صندلی داغ علمی با حضور جناب آقای حسام جباریان، رتبه49 کنکور کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
با سلام خدمت همه دوستان. و تشکر فراوان از جناب آقای حسام جباریان برای شرکت در صندلی داغ:gol:

توضیحات مختصر از خودشان:
سلام به تمامی دوستای عزیزم من حسام جباریان هستم رتبه49 کنکور کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی 92 ام که دانشگاه گیلان شهر رشت رو که زادگاهمه و به محل کارم نزدیک رو واسه ادامه تحصیل انتخاب کردم. خوشحالم که میبینم خیلیاتون عزمتونو جزم کردین که امسال تلاشتونو بنیدو موفق شین. پارسال دقیقآ تو حال و هوای شما بودم دقیقآ یادمه که تو همین موقع در به در داشتم میگشتم دنبال منابع مفید اما هیچکی آخرسر نتونست که راهنماییم کنه چون شهرستانی بودم به نفرات برتر کنکور هم دسترسی نداشتم و البته اون چندتایی که تو سایتا هم مصاحبه هاشونو میخوندم حرفاشون اینقدر با هم تفاوت داشت تو منابع که بیشتر گیجم میکرد به جرات میتونم بگم تو آشنایی با منابع هیچکیو نمیتونید پیدا کنید که به اندازه ی من به سمت هر کتابی رفته باشه! از کتاب های قطور و پهن الوانی و رابینز و رضاییان گرفته تا کتاب 200-300 صفحه ای مالی دکتر تهرانی موسسه پارسه! هم با کتابای ماهان آشنایی کامل دارم هم پارسه هم مدرسان هم منابع! بخدا قسم همیشه آرزوم بود که بهترینو از دهن یکی بشنوم اما نشد که نشد!!! تا اینکه به خاطز وسواس ذاتی خودم سراغ هر کتابی که فکرشو بکنید رو رفتم و امروز که اینجا هستم دارای اطلاعات جامعی راجع بهترین منابعم! بعضی کتابا واقعآ بیخود وقت و سرمایه و انرژیمو گرفتن مثل تجزیه و تحلیل رضاییان و بعضی واقعآ بیشترین کمکو بهم کردن. با اینحال که زیاد آدم مذهبی ای نیستم اما به این امر از صمیم قلبم معتقدم که زکات علم به آموختن و در اختیار دیگران قرار دادنه! اگه قرار بود منم مثل شما از الان شروع کنم با تجربیاتی که الان دارم میتونستم با خوندن و دوره و تکرار فقط 2 الی 3 کتاب عالی در هر درس بجای رتبه 49 رتبه زیر 5 رو کیسب کنم از اینرو از تمااااااااامی دوستان عزیزم میخوام که هر سوالی راجع به منابع نوع درس خوندن موسسات آموزشی آزمونهای آزمایشی برنامه ریزی و هرچیز دیگه دارن بپرسن تا این حقیر با کمال میل تجربیاتمو در اختیارتون بزارم و یه کمک کوچولویی تو هموار کردن راه موفقیتتون داشته باشم

پ.ن:
1- لطفا در هر پست حداکثر 5سوال پرسیده شود.
2- این تاپیک صرفا جهت مشاوره کنکور کارشناسی ارشد مدیریت می باشد، لذا از پرسیدن سوالات شخصی، جدا خودداری فرمایید.
3- پست های اسپم، حذف خواهند شد.
پست معرفی منابع: #111

آخرین ویرایش:

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
سلام
خوش اومدین:gol:
1-روزانه چند ساعت درس میخوندین؟
2-به طور متوسط در هر ساعت چند صفحه رو میخوندین؟
3-ایا همه مباحث خوندین یا بحث یا کتابی رو اصلا نخوندین؟
4-مهمترین کتابهای که با توجه به تجربتون به ما پیشنهاد میکنید بخونیم چیه؟
5-ایا نیاز به شرکت در ازمون میبینید یا فقط تست زدن برای خودمون کافیه؟

موفق و پیروز باشید

1del

کاربر فعال تالار مدیریت ,
سلام دوست عزیز
1)پایه درسیتون چطور بود؟
2)آیا اولین سال بود که برای ارشد می خوندید؟
3)نقطه قوت شما در چه درسهایی بود؟
4)نقطه ضعف شما در چه درسهایی بود؟
5)پایه زبانتون چطور بود؟
موفق باشید
یا حق

hesam_jabbariyan

عضو جدید
تصحیح درصد زبان

تصحیح درصد زبان

با سلام:gol:
1- رشته لیسانستون چی بوده؟
2- در چه دانشگاهی؟
3- معدل دوره کارشناسی؟
4- درصد های هر درس در کنکور ارشد؟
سلام دوست من من رشته دوره کارشناسیم مدیریت بازرگانی بوده در دانشگاه آزاد رشت معدل دوره کارشناسیم 19/17 صدم بوده و درصدهامم به شرح زیر بوده زبان 21% تئوریهای مدیریت 68% ریاضی و آمار 49% پژوهش عملیاتی 23% اقتصاد خرد وکلان 47% مدیریت مالی 58% وبازاریابی 53%..... البته اصلا از اقتصاد راضی نبودم چون گزاشتم درس آخر و 2 تا سوال رو نرسیدم بزنم بقیه رو هم با عجله زدم

آخرین ویرایش:

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام
خوش اومدین:gol:
1-روزانه چند ساعت درس میخوندین؟
2-به طور متوسط در هر ساعت چند صفحه رو میخوندین؟
3-ایا همه مباحث خوندین یا بحث یا کتابی رو اصلا نخوندین؟
4-مهمترین کتابهای که با توجه به تجربتون به ما پیشنهاد میکنید بخونیم چیه؟
5-ایا نیاز به شرکت در ازمون میبینید یا فقط تست زدن برای خودمون کافیه؟

موفق و پیروز باشید
من از اوایل تابستون با روزی 2 ساعت شروع کردم و تا آخراش به روزی 6 ساعت رسیدم در پاییز هم به مدت و هم به شیوه مطالعه ام نظم بیشتری دادم بیشترین مقدار مطالعه ام روزی 9 ساعت بود نمیشه اینجور گفت که هر صفحه چقدر زمان میبره چون درس با درس تفاوت داره و مهم کیفیت راجع به کتابا میخوام بخش بندی کنم و تو هر پست راجع به منابع یه درس صحبت کنم شرکت در آزمونا خصوصآ آزمونهای جامع آخر رو به تمام کسانی که به دنبال رت به عالی هستن توصیه میکنم

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام دوست عزیز
1)پایه درسیتون چطور بود؟
2)آیا اولین سال بود که برای ارشد می خوندید؟
3)نقطه قوت شما در چه درسهایی بود؟
4)نقطه ضعف شما در چه درسهایی بود؟
5)پایه زبانتون چطور بود؟
موفق باشید
یا حق
سلام دوست خوب من پایه درسیم تو دروسی مثل ریاضی و مالی نسبتا خوب بود اما تو درسای خوندنی مثل تئوری های مدیریت و بازاریابی پایم اصلا خوب نبود . امسال سال اولی بود که شرکت میکردم و موقع آزمون تازه ترم آخرم تموم شده بود توی زبانم میشه گفت صفرکیلومتر بودم

آخرین ویرایش:

ana_1989

عضو جدید
سلام دوست من من رشته دوره کارشناسیم مدیریت بازرگانی بوده در دانشگاه آزاد رشت معدل دوره کارشناسیم 19/17 صدم بوده و درصدهامم به شرح زیر بوده زبان 21% تیوریهای مدیریت 68% ریاضی و آمار 49% پژوهش عملیاتی 23% مدیریت مالی 58% وبازاریابی 53%
سلام
مالی واقعا درصد خوبی بوده من پارسال شرکت کردم خیلی مالی سخت بود:(
اقتصاد نزده بودین؟:smile:

hesam_jabbariyan

عضو جدید
دوستای من اینجوری که میبینم اکثرا مشتاق دونستن منابع خوبید تو این پست من واسه درس تئوریهای مدیریت صحبت میکنم. البته کتاب های خوب برای افراد مختلف متفاوتن باید بدونی چی از یه کتاب میخوای؟ آیا صرفا برای تشریح مطلب میخوای؟ یا تست؟ یا جمع بندی؟ یا کتابی که بتونی همشونو با هم داشته باشی؟ باید اینو بدونی که با هر کتابی قراره یکسال زندگی کنی باهاش ارتباط برقرار کنی مدام ببینیش و ورقش بزنی! پس حتما حتما علاوه بر محتویات به ظاهر کتاب طراحی کتاب چاپ کتاب حتی رنگ و طرح روی جلد کتاب هم توجه کنید! بعضی از کتب رو آدم وقتی ظاهرشونو میبینه میخواد ازش فرار کنه پس یادتون باشه به این نکته که معمولا خیلی از مشاورا حرفی ازش نمیزنن هم توجه کامل کنید چون قراره با اون کتاب یه مدت زندگی کنی! سعی کن ظاهر کتابی که انتخاب میکنی جوری باشه که جذبت کنه. نکته بعد اینه که واسه همه نمیشه یه نسخه پیچید معرفی کتاب منوط به چقدر وقت داشتن و پایه درسی و سبک درس خوندن طرف مقابله و البته اینکه مشخص کنه از یه کتاب چی میخواد؟؟ در شرایط مطالعه نرمال معمولآ واسه تشریح درس تئوریهای مدیریت من کتاب تئوریهای مدیریت دکتر سیدجوادین و جلیلیان رو معرفی میکنم که کامل کامله و پیوستگی مطالبش عالیه. البته من خودم ماه آخر کنکور با این کتاب آشنا شدم چون تا اون موقع هم چاپ نشده بود این کتاب تستای زیادی هم داره البته من واسه زدن تست تو این درس پیشنهاد میکنم کتاب پرچ رو کامل بخونید. میکس این 2 منبع واسه کسایی که وقت مناسب و حوصله زیاد دارن عالیه و بهتر از این نمیشه! با همین 2 منبع شما کاملا تو این درس بینیازید اما یه بدی ای این منابع اینه که وقت رو زیاد میگیره و زبان توضیحشم با اینحال که هزاربار از کتابای رابینزو رضاییان و الوانی و سعادت روانتره اما باز اونقدری که باید به دل من بشینه نیست (اما منم یکم زیادی سختگیرم در کل خوبه). اما اگه قرار بود یه سال برگردم عقب و دوباره این درسو بخونم با توجه به معیارهای خودم منبع اول کتاب تئوریهای مدیریت مدرسان (افقهی) رو میخوندم که هم توضیحاتش روان و عالیه هم تستاش فوق العاده زیادن! پیوستگی مطالبشم خوبن کلا کتاب جامعیه به نظر من از کتاب آقای سلامی ماهان بهتره ... چاپ و ظاهر کتابشم خوبه نحوه بیان مطلبشم روانه! فقط یه ایراد داره اونم اینه که یکم فونت نوشته های این کتاب ریزتره البته مشکلی تو خوندن پیش نمیاره! و همزمان منبع دوم فلش کارتهای dlm رو که واقعا واسه این درس بینظیره رو مطالعه میکردم البته این توصیه واسه افرادی مثل خودمه که پایمونم تو این درس ضعیف بوده و و حفظیجاتمونم زیاد جالب نیست میگم! واسه کسی که مثل منه و پایش تو این درس ضعیفه صرفا مطالعه همین 2 منبع رو پیشنهاد میکنم. یعنی حداقل تا کنکور 3 بار این کتاب رو میخوندم و 2 بار هم فلش کارتهای dlm و مطالعه میکردم و وقتمو دیگه صرف هیچ کتاب دیگه ای تو این درس نمیکردم. به دوستان عزیزم قول میدم قول میدم فقط با مطالعه مرتب و دوره ی همین 2منبع به شیوه ای که گفتم میتونن راحت تئوری رو بالای 75% بزنن! البته اگه وقت کردن ماه آخر یعنی دی ماه تستای پرچ رو هم واسه محکم کاری این 2 منبع بخونن که دیگه بیمه ی بیمه هستن البته باز میگم همین 2 منبع کفایت میکنه

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام
مالی واقعا درصد خوبی بوده من پارسال شرکت کردم خیلی مالی سخت بود:(
اقتصاد نزده بودین؟:smile:
سلام آنا جان مالی امسال یکم سبکش مفهومی تر شده بود مثل اقتصاد و برعکس پژوهش ببخش درصد اقتصادو یادم رفت بزنم الان ویرایش کردم 47% زدم که اصلا راضی نبودم! انشالله امسال با یه رتبه عالی قبول میشی . شیرینیشم به ما میدی;)

ana_1989

عضو جدید
سلام آنا جان مالی امسال یکم سبکش مفهومی تر شده بود مثل اقتصاد و برعکس پژوهش ببخش درصد اقتصادو یادم رفت بزنم الان ویرایش کردم 47% زدم که اصلا راضی نبودم! انشالله امسال با یه رتبه عالی قبول میشی . شیرینیشم به ما میدی;)
اره اقتصاد مفهومی شده منم حدودای 30 خورده ای زدم... کلا کنکور سبکش از 2سال پیش عوض شده وبه سمت مفهومی بودن میره...
مرسی ایشالا همینطور بشه اگه خدا بخواد ...حتما
راستی من یادم رفت بهتون تبریک بگم بابت رتبه خوبتون ایشالا که همیشه موفق باشین:smile:

آخرین ویرایش:

hesam_jabbariyan

عضو جدید
اره اقتصاد مفهومی شده منم حدودای 30 خورده ای زدم... کلا کنکور سبکش از 2سال پیش عوض شده وبه سمت مفهومی بودن میره...
مرسی ایشالا همینطور بشه اگه خدا بخواد ...حتما
راستی من یادم رفت بهتون تبریک بگم بابت رتبه خوبتون ایشالا که همیشه موفق باشین:smile:
آفرین اقتصادو شما هم خیلی خوب زدین مطمئنم با این پایه امسال خیلی بهتر هم میتونید بزنید
آره کاملا حق با شماست کنکور کلا مفهومی تر شده نسبت به قبل . ممنونم از لطفتون

alireza 68

عضو جدید
حسام جان صندلی تا الان چه طوره؟ هنوز نسوختی که؟ :w15:
اسمشو باید بزارن صندلی داغ علمی البته:w18:
با عرض پوزش از مدیران به دلیل اسپم :w08:
میخاستم درخواست کنم حسام جان متن طولانی مینویسی فونتشو درشت کن لدفا من چشم دراومد:w39:
خیلی هم ممنون بابت توضیحاتت :w27:

hesam_jabbariyan

عضو جدید
حسام جان صندلی تا الان چه طوره؟ هنوز نسوختی که؟ :w15:
اسمشو باید بزارن صندلی داغ علمی البته:w18:
با عرض پوزش از مدیران به دلیل اسپم :w08:
میخاستم درخواست کنم حسام جان متن طولانی مینویسی فونتشو درشت کن لدفا من چشم دراومد:w39:
خیلی هم ممنون بابت توضیحاتت :w27:
چشم علی جان حتما
راستی الان پروفایلتو خوندم دیدم رشتت مهندسی صنایع بوده منم 3 ترم همین رشترو تو گرایش تحلیل سیستمها خوندم اما به خاطر یه مسئله مجبور به انصراف شدم و دوباره از نو بعد 1 سال شروع کردم به خوندن بازرگانی البته واقعا واسه من این ضرب المثل عدو سبب خیر شود گر خدا خواهد محقق شد:smile:

قیاسی

عضو جدید
با سلام اقای جباریان من یه مشکلی دارم و خیلی مردد هستم من کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم و پارسال برای کنکور خوندم ولی چون پایه ریاضیعم ضعیفه تو دروس پژوهش و مالی و ریاضی تو کنکور خوب عمل نکردم و رتبه ایی که خاستم بدست نیاوردم امسال تصمیم گرفتم مدیریت دولتی شرکت کنم چون استعدادم خیلی بیشتره ولی از طرفی به بازرگانی علاقه دارم و بازارکارش خیلی بهتره اما میترسم اگه امسالم کنکور خوبی ندم وقتم تلف شده اما میدونم تو مدیریت دولتی حتمن انشالا جای خوب قبول میشم اما بازارکار خوبی نداره الان بنظرتون چه کنم ازطرفی درسای مالی و پژوهشو قبلن خودم و الان با دودرس جدید روبه روام تو مدیریت دولتی شما چه پیشنهادی میدین تروخدا کمکم کنید بدجوری تو دوراهی گیر کردم ؟:(

