شما چه گیاهی تو خونه دارین؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب من چندروز پيش چندتا گل خريدم..
1-نگون سار يا همون سيكلامن
2-كاتونگلا اگر اشتباه نكنم
3- حسن يوسف
4-گل عطري
4- آنمان
5- انواع كاكتوسها كه اسماشونو نميدونم.

sziaee

عضو جدید
اینم یکی دیگه که عکسشو شبونه گرفتم! بالکن و حیاط و پاسیو خونه ما پر از انواع کاکتوس و کراسولاسه است .وقت گلدهی سیمای زیبایی به خودش میگیره:gol:

من این کاکتوس رو توی خونه دارم
میخوام بدونم اسمش چیه ؟
و اینکه اگه سرش رو جدا کنم و به صورت قلمه کشت بدم پایه مشکلی ایجاد میشه واسش ؟

hamed2494

عضو جدید
پاسخ : شما چه گیاهی تو خونه دارین؟

سلام من تو خونه پوتوس، آگلونمای قرمز، قاشقی ، گل یخ، و دو نوع کاکتوس دارم گل زیاد دوست دارم دوستان گل تو مایعات پوتوس پیشنهاد بدن در صورت امکان عکس هم باشه خوبه

اینم عکسی از آگلونما:)
ارسال شده از GT-I9100 با استفاده از تپاتالک 2

پیوست ها

• uploadfromtaptalk1370802048383.jpg
    uploadfromtaptalk1370802048383.jpg
    34.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

bob1483

عضو جدید
این هم عکس آگلونمای من هست:smile:
دومی هم فکر کنم از خانواده آگلونما باشه ولی مطمین نیستم;)

پیوست ها

• 20130612_075046.jpg
    20130612_075046.jpg
    64.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 20130612_080937.jpg
    20130612_080937.jpg
    43.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

marzi salehi

عضو جدید
من گل اطلسی ابلق و گل همیشه بهار در بالکن خونه ام دارم. اطلسی سفیدوصورتی هست و همیشه بهار گلهای زرد و نارنجی میده. گل همیشه بهار در تمامی فصول گل میده ولی اطلسی فکرکنم بهار و تابستون گل بده. گل سدوم هم داشتم که متاسفانه خشک شد.در حیاط خونه هم درخت خرمالو و انجیر و ازگیل و یه باغچه سبزیجات داریم که البته مال صاحبخانه است.:w46:عکس گل همیشه بهار و سدوم (گلهای ریز صورتی) رو براتون میذارمDSC02847.jpgDSC02976.jpg

آخرین ویرایش:

mehrdad.fk

عضو جدید
Selaginella_Martensii-2.jpgسلام به دوستان عزیز.من خیلی دنبال این گیاه(سلاژینلا مارتنسی)گشتم ولی پیدا نکردم.کسی تا حالا دیده؟من واسه داخل پالوداریومم میخوام.اگرم جایی سراغ دارید بفرمایید تا پیداش کنم.ممنون از همگی

آخرین ویرایش:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در حالِ حاضر چند عدد بامبو و کاکتوس داریم!:D

از بامبو هنوز عکس نگرفتم

اما یه عکس از کاکتوس میذارم!:D

پیوست ها

• 20130810658.jpg
    20130810658.jpg
    86.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اطلاعات در مورد کاشت بذر سوزنی برگ میخوام

سلام

ببینید این مطلب به درد شما میخوره یا نه ؟!!

درختان سوزنی برگ

سوزنى‏برگ‏ها درختانى بسيار مقاوم و هميشه سبزند و با توجه به تنوعى كه دارند مى‏توانند موارد استفاده زيادى داشته باشند.
به اعتقاد گياه‏شناسان، درختان سوزنى‏برگ قدمتى ديرينه داشته و در چند ميليون سال پيش قسمت‏هاى وسيعى از پوشش گياهى كره زمين را به خود اختصاص داده بودند.

در آثار به جا مانده از هنرمندان ايرانى طرح‏هاى زيبايى از شاخ و برگ‏هاى سوزنى‏برگ‏ها مشاهده مى‏شود. در سنگ‏ها و كتيبه‏ها و آثار عتيقه ايرانيان نيز طرح‏هايى از ميوه‏هاى مخروطى‏شكل كاج وجود دارد كه نشان‏دهنده علاقه ايرانيان قديم به سوزنى‏برگ‏هاست.

سرو، نوعى سوزنى‏برگ است كه از ديرباز مورد احترام ايرانيان قرار داشته و آن را در اماكن متبركه و مساجد مى‏كاشتند. در كشور ما بعضى از سروها شهرت خاصى به دست آورده و اسم‏گذارى شده‏اند. چنين درختانى معمولاً عمرى متجاوز از هزار سال دارند. درختان سرو در ادبيات فارسى سمبل عزت و آزادگى هستند.

