شهید مورد علاقه تو کیه؟+عکس

yareza2006

عضو جدید
در روایت آمده است:

سر شهید در دامان دو حوریه بهشتی قرار می گیرد درحالی که آن دوگرد و غبار از چهره او می زدایند به او می گویند شهادت در راه خدا و ورود به ضیافت الهی بر تو مبارک باد.

وسائل الشیعه/ج11/ص20/ح19

yareza2006

عضو جدید
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرمایند:
به شهید هفت امتیاز از طرف خداوند عطا می شود ، اولینِ آنها بخشیدن تمام گناهان اوست بواسطه ی ریختن اولین قطره ی خونش.
[/FONT]​

yareza2006

عضو جدید
شهیدسید مرتضی آوینی

شهیدسید مرتضی آوینی

کافر خداپرست

-
کاربر ممتاز
نام: هوشنگ طاهري
شغل:‌ يک دانش‌آموز، بدون عناوين و القاب سياسي و دولتي!
نحوه آشنايي: جلسات قرآن در ماه رمضان
آن روزها که نوباوه‌تر از امروز بودم، در آخرين سفرش در آغوشم کشيد و گفت: اگر روزي به اين نتيجه رسيدي که نمي‌تواني خوب باشي،لااقل بد نباش!
ديگر نديدمش...
:gol:

آخرین ویرایش:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
شهید دکتر علی شریعتی

خدايا به من زيستني عطا كن كه در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي كه براي زيستن گذشته است حسرت نخورم و مردني عطا كن كه بر بيهوده گي اش سوگوار نباشم.خدایا،بگذار تا مرگ را خود انتخاب کنم،اما انچنان که تودوست داری.خدایا،چگونه زیستن را تو به من بیاموز.چگونه مردن را خود خواهم آموخت.(شریعتی)

شهید دکتر چمران

خدايا! هدايتم كن! زيرا مي‏دانم كه گمراهي چه بلاي خطرناكي است.

خدايا! هدايتم كن! كه ظلم نكنم، زيرا مي‏دانم كه ظلم چه گناه نابخشودني است.

خدايا! نگذار دروغ بگويم، زيرا دروغ ظلم كثيفي است.

خدايا! محتاجم مكن كه تهمت به كسي بزنم، زيرا تهمت، خيانت ظالمانه‏اي است.

خدايا! ارشادم كن كه بي‏انصافي نكنم، زيرا كسي كه انصاف ندارد شرف ندارد.

خدايا! راهنمايم باش تا حق كسي را ضايع نكنم، كه بي‏احترامي به يك انسان، همانا كفر خداي بزرگ است.

(دکتر چمران)

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همیشه مورد ارادت من بوده ""به خاطر همه چیز "به خصوص فعالیتهای ایشون

همیشه مورد ارادت من بوده ""به خاطر همه چیز "به خصوص فعالیتهای ایشون

وصیتنامه
خداوندا! این تو هستی که قلبم را مالامال از عشق به راهت، اسلامت، نظامت و ولایتت قرار دادی. خدایا تو مي‌دانی که همواره آماده بوده‌ام آنچه را که تو خود به من دادی در راه عشقی که به راهت دارم نثار کنم، اگر این نبود آنهم خواست تو بود. پروردگارا! رفتن در دست توست، من نمي‌دانم چه موقع خواهم رفت، ولی مي‌دانم که از تو باید بخواهم مرا در رکاب امام زمان (عج) قرار دهی و آنقدر با دشمنان قسم خورده‌ات بجنگم تا به فیض شهادت برسم. از پدر و مادرم که حق بزرگی بر گردن من دارند مي‌خواهم مرا ببخشند، من نیز همواره برایشان دعا کرده‌ام که عاقبتشان به خیر باشد. از همسر گرامی و فداکار و فرزندانم مي‌خواهم که مرا ببخشند که کمتر توانسته‌ام به آنها برسم و بیشتر مي‌خواهم وقف راهی باشم که خداوند متعال به امت زمان ما عطا فرموده،‌ آنچه از دنیا برایم باقی مي‌ماند حق است که در اختیار همسرم قرار گیرد... خداوندا! ولی امرت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را تا ظهور حضرت مهدی (عج) زنده و پاینده و موفق بدار، آمین یا رب‌العالمین،‌ من‌الله‌التوفیق.
منبع

منبع عکس

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهید همت به روایت از همسر

مي گفت: « در مکه از خدا چند چيز خواستم؛ يکي اينکه در کشوري که نفس امام نيست، نباشم؛ حتي براي لحظه اي، بعد تو رااز خدا خواستم و دو پسر – بخاطر همين هر دفعه مي دانستم بچه ها چي هستند. آخر هم دعا کردم نه اسير شوم، نه جانباز.» اتفاقاً براي همه سوال بود که حاجي اين همه خط ميرود چطور يک خراش بر نمي دارد. فقط والفجر 4 بود که ناخنشان بريد. آن شب اين را که گفت اشک هايش ريخت. گفت:«اسارت و جانبازي ايمان زيادي مي خواهد که من آن را در خود نمي بينم. من از خدا خواستم فقط وقتي جزو اولياء الله قرار گرفتم – عين همين لفظ را گفت – درجا شهيد شوم.»

