شیوه های پذیرش دکتری

omidtabrizi

عضو جدید
دوستان راه های مختلفی برای گرفتن دکتری وجود داره ، مثلا رفتن به خارج که مزایا و مشکلات خودش رو داره... رفتن با شاگرد اولی و استعداد درخشانی و ... رفتن به مقطع دکتری با ازمون و کنکور... رفتن به دانشگاه های پردیس پولی .... داشتن پارتی و...؟ در مورد هر کدومش میتونیم اینجا بحث کنیم البته اگه کسی باشه...

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
هزینه مقطع دکترا حدودا چقدره؟
دوستان تو دانشگاه های محتلف بگن
مثلا پردیس؟دانشگاه ازاد؟پیام نور؟؟
-----------------------------------------
کدوم دانشگاه پذیرش راحت تره ؟به جز پردیس

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک مکنم آلمان برای دکترا بهتر از همه جا باشه ....نمی دونم سوال خوبی بود بچه ها اگه اطلاعات دارین ما روهم راهنمایی کنین ایشالله سال بعد منم اقدام میکنم......در حین تحصیل که نمی تونم نه..................راستی من استعداد درخشان هستم امتیازی هم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sama_gol

عضو جدید

حدودا 60 میلیون تومن

sama_gol

عضو جدید
فک مکنم آلمان برای دکترا بهتر از همه جا باشه ....نمی دونم سوال خوبی بود بچه ها اگه اطلاعات دارین ما روهم راهنمایی کنین ایشالله سال بعد منم اقدام میکنم......در حین تحصیل که نمی تونم نه..................راستی من استعداد درخشان هستم امتیازی هم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

استعداد درخشان وقتی هستی که 2 تا مقاله isi و یا علمی پژوهشی خوب نوشته باشی... و اینکه معدل بالای 17 و رتبه 1تا3 باشی ... البته اینا کافی نیست و مصاحبه هم لازمه چون کسایی که خودشون می خوان رو میگیرن.

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از تدوين چهار شيوه نامه جديد براي پذيرش دانشجو در مقطع دکتري دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي کشور خبر داد.حسين نادري منش در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا اظهار داشت: چهار شيوه نامه براي پذيرش دانشجوي دکتري از طريق آزمون نيمه متمرکز، استعدادهاي درخشان، بورسيه و همچنين پرديسهاي خودگردان در وزارت علوم در دست تهيه است.وي وعده داد با نهايي شدن اين شيوه نامه ها در آينده نزديک، نحوه پذيرش دانشجوي دکتري از سال تحصيلي جاري براساس شيوه نامه هاي جديد صورت پذيرد.

نادري منش يادآور شد: آيين نامه آزمون نيمه متمرکز دکتري به صورت دوسالانه بود و قاعدتا بايد بعد از دو سال، شيوه نامه جديدي براي آن تهيه شود.وي درمورد آزمون نيمه متمرکز دکتري پيش رو که قرار است 18 اسفندماه امسال برگزار شود نيز گفت: تغيير ضريب تاثير آزمون کتبي و مصاحبه و افزايش وزن آزمون از جمله خواسته هاي داوطلبان بود که پس از ارزيابيهاي صورت گرفته، تاثير آزمون و مصاحبه به ميزان يکسان تعيين شد و در آزمون امسال اعمال مي شود.

معاون وزيرعلوم درباره پذيرش دانشجو از طريق پرديس هاي خودگردان نيز اظهار داشت: پرديس هايي که فعاليت آنها با مجوز شوراي گسترش آموزش عالي بوده و آزمون هاي خود را با مجوز اين شورا و هماهنگي سازمان سنجش برگزار کرده اند مورد تاييد وزارت علوم هستند.وي تاکيد کرد: رويکرد و ديدگاه وزارت علوم در تدوين آيين نامه ها و شيوه نامه هاي آموزشي براين است که دانشجويان، متضرر نشوند.