مسيحيان در اعياد و مراسم مذهبى سوزنى‏برگ‏هايى چون نوئل، نراد و كاج را تزئين نموده و به عنوان يك درخت مقدس به آن نگاه مى‏كنند.

موارد استفاده‏

از باغچه تا پاسيو، به هر صورتى كه بخواهيم مى‏توانيم سوزنى‏برگ‏ها را مورد استفاده قرار دهيم. بايد دانست بعضى از آنها بسيار درشت و غول‏پيكرند. انواعى كه سرخدار ناميده مى‏شوند با رشد بيش از حدِ خود مانع ورود نور به خانه گشته و اتاق‏ها را تاريك مى‏كنند اما همه آنها اين طور نيستند.

سروِ رونده يا سروِ كوهى درختچه بسيار كوتاهى است كه حالت رونده داشته و براى قسمت‏هاى ميانى يا فقط در كنجى از باغچه مناسب است. اگر اين درختچه را داخل باكس‏ها و سكوها بكاريم شاخه‏هايش را به پايين مى‏آويزد كه در اين حالت بسيار تماشايى خواهد بود.

سروِ رونده بدون اينكه به مراقبت خاصى نياز داشته باشد به صورت دايمى در تمام طول سال، باغچه شما را زيبا و سرسبز نگه مى‏دارد. حتى بعضى از سوزنى‏برگ‏ها را مى‏توانيم در گلدان‏هاى بزرگ و عميق بكاريم و در پاسيو يا روى پله‏هاى ورودى ساختمان قرار دهيم.

روش تهيه‏

مراكز فروش گل و گياه، انواعى از سوزنى‏برگ‏ها را در پلاستيك يا پيت‏هاى حلبى عرضه مى‏كنند. در هنگام تهيه سوزنى‏برگ‏هاى جوان بهتر است از فروشنده بخواهيم تا در مورد ارتفاع و شكلى كه گياه در زمان پيرى پيدا مى‏كند توضيح بدهد.
بعضى از سوزنى‏برگ‏ها وقتى پير مى‏شوند شكل تازه‏اى پيدا مى‏كنند كه با زمان جوانى‏شان كاملاً متفاوت است. به طور مثال يك سروِ خمره‏اى در وقت پيرى حالت خمره‏اى خود را از دست مى‏دهد. و يا كاجِ چترى كه در زمان جوانى شاخ و برگ‏هاى يكدست و خوش‏تركيب دارد وقتى پا به سن مى‏گذارد برگ‏هاى شاخه‏هاى پايينى‏اش زرد مى‏شوند.

كاشت سوزنى‏برگ‏ها

در دو فصل پاييز و اواخر زمستان مى‏توانيم درختان سوزنى‏برگ را به باغچه يا گلدان منتقل كنيم. براى اين منظور بايد قبل از كاشت به آنها آب بدهيم و بستر كاشت را به عمق 30 سانتى‏متر خالى كنيم. سپس ريشه‏هاى نهال را در داخل زمين قرار داده و اطرافش را به وسيله مخلوطى از خاك باغچه، ماسه و خاكبرگ مى‏پوشانيم. در مورد انتقال و كاشت نهال به اين نكات توجه نماييد:
1- از نهال‏هاى جوان استفاده كنيد.
2- نهال نبايد خيلى عميق كاشته شود (ساقه در خاك قرار نگيرد).
3- ريشه‏ها در معرض هوا نباشند.

ازدياد

اغلب سوزنى‏برگ‏ها را به وسيله كاشت بذر مى‏توانيم تكثير كنيم. خوشبختانه ميوه‏هاى مخروطى‏شكل كه بذر زيادى دارند همه جا پيدا مى‏شوند. اين بذرها را جمع‏آورى كنيد و در داخل ظرفى از ماسه شسته بكاريد.
اين ظرف بايد در محل مرطوب قرار داشته و تا زمان سبز شدنِ بذرها از رطوبت مناسب برخوردار باشد. قلمه‏زدن، روش ديگرى است كه فقط مى‏تواند در مورد بعضى از سوزنى‏برگ‏ها مورد استفاده قرار بگيرد. براى اين منظور يك گلدان عميق تهيه نموده و آن را با ماسه شسته پر كنيد سپس قلمه‏اى به طول 20 سانتى‏متر از ساقه سوزنى‏برگِ مورد نظر خود تهيه كنيد و 10 سانتى‏متر از آن را در ماسه بكاريد. به گلدان آب بدهيد و روى گلدان را با يك پلاستيك نازك بپوشانيد و در محل گرم قرار دهيد. سوزنى‏برگ‏هايى كه به روش قلمه تكثير مى‏شوند عبارتند از درخت نوئل، سرخدار، سروِ رونده و كاجِ مطبق.

