خاطری و نرنجونیم ؟

7_ خدارو بیشتر کجا دیدی؟

8_فرزاد دلیل اینکه می گی من راحت می تونم با ادما کنار بیام و میدونی چیه؟ اصن نظرت درباره رفتارا و شخصی من چیه؟

9_زمان موعود؟:cry: چقدر تا اون زمان راهه؟ چه طوری می تونیم بهش برسیم؟

دوستت دارم فرزاد عزیز
:gol::heart::gol:

* Hiva *

عضو جدید
به به ببین چه خبره اینجا :w17:

میبینم که بوی سوختگی کم کم به مشام میرسه :w07:

پیرو درخواستهای مکرر عزیزان نزول اجلال فرمودیم برای سوزاندن همسر گراممممم :w29:

فهلا اینا رو بجوابید تا ببینیم چقدر سوزانیده میشود بازم می آییم :w14:

1- چقدر همسرتونو دوست دارید :w38:

2-چه انتظاری از ایشون دارید :w20:

3-فکر میکنید همسرتون چقدر شما رو دوست داره :w16:

4 فکر میکند همسرتون چه انتظاری از شما داره :w19:

5-زیبایی رو تعریف کنید :w26:

6 یک دوست خوب چه دوستیه :w36:

7 -اولین عشق زندگیتون کی بود ( سوال بیسیار بیسیار حساس و سرنوشت سازی هست ) :w15:

8 -اگر همسرتون یه روز سر حال نباشه چی کار خواهید کرد :w05:

9 -بهترین کادویی که همسرتون دوست داره چیه :w42:

10- ترجیح میدی با کی برید مسافرت :w34:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام فرزاد عزیزم..
می بینم که سخت مشغول نوشتنی! خوبه ، خوبه :دی
سلاممممممم مهندس احسان عزیز.آره دیسک کمر گرفتم این چند روزه:)
راستش دلم میخواست همه ی پست ها رو بخونم ، ولی خب فــعــلا فرصت نکردم .. اگر سوالی تکراری هست ، باید دوباره پاسخ بدی! عطف ِ به ما سَبَق نداریم ! :دی
باشهههههههه.
0. چندبار از بچه های اینجا شنیدم که میگن شماها که منتظری درس خوندید،خیلی از خود راضی و پر مدعا هستید.راست میگن؟به نظرت حق نداریم ؟ :D،حداقل تو براشون توضیح بده!:دی
:)من که اینو در تو ندیدم.تو در من دید؟
نمیدونم برام جالب بود.تا حلا کسی نگفته بود به من.شاید اینطور بنظر میرسه حتما.
ولی اگه اینطور به بنظر برسه حق داریم:)
خب اساتید ما بخصوص از طرح 3 به بعد یکم نقد رو هم داشتن.این خیلی تاثیر میزاره تو دانشجو.ولی من بچه های دانشگاه های دیگه تو مشهد رو میدیدم این مسئله رو نداشتن.
یه دلیلش هم شاید این بوده که تو دانشگاه همه پسر بودیم:)(نمیدونم ربط داره یا نه)
ولی ما خیلی خوبیم.

1. فکر میکنی که دلیل زنده بودن یا زندگی کردن ما آدما و خودت چی هست؟چرا؟ و نتیجه چی هست؟(اعتقاد و نظر خودت رو بنویس و کاری به حرفای صدا و سیما و کتب درسی و غیر درسی نداشته باش).
خب آدما فی ذاته که از خودشوت معرفت و دانشی ندارن.اگه من نوعی از وقتی بدنیا اومدم اگه تو جنگل زندگی میکردم چیزی از خودم نمیتونستم بگم.
بنظرم ما داریم یه سناریو رو بازی میکنیم.بعضیهامون خوب بازی میکنیم.بعضیا ضعیف بازی میکنن.بعضیا بازی نمیکنن.بعضیا سناریو رو تغییر میدن و اون بازی که خودشون میخوان رو میکنن.
کارگردان داره به بازی ما نگاه میکنه.
مهمه که بدونیم کارگردان داره به بازی ما نگاه میکنه.خیلیا دوست دارن خوب بازی کنن ولی ممکنه سناریو رو فراموش کرده باشن.ممکنه سناریو رو خوب فهم نکرده باشن.ممکنه سناریو اصلا تحریف شده باشه.ممکنه اصلا ندونن سناریو رو کی نوشته باشه و ...
بالاخره این بازیگران دوست دویت دارین بازی کنن.این وسط هر کی ته ته حافظش شاید یه چیزی از سناریو کارگردان یادش مونده باشه و اینا دور هم جمع شن و باهم یه سناریو بنویسن و بازی کنن.
شاید هر کی واسه خودش یه سناریو بنویسه و در یک صحنه بازی کنه.
خب یه سریا هم تو صحنه هستن ولی اصلا بازیگری رو دوست ندارن و نه میگن.
نتیجه اینه که خیلیا از این صحنه حذف میشن و خیلیای دیگه رو صحنه میمونن.

