شما چه گیاهی تو خونه دارین؟

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
حسن یوسف به خاک سبک احتیاج داره . گلدون که کفش سوراخ برای زهکشی داره ؟
عجیبه که 10 روزه خاک همینطور خیس مونده باشه ....موقع آبیاری آب از زیر گلدونی خارج نمیشد . احتمالا گیاه دچار خفگی شده . و در مرحله ی بعد زمان تعویض گلدان هم مناسب نبوده و همچنین از نظر شرایط نوری بعد از تعویض گلدان باید تو محیط با نور کمتری قرار بگیره و کم کم به محل جدید استقرار پیدا کنه . حسن یوسف به خاک غنی و سبک احتیاج داره . پنجره شما شمالی هست یا چنوبی ؟
پس احتمالا دلیلش خاک هست
نور مستقیم به پنجره نمیخوره

mehraban2011

عضو جدید
سلام دوستان میتونید راجع به مشکلم کمکم کنید؟
کاج مطبق ما تو بهارخواب بوده، دقیقا پشت فن کرلر که هوای گرم رو مستقیما به تاج کاج میرسونده و جوانه انتهاییش رو خشک کرده.البته زمانی متوجه این موضوع شدیم که دیگه کاملا ترد و برشته شده بود.حالا میخوام بدونم باید چکارش کنم؟
قسمت های خشک رو جدا کردم. میخوام بدونم باز جوانه میزنه؟؟؟

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان میتونید راجع به مشکلم کمکم کنید؟
کاج مطبق ما تو بهارخواب بوده، دقیقا پشت فن کرلر که هوای گرم رو مستقیما به تاج کاج میرسونده و جوانه انتهاییش رو خشک کرده.البته زمانی متوجه این موضوع شدیم که دیگه کاملا ترد و برشته شده بود.حالا میخوام بدونم باید چکارش کنم؟
قسمت های خشک رو جدا کردم. میخوام بدونم باز جوانه میزنه؟؟؟

سلام دوست عزیز . کاج مطبق همونطور که از اسمش پیداست به صورت طبقاتی رشد میکنه و اگه سر برداری بشه ممکنه که دو شاخه و یا از حالت مطبق بیرون بیاد . برای اینکه این اتفاق تا حد امکان نیفته باید تنه رو از محلی که برگ های طبقه ی پایینی رشد کردن برش بدین . یعنی کمی بالاتر از طبقه ی سالم . یه عکس ازش بزارین تا روش علامت گذاری بشه و بهتر متوجه بشین . ولی انتظار رشد مثل سابق تقریبا کم میشه . اگه متوجه منظور نشدین بگینتا بهتر راهنمایی کنیم . موفق باشید .

آخرین ویرایش:

mehraban2011

عضو جدید
سلام دوست عزیز . کاج مطبق همونطور که از اسمش پیداست به صورت طبقاتی رشد میکنه و اگه سر برداری بشه ممکنه که دو شاخه و یا از حالت مطبق بیرون بیاد . برای اینکه این اتفاق تا حد امکان نیفته باید تنه رو از محلی که برگ های طبقه ی پایینی رشد کردن برش بدین . یعنی کمی بالاتر از طبقه ی سالم . یه عکس ازش بزارین تا روش علامت گذاری بشه و بهتر متوجه بشین . ولی انتظار رشد مثل سابق تقریبا کم میشه . اگه متوجه منظور نشدین بگینتا بهتر راهنمایی کنیم . موفق باشید .

مرسی خیلی عالی بود.کاملا متوجه شدم. همینقدر که دوباره رشد کنه کافیه مرسی:gol:

Hamzeh856

کاربر ممتاز
این چیه؟! یه بار دیده بودم قبلا ولی نه از نزدیک. شبیه آلوئه وراست. خودشه؟!

