| شهدای گمنام | بگذار گمنام بمانم

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام در واحد علوم و تحقیقات

مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام در واحد علوم و تحقیقات

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تدفین شهدای گمنام:

شهدا به دانشگاه آزاد خوش آمدید/عظمت ملت ایران به دلیل خون شهداست
‌رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه عظمت ملت ایران به دلیل خون شهداست، خطاب به شهدای گمنام این دانشگاه گفت‌: شهدا خوش آمدید، ما به شهدا افتخار می کنیم وشما نور چشم ما هستیدبه گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام که امروز در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در حال برگزاری است، اظهار داشت: شهید و شهادت در لغت به معنای شهود و حضور است. وی ادامه داد: شهید شاهد چه صحنه ای است و در چه صحنه ای حضور دارد؟ پیامبر اکر م (ص) می فرمایند: شهدا شاهدان من در روز قیامت هستند و در جای دیگر می فرمایند شهید در هنگام جان دادن منزل خود را مشاهده می کند.دانشجو افزود: امروز ما پذیرای شهدا هستیم و قدمشان بر این جایگاه علم و عالم مبارک باد.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شهیدان بر ما منت گذاشتند و کسی که در راه خدا جهاد کند و شهید شود ، پاداش بزرگی به او عطا می کند و خدا نیز خون شهدا را تضمین کرده است دانشجو با بیان اینکه سه گروه هستند که در قیامت خداوند شفاعت آنها را قبول می کند ، گفت: این سه گروه شامل انبیاء، علماءو شهدا می‌شود ضمن اینکه نخستین کسی که داخل بهشت می‌شود ، شهید است.وی ادامه داد: ایستادگی در مقابل دشمنان و زورگویان ظالم و گستاخ کار بزرگ و پرعظمتی است که شهدا آن را انجام داده اند و عظمت ملت ما به خاطر این شهدا است.دانشجو خاطر نشان کرد: شهادت در راه خدا مخصو ص انسانهای زیرکی است که نمی گذارند این جان ، مفت از جانشان برود و چیزی گیرشان نیاید.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه پرچم اسلام که در هر گوشه ای از جهان بر افراشته می‌شود ، پرچم امام ، رهبر و شهدا است ، گفت‌: فداکاریهای شهدا و جانبازان و گذشته صبر آنها و خانوادهایشان است که ابرهای تیره را از افق زندگی این ملت می زداید و آینده ای روشن را برای ما نوید می دهد .دانشجو در پایان خطاب به شهدا گفت: شهدا خوش آمدید ، ما به شهدا افتخار می کنیم وشما نور چشم ما هستید.

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
رییس شورای اسلامی شهر تهران در مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام در واحد علوم و تحقیقات :
امروز ما نیازمند شهدا هستیم
مهندس چمران ، در مراسم تدفین شهدای گمنام در واحد علوم و تحقیقات گفت: امروز انقلاب ها بر سه اصل پایدارند؛ رهبری انقلاب، ایدئولوژی و فلسفه انقلاب و تجهیزات انقلابhttp://www.www.www.iran-eng.ir/Pic/tadfin%20shohada/tadfin03.jpgبه گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، مهندس مهدی چمران این مراسم گفت: انقلاب ما به رهبری افرادی چون امام (ره) و رهبر معظم انقلاب هدایت شده است.وی با بیان این که ایدئولوژی ما اسلام است افزود: تفکر انقلاب ما تفکری است که بر پایه دین مبین اسلام بنا نهاده شده است.مهندس چمران همچنین گفت: سلاح انقلاب ما ، مردم و شهادت است که با همین سلاح در مقابل بزرگترین قدرت های دنیا ایستادگی کرد و به پیروزی رسید.وی ادامه داد: شهدای ما عند ربهم یرزقون اند، و این ما هستیم که نیاز به این شهدا داریم. دانشگاه به این شهدا نیازمند است چرا که امروز دانشجویان ما در سنگر دیگری در مقابل دشمن ایستاده اند و مقاومت می کنند و البته پیروزی شان مشهود است.رییس شورای اسلامی شهر تهران در پایان گفته های خود به قرائت سوگندنامه ای از شهید مصطفی چمران پرداخت.