2. اگر قرار باشه از تمام آنچه که داری، یک جمله باقی بمونه ، میخوای اون جمله چی باشه؟ کجا بنویسنش ؟
به غیر دل که عزیز و نگاه داشتنی ست....جهان و هر آنچه که در اوست ،واگذاشتنیست.
همونجایی که جسمم واسه همیشه هست.

3. تصور کن که وارد یه اتوبوس میشی که نصفش پر هست. کجا میشینی و چرا ؟(منظورم مشخص کردن دقیق صندلی هست که چه ردیفی هست ، چه سمتی)
انتخای اتوبوس (اون ردیف صندلی هایی که رو بلندی انتهای اتوبوسن) و کنار پنجره.
خب موقعیت ژئوپلتیکیه:)ارتفاعت از 95 درصد افرادی که تو اتوبوس هستن بیشتره.
دید به بیرون داری که این خیلی مهمه.
یه شخص سالخورده هم اگه اومد تو اتوبوس تو میتونی وجدان خودت رو توجیه کنی که اونی که نزدیک اون فردا باید پا شه و تو اگرم پا شی اون نمیتونه بیاد رو صندلی تو.

4. آدمه دیگه؛اگر 1روزی بفهمی با وجود تمام دلایل منطقی، راهی که رفتی و اشخاصی که بعنوان راهنما انتخاب کردی، اشتباه بوده، چیکار میکنی؟چرا؟ اصلا اشتباه در این مورد، یعنی چه؟
خب آدم به پوچی میرسه.چراش مشخصه.شما وجود انسانی ت رو منطبق بر این وجود معرفتیت کردی.وقتی زیر پای یکیش خالی میشه اون یکی هم سقوط میکنه.
البته بستگی داره تو چه سنی این اتفاق بیفته.واسه خیلیا این اتفاق میفته.بخصوص تو سنین قبل 40 سال.
اشتباه در این مورد به این شکله که شما از اول فقط یک دیدگاه رو در نظر گرفتی و یک راهنما و یه حرف رو.پیله ای به دور خودت تنیده بودی و گفتی عالم فقط همین پیله ایه که من توش هستم.
ولی اگه نه اون اول یکم به راهنمات شک میکردی و با خودت میگفتی بزار ببینم بقیه چی میگن و بقیه چه راهی رو رفتن و به چی رسیدن و ...اونوقت اگه شکت درست بود که هیچ اون راه رو میزاری کنار ولی اگه شکت غلط بود ،یقینت سنگین تر میشه.مثل یه ترازو که وزنه یک طرف رو برداری.(خب شاید تو این مورد یکم کار ما راحت باشه.وقتی میبینی همه گزاره ها و راه های رفته در تلقی های دیگه معرفتی یا به بیراهه رفته و یا نتیجه اسف باری داشته)
یکی از چیزایی دیگه ای که ممکنه اشتباه رو رقم بزنه در یک گزاره معرفتی اینه که ما دوست داشتن یا نفرتمون رو دخالت بدیم در اون.

5. کدام یک از مصالح ساختمانی رو دوست داری؟ یک بنای محبوب رو نام ببر؟ یک معمار محبوب داخلی و خارجی؟ یک کتاب معماری محبوب؟
چوب رو خیلی دوست دارم....
بنا محبوب:
مجتمع مسکونی زیتون رو دوست دارم.....شاید بگید خیلی بناهای دیگه هست که خیلی معروف تره ولی ای مجتمع بطور نسبی اون نیازی که ما شاید تو معماری مسکونی مون دنبالش هستیم رو (بازم میگم نسبی) برطرف کرده باشه.برای شروع خوبه....ما باید به معماری مسکونی در درجه اول توجه کنیم (چون بیشترین حجم معماری ما این بناها هستن)و بعد موارد دیگه.ولی تو دانشگاه برعکسه.
معمار محبوب داخلی و خارجی:
داخلی:
دوست نداشتم از گذشته بگم ولی مجبوریم دیگه...همه اون کسانی که اون خونه های ساده روستایی رو میساختن.
خارجی:
رایت و آلتو....مسائل انسانی رو بیشتر در نظر میگرفتن.
کتاب خوب:
کتاب مشق معماری دکتر حجت خوبه.کتابای دکتر فلامکی هم خوبه .