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
معلم قرآن وديني دبستانم.
شهيد محمد رضا خاني
آخرم نفهميدم جنازشو پيدا كردن يانه؟جزو بچه هاي شناسايي بود.قبل از عمليات براي شناسايي رفتن غواصي و ديگه هم بر نگشت.

coriolis

عضو جدید
  • توی این پست هر کس شهید مورد علاقه خود را با سخنی از او و عکس قرار دهد.
بی تردید شهید دکتر علی شریعتی بزرگترین شهید تاریخ معاصر اسلام می باشد، کسی که زنگار از چهره اسلام منحرف شده زدود و آنرا به مسیر اصلی خود بازگرداند و باعث شد میلیونها نفر با شریعت واقعی و به عنوان یک مسلمان کامل زندگی کنند وبمیرند...

*mahdi_joker*

عضو جدید
فکر نکنم نیاز به معرفیه استاد شهید مطهری باشه.البته شهید بهشتی رو هم واقعا دوست دارم.هر چی باشه همشهری هستیم.:D
از شهیدای جنگ هم اول همت که اگه زندگیشو بخونین واقعا لذت میبرین.بعد هم ... .بی خیال

Schneider

مدیر بازنشسته
خدایا ما رو دریاب

خدایا ما رو دریاب

شهید مورد علاقه من....
کسیه که به تاریخ معنا بخشید؛
کسیه که هر وقت به یادش میفتم 4ستون بدنم قامت خم میکنه و حس گناه و پشیمونی ویرانم میکنه؛
کسیه کی موسیقی مستندش رو وقتی گوش میدم دیگه روی زمین نیستم؛
و اون کسی نیست جز سید اهل قلم، شهید آوینی:gol:
بیش از نیمی از مستند های روایت فتحشو من دیدم؛ اگر یه قطره دل کف وجودت باشه،
همون متحولت میکنه برای 30 تا 40 دقیقه!
انرژی معنوی عجیبی در کلام مستندهاش جاریه...کاملا احساس آسمونی بودن به شنونده القا میشه....بدور از هرچی رنگ و ریاست.
امیدوارم خدا من یکیو لااقل، با ایشون محشور کنه.
آرزو که جای دوری نمیره
http://image009.mylivepage.com/chunk9/267702/204/شهید%20آوینی.jpg

رهگذر*

کاربر بیش فعال
شهید گمنام

شهید گمنام

به نام خداوند شهیدان
"من مرگ سرخ را دوست دارم وشهید گمنام را چون هر دو مرا به یاد جاودانگی می اندازند"

از نام ونشان دنیا مرا چه سود آنگاه که با خاک یکسان خواهم شد
جز آنکه آشنایی مرا بشناسد و بر خاکم فاتحه ای خواند.
اما خوشا به سعادت تو که همگان بی آنکه نام ونشانت بدانند تو را می شناسند
و دوستت دارند از آن جهت که پروردگار خویش دوست می داشتی.:gol:

industrial66

عضو جدید
ممنون از این تاپیک اول کار که اینا دیدم واقعاموندم که اسم کدوم شهید را بیارم چون من تو یه بازه ی زمانی خیلی کتاب در مورد شهدا می خوندم وقتی واقعا زندگینامه ی شهدا را می خونیم میبینیم همشون دوست داشتنی بودن وهستن و می تونیم از زندگینامه ی هر کدوم اونا درس بگیریم ولی می بینیم اونا الگوشون کیا بودن که واقعا سعی می کردن اونجوری زندگی کنن.
ولی از بین کتابایی که خوندم واقعا این سه تا کتاب برام جذابیت بیشتری داشتن پیشنهاد می کنم اگه این کتابا را نخوندین سر فرصت حتما یه نگاهی بشون کنید.
کتاب علمدار عشق در مورد شهیدمجتبی علمدار جذابیت این کتاب در اینه که با دست خط خود شهید می تونید اعتراف نامه ی اونا ببینید و ببینید با قانونایی که برا خودش می ذاشته چه جوری سعی می کرده به اون عشق الهی برسه .
سعی کنید قران انیس و دوستتان باشد نه زینت طاقچه های منزلتان شود ، بهتر است قران را زینت قلبتان کنید. (سید مجتبی علمدار)

می خواستم عکس شهید علمدار هم بذارم نمی دونم چرا نمیشه.
کتاب خاکهای نرم کوشک هم کتاب خیلی قشنگیه در مورد شهید برونسی

کتاب اینک شوکران 1 در مورد زندگی منوچهر مدق واقعا کتاب تاثیر گذاریه ....

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
شهید عباس بابایی ، فرمانده پایگاه شکاری اصفهان و معاون عملیات نیروی هوایی ارتش.
خیلی آدمه بزرگیه.توصیه می کنم کتاب خاطرات دوستان ایشون رو بخونید: "پرواز تا بی نهایت"

majid-survey

عضو جدید
سلام
اول اينكه كلهم نور واحد
همه شهدا عزيز هستن

كي ميتونه هيبت حاج احمد كاظمي يا چمران يا ديگران رو جدا كنه
اما من چند تا از بخشهاي زندگي آقا مهدي باكري رو خوندم شيفته اش شدم
ضمن اينكه آقا مهدي مهندس بوده

• Like
واکنش ها: FZ.H

آتراد

عضو جدید