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر خسرو دانشجو :

حضور 2شهید گمنام در دانشگاه اجازه نمی‌دهد از آرمان‌های شهدا جدا شویم
رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام در این واحد دانشگاهی ، گفت:‌ حضوردو شهید گمنام در این واحد، جامعه دانشگاهی را یاری خواهد کرد که اجازه ندهند در هیچ مقطع و زمانی بین آرمان‌های شهدا و جامعه‌ دانشگاهی فاصله ایجاد شود
به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات ، دکتر خسرو دانشجو ادامه داد: امروز دو شهید گمنام را در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد به خاک می سپاریم و به خاک سپاری این دو شهید وظیفه همه ما را بسیار سنگین تر از گذشته خواهد کرد.
دانشجو افزود: حضور این دو شهید در دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اینکه وظیفه ای مسئولان را سنگین تر می کند باعث می شود برکت وجود آنها شامل حالمان شده و ما را در راه رسیدن به اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی یاری کند.
رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حضور این دو شهید به ما یادآوری خواهد کرد که ما نیز همچنان که این دو شهید در مسیر حق گام بر داشته اند وظیفه داریم که با پیروی از مقام معظم رهبری در مسیری که مطلوب امام (ره) و مقام معظم رهبری است گام برداریم .
دانشجو گفت‌: به برکت این دو شهید اجازه نخواهیم داد هیچ جریانی ما را از مسیر راهنمایی شده توسط مقام معظم رهبری دور کند.
وی خاطر نشان کرد: حضور شهدا مایه‌ای افتخار و برکت نظام جمهوری اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.
دانشجو در پایان گفت: این جمعی که در این مکان جمع شده اند قدم بر دلهای ما گذاشته اند و انشاء الله رهروان خوبی باشیم و با راهنمایی مقام معظم رهبری مسیر را به خوبی طی کنیم.

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها ببخشید اگر عکس ها رو اینجوری گذاشتم ،هیچ جوری کپی نمی شد.
امروز من اونجا بودم، واقعا جاتون خالی بود
بهترین روز زندگیم بود، خیلی حس خوبی داشتم ، اونقدری که به هیچ چیز توجه نداشتم:cry:
وقتی زیر تابوتشون هستی انگار همه چیز داری
یکیشون فقط 20 سال داشت
اصلا قابل توصیف نیست اون حس، شهدای گمنام حس غریبی به آدم میدن

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
بدون شرح ...

بدون شرح ...

.
.
.

برای دیدن تعداد بیشتر از عکس ها به لینک زیر مراجعه کنید ... :

گزارش تصویری / مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجا ایرانه.......
تو مسجدش که میری حرف از سیاست و اقتصاده تو بازار حرف از دولت و حکومته تو صف نونواییش وزیر عذل میکنن تو صف مرغش رئیس جمهور جابجا میکنن .پس تعجبی نداره که تو دانشگاهشم شهید دفن کنن.کلا اینجا همه چی در همه.البته یه سر به قبرستان هم که میزنی و چیزایی که میبینی واسه خودش دانشگاهیه و خیلی چیزا به ادم یاد میده

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا ایرانه.......
تو مسجدش که میری حرف از سیاست و اقتصاده تو بازار حرف از دولت و حکومته تو صف نونواییش وزیر عذل میکنن تو صف مرغش رئیس جمهور جابجا میکنن .پس تعجبی نداره که تو دانشگاهشم شهید دفن کنن.کلا اینجا همه چی در همه.البته یه سر به قبرستان هم که میزنی و چیزایی که میبینی واسه خودش دانشگاهیه و خیلی چیزا به ادم یاد میده

نمیدونم چرا این حرف رو میزنید
ولی واقعا افتخاریه که شهدا در کنارمون هستن
در ضمن مردم حق دارن که درباره مملکت و سیاست حرف بزنن حالا چون جایی برای حرف زدن وجود نداره تو این مکان ها حرف میزنن و فقط هم ایران اینجوری نیست