قیاسی

عضو جدید
سلام ببخشید شما یعنی کتاب آقای سلامیرو پیشنهاد نمکیند چرا به خاطر نثر سنگینش و تستای کم یا پوشش کمه برای کنکور ؟؟

hesam_jabbariyan

عضو جدید
با سلام اقای جباریان من یه مشکلی دارم و خیلی مردد هستم من کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم و پارسال برای کنکور خوندم ولی چون پایه ریاضیعم ضعیفه تو دروس پژوهش و مالی و ریاضی تو کنکور خوب عمل نکردم و رتبه ایی که خاستم بدست نیاوردم امسال تصمیم گرفتم مدیریت دولتی شرکت کنم چون استعدادم خیلی بیشتره ولی از طرفی به بازرگانی علاقه دارم و بازارکارش خیلی بهتره اما میترسم اگه امسالم کنکور خوبی ندم وقتم تلف شده اما میدونم تو مدیریت دولتی حتمن انشالا جای خوب قبول میشم اما بازارکار خوبی نداره الان بنظرتون چه کنم ازطرفی درسای مالی و پژوهشو قبلن خودم و الان با دودرس جدید روبه روام تو مدیریت دولتی شما چه پیشنهادی میدین تروخدا کمکم کنید بدجوری تو دوراهی گیر کردم ؟:(
سلام آقای قیاسی عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه دوست من شرایطتتون رو کاملا درک میکنم چون خیلیا رو دیدم که به خاطر پایه ضعیف توی دروسی مثل ریاضی نتونستن توی درسایی مثل مالی و پژوهشم خوب عمل کنن و به سمت گرایشای دیگه مدیریت رفتن خصوصآ مدیریت اجرایی و کارآفرینی و mba اما واسه دولتی نمیشه به این صراحت گفت که از بازرگانی آسونتره یا نه؟ بستگی به شما داره خصوصا بستگی به این داره که چقدر در دروس حسابداری به جای پژوهش قوی هستید! و از طرفی مدیریت دولتی به جای درس مالی درس مشابه مالیه عمومی و بودجه رو داره و ریاضی و آمار هم که تو هر 2 گرایش دولتی و بازرگانی ضریبش 2 هست با این تفاوت که دیگه درس نسبتا آسونی مثل بازاریابی رو هم ندارید که بتونید با خوندن کاملش درصد بالایی بزنید. از طرفی دیگه توی دولتی درسته که شرکت کننده هاش کمترن اما باید درنظر بگیری به همون تناسب پذیرفته شدگانشم کمترن! البته این مسئله رو رد نمیکنم که به نسبت بازرگانی قبولی تو دولتی یکم آسونتره اما باید ببینی ارزش همچین ریسکی رو داره یا نه؟ شما رشته دوره کارشناسیتون بازرگانی بوده از طرفی این یک سالو حتی اگه خیلی کمم خونده باشی باز به نسبت کسایی که امسال سال اولشونه حداقل 20% جلوتری! به نظر من بهتره واسه این 3 تا درس یه برنامه جامع بزاری یا منابع مطالعتون رو عوض کنی. شما بفرمایید تو سالی که گذشت شما واسه درس آمارو ریاضی و پژوهش و مالی چه منابعی رو خوندید؟ آخه بعضی منابع درسته که خیلی جامع و کامل و معروفن اما اصلا به درد کسایی که تو این دروس از پایه مشکل دارن نمیخوره! شما بفرمایید چه منابعی رو از این درسا تا حالا مطالعه کردین تا خدمتتون عرض کنم

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
1- لطفا بهترین منابع از نظر خودتون برای همه دروس رو بگین.
2- تو تابستون چه درس هایی رو خوندین؟
3- زبان رو چطوری خوندین؟

parsa8324

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام حسام جان...
من رشته لیسانسم مهندسی برق و مخابراته
1. نظرتون درباره MBA چیه؟
2. چه درسایی رو حذف کنم و چه درسایی رو بیشتر بخونم؟ با توجه به اینکه رشته قبلیم مدیریت نبوده...
3. منابع خوب و کامل هم بهم معرفی کنید ممنون میشم...
مرسی:gol:

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام ببخشید شما یعنی کتاب آقای سلامیرو پیشنهاد نمکیند چرا به خاطر نثر سنگینش و تستای کم یا پوشش کمه برای کنکور ؟؟
البته کتاب آقای سلا
البته کتاب آقای سلامی کتاب بسیار خوبیه و یه منبع خوب محسوب میشه اگه این کتابو تهیه کردی حتما همینو خوب بخون اما واسه کسایی که میخوان منبع جامع و جدیدی رو مطالعه کنن که در عین اینکه تمامی مزایای کتاب آقای سلامی ماهان رو داره معایب کمش رفع کرده توصیه میکنم کتای مدرسان رو تهیه کنن چون هم نثرش روانتره هم تستاش بیشتره و هم دارای پیوستگی و چهارچوب منسجم تریه! البته من بازم میگم کسایی که دارن از سلامی میخونن نگران نباشن کتاب خوب و جامعیه اما از اون بهتر کتاب تئوریهای مدیریت مدرسانه