6. علم بهتر است یا ثروت؟ علم بهتر است یا آمپول؟! ثروت بهتر است یا شهرت؟ عرفان راه گشاست یا فلسفه؟ مطالعاتت از راه گوش هست یا چشم؟
علم یا ثروت.......نخوام مثل سه بار قبلی که گفتم هیچکدوم ،شعار بدم میگم بازم هیچکدوم:)ایمان بهتره.
ثروت خیلی بهتره از شهرت.....تو شهرت خیلی وقتا اختیار خودت هم از دستت خارج میشه.
عرفان مطلق آیه و نشانه محوره (که شاید تمدن سازی رو بطور کامل نمیتونه رقم بزنه) و فلسفه مطلق آرخه و ایده محوره(که مشکلات زیادی داره تو معرفت شناسی و اصولا هر رهیافتی که داره موقتیه)
من حکمت رو پیشنهاد میکنم که عرفان و فلسفه رو درخودش داره و تمدنی که میسازه هم واقعیه و هم حقیقی.مشکلات این دو رو هم نداره.
مطالعاتم از هر مورده.فیلم و مستند نیاز به گوش هم داره علاوه بر چشم.

7. رسیدن به خودکفایی در تولید گندم چرا دولت رو خوشحال میکنه در حالیکه ما کشور کم آبی هستیم؟ برای حل بحران کم آبی کشور، چه راه حل هایی میتونی ارائه بدی؟
کلا دولت های ما تاکتیکی هستن.استراتژیکی فکر نمیکنن چون استراتژیست ندارن کلا.دفتر مطالعات استراتژیکشون خاک میخوره.
دفتر مطالعات استراتژیک مجمع(که مهمترینشونه) هم جایگاه یک مشت وزیر برگشتی و استیضاح شده و بیکاره.

8. الان ، تو خونه ، برای بانو ، آشپزی میکنی ؟ تا حالا ماکارونی پختی که مزه ی اشکنه بده ؟ برعکس چی؟
آره هر چند از گاهی آشپزی میکنم.
نه تا حالا ماکارونی تو خونه درست نکردم.اشکنه هم درست نکردم:)
تو رو فکر کنم یه شب ماکارونی منو خوردی و شب بعد اشکنه و فکر کردی این دوتا هم مزه هم هستن:)شاید هم تو همون قابلمه نشسته اشکنه ماکارونی درست کرده بودم:d

9. فراجناحی رو کاملتر توضیح بده ؟ چه چیزی باعث میشه که دیگران رو در این دسته ها،قرار بدیم ؟ چه اتفاقی باعث میشه دیگران رو در این دسته قرار ندیم(یعنی باید چه شاخصه ای داشته باشن) ؟
جناح رو که میدونیم چیه.افرادی وفادار به یک سیستم حکومتی که دارای سلیقه مشترک هستن در یک جناح قرار میگیرن(البته تو ایران یکم متفاوته و اون اصل وفاداری به قانون و حکومت گاهی فدای اون سلیقه ها میشه)
فرا جناحی یعنی کسی که سلیقش شاید ترکیبی از جناح های دیگه و یا اصلا متفاوته با اونا باشه.
حالا فرا جناحی نمایان کیا هستن؟اونایی که ظاهرا خودشون رو فراجناحی نشون میدن ولی نیتشون اینه که هیچوقت اپوزیسیون نباشه(همون قضیه پتو)

10. اگر توی کشوری با پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی و با داشتن منابع عظیم، قدرتمند ترین فرد از لحاظ سیاسی و اقتصادی بودی(بدون هیچ محدودیتی)، چیکار میکردی؟ 3اولویت اول رو ذکر کن.
1-از دکترین ها و قواعد بومی استفاده میکردم و به بهانه تعامل با دنیا قواعد بومی رو ذبح نمیکردم.هیچ کشور با اصل و نصبی تعامل با دنیارو به معنای ذبح قواعد و دکترین های بومی نمیدونه.

2-سعی در اصلاح دانشگاه ها داشتم.البته شرایط منطقیش رو در نظر میگیرم و عجله نمیکنم.

3-منابع کشور رو بصورت خام نمیفروشم که تولید کار کنه در کشور های دیگه و اون محصولات رو برم که در واقع از مواد اولیه کشور خودم تهیه شده رو دوباره بخرم.

خدا قوت رفیق |
بماند یادگار
1394.04.16
17:30
خیلی ممنونننن احسان عزیزززز

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام استاد جانِمـــانــ :دی
خیلی دیر متوجه شدم من :| سوالا هم اگه تکراری باید جواب بدین من نمیدونم :D
سلاممممممم حنا خانوم.نه دیر نشده:)

1.چند تا چیزی که براتون خاطره انگیز هستن چیان؟در حد نوستالژی...
اسفند ماه.....اسفند که میشد روز شماری میکردم عید شه بریم شمال.
رعد وبرق......منو یاد بهار های قدیم مینداخت.الان زیاد رعد و برق نمزنه.
بعضی آهنگ ها هم این شکلین.آدم یاد یک لحظه خاص میندازه.