شهدای گمنام عزت و احترام به همراه دارن

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیدونم چرا این حرف رو میزنید
ولی واقعا افتخاریه که شهدا در کنارمون هستن
در ضمن مردم حق دارن که درباره مملکت و سیاست حرف بزنن حالا چون جایی برای حرف زدن وجود نداره تو این مکان ها حرف میزنن و فقط هم ایران اینجوری نیست

شهدای گمنام عزت و احترام به همراه دارن
ببینید.اینکه شهدا ادمای برگی بودن و با کار بزرگی که انجام دادن این بزرگیو به همه اثبات کردن و همه ما مدیون اونا هستیم به کنار.ولی لطفا کلیشه ای حرف نزنید.واقعا چه افتخاریه که شهدا در کنارمون باشن؟افتخار اینه که جلوی حرق ناحق وایسی حتی تا پای جون.نه اینکه زیر بار ذلت له بشی و شهدا رو بیاری تو دانشگاه دفن کرد و بهش افتخار کنیم.اینا شعار هاییه که دیگه تاریخ مصرفش گذشته.
در مورد جمله اخرتون:دقیقا عزتی که به همراه داشتن چی بوده .اصلا جملتون یه جورایی بیربطه.

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید.اینکه شهدا ادمای برگی بودن و با کار بزرگی که انجام دادن این بزرگیو به همه اثبات کردن و همه ما مدیون اونا هستیم به کنار.ولی لطفا کلیشه ای حرف نزنید.واقعا چه افتخاریه که شهدا در کنارمون باشن؟افتخار اینه که جلوی حرق ناحق وایسی حتی تا پای جون.نه اینکه زیر بار ذلت له بشی و شهدا رو بیاری تو دانشگاه دفن کرد و بهش افتخار کنیم.اینا شعار هاییه که دیگه تاریخ مصرفش گذشته.
در مورد جمله اخرتون:دقیقا عزتی که به همراه داشتن چی بوده .اصلا جملتون یه جورایی بیربطه.

اینکه این عزت و احترام و میتونن به اون د انشگاه و دانشگاهیان هم بدن
اینکه هر روزی که میری دانشگاه میتونی به زیارت قبور این عزیزان بری خودش لطفه
اینکه هروقت دلت گرفت و بتونی بری پیششون ، این لطفه
اینکه هر روز بتونی یادشون کنی و حداقل به خاطره خجالت از اونها یه گناه کمتر انجام بدی، این لطفه
شاید نتونم حسم رو به شما بگم ولی واقعا افتخاره برام

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینکه این عزت و احترام و میتونن به اون د انشگاه و دانشگاهیان هم بدن
اینکه هر روزی که میری دانشگاه میتونی به زیارت قبور این عزیزان بری خودش لطفه
اینکه هروقت دلت گرفت و بتونی بری پیششون ، این لطفه
اینکه هر روز بتونی یادشون کنی و حداقل به خاطره خجالت از اونها یه گناه کمتر انجام بدی، این لطفه
شاید نتونم حسم رو به شما بگم ولی واقعا افتخاره برام
نه لطفا دقیقا توضیح بده چطور یه شهید میتونه به دانشگاه احترام بده.
راستش اینکه اونا اهدافی داشتن و الان عکس اونو تو جامعه میبینن ،ظلمه.اینکه عوض عملکرد خوب فقط یادشون باشیم ظلمه نه لطف.اینکه به جای فکر کردن به عمق کارشون فقط واسه دلت که گرفته یادشون کنی ظلمه نه لطف.
خدای به این بزرگی هر لحظه هست و طبق ایات قران از رگ گردن به ما نزدیک تره و ما در محضر اون اینهمه گناه میکنیم پس یه بدن بدون جان نمیتونه ما رو از گناه دور کنه.این نادیده گرفتن خدا و بت پرستیه نه لطف.
اینهمه توجه به ظواهر و شعار دادن ظلمه ، نه لطف