والا خودمم موندم چیه ...به نظر من یا از خانواده الوئه هست یا با اناناس فامیله .... مارجین میگفت پرسیده تو بازار میگن آگاو لیندایی ....البته من همچنین چیزی نشنیدم ....خودم هم شدید دنبال اسم اصلی این گیاه هستم ....پیدا کنم اسمشو میگم ....کسی هم میدونه بگه خوبه :cry:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا خودمم موندم چیه ...به نظر من یا از خانواده الوئه هست یا با اناناس فامیله .... مارجین میگفت پرسیده تو بازار میگن آگاو لیندایی ....البته من همچنین چیزی نشنیدم ....خودم هم شدید دنبال اسم اصلی این گیاه هستم ....پیدا کنم اسمشو میگم ....کسی هم میدونه بگه خوبه :cry:

یعنی آگاو و لیندا رو زدن تنگ هم ولی شبیه آلوئه ورا شده؟! :huh:
من حدس میزنم آلوئه باشه ولی آلوئه ورا نیست :)

Hamzeh856

کاربر ممتاز
یعنی آگاو و لیندا رو زدن تنگ هم ولی شبیه آلوئه ورا شده؟! :huh:
من حدس میزنم آلوئه باشه ولی آلوئه ورا نیست :)

آلوئه ورا که الوئه وراست دیگه .....از آلوئه ها میخوره باشه ...میگن هیبریده نمیدونم والا

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عاغا ما کشف کردیم گیاه تونو :D
شاخ بزی نیست؟!
گفتم آلوئه س. البته شاخ بزی که من قبلا دیده بودم انقدر انعطاف نداشت. صاف میموند و رو به بالا بود :|

گیاه شاخ بزی

Hamzeh856

کاربر ممتاز
عاغا ما کشف کردیم گیاه تونو :D
شاخ بزی نیست؟!
گفتم آلوئه س. البته شاخ بزی که من قبلا دیده بودم انقدر انعطاف نداشت. صاف میموند و رو به بالا بود :|

گیاه شاخ بزی

ممنون از زحمتی که کشیدی اینو داشتم این نیست ...این برگاش مثل الوئه ورا گوشتیه ....بعد درختی میشه مث همون توضیح ....

اینی که من دارم اصن درختی نمیشه ....

landscape3

مدیر تالار مقالات علمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
گياه زياد داريم البته توو يك باغچه خونگي ^__^ يك زيتون، يك انار ،يك توت ،دوتا كاكتوس كوچيك،و يك گل كاغذي كه بي وفا شد :razz:

Hamzeh856

کاربر ممتاز
گياه زياد داريم البته توو يك باغچه خونگي ^__^ يك زيتون، يك انار ،يك توت ،دوتا كاكتوس كوچيك،و يك گل كاغذي كه بي وفا شد :razz:

خو عکسم بذار ما ببینیم همرو ....اون بی وفا هم عکسشو بذار

hony1370

عضو جدید
داشتم تو نت دنبال اسم یه کاکتوس میگشتم اینجا رو پیدا کردم ما هم گل و گیاه زیاد داریم به زودی عکساشونو میزارم :razz::lol:

ataata117

عضو جدید
با سلام
اینم گلهای منه...
البته خیلی بیشتر از این بودن...
دو عکس نمونه گرفتم....
امیدوارم خوشتون بیاد.....
DSC_0293.jpg

پیوست ها

• DSC_0295.jpg
    DSC_0295.jpg
    19 کیلوبایت · بازدیدها: 0

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان نیاز به کمک دارم
تو خونه یه گل داریم به اسم بت البته فکر میکنم اسمش اینه
بر حسب اتفاق بخش بالایی گیاه شکست ،راهی داره تا گیاه خراب نشه :(
چی کار کنم؟

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان نیاز به کمک دارم
تو خونه یه گل داریم به اسم بت البته فکر میکنم اسمش اینه
بر حسب اتفاق بخش بالایی گیاه شکست ،راهی داره تا گیاه خراب نشه :(
چی کار کنم؟

سلام سلام گلم:*
خب عکس گیاهتو بزار شاید اسمش این نباشه!اینجوری بهتر میشه کمک کرد: )

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مرسی عزیزم ،:gol::gol:
در مورد شرایط نگه داریش نوشته اما ننوشته اگه شکست چی کار کنیم:redface:

بالا