2.نظرت درباره ی این دیدگاه : [ " انسان ِ خوب بودن ارتباطی به دین ُ مذهب ُ نژاد ، دیدگاه ِ سیاسی یا فرهنگی شما ندارد،بلکه به این بستگی دارد تا چه اندازه با دیگران خوشرفتاری می کنید " ] ؟
حرف خوبیه.....ولی بدرد شب شعر میخوره....این حرفارو فقط به ما میزنن ولی خودشون بهش اعتقادی ندارن.این حرفارو باید به ابر قدرتها بزنن.

3.چقدر میان ِ شخصیتت در زندگـــی شخصی و اجتماعـــی شکاف هست ؟آیا اصلا شکافی وجود داره ؟
این شکاف حداقله.
تقریبا همونطوری که در زندگی شخصیم هستم تو زندگی اجتماعی هم به همون صورتم.
البته اینو بقیه باید نظر بدن که از جفتش مطلع هستن.چون اگه از خیلیا بپرسی همونو میگن.

4.سفید ،سیاه،خاکستری؟
چند پلوئه.
هم سفید.هم خاکستری.هم سیاه:)

5.اشتباهی که هرگز تکرار نمیکنین؟
کتک زدن هم خوابگاهی:)
6.اگه تو یه بحثی کم بیارین و بفهمین حق با شما نیست چقدر شجاعت دارین اشتباهتون رو بپذیرین؟
معمولا تو بحثی که میدونم کم بیارم شرکت نمیکنم.در عالم واقع هم خیلی بحث نمیکنم.
دارم.تو تالار معماری و تو قسمت نظام مهندسی یه جا کم آوردم و معذرت خواهی هم کردم از اینکه اطلاعات نادرست دادم.

7.به گذشته فکر میکنی ؟! اینکه چی بودی ؟ چی شدی ؟ چی بهت گذشته ؟ یک سال دو سال ده سال پیش ؟به آینده چطور ؟یه سال دو سال ده سال آینده؟
به گذشته فکر مکینم ولی خیلی کشش نمیدم چون حالم بد میشه.زود بیخیال میشم.
به آنده ولی خیلی فکر میکنم.البته تا بازه حداکثر 5 سال:)چیزای مختلفی که فکر میکنم پیش میاد رو بهش فکر میکنم.

8.به چه چیزی توی زندگیتون افتخار میکنی ؟
به خانوادم و مسیری رو که تو عبور از مشکلات طی کردیم.
9.تا بحال شده برین توی یه اتاق تاریک بشینین و چشماتونو ببندین و به هیچی فکر نکنین ؟
نه نشده اصلا:d
10.آغوز بازی بلدین ؟:|
آرههههه.خیلیییی هم دوست دارم.ولی آغوز باز خوبی نبودم.کلا من همیشه تو بازی ها خوب نبودم.
لب گود هم بازی کردم.:)

خیلی ممنونننننننن حنا خانممممم.
مرسی پیشاپیش :gol::gol:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممم

ولی طراح مکعب روبیک یه معمار بوده.... لابد ربط داره

عایا شما جنس خودتون رو کلاً عاقل تر میدونید ؟ :cool:
پ.ن؛ منظورم خودتون نبودا....منظورم جنس مذکر بود.:D

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
بله همون ارتباط منظورم بود
اشکالی نداره جواب ندید اما مشتاقم وب نوشتتون در این باره رو به زودی بخونم...:gol:
سلاام دوباره مدیر خانم.
نه مشکلی واسه جواب دادن نیست ولی یکم طولانیه که از حوصله خارجه.بعد وقتی مطالب ناقص بیان بشه دیگه اون اثر گذاریش رو از دست میده.اندازه چند تا بلاگه.

1. ربط این جمله رو به دخترخواهی نفهمیدم : :w05:
هیچی بابا.منظوری نداشتم.دوستمون شوخی کرد منم شوخی کردم.کل کل بود:)

2. اگه می شد و می تونستید یه بنای تاریخی رو مرمت کنید اون کدوم بنا بود؟
مسجد جماع اصفهان رو.چون موزه معماری ایرانه.
3. اگه بخواید یه بنای تاریخی برای آیندگان بسازید چطور می سازیدش و کجا؟
خیلی سخته جوابش.
یه بنایی میساختم که خودآگاهی تاریخیم رو نشون بده.البته خیلی سخته شایدم نشه ولی اینو دوست دارم.
جاش خیلی مهم نیست.بهتره تو محل زندگی باشه.