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه لطفا دقیقا توضیح بده چطور یه شهید میتونه به دانشگاه احترام بده.
راستش اینکه اونا اهدافی داشتن و الان عکس اونو تو جامعه میبینن ،ظلمه.اینکه عوض عملکرد خوب فقط یادشون باشیم ظلمه نه لطف.اینکه به جای فکر کردن به عمق کارشون فقط واسه دلت که گرفته یادشون کنی ظلمه نه لطف.
خدای به این بزرگی هر لحظه هست و طبق ایات قران از رگ گردن به ما نزدیک تره و ما در محضر اون اینهمه گناه میکنیم پس یه بدن بدون جان نمیتونه ما رو از گناه دور کنه.این نادیده گرفتن خدا و بت پرستیه نه لطف.
اینهمه توجه به ظواهر و شعار دادن ظلمه ، نه لطف

اینکه ما ظالمیم (البته خودمو میگم) و اینکه از گناهکارم و از خدا دور درست
ولی وقتی به اینکه این شهدا از جونشون که مهمترین چیز برای هر فردیه و همه حاضرن کل زندگی و داراییشون رو بدن برای یه ساعت بیشتر زنده موندن ولی اونا از همون جونشون گذشتن، فکر بکنین یه کم میشه به اون دنیا وو خدا فکر کرد و از گناه یه قدم دور شد
حداقل تا وقتی که داریم به این عزیزان فکر میکنیم
من یه نفر که هر وقت به مزار شهدای گمنام میرم (حالا هرجا)حس خیلی خوبی دارم
و هر لحظه ازشون می خوام تا شفاعتمون کنن و دعام کنن

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینکه ما ظالمیم (البته خودمو میگم) و اینکه از گناهکارم و از خدا دور درست
ولی وقتی به اینکه این شهدا از جونشون که مهمترین چیز برای هر فردیه و همه حاضرن کل زندگی و داراییشون رو بدن برای یه ساعت بیشتر زنده موندن ولی اونا از همون جونشون گذشتن، فکر بکنین یه کم میشه به اون دنیا وو خدا فکر کرد و از گناه یه قدم دور شد
حداقل تا وقتی که داریم به این عزیزان فکر میکنیم
من یه نفر که هر وقت به مزار شهدای گمنام میرم (حالا هرجا)حس خیلی خوبی دارم
و هر لحظه ازشون می خوام تا شفاعتمون کنن و دعام کنن
عزیز من اینکه اونا کی هستن و چه کردن رو که همون اول گفتیم و کاری بهش نداریم.ببخشید اینو میگم ولی هر ادمی زمانی که داره کاری انجام میده که باههش حال میکنه حس خوب پیدا میکنه.حتی ادمی که خلاف میکنه.مواد میکشه و ....اگه حس خوب نداشت که نمیکرد.میکرد؟این که به قول خودتون ادم خدا رو حس نکنه و در محضر خدا گناه بکنه و از شهدا(انسانهای معمولی) و نه اولیای الهی بخاد تا شفاعتش کنن کمی مضحکه.
به عمل کار براید به سخنرانی نیست.
یاد جمله زیبای دکتر شریعتی در کتاب (اگه اشتباه نکنم )حسین وارث ادم افتادم که میگه:
انان که رفتند کاری حسینی انجام دادند.انان که ماندند ،باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند.و سکوت کردن و تجربه یک حس خوب داشتن هیچ وقت نه کار حسینی بوده و نه کار زینبی
وباز در جای دیگه میگه در نبرد حق و باطل اگر در جبهه حق نباشی فرقی نمیکند به شراب نشسته باشی یا به نماز ایستاده باشی ،در جبهه باطلی

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من اینکه اونا کی هستن و چه کردن رو که همون اول گفتیم و کاری بهش نداریم.ببخشید اینو میگم ولی هر ادمی زمانی که داره کاری انجام میده که باههش حال میکنه حس خوب پیدا میکنه.حتی ادمی که خلاف میکنه.مواد میکشه و ....اگه حس خوب نداشت که نمیکرد.میکرد؟این که به قول خودتون ادم خدا رو حس نکنه و در محضر خدا گناه بکنه و از شهدا(انسانهای معمولی) و نه اولیای الهی بخاد تا شفاعتش کنن کمی مضحکه.
به عمل کار براید به سخنرانی نیست.
یاد جمله زیبای دکتر شریعتی در کتاب (اگه اشتباه نکنم )حسین وارث ادم افتادم که میگه:
انان که رفتند کاری حسینی انجام دادند.انان که ماندند ،باید کاری زینبی بکنند وگرنه یزیدیند.و سکوت کردن و تجربه یک حس خوب داشتن هیچ وقت نه کار حسینی بوده و نه کار زینبی
وباز در جای دیگه میگه در نبرد حق و باطل اگر در جبهه حق نباشی فرقی نمیکند به شراب نشسته باشی یا به نماز ایستاده باشی ،در جبهه باطلی

