شما به چه زبان خارجی مسلط هستید و چطور تونستید در اون زبان به تبحر برسید ؟

sinasolhy

عضو جدید
شما به چه زبان خارجی مسلط هستید و چطور تونستید در اون زبان به تبحر برسید ؟ اگر شما هم از افراد مسلط به یکی از زبان ها هستید ، چطور تونستید موفق بشید ؟

اگر اینجا نکات یادگیری جهت تسلط به هر زبانی رو بنویسیم مطمئنا برای همه ما مفید خواهد بود. (خصوصا زبان انگلیسی)

با تشکر

s_talone

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
شما به چه زبان خارجی مسلط هستید و چطور تونستید در اون زبان به تبحر برسید ؟ اگر شما هم از افراد مسلط به یکی از زبان ها هستید ، چطور تونستید موفق بشید ؟

اگر اینجا نکات یادگیری جهت تسلط به هر زبانی رو بنویسیم مطمئنا برای همه ما مفید خواهد بود. (خصوصا زبان انگلیسی)

با تشکر
سلام دوست عزیز
من به زبان انگلیسی تسلط دارم به خاطر اینکه نزدیک به 4 سال هست که به کلاس زبان میرم هر چند که در طول این مدت خودم هم با استفاده از کتاب های آموزشی و مفهومی تونستم تا حدی بهتر و سریعتر یاد بگیرم و هم چنین از زمان شروع یادگیری با این تالار آشنا شدم که به نظرم خیلی میتونه به شما کمک کنه به خاطر داشتن تاپیک های بسیار خوب و فعال در همه ی زمینه ها که توسط دوستان عزیز ایجاد شده هم میتونه مفید و کاربردی باشه.
به نظر من اگر کسی میخواد زبان انگلیسی رو یاد بگیره می بایستی در یک محیطی که مدام این زبان تکرار میشه مثل کلاس های زبان انگلیسی و دوستان و آشنایان خودتون که در این زمینه تسلط دارن هم میتونند به شما کمک کنند. اگر تمایل دارید میتونید به این وب سایت هم مراجعه کنید
http://www.newgrammer.blogfa.com/post-7.aspx
موفق باشید.

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

با تشکر
المانی
فرانسه
اینگلیسی

کمی تا حدودی ایتالیایی

و ایرانی :)

بستگی داره تو چه سطح از زبان باشی

زبان اینگلیسی رو اول از نظر من نمیخواد یاد بگیری

دنبال یاد گرفتنش نباش

بشین یه مدت اهنگ های در دوبس دوبس گوش کن:D فیلم ببین برنامه کودک ببین بازی هایی که توش لازمه گوش دادن زبانه بکن

اصل پی یاد گیری زبان نباش

مثل یه کودک که تازه میخواد بحرف بیاد به مدت دوسال یک سال ونیم کم و بیش فقط گوش میده

شما هم فقط گوش کنین نه دوسال یک ماه فقط گوش کنین از چیزایی که خوشتون میاد

گوش کردن لازمه برای صحبت کردن وارتباط برقرار کردن

مثلن یه دوستی دارم فقط گوش میده و به هیچ وجه من الوجوه گرامر بلد نیس

اما خیلی راحت حرف میزنه

درست ادا میکنه جملاتو

البته کلاس هم نمیره بس گوش داد فهمید یا با ترجمه فیلم ها رو دید

بعدش بیاد کیف کنی باز زبان و گرنه به زور حفظ کردن چیزی یاد نمیگیری با زبان بازی کن هرجوری حس میکنی که یاد میگیری شروع به یاد گیری کن

از قانون و خاصی پیروری نکن البته برای کسایی هست که خودشون یاد میگیرن

مثلن تو دانشگاه میبینم یارو درباره سیاست حرف میزنه اما یهو سوال انحرافی میپرسیم میگم پریز برق چی میشه میمونه که چی بگه

پس اول از چیزایی شروع به یادگیری کن که کنارته

نه بپری بگی من با فلان نفر اینگلیسی چطور بحرفم بعد گسترده کن

روزانه برای خودت تعین کن چند تا لغت بخونم بستگی داره به کششت بعضیا 25 بعضا 12 بعضا 8 بستگی به خودت داره

از نظرم نپر نرو یهو 504 نخون اول کلمات ساده مثل I -isو .... اگر معنای درست کلمات ابتدایی رو بلد باشی بهتر میتونی ترجمه کنی یا حرف بزنی تا کلمات قدمبه سلمبه مثل پدسترین(پیاده رو ) بلد باشی

سعی کن هرچیزی که لغتشو جملشو میخونی بلند بخونی طوری که خودت صدای خودتو بشنوی تا بتونی بفهمی چه گلمه ای استفاده میکنی تلفظش چطوره