anoeil

کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
بهتون تبریک میگم.
*نظرتون در مورد آزمونهای ماهان چیه؟
*شباهت تست های امسال ماهان چند درصد شبه کنکور بود؟
*توی گرایشهای مدیریت کدومش سخت تره؟

hesam_jabbariyan

عضو جدید
1- لطفا بهترین منابع از نظر خودتون برای همه دروس رو بگین.
2- تو تابستون چه درس هایی رو خوندین؟
3- زبان رو چطوری خوندین؟
غزل جان تو یه پست نمیشه توضیح داد باور کن اگه هم همه رو تو یه پست بگم ناقص میشه واسه همین بهتر نیست واسه هر درس به نوبت بگم؟ مثلا اول با تئوریها شروع کردم. من تو تابستون درس تئوریهای مدیریت رو همراه با بازاریابی و خوندن لغات زبان شروع کردم. تو تئوریهای مدیریت چون تجربه الانمو نداشتمو کسی هم راهنمایی درست نکرد منابع اصلی مدیریت عمومی الوانی و مبانی سازمان رضاییان و رفتار سازمانی رضاییان و رابینز به همراه تجزیه و تحلیل رضاییان (بدترین کتاب!) رو خوندم توی درس بازاریابی کتاب آقای مناجاتی رو یه دور خوندم و کل تابستون رو واسه زبان لغت های 504 و تافل رو خوندم که بیشترین وقتو ازم گرفت من زبانم در حد صفر بود! اما الان پشیمونم که چرا واسه زبان 504 و تافل رو از همون اول همراه dlm روع نکردم واقعآ مجموعه dlm بان خصوصا شماره 1ش فووووووق العادست و به کمک جعبه لایتنر کاری میکنه که لغات رو کاملا بتونی راحت تو ذهنت بسپاری جوری که با یه بار دیدنش هم معنیش و هم مترادفشو به یاد بیاری! من متاسفانه دیر با dlm زبان آشنا شدم

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام حسام جان...
من رشته لیسانسم مهندسی برق و مخابراته
1. نظرتون درباره MBA چیه؟
2. چه درسایی رو حذف کنم و چه درسایی رو بیشتر بخونم؟ با توجه به اینکه رشته قبلیم مدیریت نبوده...
3. منابع خوب و کامل هم بهم معرفی کنید ممنون میشم...
مرسی:gol:
سلام به مهندس پارسای عزیز به نظر من mba که همون مدیریت حرفه ای بازرگانی بهش بگیم بهتره یه رشته نوپا درون ایرانه که داره کمکم جای خودش رو باز میکنه و من فکر میکنم کسایی که الام میرن میخونن بازار کار آیندشون از بازرگانی هم بیشتره! چون کمکم داریم میبینیم که تو استخدامیا خصوصا بانکا از امسال mba خوب میخوان درحالیکه فارغ التحصیل چندانی هم نداره! واسه همینه که نظر من روش خصوصا از لحاظ بازار کار خییلی مثبته! به نظر من از اون 3 تا درس جامعت چیزیو حذف نکنی بهتره اما اگه زبانت مثل من خوب نیست با توجه به اینکه ضریب 1 رو واسه mba داره میتونی حذف کنی! مهمترین درستون سنجش هوش و استعداد تحصیلیه که همون gmat ست که ضریبشم 3 هست! پیشنهاد میکنم تو این درس واسه زدن یه درصد عالی حتما بیش از 2 کتاب رو بخونی که کتاب آقای عرفانیان توش باشه کتاب صداقت هم خوبه! واسه ریاضی هم سطح پایتو بگو تا راهنماییت کنم دوست من

