شکارچی آب: استخراج پاک آب از هوا

فاطمه یاس

کاربر ممتاز
در بسیاری از نقاط جهان، فقدان یک منبع آب تمیز یک مشکل جدی است. طبق برآورد یونیسف، در سراسر جهان، روزانه حدود 2000 کودک زیر سن پنج سال در اثر از بیماری‌های اسهالی از بین می‌روند و از این میان حدود 1800 مرگ و میر مربوط به آب، فاضلاب و بهداشت می‌شوند.در یک موفقیت بزرگ، آزمایش‌گاه‌های VICI با همکاری دانشگاه برکلی یک دستگاه را با هدف ارایه یک منبع پایدار از آب سالم و تمیز توسعه داده‌اند.این دستگاه به عنوان "شکارچی آب (water seer)" شناخته شده است و برای جمع‌آوری آب تمیز از جو به فرآیندهای میعان ساده‌ای متکی است. شکارچی آب بدون استفاده از منبع قدرت، بدون ایجاد آلودگی و یا اثرات زیست محیطی، بدون نیاز به مواد شیمیایی پر هزینه و یا تعمیر و نگهداری کار می‌کند.http://www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=260740&d=1479500306


http://iran-eng.com/attachment.php?attachmentid=260740&d=1479500306


 

پیوست ها

  • Water-Seer-4.jpg
    Water-Seer-4.jpg
    51.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

فاطمه یاس

کاربر ممتاز
شکارچی آب چگونه کار می‌کند

شکارچی آب چگونه کار می‌کند

در بالای دستگاه شکارچی آب یک توربین باد (wind turbine) عمودی قرار دارد و با استفاده از توان باد عمل می‌کند. شکارچی آب به اندازه دو متر یا بیش‌تر در داخل زمین کاشته می‌شود و خاک به دور گردن فلزی آن ریخته می‌شود. هنگامی که باد پره‌های فن داخلی آن را می‌چرخاند، هوا را به داخل محفظه زیرزمینی خود می‌کشاند. از آنجا که زیر زمین خنک‌تر است، بخار آب داخل هوا در داخل مخزن مایع می‌شود تا نوعی چاه مصنوعی ایجاد کند.
این آب آشامیدنی می‌تواند با استفاده از یک پمپ (pump) ساده و شلنگ به سطح تحویل داده شود.

http://iran-eng.com/attachment.php?attachmentid=260741&d=1479500972

شکارچی آب به خوبی حتی در مناطق با آب و هوای بسیار سخت کار می‌کند و روزانه می‌تواند تا 37 لیتر آب خالص تولید کند و بهترین مطلب در مورد آن این است که تنها 134 دلار قیمت دارد.
 

پیوست ها

  • Water-Seer-3.jpg
    Water-Seer-3.jpg
    24.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Similar threads

بالا