4.فرض کنید خدای نکرده تو یه موردی بین مادر و همسرتون بحثی پیش اومده و می دونید که حق با همسرتونه،برای خاتمه ی بحث چیکار می کنید؟ چه برخوردی با هر کدومشون دارید؟
خیلی کم اتفاق افتاده ولی خودم رو بد میکنم که اونا با هم بد نشن.حق رو هیچوقت صد در صد به کسی نمیدم حتی اگه واقعا حق صد در صد با یکیشون باشه.
5. به این اعتقاد دارید که دنیا دار مکافاته؟
از یک منظر شاید.
رحمی که یک جنین توش رشد پیدا میکنه چیز خوبیه یا بدیه؟واسه زندگی جای مناسبی نیست ولی باید مدتی رو اونجا باشی.اگه اونجا جسمت کامل شد پس جای خوبی بوده ولی اگه ناقش موندی و بعد بدنیا اومدن نقصی در انسان باشه قطعا عالم رو اونطوری که باید ادراک نمیکنه.مثلا چشم نداشته باشه چه اتفاق میفته؟

6. آدم خشکه مذهب چه آدمیه؟
من واژه کاریکاتور مذهب رو پیشنهاد میکنم.
کاریکاتور دیدید چه سازوکاری داره دیگه.هر نقصی تو آدم باشه ،کاریکاتوریست اونو برجسته جلوه میده به نوعی که انگار اون شخص کلا اون نقصه که یک جسم بهش چسبیده.
آدم کاریکاتور مدهب هم همینطوره.یه جایی که باید بزرگ باشه رو کوچیک میکنه.یه جای کوچیک رو بزرگ میکنه.
طرف دماغش بزرگه ولی ابروهای خیلی زیبایی داره...این بجای برجسته سازی ابروهاش ،دماغش رو برجسته میکنه.
بعد خیلی دوست داره اونچیزی که میخواد انجام نده یا بده رو به زبان بیاره.اونچیز یه گزاره ایه مربوط به مذهب.بجای اینکه از زبان عمل که در واقع بهترین زبانه ،از زبانه رایج بیش از حد استفاده میکنه.زبان رایج هم مشکلات اساسی داره.
خیلی مهمه بدونیم کلمه خشک مهب رو اولین بار کس بکار برد و در مورد چه کسی و اون شخص چه رفتاری داشته.
من فکر میکنم کاربرد این کلمه امروز تغییر کرده.
اگه منظور کسی باشه که به گذاره هایی که اعتقاد داره عمل میکنه و اون گزاره هارو بزرگ و کوچک نمیکنه این دیگه خشک مذ
هب نیست.

7. اگه مجری ماه عسل بودید چه کسی رو دعوت می کردید به برنامه؟
چیز خاصی الان مد نظرم نیست.خیلی هم فکر کردم همن الان ولی چیزی به ذهنم نیومد.
8. فرض کنید خونه مادرخونمتون رفتید، اونم برای اولین بار، حالا اون روغن حیوانی رو که مادر دوستتون تو غذاش ریخته، مادر خانومتون ریخته تو غذاش، چیکار می کنید؟ اینجام ترشی و ماست رو می ریزید توش و می خورید؟ اولین باره ها، رودربایستی هم که اوایل خیلی زیاده...
از همه امکانات استفاده میکنم:)اینجا شاید اب زیاد بخورم.ولی من هر چی دوست نداشتم رو میگفتم.
9. باز بیام؟
من که نمیگم نیاید.:)اگه دوست داشتید بیاید.

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام علیکم

طاعات و عباداتتون قبول درگاه خداوند متعال باشه ان شا ء الله

میرم سر اصل مطلب

چون بیشتر سوالات رو دوستان پرسیدن بنده به چند سوال مختصر اکتفا میکنم

1- نظر شما در باره ی روز حجاب(21 تیرماه) که مصادف با روز تولد شما هم هست چیه؟

2- آیا خانوم شما هم جزء کاربران باشگاه هستند؟میشه معرفی شون کنید؟

3- وب نوشتهای شما تماما فلسفیه ،چرا شما که اینقدر خوب در فلسفه صحبت میکنید وارد معماری شدید؟

4-فکر نمیکنید برا بچه دار شدن یکم دیر شده آخه امروزه اختلاف سنی بین پدر و مادرا با بچه هاشون خیلی زیاد شده؟(بعدا به مشکل میخورین ها از ما گفتن بود:redface:)

5- شما که چند صباحی با سبزواریا بودین و بنده هم که یک سبزواری اصیل هستم میدونین که تکیه کلامشون چیه ؟(این تکیه کلام رو در مواقع تعجب بیشتر به کار میبرن)

اومدین سبزوار یه سری هم به ما بزنید خوشحال میشیم

ممنون از لطف شما به خانوم سلام مخصوص برسونید

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام فرزاد عزیز:gol::gol::gol:
فک می کنم دیر شده برای پرسیدن
اما خب اگه زمانی مونده باشه معطل نمی کنم و سوالاهایی که به نظرم می یاد می پرسم
سلامممممم علی دوست خوبم.نه هیچ وقت دیر نمیشه.محدودیت زمانی هم نداریم:)
1_ فکر کن یه بلند گو داری .بلندگویی که همه ی ادما صدات رو میشنون . بهت یه فرصت میدن تا یه بار از این بلندگو استفاده کنی .به ادما چی میگی؟
چه سوالای سختی میپرسی:)شاید بگم بهشون که بیاید علیه رسانه ها شورش کنیم.