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام دوست عزیز
بهتون تبریک میگم.
*نظرتون در مورد آزمونهای ماهان چیه؟
*شباهت تست های امسال ماهان چند درصد شبه کنکور بود؟
*توی گرایشهای مدیریت کدومش سخت تره؟
سلام دوست خوب من مرسی شما لطف دارین! آزمونای امسال ماهان از سال گذشته میگن یکم کیفیت سوالاش پایینتر بود! البته اینو یکی از دوستام که پارسالشم شرکت کرده بود میگفت! منم امسال آزمونای ماهانو شرکت کردم اما سر آزمون آزمایشی سوم تعریف آزمونای مدرسان رو خیلی شنیدم! واسه همین 3 تا آزمون جامع مدرسان رو هم اسم نوشتم البته آزمونای ماهان رو هم رفتم دادم خیلی تفاوتی توشون نمیشد دید از لحاظ استاندارد بودن سوالا اما از لحاظ کارنامه تشریحی آزمون واسه مدرسان خیلی جامعتر و تخصصی تر بود من رتبم تو هردوشون تقریبا یه جور میومد تو آزمون جامع اول تو ماهان رتبم شد 38 تو مدرسان شد 34 و تو آزمون جامع دوم تو ماهان شدم 29 و تو مدرسان شدم32 واسه همین میگم سطح سولا و جامعه آماریشون خیلی نزدیک به همه اما تو پاسخ آزمون و کارنامه مدرسان بهتر عمل میکنه! در کل هم مدرسان خوب بود هم ماهان اما من اصلا آزمونای پارسه رو واسه مدیریت به کسی توصیه نمیکنم! سطح سختی سوالاشونم تو درسای مختلف فرق میکرد تو تئوری واسه کنکور آسونتر بود اما تو پژوهش و مالی واسه آزمونای آزمایشی آسونتر! راجع به سوال آخرتم به نظرم سخت ترین گرایش مدیریت مال صنعتیه! البته این نظر شخصیم بود

anoeil

کاربر ممتاز
سلام دوست خوب من مرسی شما لطف دارین! آزمونای امسال ماهان از سال گذشته میگن یکم کیفیت سوالاش پایینتر بود! البته اینو یکی از دوستام که پارسالشم شرکت کرده بود میگفت! منم امسال آزمونای ماهانو شرکت کردم اما سر آزمون آزمایشی سوم تعریف آزمونای مدرسان رو خیلی شنیدم! واسه همین 3 تا آزمون جامع مدرسان رو هم اسم نوشتم البته آزمونای ماهان رو هم رفتم دادم خیلی تفاوتی توشون نمیشد دید از لحاظ استاندارد بودن سوالا اما از لحاظ کارنامه تشریحی آزمون واسه مدرسان خیلی جامعتر و تخصصی تر بود من رتبم تو هردوشون تقریبا یه جور میومد تو آزمون جامع اول تو ماهان رتبم شد 38 تو مدرسان شد 34 و تو آزمون جامع دوم تو ماهان شدم 29 و تو مدرسان شدم32 واسه همین میگم سطح سولا و جامعه آماریشون خیلی نزدیک به همه اما تو پاسخ آزمون و کارنامه مدرسان بهتر عمل میکنه! در کل هم مدرسان خوب بود هم ماهان اما من اصلا آزمونای پارسه رو واسه مدیریت به کسی توصیه نمیکنم! سطح سختی سوالاشونم تو درسای مختلف فرق میکرد تو تئوری واسه کنکور آسونتر بود اما تو پژوهش و مالی واسه آزمونای آزمایشی آسونتر! راجع به سوال آخرتم به نظرم سخت ترین گرایش مدیریت مال صنعتیه! البته این نظر شخصیم بود

ممنونم
من تعریف مدرسان رو زیاد شنیدم.
خب رتبه ت هم خیلی خوب بوده!
با نظرتون موافقم. صنعتی خیلی سخته

hesam_jabbariyan

عضو جدید
ممنونم
من تعریف مدرسان رو زیاد شنیدم.
خب رتبه ت هم خیلی خوب بوده!
با نظرتون موافقم. صنعتی خیلی سخته

صنعتی شباهت بسیار زیادی به رشته مهندسی صنایع داره من خودم 3 ترم صنایع خوندم بعد بنا به دلایلی مجبور به انصراف شدم! شما رشتتون چیه؟ واسه ارشد چه گرایشی مدنظر دارید؟

zemestoon

عضو جدید
سلام اقای جبارییان
مرسی از حضورتون:gol::gol::gol:
من واسه ارشد میخام mbaواجرایی رو بزنم.
لیسانسم کلا ربطی به مدیریت نداشته:)
واسه تءوری مدیریت کتاب رضاییان و الوانی رو گرفتم؟یعنی میگید تغییرش بدم؟
واسه GMATصداقت؟