خب ابتدایشو یاد بگیر خودت بعد میفهمی چطور بخونی

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
من به زبان انگلیسی تسلط دارم به خاطر اینکه نزدیک به 4 سال هست که به کلاس زبان میرم هر چند که در طول این مدت خودم هم با استفاده از کتاب های آموزشی و مفهومی تونستم تا حدی بهتر و سریعتر یاد بگیرم و هم چنین از زمان شروع یادگیری با این تالار آشنا شدم که به نظرم خیلی میتونه به شما کمک کنه به خاطر داشتن تاپیک های بسیار خوب و فعال در همه ی زمینه ها که توسط دوستان عزیز ایجاد شده هم میتونه مفید و کاربردی باشه.
به نظر من اگر کسی میخواد زبان انگلیسی رو یاد بگیره می بایستی در یک محیطی که مدام این زبان تکرار میشه مثل کلاس های زبان انگلیسی و دوستان و آشنایان خودتون که در این زمینه تسلط دارن هم میتونند به شما کمک کنند. اگر تمایل دارید میتونید به این وب سایت هم مراجعه کنید
http://www.newgrammer.blogfa.com/post-7.aspx
موفق باشید.
در محیط خوبه اما بیش از محیط خودش باید تلاش کنه

غیر دوست اشنایان نرم افزار هایی هستن که با ادم صحبت میکنن و در زندگی مجاززیی واردت میکنن

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستانی که نوشتند ایرانی یا فارسی توجه نکردند که سوال در مورد زبان خارجی بود!!!!

من انگلیسی رو مسلط هستم و ایتالیایی رو در حد متوسط میدونم برای هر دو هم از کلاس رفتن شروع کردم ... در یادگیری زبان، استاد یا کلاس خوب، مداومت و داشتن دیکشنری مناسب به نظر من اصل هست ... یک استارت پر قدرت بیشتر از بارها استارت ضعیف جواب میده و بعد خودتون راه رو پیدا می کنید

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام
دوستانی که نوشتند ایرانی یا فارسی توجه نکردند که سوال در مورد زبان خارجی بود!!!!

من انگلیسی رو مسلط هستم و ایتالیایی رو در حد متوسط میدونم برای هر دو هم از کلاس رفتن شروع کردم ... در یادگیری زبان، استاد یا کلاس خوب، مداومت و داشتن دیکشنری مناسب به نظر من اصل هست ... یک استارت پر قدرت بیشتر از بارها استارت ضعیف جواب میده و بعد خودتون راه رو پیدا می کنید

افغانیم جزو زبونای خارجی محسوب میشه ؟:D

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایرانی و بختیاری

شما بختیاری هستید؟ چون منم اصالتا بختیاری هستم و خوشحال میشم در مورد زبان بختیاری با هم تعامل داشته باشیم، پدرم کتابهایی دارند که بعضی واژه های بختیاری داخلش اومده

zahra.mlk

عضو جدید
سلام
من به انگلیسی و اسپانیایی تسلط دارم
و خداروشکر حدود 2 سال هست که تدریس میکنم....
یادگیریه زبان فقط و فقط به خود آدم بستگی داره که چقدر کار کنه استاد و آموزشگاه فقط بهانه است و 5% کار
موفق باشید

sepid karimi

عضو جدید

با تشکر

من زبان روسی بلدم، مهم ترین عامل تسلط به زبان اینه که با اون زبان فکر کنی. یعنی تو ذهنت هم به همون زبون صحبت کن.

sinasolhy

عضو جدید
تاپیک آپ.
سلام .
من چند روزی هست که شروع به خوندن زبان انگلیسی کردم الان سطح زبانم تقریبا متوسط هست و به سختی میتونم صحبت کنم.خیلی هم دوست دارم که بتونم هم راحت صجبت کنم هم راحت متوجه بشم. و به دلیل مشغله کار و زندگی فرصت کلاس رو ندارم. و همچنین به دلیل کمبود وقت باید حداکثر چند ماهه زبانم رو به حد عالی برسونم.
یکی از دوستانم به من کتاب oxford picture dictionary رو پیشنهاد داد، که دارم میخونم ولی به نظرم خیلی سخت و فراره. و همینطور دارم فایل های انگلیسی رو دانلود میکنم و گوش میکنم. اما خب اگر فقط بشنوم خیلی کم متوجه مفهوم داستان میشم، ولی وقتی متن رو میبینم تا 70 درصدش رو میفهمم. بقیه لغات هم که بلد نیستم رو از دیکشنری نگاه میکنم. نمیدونم کاری که شروع کردم درسته یا نه.

ممنون میشم دوستان نظرات و تجربیات شخصی خودشون رو برای ارتقای سطح زبان بیان کنن.

mamadnamvar

عضو جدید
من تسلطم به انگلیسی هست;)
الان هم رشتم مترجمی زبانه.
به نظرم گیم ، انیمه با زیرنویس انگلیسی ، فیلم های انگلیسی ، انیمه های دوبله و گشت و گذار در فروم ها و سایت های خارجی نظیر about.com, wikihow, tomshardware, yahoo answers...
ولی بی شک بیشترین کمک رو انیمه های دوبله (انیمه به کارتون های ژاپنی میگن، مثل کارتون فوتبالیست ها:smile:) کردند.
چند ترم هم دوره های استارتر تو یه آموزشگاهی رفتم به نظرم بد نیست ولی اگه خودتون کار کنید هم خیلی بهتر یاد میگیرید و هم رایگانه و مخصوصاً اینکه لذت بخشه
یه موردی رو به انیمه باید اضافه میکردم که یادم رفت اینکه انیمه یعنی زندگی:D

Queen King Jack

عضو جدید
من یه پلی گلات هستم.

به تمام زبان های اروپای شرقی تسلط دارم.

به واسطه کارم و این که مدتی رو در هر کشور گذروندم.

هر سوالی در مورد کشور های شوروی سابق داشتید،

می تونم کمکتون کنم.

بالا