ایین نامه دوره دکتری

پیوست ها

• 2010-11-07_11.27.30_آیین نامه دوره دکتری.doc
    68 کیلوبایت · بازدیدها: 0

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
[h=2]آیین نامه جدید پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون[/h]
آیین نامه جدید پذیرش بدون آزمون دوره دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری اعلام شد.
در ماده ۸ این آیین نامه که مربوط به پذیرش بدون آزمون داوطلبان ممتاز کارشناسی ارشد در دوره دکتری است آمده است :
دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد بدون شرکت در آزمون نیمه متمرکز دوره دکتری تخصصی از یکی از دو طریق ذیل می توانند به دانشگاه ها معرفی شوند:
۸-۱- دانش آموختگانی که به لحاظ رتبه میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه ( دفاع از پایان نامه با درجه عالی ) جز رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند در صورت داشتن یکی از شرایط زیر بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز دوره دکتری تخصصی از سوی سازمان سنجش در قالب چند برابر ظرفیت به دانشگاه ها معرفی می شوند:
الف ) دارای حداقل دو مقاله مستخرج از پایان نامه ، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد؛
ب) دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد؛
پ) رتبه اول المپیاد های علمی – دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد؛
ت) دانش آموخته رتبه اول در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد؛
ث) دارندگان نشان طلای کشوری المپیاد های دانش آموزی ( موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد؛
ج ) دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی ( با گذراندن حداقل ۱۰۰ واحد درسی ) به لحاظ میانگین کل جز بیست درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و دارای رتبه های کشوری زیر در آزمون سراسری سازمان سنجش باشند:
۱- رتبه زیر ۱۰۰ در گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک
۲- رتبه زیر ۱۰۰ در گروه آزمایشی علوم تجربی
۳- رتبه زیر ۵۰ در گروه آزمایشی علوم انسانی
۴- رتبه زیر ۲۰ در گروه آزمایشی هنر و زبان
و دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد؛
چ ) رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های معتبر علمی در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل سی و پنج درصد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد؛
۸-۲- دانش آموختگانی که مشمول مقررات دریافت بورس بنیاد ملی نخبگان در دوره تحصیلی دکتری تخصصی هستند.
به گزارش پی اچ دی تست داوطلبان عزیز می توانند از طریق لینک زیر آیین نامه جدید ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر را دانلود نمایند. آیین نامه مشتمل بر یک مقدمه ده ماده و پانزده تبصره در تاریخ ۵/۲/۹۰ به تصویب شورای هدایت استعدادهای درخشان رسید و از سال تحصیلی ۹۲-۹۱ قابل اجراست.

[h=2]شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون ۹۱ دانشگاه آزاد اسلامی[/h]
به گزارش پی اچ دی تست دانشگاه آزاد اسلامی شرایط پذیرش بدون کنکور دکتری ۹۱ – ۹۲ خود را به شرح زیر اعلام کرد:
۱- دارا بودن حداقل میانگین نمرات ۱۸ در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته برای رشته های علوم انسانی ( به جز رشته های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی ) و حداقل میانگین ۱۷ جهت سایر رشته ها ( از جمله رشته های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی )
۲- دارا بودن حداقل میانگین ۱۷ جهت فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری حرفه ای
۳- متقاضیان دوره بدون آزمون لازم است فاقد دروس معادل سازی شده باشند.
۴- متقاضیان دوره بدون آزمون لازم است بر اساس مقررات آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر در ۶ نیمسال فارغ التحصیل شده باشند.
۵- دارا بودن حداقل نمره پایان نامه ۱۸/۵ جهت کلیه رشته ها.
۶- حداکثر سن تا پایان ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۱ سی سال تمام باشد.
۷- حداکثر سن برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۱ سی و پنج سال تمام
۸- مطابق مصوبه ۲۸/۶/۱۳۸۵ شورای برنامه ریزی دانشگاه داوطلبان شرکت در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون سال ۹۱ ، علاوه بر دارا بودن شرایط سنی مذکور در بند ۶ باید حداکثر فارغ التحصیل سه دوره قبل مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشند یعنی صرفا فارغ التحصیلان سالهای ۸۸ ، ۸۹ و ۹۰ کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای می توانند در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون سال ۹۱ شرکت نمایند. مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی از این شرط مستثنی هستند.
۹- متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخاب در مقطع دکتری تخصصی
۱۰- داوطلبان دوره بدون آزمون لازم است نسخه ای از مقالات و تولیدات علمی چاپ شده در مجلات ISI یا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC خود را با درج شماره پرونده حداکثر تا پایان دی ماه به نشانی دانشگاه آزاد اسلامی ارسال نمایند.

