شک!!!

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا شده شک کنید؟ به چی شک کردید؟

کلا فرد شکاکی هستید؟

تا حالا در اعتقاداتتون شک کردید؟

به خانواده یا اطرافیان چطور؟

شده به درستی کاری که انجام دادید یا قراره انجام بدید شک کنید؟

به نظرتون شک کردن خوبه یا نه؟

تو این تاپیک میخوایم راجع به مقوله شک به بحث بشینیم.
بیشتر سعی میکنیم در وادی اعتقادی و تعاملات اجتماعی بحث کنیم تا بحثای روانشناسی.

خوب منتظرم. :gol:

sanam_el

عضو جدید
آره خیلی پیش اومده.
تو هر زمینه ای که بگی.
البته خب فک کنم تو مسائل اعتقادی تا شک نکنی به یقین نمیرسی،به شرطی که دنبال برطرف کردن شکت بربیای نه اینکه توش بمونی!!!!

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاام دوست قدیمی
آره من الان خیلی وقته به اعتقاداتم شک کردم
معمولا اگه به آدمها شک کنم خیلی زود خودمو قانع میکنم.یا طرف رو امتخان می کنم یا باهاش حرف میزنم یا...
درباره مسایل سیاسی اصلا وارد نمیشم که بخوام شک کنم
سیاست رو فقط کسایی که توش هستن ازش سر در میارن
مردم عامه عروسک های خیمه شب بازی سیاستمدارانند

mahnazbagherzade

عضو جدید
کاربر ممتاز
شك بعضي وقتاش خوبه ولي ببيشتر مواقع پدرتو در مياره. من بيشترين شكي كه داشتم راجع به انتخاب دانشگاه بود كه اخرشم گند كاشتم

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
هی تاپیکت خیلی مشکوکه هااا
من هم به همه چیز شک میکنممخصوصا بیشتر به اعتقادات جالبیش اینجاس که من شک رو برطرف میکنم ولی اون باز میاد سراغم منم بهش محل نمیدم و میفهمم این خوده شیطونه

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از همه دوستانی که تا اینجا نظرات خودشون رو اعلام کردن.

قبل از شروع بحث جا داره به یه نکته اشاره بکنم. اونم اینه که مسئله مهم در شک کردن اینه که بتونیم به یه تشخیص درست از شک برسیم تا بتونیم در مراحل مختلف زندگی در جایگاه مناسب شک کنیم و در جایگاه نامناسب از اون پرهیز کنیم. چون همونطور که هممون میدونیم شک گاهی اوقات به ما کمک میکنه به یقین برسیم، گاهی از یه ضرر بزرگ جلوگیری میکنه و گاهی هم باعث صدمات بزرگ و جبران ناپذیری از نظر مادی و معنوی میشه. پس مهمه که موقعیتهای مختلف رو بررسی کنیم. ببنیم کجا شک لازمه و کجا نه تنها لازم نیست بلکه نباید ذره ای به شک درونی خودمون به اصطلاح میدان بدیم.

آره خیلی پیش اومده.
تو هر زمینه ای که بگی.
البته خب فک کنم تو مسائل اعتقادی تا شک نکنی به یقین نمیرسی،به شرطی که دنبال برطرف کردن شکت بربیای نه اینکه توش بمونی!!!!

این یکی از جاهایی هست که شک از نظر من نه تنها جایزه بلکه لازمه. شک کردن در عقیده نه تنها ممکنه باعث ثابت قدم شدن در اون عقیده میشه، بلکه ممکنه به غلط بودن اون عقیده برسیم که باز هم مطلوبه. چون عقیده چیزیه که افراد به خاطرش از همه چیزشون میگذرن و ممکنه به خاطرش هر کاری بکنن. من جمله گرفتن جون افراد. پس یه عقیده غلط میتونه خیلی خطرناک باشه.

والا خودمم نمیدونم

:surprised:

بحث جالبی مطرح کردید امیدوارم خوب پیش بره:گل

:gol:

سلاام دوست قدیمی
آره من الان خیلی وقته به اعتقاداتم شک کردم
معمولا اگه به آدمها شک کنم خیلی زود خودمو قانع میکنم.یا طرف رو امتخان می کنم یا باهاش حرف میزنم یا...
درباره مسایل سیاسی اصلا وارد نمیشم که بخوام شک کنم
سیاست رو فقط کسایی که توش هستن ازش سر در میارن
مردم عامه عروسک های خیمه شب بازی سیاستمدارانند

سلام. خوشحالم که به این تاپیک سر زدید. :gol:
در پی برطرف کردن شکتون تلاش کردید؟ نتیجه چی شد؟ :que:
راجع به شک به آدمها میخواستم ازتون خواهش کنم یه مثال بزنید. البته اگه خصوصی نیست.

من کلابه افرادی که تازه با آنها دوست میشم شک میکنم

شك بعضي وقتاش خوبه ولي ببيشتر مواقع پدرتو در مياره. من بيشترين شكي كه داشتم راجع به انتخاب دانشگاه بود كه اخرشم گند كاشتم

این یکی از همون مواردی هست که ابتدای همین پست عرض کردم. اگه امکان داره توضیح بدید که قضیه انتخاب رشتتون چی بوده. :gol:

آره متاسفانه بعضی وقتام درست و به جا بود شکم

البته اینکه به جا شک کردید جای خوشحالی داره. فرض کنید در اون مورد شک نمیکردید و زمان باز هم سپری میشد. نتیجتا متحمل ضرر بیشتری میشدید.

هی تاپیکت خیلی مشکوکه هااا
من هم به همه چیز شک میکنممخصوصا بیشتر به اعتقادات جالبیش اینجاس که من شک رو برطرف میکنم ولی اون باز میاد سراغم منم بهش محل نمیدم و میفهمم این خوده شیطونه

اگه باز میاد سراغتون دو تا جنبه داره. یا هنوز شکتون بر طرف نشده یا افکار مزاحم و بی ارزشی هستند که شما رو احاطه کردن. ولی اگر یک موضوع رو چند بار و از طریق منابع مختلف چک کنید یقینا شکتون برطرف میشه. :gol:

از کلیه دوستان عذرخواهی میکنم به خاطر اینکه سهمیه تشکرام تموم شده. در اولین فرصت جبران میکنم. :gol::gol::gol:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه والا

کلا آدم شکاکی نیستم

در هیچ زمینه ای شک ندارم

در مورد کار هم تا زمانی که از درستیش اطمینان پیدا نکردم انجام نمی دم

...

mahta.m

عضو جدید
من نتونستم نظر ساير دوستان رو بخونم ايشالا بعدا اومدم مي خونم

نظر من اينه که شک رو دو جور مي تونيم باهاش برخورد کنيم، يه نوع شک ها ي آني هستند که مختص اون برهه از زمان هستند مثلا شک سر جلسه ي کنکور، شک انتخاب کدوم دانشگاه و موارد مشابه...
اين جور مواقع بالاخره بايد يکي از گزينه ها رو انتخاب کنيم پس تنها راه حل اينه که خوب در اون زمينه مطالعه و تحقيق کنيم؛ اين جور شک کردن برا همه پيش مياد و يه چيز عادي در زندگي روزمره هست

نوع دوم شک، شک به چيزهايي هست که قبلا انتخاب کرديم و کارهايي که انجام داديم؛ از شک به اعتقادات سياسي و مذهبي گرفته تا شک به مثلا انتخاب رشته اي که قبلا انجام داديم
به نظرم اين جور مواقع آدم بايد مشي قبلي رو که انتخاب کرده رو ادامه بده و در عين حال به تحقيق بيشتر در اون موارد بپردازه و اگه لازم و امکان پذير شد راهشو عوض کنه

من قبلا ها هم به اين سايت سر مي زدم، نه در اين سايت و نه کلا در فضاي اينترنت نديدم بحثي به نتيجه برسه براي اينکه دو طرف به اعتقادات خودشون پافشاري مي کنن و هيچ کدوم يجورايي مي شه گفت شک نکرده برا همين بحثشون بي فايده شده پس اينجور جاها شک لازمه

ببخشين سرتون رو درد آوردم اينجوري تموم کنم که يه بار در يه سايتي اين متلک رو ديدم يکي نوشته بود اي کساني که ايمان آورده ايد يک بار هم که شده به چيزي که ايمان آوردين نيگا بندازين
الان احساس مي کنم اگه همه به جمله ي بالا عمل مي کردن الان وضعمون از همه لحاظ با الانمون خيلي فرق داشت

mahta.m

عضو جدید
نه والا
کلا آدم شکاکی نیستم
در هیچ زمینه ای شک ندارم
در مورد کار هم تا زمانی که از درستیش اطمینان پیدا نکردم انجام نمی دم
...

معذرت می خوام ولی از جمله ی آخر شما برداشت من اینه که همه ی کارایی که شما انجام دادین درست بودن و شما هیچ خطایی نداشتین، درست متوجه شدم من؟

یه چیز دیگه اینکه آدم برای بعضی از کارها اختیار نداره که انجام بده یا نه، بعضی از کارها هم درستی یا نادرستیش بعد از انجام دادنش مشخص می شه؛ و اگه این قبیل کارها رو انجام ندیم خیلی از جاها ساکن می مونیم (می شه درجا زدن، معذرت)

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
:yellowcard:

اسپم ممنووووووووووع!!!

این دفعه کارت زرد دادم. دفعه بعد اخراجی میرحسین! :mad:

ranalean

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به هر چیز جدید و ناشناخته ای مشکوکم

توو کار پایاننامم به مراحل آزمایشاتم مشکوکم.. چند بار پروتوکل رو نگاه میکنم.. شاید هم این حساسیت باشه نه شکاکیت

البته خوندن صفحه حوادث روزنامه ها هم در شکاک شدن بی تاثیر نیس :D

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
:yellowcard:

اسپم ممنووووووووووع!!!

این دفعه کارت زرد دادم. دفعه بعد اخراجی میرحسین! :mad:

(شکلک پشت کردن به داور)

آخه میدونی چیه، یه موضوعاتی هست که نمیشه مطرح کرد.
شک به همسر، یا نامزد
چی بگی؟

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
(شکلک پشت کردن به داور)

آخه میدونی چیه، یه موضوعاتی هست که نمیشه مطرح کرد.
شک به همسر، یا نامزد
چی بگی؟

مطرح کن عزیزم. واسه همین تاپیک زدم. میخوایم یاد بگیریم. دنبال راه چاره بگردیم. نمیخوایم بی گدار به آب بزنیم. تازه فقط این مورد نیست. خیلی از موارد دیگه که دوست دارم واقعا مطرح بشه و دوستانی رو قراره بکشم اینجا و ازشون سوالاتی بپرسم.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطرح کن عزیزم. واسه همین تاپیک زدم. میخوایم یاد بگیریم. دنبال راه چاره بگردیم. نمیخوایم بی گدار به آب بزنیم. تازه فقط این مورد نیست. خیلی از موارد دیگه که دوست دارم واقعا مطرح بشه و دوستانی رو قراره بکشم اینجا و ازشون سوالاتی بپرسم.
چرا ما رو طعمه قرار میدی؟!
خودت شروع کن ما هم میاییم تو بحث :دی

AVINA

عضو جدید
شک
گاهی خوبه...تا جایی که باعث پیشرفتت بشه
اما به همسر ...نه
گاهی بهش شک نکردم...معمولا شک به همسر وقتی پیش میاد که به هم اعتماد نداشته باشین و با هم روراست نباشین