شهرسازي : نيازمنديهاي شهرسازي

maryampiry

عضو جدید
سلام به همگی خسته نباشین منم از این به بعد زود زود سر میزنم
من میخوام در مورد ارمانشهر مقاله بنویسم نمیدونم مال کی بهتره ؟؟؟؟؟؟؟مال کدومشون منابع بیش تری داره؟؟
تامس مور و......
میتونین راهنمایی کنین؟؟؟
مرسی:gol:

negin s

عضو جدید
salam mazerat mikham matnam engelisie moshkel dare computeram
axe chand ta felesh mikhastam vase tahlil age darin bebem bedin mamonon misham

maryampiry

عضو جدید
سلام بچه ها پس کجایین؟؟؟
راهنمایی من چی شد؟
الان که من اومدم دیگه هیچکی نیست:(

farideh sh

عضو جدید
سلام

سلام

میشه لطف کنین چند نمونه کروکی گرافیکی تحلیلی با مدل های مختلف فلش بزارین ممنونتون می شم:redface:

maryampiry

عضو جدید
من میخوام در مورد ارمانشهر مقاله بنویسم نمیدونم مال کی بهتره ؟؟؟؟؟؟؟مال کدومشون منابع بیش تری داره؟؟
تامس مور و......
میتونین راهنمایی کنین؟؟؟

atishar

عضو جدید
اسکیس طراحی شهری

اسکیس طراحی شهری

سلام دوستان عزیز ... بله در تایید صحبتهای دوستمون باید بگم که اسکیس طراحی شهری بیشتر به جای اینکه مهارت در اون تعیین کننده باشه ، خلاقیت مهم تره.... مثلاً یکی از سؤالات در سالهای قبل این بود که ... می خواهیم اطراف میدان نقش جهان یک مجموعه فرهنگی احداث کنیم این مجموعه در کدام قسمت میدان قرار بگیرد به طوریکه حریم بصری میدان حفظ گردد... منظر مربوطه را ترسیم کنید؟؟!!:eek:
می بینیند در اینجا می بایست تمامی قواعد و مفاهیم بصری قبیل تباین ، تعادل و ... رعایت شود پس بحث خلاقیت مطرح است نه مهارت..
در مورد کار.... بیبینید عزیزان دانشگاه محل کسب علم است نه آموزش مهارت. نباید انتظار داشت پس از پایان تحصیل بتوان طرح ساماندهی حاشیه رو بطور دقیق هدایت کرد یا مدیر پروژه طرح هادی شد. اما می توان طوری عمل کرد که بتوان یک پارکینگ را مکانیابی کرد و یا ...

آخرین ویرایش:

atishar

عضو جدید
تامس مور و......
میتونین راهنمایی کنین؟؟؟
بیبینید مریم خانم اول باید ببینید که مقاله تون میخاد در چه بابی باشد... می خواهید فقط توضیح بدید آرمانشهر و یا نه میخاید که نقد کنید اونو....
اگه که قصدتون توضیحی است که می تونید به کتاب « از شار تا شهر دکتر حبیبی » مراجعه کنید..... اگه که قصدتون نقد نظریه است که در یکی از شماره های هنرهای زیبا مقاله ای تحت عنوان آرمان شهر اسلامی وجود دارد....

آخرین ویرایش:

maryampiry

عضو جدید
بیبینید مریم خانم اول باید ببینید که مقاله تون میخاد در چه بابی باشد... می خواهید فقط توضیح بدید آرمانشهر و یا نه میخاید که نقد کنید اونو....
اگه که قصدتون توضیحی است که می تونید به کتاب « از شار تا شهر دکتر حبیبی » مراجعه کنید..... اگه که قصدتون نقد نظریه است که در یکی از شماره های هنرهای زیبا مقاله ای تحت عنوان آرمان شهر اسلامی وجود دارد....
مهیار جان از راهنمایت منونم
راستش استادمون گفته برای پایان ترم باید یک مقاله ارائه بدین موضوع خاصیم تعیین نکرده یه اشاره به آرمانشهر کرد حالا اکثر بچه ها میخوان ارمانشهر بدن منم میگم وقتی قراره کلی روش زحمت بکشم حداقل موضوع با ارزشی باشه
به نظرت اگه موضوعو عوض کنم در چه زمینه ای باشه بهتره؟؟(استادمون بیش تر رو مسائل تاریخی شهرا تاکیید داره)

atishar

عضو جدید
بیبینید مریم اولاً سعی کنید همین موضوع رو ادامه بدین موضوع خوبی میشه اگه که روش کار بشه. بعد باید ببینید خودتون به چی علاقه مندین؟!!! سعی نکنید یک مقاله ای بدین که استاد خوشش بیاد ، تلاش کنید موضوعی که شما اراوه میدین استاد رو علاقه مند کنه .... چون آخر فارق از نمره ای که بابت کارتون میگیرید اون سوادی که بواسطه مطالعه همین موضوع نصیب شما می شه... حالا اگر یک کم نمرتون پایین شد مشکلی پیش نمیاد.... ارزش اون اطلاعاتی که نهایتاً نصیب شمت میشه است...
حالا اگه دنبال موضوع هستین بحث تکامل ساختار شهرهای ایرانی از ماد تا پهلوی ( حلقوی ، دایره ای ، خطی و ...) و یا تحول امکانات و تاسیسات شهرها از قدیم تا به حال( شبکه معابر،پیاده رو سازی،شبکه فاضلاب ، کف سازی و ...) میتونه موضوعات جالبی باشن....پیشنهاد می کنم کتاب تاریخ شکل شهر جمیز موریس و همچنین کتاب از شار تا شهر دکتر حبیبی و کتاب برنامه شهری در ایران مشهدی زاده دهاقانی رو حتماً مطالعه کنید....
بازهم نظر حودتونه و حتماً راجع بهش فکر کنید .....
موفق باشید:smile:

maryampiry

عضو جدید
بیبینید مریم اولاً سعی کنید همین موضوع رو ادامه بدین موضوع خوبی میشه اگه که روش کار بشه. بعد باید ببینید خودتون به چی علاقه مندین؟!!! سعی نکنید یک مقاله ای بدین که استاد خوشش بیاد ، تلاش کنید موضوعی که شما اراوه میدین استاد رو علاقه مند کنه .... چون آخر فارق از نمره ای که بابت کارتون میگیرید اون سوادی که بواسطه مطالعه همین موضوع نصیب شما می شه... حالا اگر یک کم نمرتون پایین شد مشکلی پیش نمیاد.... ارزش اون اطلاعاتی که نهایتاً نصیب شمت میشه است...
حالا اگه دنبال موضوع هستین بحث تکامل ساختار شهرهای ایرانی از ماد تا پهلوی ( حلقوی ، دایره ای ، خطی و ...) و یا تحول امکانات و تاسیسات شهرها از قدیم تا به حال( شبکه معابر،پیاده رو سازی،شبکه فاضلاب ، کف سازی و ...) میتونه موضوعات جالبی باشن....پیشنهاد می کنم کتاب تاریخ شکل شهر جمیز موریس و همچنین کتاب از شار تا شهر دکتر حبیبی و کتاب برنامه شهری در ایران مشهدی زاده دهاقانی رو حتماً مطالعه کنید....
بازهم نظر حودتونه و حتماً راجع بهش فکر کنید .....
موفق باشید:smile:
خیلی از راهنمایت ممنونم مهیار جان( باعث شد فکرم باز تر بشه)

homa archi 63

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
من معماري خوندم ارشد طراحي شهري.
هيچ نگران نباش فقط هميشه كتابها و مقاله هاو موضوعات روز مرتبط با طراحي شهري رو پيگيري كن.

negin s

عضو جدید
سلام

سلام

نمومه مقاله درباره حاشیه نشینی می خواستم
اگه واسم بزارین ممنونتون می شم:smile:

mohamad_a226

اخراجی موقت
سلام دوست عزیز
ببینید این چه طوره به دردتون می خوره؟
می تونین یه سری هم به وبلاگ 3شهرساز بزنین قسمت مسائل و مشکلات شهری چندتا مقاله درباره حاشیه نشینی هست.
;)

پیوست ها

• maghaleh (hashieh neshini).doc
    53.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

maryampiry

عضو جدید
سلام به همگی
خسته نباشین
بچه ها من میخوام یه مقاله در مورد مقایسه ی شهر اسلامی و شهر مسیحی بنویسم
شما چیزی در مورد یکی یا هردوشون دارین؟؟؟؟
ممنون:gol:

mohamad_a226

اخراجی موقت
واسه شهر اسلامی مطلب دارم اما منظورت از شهر مسیحی چیه؟ منظورت شهرهای اروپاییه؟ و اینکه مربوط به چه دوره ای باشه؟

maryampiry

عضو جدید
واسه شهر اسلامی مطلب دارم اما منظورت از شهر مسیحی چیه؟ منظورت شهرهای اروپاییه؟ و اینکه مربوط به چه دوره ای باشه؟
سلام
بله درسته منظورم همون شهر اروپاییه
دوره مهم نیست من میخوام ویزگی های شهر اسلامی و اروپایی رو در دوره های مختلف باهم تو یه مقاله مقایسه کنم
ممنون

mohamad_a226

اخراجی موقت
شما اگه اشتباه نکنم ترم یکی بودین. این تحقیق واسه چه درسه به شما داده شده؟ هر دوره از شهرهای اروپایی یا مقایسشون خودش می تونه یه تحقیق جداگونه باشه. من مطلبی که به طور خاص بخواد شهر اسلامی و اروپایی رو مقایسه کنه ندارم، اما هر دوره رو به صورت جداگونه دارم.
فقط خواهشی که از شما دارم اگر مطلبی استفاده می کنید با ذکر کامل منبع و گردآورنده باشه.
به خاطر سنگین بودن فایل عکس ها رو حذف کردم. فایل رو به صورت pdf میذارم. اگه فایل word و همچنین شهرهای دوره های مختلف اروپایی و عکس های هریک از دوره ها رو خواستین تو انجمن زیر درخواست بدید:

پیوست ها

• shahre eslami.pdf
    391.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

maryampiry

عضو جدید
شما اگه اشتباه نکنم ترم یکی بودین. این تحقیق واسه چه درسه به شما داده شده؟ هر دوره از شهرهای اروپایی یا مقایسشون خودش می تونه یه تحقیق جداگونه باشه. من مطلبی که به طور خاص بخواد شهر اسلامی و اروپایی رو مقایسه کنه ندارم، اما هر دوره رو به صورت جداگونه دارم.
فقط خواهشی که از شما دارم اگر مطلبی استفاده می کنید با ذکر کامل منبع و گردآورنده باشه.
به خاطر سنگین بودن فایل عکس ها رو حذف کردم. فایل رو به صورت pdf میذارم. اگه فایل word و همچنین شهرهای دوره های مختلف اروپایی و عکس های هریک از دوره ها رو خواستین تو انجمن زیر درخواست بدید:
سلام
اره ترم یکی ام :redface:
تحقیقم مال درس درآمدی بر شهر شناسیه.از کمکت خیلی خیلی ممنونم
چشم. حتما با ذکر منبع و گردآورنده استفاده میکنم.

hom

عضو جدید
:gol:سلام به روي ماه هرچي شهرسازه:gol:
شهرسازا هر چي احتياج دارين رو اينجا بيگن تا هر كي تونست كمك كنه.از راهنمايي كردن تا مقاله /پايان نامه/ پروژه /طرح /وضع موجود/ مبني نظري/ ..........
سلام ممنون، من سال بعد می خوام ارشد برنامه ریزی شرکت کنم به نظرتون چه جوری باید شروع کنم درس خوندنو؟؟؟ ممنون

atishar

عضو جدید
سلام بچه ها جمال هر چی شهرسازه.... شرمنده نبودم رفته بودم نمایشگاه دستاوردهای وزارت علوم ....
منم میخوام سال دیگه برنامه ریزی شهری شرکت کنم... البته امسال هم شرکت می کنم ... فکر کنم از الان بشینیم کتابهای منابع رو بخونیم تا روشون تسلط داشته باشیم ... از سال دیگه بشینیم خلاصه مباحث مثل شهرام جنگجو رو بخونیم فکر کنم بهترین کار باشه .....
حالا اگه کسی بتونه بیشتر منو راهنمایی کنه ممنون میشم...:)

1180022084

عضو جدید
:gol:سلام به روي ماه هرچي شهرسازه:gol:
شهرسازا هر چي احتياج دارين رو اينجا بيگن تا هر كي تونست كمك كنه.از راهنمايي كردن تا مقاله /پايان نامه/ پروژه /طرح /وضع موجود/ مبني نظري/ ..........
سلام بچه ها،استاد درك و بيان محيط شهريمون بهوم يه پروژه داده اينكه "هر فردي نسبت به محيط پيرامون خود به تعريف ادراك آن فضا بپردازد" مثل ميدان،ايستگاه اتوبوس و مترو،ساختمان و ...
من نميدونم چي بنويسم اصلا در مورد اين درس چيزي نميدونم،كمكم كنيد:(

mahsa nik

عضو جدید
سلام من مهسا هستم. راستش یه تحقیق راجب جی ای اس میخوام ممنون میشم اگه کمکم کنید:smile:
راستی از بچه های دانشگاه آزاد رباط کریم اگر کسی هست بگه.

بالا