منبع پی اچ دی تست

دانلود ایین نامه پذیرش بدون ازمون دکتری

پیوست ها

• Tashilat-be-bargozidegane-elmi.pdf
    791.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahshid shz

عضو جدید

دانشگاه آزاد نزدیک 50 میلیون تومان(با حساب شهریه ثابت برای ترمهایی که تمدید میشن واسه پایان نامه) هزینه داره که وام 2درصد هم بهش تعلق میگیره.
2 ترم 14میلیون + امتحان جامع4میلیون + پایان نامه 20میلیون

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم الان ی شکست خورده کنکور دکترام که با ازمون رفتم برای مصاحبه
دوستم هم با استعداد رفت اون شکست خورد
در بعضی دانشگاه ها فقط دانشجوهای خودشون رو بر داشتن(در هر دو مورد استعداد و ازمون) بعضیاشونم خدایش خوب مصاحبه گرفتن ولی پارتی خیلی کارا می کنه خدارو شکر ما از این پارتیا نداریم
از من به شما نصیحت اصلا سراغ دکترای پردیس نرید ضرر خالصه

اشکانم

عضو جدید
من خودم الان ی شکست خورده کنکور دکترام که با ازمون رفتم برای مصاحبه
دوستم هم با استعداد رفت اون شکست خورد
در بعضی دانشگاه ها فقط دانشجوهای خودشون رو بر داشتن(در هر دو مورد استعداد و ازمون) بعضیاشونم خدایش خوب مصاحبه گرفتن ولی پارتی خیلی کارا می کنه خدارو شکر ما از این پارتیا نداریم
از من به شما نصیحت اصلا سراغ دکترای پردیس نرید ضرر خالصه

سلام،چرا دکترا پردیس ضرره؟؟؟؟؟؟!!

aydaaaa

کاربر بیش فعال
خدا رو شکر من رشتم مرمت نه آزاد داره نه پردیس نه پیام نور :) فقط هنر اصفهان که اونم 3 نفر ورمیداره به هیچ عنوان به من نمیرسه:-( تغییر رشتم نمیشه داد فکر کنم. نهههه؟؟؟؟؟ کارشناسیم معماریه ارشدم مرمت بنا

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا رو شکر من رشتم مرمت نه آزاد داره نه پردیس نه پیام نور :) فقط هنر اصفهان که اونم 3 نفر ورمیداره به هیچ عنوان به من نمیرسه:-( تغییر رشتم نمیشه داد فکر کنم. نهههه؟؟؟؟؟ کارشناسیم معماریه ارشدم مرمت بنا

فک کنم واسه دکترا هر رشته ای میتونی بری قاعدتا..
حداقل رشته های مرتبط با با مرمت برو...

sama_gol

عضو جدید
تا اینجای بحث به این نتیجه میشه رسید که دکتری در دانشگاه ها به 3 دسته ی سراسری ، آزاد ، پردیس تقسیم میشوند که هرکدوم ویژگی هایی دارن.(لطفا اشتباهات و نظرات مختلف در مورد صحبتام رو بگید ممنون میشم) .
سراسری خب سخت ترین راه و ارزان ترین راهه که با کنکور و مصاحبه و داشتن رزومه ی خوب قابل دستیابیه.
ازاد نزدیک 50 میلیون هزینه داره و کنکور و اسکیس و مصاحبه هم داره اما تعداد شرکت کننده توش کمتره نسبت به سراسری و اسون تر.
پردیس نزدیک 65 میلیون خرج داره که ازمون فرمالیته داره و مصاحبه هم ظاهرا فرمالیته هست چون هزینه اش زیاده و تعداد خواهان خیلی کمن،مدرکش هم اعتبار کمتری نسبت به دیگری ها داره.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تا اینجای بحث به این نتیجه میشه رسید که دکتری در دانشگاه ها به 3 دسته ی سراسری ، آزاد ، پردیس تقسیم میشوند که هرکدوم ویژگی هایی دارن.(لطفا اشتباهات و نظرات مختلف در مورد صحبتام رو بگید ممنون میشم) .
سراسری خب سخت ترین راه و ارزان ترین راهه که با کنکور و مصاحبه و داشتن رزومه ی خوب قابل دستیابیه.
ازاد نزدیک 50 میلیون هزینه داره و کنکور و اسکیس و مصاحبه هم داره اما تعداد شرکت کننده توش کمتره نسبت به سراسری و اسون تر.
پردیس نزدیک 65 میلیون خرج داره که ازمون فرمالیته داره و مصاحبه هم ظاهرا فرمالیته هست چون هزینه اش زیاده و تعداد خواهان خیلی کمن،مدرکش هم اعتبار کمتری نسبت به دیگری ها داره.