حرف های شما منو یاد یه برنامه تلویزیونی مینداخت که میگفت:

اگه دوست داری تو دانشگاه صنعت شریف قبول بشی برو عکس شو قاب کن بزن به دیوار اتاقت تا همیشه یادت بمونه میخوای کجا بری....

بعد به مرور زمان خودتو با اون وفق میدی و سعی میکنی تا بیشتر درس بخونی و ...

.
.
.

نمیدونم ربط داشت یا نه ولی منظورم اینه که:

میخوایم اینا جلوی چشمون باشن تا حداقل یادمون نره مدیون کیا بودیم و هستیم و آرماناشون رو بیاد بیاریم.

حداقل 4تا جوون مثل من یادشون بیفته و از خودشون خجالت بکشن...

نظر شخصی بود...

یا حق

در ضمن شهداء هم جز اولیاء ا... محسوب میشن.
...عند ربهم یرزقون
چه کسی جز اولیاءا... میتونن عند ربهم یرزقون باشند.

«الذين ءامنوا و هاجروا و جهدوا في‌ سبيل‌الله باموالهم و انفسهم اعظم درجة عندالله ...

امام صادق (ع)
از رسول خدا (ص) نقل فرمودند: «سه طايفه شفاعت مي‌کنند و شفاعتشان پذيرفته مي‌شود: پيغمبران، علماء و شهدا
(جامع الحاديث الشيعه، ج 3، ص 16)

شهدا سنگ نشانند كه ره گم نكنیم...

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اگه دوست داری تو دانشگاه صنعت شریف قبول بشی برو عکس شو قاب کن بزن به دیوار اتاقت تا همیشه یادت بمونه میخوای کجا بری....

.
.
.

میخوایم اینا جلوی چشمون باشن تا حداقل یادمون نره مدیون کیا بودیم و هستیم و آرماناشون رو بیاد بیاریم.

نظر شخصی بود...

یا حق

...عند ربهم یرزقون

«الذين ءامنوا و هاجروا و جهدوا في‌ سبيل‌الله باموالهم و انفسهم اعظم درجة عندالله ...

امام صادق (ع)
از رسول خدا (ص) نقل فرمودند: «سه طايفه شفاعت مي‌کنند و شفاعتشان پذيرفته مي‌شود: پيغمبران، علماء و شهدا

و حرفهای شما هم منو یاد اون بیت معروف انداخت:
نابرده رنج گنج میسر نمیشود......مزد ان گرفت جان برادر که کار کرد.
هیچ کس تا حالا با نگاه کردن به عکس نتونسته تو دانشگاه قبول بشه.
کدوم ره عزیز من؟؟؟؟ره از ابتدا منحرف شده.و شهدا راهشون رو خیلی وقته جدا کردن.البته باید بگیم نزدیک به 3 دهه میشه که ما راهمونو جدا کردیم(کار زینبی که باید میکردیم ،نکردیم)

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز

.
.
.

نظر شخصی بود...

یا حق

...عند ربهم یرزقون

امام صادق (ع)

دقیقا حرف دل من رو زدید
ولی متاسفانه بازم من و آقای حامی تو صحبت هامون حرف هم رو نمی فهمیم

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا حرف دل من رو زدید
ولی متاسفانه بازم من و آقای حامی تو صحبت هامون حرف هم رو نمی فهمیم
ببخشید ولی من هنوز نمیدونم شما اقا هستید یا خانم؟(ربطی به قضیه نداره فقط میخام بدونم شما رو اقا خطاب کنم یا خانم)
ببینید من کاملا میفهمم چی میگید.
ولی توجه کنید که این شرایطه که نتیجه هر چیزیو مشخص میکنه.امام صادق میفرماد:حتی شهادت که بالاترین درجه از خود گذشتگیست در جامعه ای که بسترش فراهم نباشه نمیتونه برای دیگران تاثیری داشته باشه.
اگر جامعه ای که ما درش زندگی میکنیم دقیقا مطابق با ارمان هایی بود که شهدا به خاطرش جنگیدن و از جونشون گذشتن و امروز تو دانشگاه ها این اتفاق میفتاد هیچ مساله ای نبود.ولی وقتی که اقایون در راس دارن دقیقا خلاف عملکرد و هدف اونا کار میکنن و با این کاراشون سعی در ظاهر سازی و جو سازی به نفع خودشون دارن ادم حرصش میگیره.من میگم وجود یه جسد تو دانشگه هیچ تاثیری نداره.شاید بگید من نباید بگم جسد.ولی واقعا همینطوره.یه جسد به خودیه خود هیچ ارزشی نداره. وقتی ارزش پیدا میکنه که به فلسفه پشت این ظواهر توجه بشه.وقتی تو جامعه ما خلاف عملکرد اونا عمل میشه و هیچ ارزشی برای فکر و عمل اونا قائل نمیشه عملا از شهید ،یک جسد بی ارزش میمونه.و پرداختن بیش از حد به این ظئاهر بدون توجه به اصل ماجرا حکم بت پرستیو داره .

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید ولی من هنوز نمیدونم شما اقا هستید یا خانم؟(ربطی به قضیه نداره فقط میخام بدونم شما رو اقا خطاب کنم یا خانم)
ببینید من کاملا میفهمم چی میگید.
ولی توجه کنید که این شرایطه که نتیجه هر چیزیو مشخص میکنه.امام صادق میفرماد:حتی شهادت که بالاترین درجه از خود گذشتگیست در جامعه ای که بسترش فراهم نباشه نمیتونه برای دیگران تاثیری داشته باشه.
اگر جامعه ای که ما درش زندگی میکنیم دقیقا مطابق با ارمان هایی بود که شهدا به خاطرش جنگیدن و از جونشون گذشتن و امروز تو دانشگاه ها این اتفاق میفتاد هیچ مساله ای نبود.ولی وقتی که اقایون در راس دارن دقیقا خلاف عملکرد و هدف اونا کار میکنن و با این کاراشون سعی در ظاهر سازی و جو سازی به نفع خودشون دارن ادم حرصش میگیره.من میگم وجود یه جسد تو دانشگه هیچ تاثیری نداره.شاید بگید من نباید بگم جسد.ولی واقعا همینطوره.یه جسد به خودیه خود هیچ ارزشی نداره. وقتی ارزش پیدا میکنه که به فلسفه پشت این ظواهر توجه بشه.وقتی تو جامعه ما خلاف عملکرد اونا عمل میشه و هیچ ارزشی برای فکر و عمل اونا قائل نمیشه عملا از شهید ،یک جسد بی ارزش میمونه.و پرداختن بیش از حد به این ظئاهر بدون توجه به اصل ماجرا حکم بت پرستیو داره .

امام صادق میفرماد:حتی شهادت که بالاترین درجه از خود گذشتگیست در جامعه ای که بسترش فراهم نباشه نمیتونه برای دیگران تاثیری داشته باشه.

منبع...

ولی وقتی که اقایون در راس دارن دقیقا خلاف عملکرد و هدف اونا کار میکنن و با این کاراشون سعی در ظاهر سازی و جو سازی به نفع خودشون دارن ادم حرصش میگیره.

توی تمام زمانها این رفتار و این آدم ها وجود داشتن...مثال واضح رفتار سه خلیفه اول...

در ثانی ما که نگفتیم این آدم ها وجود ندارن...

پرداختن بیش از حد به این ظئاهر بدون توجه به اصل ماجرا حکم بت پرستیو داره

با چه منطقی میگین...

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امام صادق میفرماد:حتی شهادت که بالاترین درجه از خود گذشتگیست در جامعه ای که بسترش فراهم نباشه نمیتونه برای دیگران تاثیری داشته باشه.

منبع...

ولی وقتی که اقایون در راس دارن دقیقا خلاف عملکرد و هدف اونا کار میکنن و با این کاراشون سعی در ظاهر سازی و جو سازی به نفع خودشون دارن ادم حرصش میگیره.

توی تمام زمانها این رفتار و این آدم ها وجود داشتن...مثال واضح رفتار سه خلیفه اول...

در ثانی ما که نگفتیم این آدم ها وجود ندارن...

پرداختن بیش از حد به این ظئاهر بدون توجه به اصل ماجرا حکم بت پرستیو داره

با چه منطقی میگین...

منبعش یادم نیست.
منیقتون جالبه.چون سه خلیفه این کارو کردن شماهم میکنی.موفق باشی پس برادر.عوض سه خلیفه به حضرت علی نگاه کن.
با همون منطقی میگم که شما عکسشو میگی.
شما اگه فقط به قران به چشم یک جسم نگاه کنی و فقط به ورق های اون احترام بزاری نه به اونی که گفته میشه بت پرستی.واقعا اینقدر درکش سخت بود؟

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اه...دوباره شهدا رو تو دانشگاه به خاک سپردن...وااای بر مسئولین و دست اندرکاران!! وای بر ما که می ذاریم شهدا رو تو دانشگاهامون دفن کنن!!

بابا هرچی جای خودشو داره...پس تپه های سر برافراشته ای که بیکار موندن تو کوی و برزن و کویر و صحراها واسه چیه؟؟!! ها؟! آقا همونجا دفنشون کنین به دور از چشم بشر!!

اصلاً لزومی داره دیده شن؟! اصلاً لزومی داره روزانه یکبار، فقط یک بار دیدمون رو متبرک کنیم به دیدن مزارشون؟! لزومی داره؟! هست یه همچین چیزی؟!

ما هم تو دانشگاهمون دوتا داداش گمنام داریم 20 ساله و 23 ساله...واسه والفجر 8! از 30 هکتار دانشگاهِ با عظمتِ ما هم هر کدوم یه فضا با مساحت یک مترمربع اشغال کردن! والا جا نیست رد شیم!! یه مقبره هم ساختن که هرچی نگاه می کنم نمیفهمم این همه پول رو از کجا آوردن بنای به این باشکوهی(!!) احداث کردن!!!!!!!!!!

همون تپه های نور الشهدایی که میزنن تو جاهای پرت که تا حالا پای بشر هم بهشون نرسیده بس نیست؟!

چند وقت پیشا تو جاده یه تپه ی نورالشهدا کشف کردم....به تنهایی!! 3تا گمنام هم بودن توش...فاتحه ای فرستادیم و گفتیم ای داداشای عند ربهم یرزقونِ ما! گمنام در گمنام شدین که...

آره...این است معرفت ما!! زبون باید لال شه اینجور وقتا و نگه "چرا؟؟؟!!!"

شرمنده ی گمنامی تون شدم شهدا...من به جای اون پسر عمویی که میگه: "اینا دروغه و گمنام کجا بود و دارن بازیتون میدن" شرمنده ام!!

من جای اونی که میگه:" اه این 300000 تا تمومی نداره؟!" شرمنده ام!! من جای اون مدعی که میگه دانشگاه جای درسه نه شهادت" شرمنده ام!!

من جای این شرمنده ام....جای اون شرمنده ام...جای خودم شرمنده ام....همیشه گفتم و باز هم میگم:

" من جای تمام اون 8 سالِ مقدسی که نبودم و نمی دونم صدای خمپاره چقدر گوش خراشه شرمنده ام!!!!

...امروز دانشگاه جبهه ایست که بدون جنگ شهید می دهد!!(حسین قدیانی)

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اه...دوباره شهدا رو تو دانشگاه به خاک سپردن...وااای بر مسئولین و دست اندرکاران!! وای بر ما که می ذاریم شهدا رو تو دانشگاهامون دفن کنن!!

بابا هرچی جای خودشو داره...پس تپه های سر برافراشته ای که بیکار موندن تو کوی و برزن و کویر و صحراها واسه چیه؟؟!! ها؟! آقا همونجا دفنشون کنین به دور از چشم بشر!!

اصلاً لزومی داره دیده شن؟! اصلاً لزومی داره روزانه یکبار، فقط یک بار دیدمون رو متبرک کنیم به دیدن مزارشون؟! لزومی داره؟! هست یه همچین چیزی؟!

ما هم تو دانشگاهمون دوتا داداش گمنام داریم 20 ساله و 23 ساله...واسه والفجر 8! از 30 هکتار دانشگاهِ با عظمتِ ما هم هر کدوم یه فضا با مساحت یک مترمربع اشغال کردن! والا جا نیست رد شیم!! یه مقبره هم ساختن که هرچی نگاه می کنم نمیفهمم این همه پول رو از کجا آوردن بنای به این باشکوهی(!!) احداث کردن!!!!!!!!!!

همون تپه های نور الشهدایی که میزنن تو جاهای پرت که تا حالا پای بشر هم بهشون نرسیده بس نیست؟!

چند وقت پیشا تو جاده یه تپه ی نورالشهدا کشف کردم....به تنهایی!! 3تا گمنام هم بودن توش...فاتحه ای فرستادیم و گفتیم ای داداشای عند ربهم یرزقونِ ما! گمنام در گمنام شدین که...

آره...این است معرفت ما!! زبون باید لال شه اینجور وقتا و نگه "چرا؟؟؟!!!"

شرمنده ی گمنامی تون شدم شهدا...من به جای اون پسر عمویی که میگه: "اینا دروغه و گمنام کجا بود و دارن بازیتون میدن" شرمنده ام!!

من جای اونی که میگه:" اه این 300000 تا تمومی نداره؟!" شرمنده ام!! من جای اون مدعی که میگه دانشگاه جای درسه نه شهادت" شرمنده ام!!

من جای این شرمنده ام....جای اون شرمنده ام...جای خودم شرمنده ام....همیشه گفتم و باز هم میگم:

" من جای تمام اون 8 سالِ مقدسی که نبودم و نمی دونم صدای خمپاره چقدر گوش خراشه شرمنده ام!!!!

...امروز دانشگاه جبهه ایست که بدون جنگ شهید می دهد!!(حسین قدیانی)
ممنونم ندا جان
حرفات واقعا آرامش میده
واقعا منطق بعضیا جالبه ها
بعدم میگن ما به فکر مردمیم، کی گفته ما خود خواهیم؟
فکر میکنم جواب شما و مدیرمون کافی باشه منم سکوت میکنم

چون منطقای این آقا رو من اصلا نمی فهمم

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
منبعش یادم نیست.
منیقتون جالبه.چون سه خلیفه این کارو کردن شماهم میکنی.موفق باشی پس برادر.عوض سه خلیفه به حضرت علی نگاه کن.
با همون منطقی میگم که شما عکسشو میگی.
شما اگه فقط به قران به چشم یک جسم نگاه کنی و فقط به ورق های اون احترام بزاری نه به اونی که گفته میشه بت پرستی.واقعا اینقدر درکش سخت بود؟

خب این میتونه حرفتون رو رد کنه(منظورم نداشتن منبع هست)...

در ثانی من که میگم کار اونا اشتباه بوده،نگفتم که راه مسئولین ما راه اوناست...(البته همه اشتباه میکنن بعضیا از روی عمد ،بعضیا از روی سهو...)

فرآن.... جسم.... اینا چه ربطی به هم داره!!!

در ضمن ما منطق مون اینو میگه که قرآن ناطق علی علیه السلام و اولاد پاکشون هستن...

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر کنم آقای حامی تا حالا به کسی نگفتن التماس دعا یا مثلا از کسی نخواستن براشون دعا کنن وگرنه این حرف رو نمیزدن
ما حتی از آدمای عادی هم درخواست میکنیم تا واسطه بشن و برامون دعا کنن پس چه جوری نباید از این بزرگواران بخوایم تا برامون دعا کنن

آخرین ویرایش:

tehranUNIVERSITY

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
در کیش ما تجرّد عنقا تمام نیست
در قید نام ماند اگر از نشان گذشت

-----------

شهید بهشتی: به عرفا بگوييد، خانقاه واقعي عرفان، بازي دراز است

--------