مراقبت‏هاى لازم‏
سوزنى‏برگ‏ها درختانى بسيار مقاومند، بنابراين به مراقبت خاصى نياز ندارند فقط نهال‏هاى جوان ممكن است در مقابل تابش شديد آفتاب آسيب ببينند. چنين نهال‏هايى را در روزهاى گرم تابستان با استفاده از سايه‏بان از آفتاب تند محفوظ بداريد. تا جايى كه مى‏توانيد سوزنى‏برگ‏هاى باغچه را جابه‏جا نكنيد. آنها دوست دارند كه سال‏هاى سال در جاى خود بمانند. علف‏هاى هرز اطراف ريشه را در آورده و آبيارى را به طور منظم انجام دهيد.

inam1360

عضو جدید
مرسی ولی من اطلاعات تخصصی می خوام در مورد کاشت بذر کاج اگر کتابی هست معرفی بکنید مرسی .

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی ولی من اطلاعات تخصصی می خوام در مورد کاشت بذر کاج اگر کتابی هست معرفی بکنید مرسی .

خواهش می کنم شما دقیقا در مورد کدوم کاج میخواین؟!!

اگه اطلاعات جامع در مورد همه ی کاج ها میخواین من براتون سرچ میکنم مطلب مفیدی پیدا کردم براتون میذارم!
:gol:

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام من تو خونه فعلا

اریکا - دراسینا - آگلونما پاتایا ، ماریا ، و دو نوع دیگه که اسم دقیقشون تو ذهنم نیست - نخل پارلور - سیسوس-پاندانوس - سانسوریا - سانسوریا ابلق پا کوتاه - پوتوس - اسکاندس - بامبو - دراسنا کامپکت - کوردیلین - پدیلانتوس - بگونیا - خورشیدی - آگاپانتوس - بنجامین و .......کاکتوس و ساکولنت هم یه سری دارم .......
;)

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من تو خونه فعلا

اریکا - دراسینا - آگلونما پاتایا ، ماریا ، و دو نوع دیگه که اسم دقیقشون تو ذهنم نیست - نخل پارلور - سیسوس-پاندانوس - سانسوریا - سانسوریا ابلق پا کوتاه - پوتوس - اسکاندس - بامبو - دراسنا کامپکت - کوردیلین - پدیلانتوس - بگونیا - خورشیدی - آگاپانتوس - بنجامین و .......کاکتوس و ساکولنت هم یه سری دارم .......
;)

یه چند تا تصویر هم برامون بذار مرسی:D

Hamzeh856

کاربر ممتاز
از وقتی خاک حسن یوسف عوض کردم فقط روز اول شاداب بود الان داره پژمرده میشه
کسی میدونه چرا؟

در مورد جنس خاک ، شرایط نگهداری ، چگونگی تعویض ، و شرایط نگهداری بعد از تعویض یه توضیحی میدی ؟ یه عکسم ضمیمش کنی بد نیست .
پژمردگی تا یه حدی طبیعی هست به شرطی که بقیه شرایط مطلوب باشن .

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد جنس خاک ، شرایط نگهداری ، چگونگی تعویض ، و شرایط نگهداری بعد از تعویض یه توضیحی میدی ؟ یه عکسم ضمیمش کنی بد نیست .
پژمردگی تا یه حدی طبیعی هست به شرطی که بقیه شرایط مطلوب باشن .
خاک گلدون دراوردم همشو گذاشتم تو یه گلدون بزرگتر و خاک که ریختم توش یکم سنگینه.بعداز اونم پشت شیشه پنجره گذاشتمش
به نظرتون دلیلش خاکشه .اب بهش نمیدم چون هنوز از 10 روز پیش خاکش خیسه

Hamzeh856

کاربر ممتاز
خاک گلدون دراوردم همشو گذاشتم تو یه گلدون بزرگتر و خاک که ریختم توش یکم سنگینه.بعداز اونم پشت شیشه پنجره گذاشتمش
به نظرتون دلیلش خاکشه .اب بهش نمیدم چون هنوز از 10 روز پیش خاکش خیسه

حسن یوسف به خاک سبک احتیاج داره . گلدون که کفش سوراخ برای زهکشی داره ؟
عجیبه که 10 روزه خاک همینطور خیس مونده باشه ....موقع آبیاری آب از زیر گلدونی خارج نمیشد . احتمالا گیاه دچار خفگی شده . و در مرحله ی بعد زمان تعویض گلدان هم مناسب نبوده و همچنین از نظر شرایط نوری بعد از تعویض گلدان باید تو محیط با نور کمتری قرار بگیره و کم کم به محل جدید استقرار پیدا کنه . حسن یوسف به خاک غنی و سبک احتیاج داره . پنجره شما شمالی هست یا چنوبی ؟

بالا