يه شيوه ديگه براي ورود به دكترا هست كه احيانا فراموش كردين
و از نظر مرتبه نميدونم كجا قرار ميگيره بين ازاد و سراسري و پرديس
كه اون اخذ دكترا از پيام نوره
ته و توشو در ميارم مينويسم اينجا
الان سايت مقدس گلستان خراب تشريف داره

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجور که مشخصه واسه دکترا خارج از کشور اقدام کنیم مناسب تر باهامون در میاد.
دیگه غول هایی مثل کنکور و ... هم نداریم.
یه پروپزال و رزومه میدی تایید شد وارد میشی دوره دکترا شروع به کار پژوهشی میکنی

Hojjat.66

عضو جدید
سلام دوستان

من همه تاپیکا رو خوندم ....متاسفانه در کشور ما پارتی تراشی دیگه مد شده هر کی نداشته باشه اوضاش خرابه ...البته سعی کنید خدا پارتی شما باشه نه بندش
ولی من خودم که تصمیم گرفتم دکترا رو ترکیه ادامه بدم واقعا با اوضاعی که ایران داره نمیتونم بخونم . ومهم اینکه ظاهرا تنوع رشته ای نداره ............... البته از نظر هزینه هم اونجا مقرون به صرفه هست..
البته از ارشد یه ترم مونده ها تموم کنم یک سال اساسی مطالعه کنم بعد به لطف خدا وارد بشم

یک فایل pdf بسیار خوب که به صورت جامع نحوه امتیازدهی در مصاحبه دکترا رو مشخص میکنه.
با توجه به اینکه در آستانه مصاحبه دکتری هستیم، حتما دانلود این فایل رو بهتون توصیه میکنم.
برای من که بسیار مفید بود.

لینک دانلود

سلام دوست عزیز منم دقیقا همین سوالو دارم لطفا اگه ج سوالتونو دادن به منم خبر بدید تشکر

استعداد درخشان معمولا به رتبه های 1 تا 3 هر ورودی در رشته خودشان و در یک دانشگاه گفته می شود.
یا کسانی که در کشور حائز رتبه های خاصی شدن، مثل جشنواره خوارزمی، رتبه خوب در المپیادهای علمی و ....

Arch-sr

عضو جدید
استعداد درخشان معمولا به رتبه های 1 تا 3 هر ورودی در رشته خودشان و در یک دانشگاه گفته می شود.
یا کسانی که در کشور حائز رتبه های خاصی شدن، مثل جشنواره خوارزمی، رتبه خوب در المپیادهای علمی و ....
قبلا اینجوری نبود ک معدل هفده به بالا شاملشون میشد ک بدون کنکور با شرایط ویژه بتونن ثبت نام کنن؟

قبلا اینجوری نبود ک معدل هفده به بالا شاملشون میشد ک بدون کنکور با شرایط ویژه بتونن ثبت نام کنن؟

حالا از یک کلاس مثلا 20 نفری، همه بالای 17 بود معدلشون باید همه بدون کنکور ثبت نام کنن؟
معدل 17 حداقل شرایط هست و شرط لازم، اما شرط کافی نیست.

شرط کافی بودن در سه نفر اول ورودی هست.