2_ فرزاد زندگی چیه؟
زندگی بنظر من همونیه که به احسان گفتم.تئاتره.

3_بزرگترین ارزویی که داشتی و داری و می تونی بگی؟
آرزوهای خیلی بزرگ ندارم.
چیزی که بشه گفت اینه که یه خونه بسازم اونطور که خودم دوست دارم.

4_ فرزاد دلیل این همه صدای اعتراض میون ادما چیه ؟چرا ما گاهی نمی تونیم همدیگه رو درک کنیم و بفهمیم؟
صدای فطتشونه در ابتدا.کرامت میخوان چون انسان با کرامت خلق شده.
اگه این صدا نباشه یعنی فطرت آدما یا موضوعیت نداره و یا شرایط دقیقا اونیه که باید باشه.
ولی همیشه این اعتراض ها مصادره به مثل میشه.منحرف میشه.وگرنه خیلی وقت پیش انسان و جوامع انساتی به اونچا که میخواستن میرسیدن.

5_یه مداد جادویی داری مثل کارتونای بچگیمون با این مداد کجا؟ چی میری می کشی؟
خیلی سخته.تا حالا بهش فکر نکردم.

6_ تو این بودن پر هیاهو تو این هستی بیکران که سرتاسر سوال به نظرت چه جوری باید باشیم تاوجودمون از ناملایمات شرایط و ادما نرنجه و خودمون هم زانوی خاطری و نرنجونیم ؟
خب خدای ما ویژگی اختصای داره که تو هیچ دین و مدهب و فکر و عقیده ای دیگه ای بهش پرداخته نشده.
خدای ما باغبونه.مربیه.تو دعاها هر وقت چی از خدا در مورد سعادت خود خواسته شده از واژه رب یا ربنا استفاده شده.یعنی ای مربی من.
اگه بدونیم خدا همه عالم و همه انسان هارو رو به اندازه بندگی که میکنن پرورش میده.مثل یه نهالی که صیرورت داره.
رنجش خاطر از خیلی اتفاقات و چیزایی که آدم در مورد خودش و دیگران میبینه نشانه خیلی خوبیه ولی نباید به یک واکنش منفی تبدیل بشه.

7_ خدارو بیشتر کجا دیدی؟
تو کلام اون بچه سوریه ای که گفتش اگه برم اون دنیا همه چیو به خدا میگم.

8_فرزاد دلیل اینکه می گی من راحت می تونم با ادما کنار بیام و میدونی چیه؟ اصن نظرت درباره رفتارا و شخصی من چیه؟

خب میتونی دیگه.این دلیل نمیخواد.دیدم با آدمای با عقیده های متخلف یه جور رفتار میکنی.
تمجیدم در مورد تو رو در دل نگه میدارم ولی در همین حد که دوست دارم تو رفتار (تا اون حدی که اینجا دیدم) مثل تو باشم.

9_زمان موعود؟:cry: چقدر تا اون زمان راهه؟ چه طوری می تونیم بهش برسیم؟
تو ادبیات عرب و ادبیات قرآنی هر جا "انّ" اومد بعد از اون جمله ای که میاد دکترین یا قاعده ست و مبانای روش در سطوح مختلفه.
وقتی گفته میشه ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه و ... یعنی حسین(ع) اگه بخواد در قالب یک دکترین معرفی بشه به این صورته که امام مصباح هدی ست.مصباح هدی همون فانوس دریائیه.فانوس دریایی کارش چیه؟تو ساخل ایستاده و کشتی ها به سمتش میرن تا نجات پیدا کنن.فانوس دریایی نمیره کسی رو نجات بده.
امام زمان یا امام عصر هم همینه.
این تلقی که بشنیم تا امام بیاد با حکمت امامت در تضاده.
چقدر تا اون زمان راهه....همونقدر که ما الان دوریم از نظام سازی منطبق بر فطرت انسانی.هرو وقت دید دنیا انقلاب کرد علیه این نظام سازی هایی مثل بانک و بورس و این نظام اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و رسانه ای و ... اون موقع خیلی نزدیک شدیم.

البته هر شخص بطور مجزا هم میتونه به اون زمان برسه.زمان تک بعدی نیست.سازوکار همه چیز تو عالم فقط تقواست.

دوستت دارم فرزاد عزیز
:gol::heart::gol:
مخلصتمممممم:gol:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
به به ببین چه خبره اینجا

میبینم که بوی سوختگی کم کم به مشام میرسه

پیرو درخواستهای مکرر عزیزان نزول اجلال فرمودیم برای سوزاندن همسر گراممممم

فهلا اینا رو بجوابید تا ببینیم چقدر سوزانیده میشود بازم می آییم

سلامممممممممممممممممممممممم:)فکر نمیکردم بیای.

1- چقدر همسرتونو دوست دارید
خیلی زیادددددد:heart:
2-چه انتظاری از ایشون دارید
بیشتر انتظارات برآورده شده:)
3-فکر میکنید همسرتون چقدر شما رو دوست داره
خیلی زیادددددددددددددددد:d
4 فکر میکند همسرتون چه انتظاری از شما داره
صدای تلویزیون رو کم کنم:)
5-زیبایی رو تعریف کنید
زیبایی یعنی برفی:d
6 یک دوست خوب چه دوستیه
دوستیه که گوشیش رو از بعد عید تا حالا خاموش نکنه:)(اشاره به شخص خاصی ندارم)
7 -اولین عشق زندگیتون کی بود ( سوال بیسیار بیسیار حساس و سرنوشت سازی هست )
اولین وآخرینش یکی بود:)
8 -اگر همسرتون یه روز سر حال نباشه چی کار خواهید کرد
میریم بستنی میخوریم:)
9 -بهترین کادویی که همسرتون دوست داره چیه :w42:
الان فکر کنم گوشیییی:)
10- ترجیح میدی با کی برید مسافرت
با شما.:)
با آرک مجید هم مسافرت خوش میگذره.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلاممم

ولی طراح مکعب روبیک یه معمار بوده.... لابد ربط داره
واقعا؟؟

نمیدونستم.ممنون که گفتید:gol::gol:;)دیگه از معمارا فقط برمیاد این چیزا.:)

عایا شما جنس خودتون رو کلاً عاقل تر میدونید ؟ :cool:
نه بابا من کی گفتم؟شوخی کردم با اون دوستمون:)
پ.ن؛ منظورم خودتون نبودا....منظورم جنس مذکر بود.:D

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام علیکم

طاعات و عباداتتون قبول درگاه خداوند متعال باشه ان شا ء الله

میرم سر اصل مطلب

چون بیشتر سوالات رو دوستان پرسیدن بنده به چند سوال مختصر اکتفا میکنم

سلاممممممم خانم راهینو:gol::gol:خوش اومدید.
1- نظر شما در باره ی روز حجاب(21 تیرماه) که مصادف با روز تولد شما هم هست چیه؟
واقعا؟نمیدونستم.
حرکت خوبیه ولی تلاش ها باید برای عوامل این قضیه که مهمتر از خودش هم هستن باید بشه.این دقیقا مطلبیه که روز اول فروردین تو مشهد گفته شده.

2- آیا خانوم شما هم جزء کاربران باشگاه هستند؟میشه معرفی شون کنید؟
آره همون موقع که من عضو شدم بهشون گفتم بیان عضو شن.تو این تاپیک هم شرکت کردن با نام کاربری *hiva*
3- وب نوشتهای شما تماما فلسفیه ،چرا شما که اینقدر خوب در فلسفه صحبت میکنید وارد معماری شدید؟
آخه معماری همش حکمته و آکیتکچر کلا فلسفه.
اسم بعضی از مکاتب فلسفی و بعضی دکترین هاش دقیقا اسم سبک های معماریه.مثل دیکانستراکشن.فولدینگ.پرش کیهانی.مدرن.پست مدرن و ...

4-فکر نمیکنید برا بچه دار شدن یکم دیر شده آخه امروزه اختلاف سنی بین پدر و مادرا با بچه هاشون خیلی زیاد شده؟(بعدا به مشکل میخورین ها از ما گفتن بود:redface:)
آره اختلاف سنی زیاد خوب نیست.ولی ما خیلی وقت نیست ازدواج کردیم.دوران نامزدیمون طولانی بود.
5- شما که چند صباحی با سبزواریا بودین و بنده هم که یک سبزواری اصیل هستم میدونین که تکیه کلامشون چیه ؟(این تکیه کلام رو در مواقع تعجب بیشتر به کار میبرن)
تیکه کلام کلام زیاد داشتن ولی دقیقا یادم نمیاد.همین الان اون هم خونه ایمون رو تصور کردم حرف زدنش رو چیزی یادم نیومد.:)
چی بود؟

اومدین سبزوار یه سری هم به ما بزنید خوشحال میشیم

ممنون از لطف شما به خانوم سلام مخصوص برسونید
خیلی ممنونننننن.بزرگیتون رو میرسونم.:gol:

Faezeh77

عضو جدید
سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام آقا فرزاد:redface:
اح حیف شد من دیر رسیدم دوستان همه سوالارو پرسیدن:cry:
چه جور تیپی دارین؟؟
نقاط ضعف و قوتتون؟؟
چ جور شخصیتی دارین؟؟
توی نرم افزارهای مجازی حضور دارین عایا؟؟:D
از کی تواین باشگاه بیشتراز هرکسی بدتون میاد؟؟:D
از چه موسیقی خوشتون میاد؟؟
از چه فیلمی خوشتون میاد؟؟
اهل ورزش هستین یا نه؟؟ اگه هستین چه بگین ورزشی؟؟
اهل هنر هستین یانه؟؟
بزرگ ترین سوتی که تاالان دادید؟؟:D
بدترین نمره ای که توی دوران دانشجوئیتون گرفتین؟؟:D
دلیلتون از انتخاب این رشته؟؟
جوراب هاتونو خودتون میشورید یا همسرتون؟؟:D
انتقام یا بخشش؟؟چرا؟؟؟
بهترین خبری که تاحالاشنیدین؟؟
بهترین اتفاق زندگیتون؟؟
یک جمله ی خوجکلی که الان به ذهنتون میرسه؟؟:redface:

ببخشید اگه سوالام بد بود:redface:
:gol:پیروووووووووووز و سربلند باشید:gol:

آخرین ویرایش:

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام اقا فرزاد خوبید خسته نباشید
ممنون که صندلی تمدید شد
شما تو واقعیت هم اینقد پیچیده صحبت میکنید یا بی حاشیه ترید:دی
کم حرفید یا پرحرفید؟
بازار کار تهران چطوره؟
اخر اون بنر رو نشان ما ندادید:razz:
کی شرکت میزنید؟خخ... قصد پروانه گرفتن دارید؟اگر بله طراحی و نظارت یا اجرا؟
بهترین کل کلی که توی تالار معماری داشتید رو تعریف کنید
بهترین کل کل توی تالار غیر معماری داشتید رو تعریف کنید
چند تا خصوصیت از من بگید بغیر فراجناحی خخخخ یه خاطره ازم بگید اگر دارید
راستی میدونستید بخاطر تاپیک های ضوابط و طراحی و... خیلی ازتون ممنونم....:redface:
در پناه او پایدار باشید :gol:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام آقا فرزاد
اح حیف شد من دیر رسیدم دوستان همه سوالارو پرسیدن
سلاممممم.اشکال نداره تا صندلی داغ بعدیم:)
چه جور تیپی دارین؟؟
معمولی خوشتیپ:d
نقاط ضعف و قوتتون؟؟
عطف به ما سبق میشه.قبلا گفتم:)
چ جور شخصیتی دارین؟؟
تازگیا یکی بهم گفت که شخصیت آروم و مرموزی داری.
توی نرم افزارهای مجازی حضور دارین عایا؟؟
وایبر رو برای کارهای ضروری نصب کردم:smile:
از کی تواین باشگاه بیشتراز هرکسی بدتون میاد؟؟:D
از هیچیکی واقعا
از چه موسیقی خوشتون میاد؟؟
موسیقی سنتی رو دوست دارم.ولی خیلی وقته گوش ندادم.الان پاپ گوش میدم.
از چه فیلمی خوشتون میاد؟؟
فیلم چ رو خیلی دوست داشتم.
اهل ورزش هستین یا نه؟؟ اگه هستین چه بگین ورزشی؟؟
نه زیاد.قبلا بودم الان وقت نمیکنیم.ولی روزی 1 ساعت پیاده روی رو دارم.
اهل هنر هستین یانه؟؟
نه زیاد.ولی خیلی علاقه دارم بخصوص سینما.
بزرگ ترین سوتی که تاالان دادید؟؟
سوتی زیاد بوده ولی اونی که تو کلاس درس بوده از همه بدتر بوده که تو پست های قبلی هست:)
بدترین نمره ای که توی دوران دانشجوئیتون گرفتین؟؟
9.75 تو درس کارآموزی گرفتم.
دلیلتون از انتخاب این رشته؟؟
دلیلی نداشتم.جز انتخاب های ضعیفم بود.چون نمیشناختم این رشته رو.
جوراب هاتونو خودتون میشورید یا همسرتون؟؟
من خودم میشورم.کلا کارهای خودم رو خودم انجام میدم.
انتقام یا بخشش؟؟چرا؟؟؟
بخشش بهتره.انتقام هم توش هست.
بهترین خبری که تاحالاشنیدین؟؟
زیاد بوده ولی گفتنیش خبر قبولی تو کارشناسی بود(کاردانی به کارشناسی)
بهترین اتفاق زندگیتون؟؟
عروسیم.
یک جمله ی خوجکلی که الان به ذهنتون میرسه؟؟
با هم خوب باشید:d
ببخشید اگه سوالام بد بود
خیلی هم عالی بوددد.دستتون درد نکنههه:gol:
پیروووووووووووز و سربلند باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.