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام اقای جبارییان
واسه GMATصداقت؟
سلام اقای جبارییان
واسه GMATصداقت؟
سلام دوست خوب من راجع به mba که تو پستای بالا صحبت کردم اما اجرایی رو واقعا خودمم دوست داشتم بزنم که به خاطر بازار کارش انتخاب نکردم از طرفی سیل زیادی از بچه ها از همه رشته ها خصوصا تو این 2 سال میان مدیریت اونم گرایش اجرایی رو میزنن که این باعث فشرده شدن رقابت تو این گرایش شده! واسه gmat کتابای عرفانیان و صداقت عالین البته کتابای آقای سعادت تو انتشارات نگاه دانش 2 جلدیه من کتاب gmat ماهان که اونم آقای صداقت تالیف کرده رو پیشنهاد میدم! البته از 3 تا از دوستام که امسال اجرایی شرکت کردن یکیشونم کتاب gmat مدرسان رو خوند و خیلی راضی بود اون که میگفت از صداقت ماهان بهتره و بیش از 2000 تا تست توش داره از کنکور 75 تا امسال! و اما تئوری! دوست عزیزم من اصلا نمیخوام از خرید این کتابا پشیمونت کنم اما بهت پیشنهاد میکنم چون رشته کارشناسیت غیر مرتبط بوده فقط یه ذور روزنامه وار این کتابارو بخونی تا یه تصویر کلی از تئوری دستت بیاد و زیاد وقتت رو صرف خوندن تمام فصول این کتاب نکنی اگه شروع کرده باشی خودت الان واقفی که نثر این کتابا هم زیاد روون نیست! پس فقط یه دور روزنامه وار بخون واسه آشنایی با تئوری و بیشتر وقت و انرژیتو بزار واسه همون منابعی که تو تئوری گفتم

alireza 68

عضو جدید
اقام حسام خیلی ممنون واسه توضیخات کاملت
میرم سراغ درس اصلی تئوری مدیریت
شما منابع مورد تاییدت ایناست؟
تئوریهای مدیریت دکتر سیدجوادین و جلیلیان و کتاب پرچ
درسته؟
منم مثل اون خانومه که اسمش زمستونه شایدم اقاست :D
کتابای الوانی و رضاییان رو دارم میخونم با توجه به توصیه یکی از دوستان چون رشتم غیر مرتبط بود گفت اول اینارو بخون
پس به نظر شما این کتابارو زود بخونم بعد برم سراغ منابع بالا نه؟
با تشکر از شما دوست خوب
راستی من میخام بدونم مثلا دانشگاه علم و فرهنگ تهران که غیر انتفاعی هست با چه رتبه ای میشه قبول شد ممنون:gol:

hesam_jabbariyan

عضو جدید
اقام حسام خیلی ممنون واسه توضیخات کاملت
میرم سراغ درس اصلی تئوری مدیریت
شما منابع مورد تاییدت ایناست؟
تئوریهای مدیریت دکتر سیدجوادین و جلیلیان و کتاب پرچ
درسته؟
منم مثل اون خانومه که اسمش زمستونه شایدم اقاست :D
کتابای الوانی و رضاییان رو دارم میخونم با توجه به توصیه یکی از دوستان چون رشتم غیر مرتبط بود گفت اول اینارو بخون
پس به نظر شما این کتابارو زود بخونم بعد برم سراغ منابع بالا نه؟
با تشکر از شما دوست خوب
راستی من میخام بدونم مثلا دانشگاه علم و فرهنگ تهران که غیر انتفاعی هست با چه رتبه ای میشه قبول شد ممنون:gol:
آره علی جان این 2 تا کتاب کامل و جامع و فوق العاده ان که کاملا از خوندن منابع بینیازت میکنن این کتاب سیدجوادین و جلیلیان همه کتابای مرجع رو تو خودش داره حتی کتاب سعادت و آرین قلی پور رو که امسال چندین تا تست فقط از کتاب قلی پور اومده بود! خلاصه بگم از هر چی منبعه بینیازت میکنه البته 960 صفحست! اما همش درس نیست که بخش زیادیش تست و آزمونه . علی جان بهترین دانشگاه غیرانتفایی واسه قبولی تو گرایش بازرگانی تا مرز 1100 میگیره! یعنی اگه تا 1100 بیاری هر دانشگاه غیرانتفایی بخوای مجاز میشی البته واسه بازرگانی فکر نمیکنم این دانشگاه پذیرش کنه ها علی جان؟؟ گرایش مورد نظرت چیه؟ البته انشالله روزانه قبول میشی داداش خودتو دست کم نگیر!

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا