صندلی داغ علمی با حضور جناب آقای حسام جباریان، رتبه49 کنکور کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hesam_jabbariyan

عضو جدید
سلام به همگیمن خودم رشته ام الکترونیکه امسال تصمیم گرفتم بازرگانی بخونم البته من تو مدرسان هم ثبت نام کردم ولی مشاوره اشون خوب نیست به نظرتون بدون مشاوره خوب هم میشه تو سراسری قبول شد؟برای خوندن تئوری من یه مشکلی دارم اینکه هر فصلی رو که میخونم احساس میکنم خوب بلد نیستم با تست زدن درصدم پایین میشه و دوباره اون فصل رو میخونم به نظرتون چیکارکنم؟
سلام دوست من. بهت حق میدم کلا مشاوره های اکثر موسسات یه سری حرفای کلیشه ای رو بهت میزنن ک با یه جستجوی ساده شما تو گوگل میتونی از اون بهتر و کاملترشو داشته باشی. مهم خود شمایید! مشاوره های هفتگی خیلی گرون معروفترین مشاوره های کنکور هم حرفاشو که بهتون زد اجراشو میزاره در پی خودتون. چون باید هم اینطور باشه! پس اصلا اینطور فکر نکنید چون بعضی ها دارن از خدمات مشاوره ای استفاده میکنن خیلی از شما جلوترن نه! ملاک و معیار عقب بودن یا جلو بودن شما اراده تلاش و پشتکار شماست.
اما در خصوص درس تئوریهای مدیریت اینو بدونید که این درس کلا ماهیتش همینطوره. اما با یه تغییر روش تو خوندنش میشه اشراف کامل تری پیدا کرد و درصد قابل توجهی رو زد. شما حتما این 5 مرحله رو تو خوندن این درس به کار ببرید مطمئنم جواب میگیرید. مرحله اول مطالعه اجماعی کل فصل به صورت روخوانی یا به قول بچه ها روزنامه واری (5 الی 10 دقیقه) مرحله دو طرح سوال! یعنی بعد مطالعه اجمالی از خودتون سوال بپرسید که این پاراگراف به اون پاراگراف یا این سر تیتر به اون سرتیتر چه ربطی داره (تا 5 دقیقه) مرحله سوم مطالعه اصلی هستش یعنی از اول فصل شروع میکنید به خوندن (همون طوریکه همیشه میخونید) مرحله چهارم توضیح درس با حرف زدن (نه فکری) به خودتون چون آدم وقتی یه مطلبی رو خوب یاد میگیره که بتونه به کسی توضیحش بده (سعی کنید این کارو تیتر به تیتر انجام بدید با پاراگراف به پاراگراف) بستگی به خودتون داره که تا چه حجمی راحت ترید! و مرحله پنچم خلاصه نویسی با استفاده از حاشیه نویسی (که میتونه یه توضیح مختصر و به زبان خودتون در حاشیه کتابتون راجع به مباحث مهم باشه همچنین میتونید از نمودارهای درختی یا شاخه ای واسه دسته بندی مطالب استفاده کنید)و برجسته سازی (که میتونه خط کشی زیر مطلب مهم باشه یا کشیدن ماژیک شبرنگ) و واسه تست ها مارک دار کردن تست های مهم باشه خواهشا واسه خلاصه نویسی تو این درس اصلا از دفتر استفاده نکنید!!!
اصلا هم فکر نکنید این روش مطالعتونو ممکنه طولانی تر کنه! باور کنید اصلا اینطور نیست حالا خودتون پیادش کردین متوجه میشید. اگه هم این درس و از کتاب تئوریهای مدیریت مدرسان میخونید کتاب خیلی خوبیه (چون یکم مطالب اضافه توش خلاصه شده کل مطالبش مهمه سعی کنید یه خطش هم حذف نکنید) موفق باشین:gol:

آخرین ویرایش:

pegah20

عضو جدید
سلام دوست من. بهت حق میدم کلا مشاوره های اکثر موسسات یه سری حرفای کلیشه ای رو بهت میزنن ک با یه جستجوی ساده شما تو گوگل میتونی از اون بهتر و کاملترشو داشته باشی. مهم خود شمایید! مشاوره های هفتگی خیلی گرون معروفترین مشاوره های کنکور هم حرفاشو که بهتون زد اجراشو میزاره در پی خودتون. چون باید هم اینطور باشه! پس اصلا اینطور فکر نکنید چون بعضی ها دارن از خدمات مشاوره ای استفاده میکنن خیلی از شما جلوترن نه! ملاک و معیار عقب بودن یا جلو بودن شما اراده تلاش و پشتکار شماست. اما در خصوص درس تئوریهای مدیریت اینو بدونید که این درس کلا ماهیتش همینطوره. اما با یه تغییر روش تو خوندنش میشه اشراف کامل تری پیدا کرد و درصد قابل توجهی رو زد. شما حتما این 5 مرحله رو تو خوندن این درس به کار ببرید مطمئنم جواب میگیرید. مرحله اول مطالعه اجماعی کل فصل به صورت روخوانی یا به قول بچه ها روزنامه واری (5 الی 10 دقیقه) مرحله دو طرح سوال! یعنی بعد مطالعه اجمالی از خودتون سوال بپرسید که این پاراگراف به اون پاراگراف یا این سر تیتر به اون سرتیتر چه ربطی داره (تا 5 دقیقه) مرحله سوم مطالعه اصلی هستش یعنی از اول فصل شروع میکنید به خوندن (همون طوریکه همیشه میخونید) مرحله چهارم توضیح درس با حرف زدن (نه فکری) به خودتون چون آدم وقتی یه مطلبی رو خوب یاد میگیره که بتونه به کسی توضیحش بده (سعی کنید این کارو تیتر به تیتر انجام بدید با پاراگراف به پاراگراف) بستگی به خودتون داره که تا چه حجمی راحت ترید! و مرحله پنچم خلاصه نویسی با استفاده از حاشیه نویسی (که میتونه یه توضیح مختصر و به زبان خودتون در حاشیه کتابتون راجع به مباحث مهم باشه همچنین میتونید از نمودارهای درختی یا شاخه ای واسه دسته بندی مطالب استفاده کنید)و برجسته سازی (که میتونه خط کشی زیر مطلب مهم باشه یا کشیدن ماژیک شبرنگ) و واسه تست ها مارک دار کردن تست های مهم باشه خواهشا واسه خلاصه نویسی تو این درس اصلا از دفتر استفاده نکنید!!!
اصلا هم فکر نکنید این روش مطالعتونو ممکنه طولانی تر کنه! باور کنید اصلا اینطور نیست حالا خودتون پیادش کردین متوجه میشید. اگه هم این درس و از کتاب تئوریهای مدیریت مدرسان میخونید کتاب خیلی خوبیه (چون یکم مطالب اضافه توش خلاصه شده کل مطالبش مهمه سعی کنید یه خطش هم حذف نکنید) موفق باشین:gol:
مرسی اقای جباریان توضیحتون خیلی کامله حتما ایندفعه که میخونم نکاتی که شما گفتین و انجام میدم و یه سوالم داشتم اینکه درس هایی مثل ریاضی و امار و تحقیق که با حل کردن باید یاد گرفت بهترین روش برای خوندن فصل هاش چیه؟اخه وقتی فصلی طولانیه مطالب از یاد میره و حلی هستش و برای خوندن مطلب بعدی باید قبلی رو بیاد داشت ؟برای خوندن اقتصاد خرد و کلان من چون علاوه بر مدرسان تست های دیگه ام میزنم ولی متوجه شدم هرچقدر یه فصلی رو زیاد بخونم تاثیری خیلی کمی داره طوی میزان تست هام؟من میخوام امسال حتما طوی سراسری قبول شم یه سوالم دارم اینکه من یه هفته طبق برنامه ای که دارم خوب میخونم اما هفته بعدش کم کم هم میزان مطالبی که میخونم و هم تست هام کم میشه؟میشه راهنماییم کنینن مرسیی

hesam_jabbariyan

عضو جدید
مرسی اقای جباریان توضیحتون خیلی کامله حتما ایندفعه که میخونم نکاتی که شما گفتین و انجام میدم و یه سوالم داشتم اینکه درس هایی مثل ریاضی و امار و تحقیق که با حل کردن باید یاد گرفت بهترین روش برای خوندن فصل هاش چیه؟اخه وقتی فصلی طولانیه مطالب از یاد میره و حلی هستش و برای خوندن مطلب بعدی باید قبلی رو بیاد داشت ؟برای خوندن اقتصاد خرد و کلان من چون علاوه بر مدرسان تست های دیگه ام میزنم ولی متوجه شدم هرچقدر یه فصلی رو زیاد بخونم تاثیری خیلی کمی داره طوی میزان تست هام؟من میخوام امسال حتما طوی سراسری قبول شم یه سوالم دارم اینکه من یه هفته طبق برنامه ای که دارم خوب میخونم اما هفته بعدش کم کم هم میزان مطالبی که میخونم و هم تست هام کم میشه؟میشه راهنماییم کنینن مرسیی
خواهش میکنم دوست من واسه دروس تحلیلی مثل (تحقیق در عملیات - اقتصاد - ریاضی - آمار - مالی) شما بعد اینکه مطالعه میکنید حتما تاجایی که میتونید ابتدا تمرین حل کنید نه تست! حالا میتونه تمرین کتاب های درسی یا موسساتی چون موسساتی ها هم تمرین خوب میگن! شما اول تمرینات حل شدنی اون درسو مطالعه کنید بعد برید سراغ تست (در ضمن این نکته رو هم بگم که انتظار نداشته باشید همه تست ها رو در مرحله اول بزنید) من خودمم همینطوری بودم شما بعد اینکه از مبحث ها تمرینات زیاد حل کردید برید سراغ تست اون تست هایی رو بلدید که هیچ اونایی که نمیدونید از حلش ببینید چیزی متوجه میشید یا نه! اگه متوجه نشدید برید سراغ کتاب منبعتون و اون قسمت رو دوباره بخونید باز هم اگه نتونستید از اون تست رد شید! مطمئن باشید تو تایم دوره اون تست هایی رو که نزدید خیلیاشو به دلیل اشراف بیشتر به موضوع پاسخ میدید. اما راجع به اون سوالتون که در خصوص برنامه ریزی باید بگم که شما اگه اصول برنامه نوشتن خوب رو بدونید واسه خودتون یه برنامه ای میتونید بنویسید که واقعا هر دفعه مطالعتون نه تنها کمتر نمیشه بلکه بیشتر هم میشه! متاسفانه اکثر برنامه هایی که دیگران براتون تنظیم میکنن اصلا کارایی نداره! اصلا نباید شما تو هفته های اول پیش بینی کنید که چه درسی و چه زمانی میخواید بخونید. به جای پیش بینی اینکه فردا چه درساییی باید بخونید و چند ساعت شما مطالعه واقعی همون روزتون رو تو جدول زمان بندی هفتگی باید یادداشت کنید. اگه بخوام اصولشو بگم خیلی وقت میگیره سعی میکنم تو پست های بعد دونه دونه شیوه نوشتن یه جدول برنامه ریزی خوب رو بهتون یاد بدم که خودتون برنامتون رو بنویسید و هفته به هفته هم مطالعتون زیاد شه. من بیش از 10 بار برنامه واسه خودم نوشتم و نتونستم عمل کنم چون راهشو بلد نبودم اما از وقتی برنامه ریزی علمی رو یاد گرفتم خودم متعجب شده بودم که چقدر روز به روز مطالعم داره بیشتر میشه! حتما سعی میکنم تو پست های بعد روشش رو بهتون توضیح بدم

آخرین ویرایش:

pegah20

عضو جدید
خواهش میکنم دوست من واسه دروس تحلیلی مثل (تحقیق در عملیات - اقتصاد - ریاضی - آمار - مالی) شما بعد اینکه مطالعه میکنید حتما تاجایی که میتونید ابتدا تمرین حل کنید نه تست! حالا میتونه تمرین کتاب های درسی یا موسساتی چون موسساتی ها هم تمرین خوب میگن! شما اول تمرینات حل شدنی اون درسو مطالعه کنید بعد برید سراغ تست (در ضمن این نکته رو هم بگم که انتظار نداشته باشید همه تست ها رو در مرحله اول بزنید) من خودمم همینطوری بودم شما بعد اینکه از مبحث ها تمرینات زیاد حل کردید برید سراغ تست اون تست هایی رو بلدید که هیچ اونایی که نمیدونید از حلش ببینید چیزی متوجه میشید یا نه! اگه متوجه نشدید برید سراغ کتاب منبعتون و اون قسمت رو دوباره بخونید باز هم اگه نتونستید از اون تست رد شید! مطمئن باشید تو تایم دوره اون تست هایی رو که نزدید خیلیاشو به دلیل اشراف بیشتر به موضوع پاسخ میدید. اما راجع به اون سوالتون که در خصوص برنامه ریزی باید بگم که شما اگه اصول برنامه نوشتن خوب رو بدونید واسه خودتون یه برنامه ای میتونید بنویسید که واقعا هر دفعه مطالعتون نه تنها کمتر نمیشه بلکه بیشتر هم میشه! متاسفانه اکثر برنامه هایی که دیگران براتون تنظیم میکنن اصلا کارایی نداره! اصلا نباید شما تو هفته های اول پیش بینی کنید که چه درسی و چه زمانی میخواید بخونید. به جای پیش بینی اینکه فردا چه درساییی باید بخونید و چند ساعت شما مطالعه واقعی همون روزتون رو تو جدول زمان بندی هفتگی باید یادداشت کنید. اگه بخوام اصولشو بگم خیلی وقت میگیره سعی میکنم تو پست های بعد دونه دونه شیوه نوشتن یه جدول برنامه ریزی خوب رو بهتون یاد بدم که خودتون برنامتون رو بنویسید و هفته به هفته هم مطالعتون زیاد شه. من بیش از 10 بار برنامه واسه خودم نوشتم و نتونستم عمل کنم چون راهشو بلد نبودم اما از وقتی برنامه ریزی علمی رو یاد گرفتم خودم متعجب شده بودم که چقدر روز به روز مطالعم داره بیشتر میشه! حتما سعی میکنم تو پست های بعد روشش رو بهتون توضیح بدم
مرسی که به سوالاتم جواب میدین چون این نکته هارو اصلا نمیدونستم حتما دروس تحلیلی رو با روشی که شما گفتین میرم مرسییی منتظر اموزش نحوه برنامه ریزی درسیتون هستم بعد ببخشیدا هی سوال میپرسم برای ریاضی یا امار خلاصه برداری خوبه؟یا همین فقط تست هارو خوندن؟اخه خلاصه که فقط میشه فرمولها یا مثل تئوری کنار هر مطلب نکاتش رو بنویسم؟

hesam_jabbariyan

عضو جدید
مرسی که به سوالاتم جواب میدین چون این نکته هارو اصلا نمیدونستم حتما دروس تحلیلی رو با روشی که شما گفتین میرم مرسییی منتظر اموزش نحوه برنامه ریزی درسیتون هستم بعد ببخشیدا هی سوال میپرسم برای ریاضی یا امار خلاصه برداری خوبه؟یا همین فقط تست هارو خوندن؟اخه خلاصه که فقط میشه فرمولها یا مثل تئوری کنار هر مطلب نکاتش رو بنویسم؟
خواهش میکنم پگاه خانوم خلاصه نویسی یه اون شیوه ای اکثرا انجام میدن واسه این درس زیاد مناسب نیست اما یه خلاصه کوتاه و مفید از هر فصل میتونه موقع جمع بندی مطالب خیلی بکارتون بیاد حالا چجوریشو الان میگم شما خلاصه نویسیتون برای هر فصل از ریاضی نباید بیش از یک ورق a4 باشه! حتی فصل های طولانی مثل مشتق و کاربرد! یک ورق a4 پشت و رو ماکسیمم خلاصه برداری ایه که شما از طولانی ترین فصل ها باید داشته باشین! خلاصه برداری دروس تحلیلی هم برعکس دروس توصیفی حتما باید رو کاغذ باشه

pegah20

عضو جدید
خواهش میکنم پگاه خانوم خلاصه نویسی یه اون شیوه ای اکثرا انجام میدن واسه این درس زیاد مناسب نیست اما یه خلاصه کوتاه و مفید از هر فصل میتونه موقع جمع بندی مطالب خیلی بکارتون بیاد حالا چجوریشو الان میگم شما خلاصه نویسیتون برای هر فصل از ریاضی نباید بیش از یک ورق a4 باشه! حتی فصل های طولانی مثل مشتق و کاربرد! یک ورق a4 پشت و رو ماکسیمم خلاصه برداری ایه که شما از طولانی ترین فصل ها باید داشته باشین! خلاصه برداری دروس تحلیلی هم برعکس دروس توصیفی حتما باید رو کاغذ باشه
پس خلاصه برداری من تقریبا یکم اشتباهه مرسییی اینم نمیدونستم واقعا راهنماییهاتون عالی مرسیی که وقت میذارین اموزش برنامه نویسی رو کی یاد میدین اقای جباریان؟

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
سلام به مهندس پارسای عزیز به نظر من mba که همون مدیریت حرفه ای بازرگانی بهش بگیم بهتره یه رشته نوپا درون ایرانه که داره کمکم جای خودش رو باز میکنه و من فکر میکنم کسایی که الام میرن میخونن بازار کار آیندشون از بازرگانی هم بیشتره! چون کمکم داریم میبینیم که تو استخدامیا خصوصا بانکا از امسال mba خوب میخوان درحالیکه فارغ التحصیل چندانی هم نداره! واسه همینه که نظر من روش خصوصا از لحاظ بازار کار خییلی مثبته! به نظر من از اون 3 تا درس جامعت چیزیو حذف نکنی بهتره اما اگه زبانت مثل من خوب نیست با توجه به اینکه ضریب 1 رو واسه mba داره میتونی حذف کنی! مهمترین درستون سنجش هوش و استعداد تحصیلیه که همون gmat ست که ضریبشم 3 هست! پیشنهاد میکنم تو این درس واسه زدن یه درصد عالی حتما بیش از 2 کتاب رو بخونی که کتاب آقای عرفانیان توش باشه کتاب صداقت هم خوبه! واسه ریاضی هم سطح پایتو بگو تا راهنماییت کنم دوست من

ببخشید درسته زبان ضریب 1 هست، اما 100 سوال داره. به نظر من برای قبولی در رشته ام بی ای، باید در هر سه درس، قوی بود! اینطور نیست؟

آخرین ویرایش:

hesam_jabbariyan

عضو جدید
ببخشید درسته زبان ضریب 1 هست، اما 100 سوال داره. به نظر من برای قبولی در رشته ام بی ای، باید در هر سه درس، قوی بود! اینطور نیست؟

سلام غزال خانم فرمایش شما کاملا درسته من هم گفتم که اصلا صلاح نیست هیچ درسی رو حذف کنن اما باتوجه به اینکه زبان mba در سطح تافل برگزار میشه و باتوجه به اطلاعاتی که از این دوست عزیزمون از طریق پیام های تو تاپیک و پیام های خصوصی در خصوص ضعف زبانشون داشتم و با توجه به اینکه ایشون قصد حذف کردن یه درس رو داشتن بنده عرض کردم که من صلاح نمیدونم این کارو اما اگه میخواد یه درس حذف شه با توجه به اطلاعاتی که از ایشون داشتم توصیه کردم. وگرنه دیگه هرکسی میدونه که زبان mba چقدر مهمه! منم اونقدر بی فکر نیستم که کسی رو همچین راهنمایی کنم! این جواب رو هم فقط در نقل قول به پست پارسای عزیز دادم نه راهنمایی بچه های دیگه. بازم ممنون از توجهتون:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا