شكر خدا

behnam6439

عضو جدید
امروزبه سلامتی فکرمیکردم . چيزی که داشتنش باعث فراموش کردنش میشود. کمترين جايگاه وقدردانی رابين آرزوهايمان برايش قائليم وباوجودثروتی که ازوجودش نصيبمان میشود،يادی هم نمی کنيم.
ميدانيدمرکزتوانبخشی وآموزش معلولين کلاسهايي داردبرای معلولين ذهنی که دارای ضريب هوشی زير ٥٠هستند . میدانيددراين کلاسهاچه درس میدادند؟
درس چگونه زندگی کردن ! درس خوردن،خوابيدن،رفتاراجتماعی،نحوه نشستن وراهرفتن وانواع رفتارهادرشرايط مختلف جامعه،حتی حرف زدن !!
چه میدانيم ازشکرخدا !؟؟......

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب آره آدم باید یاد نعمت هایی که خدا بهش داده باشه.
شکر نعمت نعمتت افزون کند.
واقعا راسته. بخشیدن هم یک راه دیگه واسه وفور نعمته. باید خیلی راحت بدید به دیگران. من که امثال موقع سال تحویل قرآن رو باز کردم واسم اومد انفاق کنید و اینا. سعی می کنم اینکار رو بکنم. خداییشم خیلی این کار رو دوست دارم. در عوض به نظرم میرسه خدا داره راه های حکمتش رو برام باز میکنه
خدا رو شکر.

آخرین ویرایش:

sayyah-e

عضو جدید
:smile:تاپیک خوبی بود لازمه بعضی وقتا آدما بیدار بشن...

دیدی وقتی بارون میاد حضور خدا چه قدر بهتر حس میشه میدونی بارون یعنی چه به نظر من بارون یعنی نقطه چین تا خدا...

msmpaidar

عضو جدید
خدا را شکر که امروز را باز هم به من هدیه داد.
خدا را شکر به خاطر چشمهایم، به خاطر 2 چشم زیبا ، بینا و سالم.
خدا را شکر به خاطر آسمان زیبا.
خدا را شکر که وقتی روز را هدیه میگیرم با چشمانم آسمان را نگاه میکنم و لبخند می زنم.
خدا را شکر.:heart:

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداوند می فرماید من سرنوشت هیچ قومی رو تغییر نمیدهم مگر خودشان بخواهند.:gol::gol::gol:

• Like
واکنش ها: yuza

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی می شد اگه خدا امروز وقت نداشت به ما برکت بده چرا که دیروز ما وقت نکردیم ازش تشکر کنیم .
چی می شد دیگه هرگز شکو فا شدن گلی رو نمی دیدیم چرا که وقتی خدا بارون فرستاده بود گله کردیم .
چی می شد اگه خدا عشق و مراقبتش را از ما دریغ می کرد چرا که ما از محبت ورزیدن به دیگران دریغ کردیم.
چی می شد اگه خدا امروز به حرفهامون گوش نمی داد چون دیروز به دستوراتش خوب عمل نکردیم .
چی می شد اگه خدا خواسته هامونو بی پاسخ می گذاشت چون فراموشش کردیم.

تاسف بار نیست؟؟؟:cry:
شکر خدا هیچ وقت یادمون نره ! :w16:
هیچ وقت....:w11:

yuza

اخراجی موقت
خواستم بیام گیر بدم بهت دیدم چیزه قابل گیر دادنی نیست
قشنگ بود

یه روایت از یکی از امام ها بود:
میگفت هر وقت میخواستم نفسم رو سرگرم کنم به نعمت هایی که خدا بهم داده فکر میکنم و تشکر میکنم

:w12:اینم برای اینکه اسپم نشه

yuza

اخراجی موقت
چه عجب شما از ما تشکر کردی!:redface:

ش 9- سوره: 2 , آیه: 52
پس از آن بر شما بخشوديم باشد كه شكرگزارى كنيد

تعداد تکرار شکر در قرآن
اشكر 1 بار
اشكر 4 بار
تشكروا 1 بار
تشكرون 19 بار
شكر 2 بار
شكرا 1 بار
شكرتم 2 بار
واشكروا 5 بار
يشكر 3 بار
يشكرون 9 با

saraaa

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه عجب شما از ما تشکر کردی!:redface:

پس از آن بر شما بخشوديم باشد كه شكرگزارى كنيد

تعداد تکرار شکر در قرآن
اشكر 1 بار
اشكر 4 بار
تشكروا 1 بار
تشكرون 19 بار
شكر 2 بار
شكرا 1 بار
شكرتم 2 بار
واشكروا 5 بار
يشكر 3 بار
يشكرون 9 با

افتخار دادم !

این متن از تو بعید بود!!!
دارم بهت امیدوار می شم

آتش سرد

عضو جدید
شكر خدا

روزی مردی خواب عجیبی دید

او دید پیش فرشته هاست و به کارهای انها نگاه می کند هنگام ورود دید دسته بزگی از فرشتگان سخت مشغول کارند و تند تند نامه هایی که از زمین توسط پیکها

می رسند باز می کنند و داخل جعبه می گذارند مر د از فرشته پرسید شما چکار می کنید ؟

فرشته گفت : این بخش دریافت نامه است و ما دعاها و تقاضاهای مردم از خداوند را تحویل می گیریم

مرد جلوتر رفت دید تعدادی فرشته را دید کاغذهایی را داخل پاکت می گذارند و انها را توسط پیکها به زمین می فرستند مرد پرسید شما چکار می کنید؟

یکی از فرشته ها با عجله گفت : اینجا بخش ارسال است ما الطاف و رحمتهای خداوند را برای بندگان می فرستیم

مرد کمی جلوتر رفت دید یک فرشته بیکار نشسته مرد با تعجب از فرشته پرسید شما چرا بیکارید ؟

فرشته گفت : اینجا بخش تصدیق جواب است مردمی که دعایشان مستجاب شده باید جواب بفرستند ولی فقط عده بسیار کمی جواب می دهند

مرد از فرشته پرسید بنده ها چطور می توانند جواب بفرستند ؟

فرشته پاسخ داد بسیار ساده است فقط کافیه بگویند * خدایا شکر *

آتش سرد

عضو جدید
*در هر شرايطي مي توان خدا را شكر كرد*

خداراشكر كه تمام شب صدای خرخر شوهرم را می شنوم . این یعنی او زنده و سالم در كنار من خوابیده است

خدا را شكر كه دختر نوجوانم همیشه از شستن ظرفها شاكی است.این یعنی او در خانه است و در خیابانها پرسه نمی زند.

خدا را شكر كه مالیات می پردازم این یعنی شغل و در آمدی دارم و بیكار نیستم.

خدا را شكر كه لباسهایم كمی برایم تنگ شده اند. این یعنی غذای كافی برای خوردن دارم.

خدا را شكر كه در پایان روز از خستگی از پا می افتم.این یعنی توان سخت كار كردن را دارم.

خدا را شكر كه باید زمین را بشویم و پنجره ها را تمیز كنم.این یعنی من خانه ای دارم.

خدا را شكر كه در جائی دور جای پارك پیدا كردم.این یعنی هم توان راه رفتن دارم و هم اتومبیلی برای سوار شدن.

خدا را شكر كه سرو صدای همسایه ها را می شنوم. این یعنی من توانائی شنیدن دارم.

خدا را شكر كه این همه شستنی و اتو كردنی دارم. این یعنی من لباس برای پوشیدن دارم.

خدا را شكر كه هر روز صبح باید با زنگ ساعت بیدار شوم. این یعنی من هنوز زنده ام.

خدا را شكر كه گاهی اوقات بیمار می شوم. این یعنی بیاد آورم كه اغلب اوقات سالم هستم.

خدا را شكر كه خرید هدایای سال نو جیبم را خالی می كند. این یعنی عزیزانی دارم كه می توانم برایشان هدیه بخرم.

خداراشكر...خدارا شكر...خدارا شكر

کیوان.م

عضو جدید
شاید علت شاکر نبودن انسانها این باشه که همیشه دنبال چیزایی هستن که تو زندگیشون نیست
پس فراموش میکنن شکر کنن از چیزهایی که هیشه هست و جذابیتش رو از دست داده
پس بهتره چیزایی که داریم رو جذاب کنیم
قدرت نفس کشیدن..........................روزی 5بار متفاوت نفس بکشیم.............عمیق نفس بکشیم

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر تنهاترین تنها شوم باز هم خدا هست:چه شبها که خودت را تنها دیدی... و چه روزها که در پستوی نهانخانه دلت پنهان شدی وبرای حرف هایی که شنیده بودی و رنجهایی که کشیده بودی و ارزوهایی که نا خواسته به باد رفته بود مظلومانه گریستی و فکر کردی کسی بر احوال تو آگاه نیست...؟! چرا باور نکردی که مهربان عزیزی از رگ گردن به تو نزدیک تر وبر درد تو از مادر دلسوزتر است...؟ چرا باور نکردی که رنجهای تو را تیمارگری و غصه های تو را مآمن آرامشی هست...؟ چرا فکر کردی که تنهایی؟!!! دست مهربانش بر سر تو بود و سر تو بر دامن رحمتش... تو تنها نبودی تو,خود...,در خلوت خلودت خویشتن را تنها دیدی اشک بر گونه هایت روان بود و داغ مظلومیت ,دلت را می سوزاند.. چقدرناتوان بود زبان تو برای گفتن حقیقت و چقدر ناتوان بود جسم خاکی تو برای اثبات مظلومیت و تو احساس کردی که چقدر تنهایی و بی کس. اما در تمام آن احوال خدا با توبود. او اشکهای تو را از گونه هایت بر می چید و تو نمی دیدی. او زخمهای تو را مرحم می گذاشت و تو نمی فهمیدی,او پیمانه پیمانه در جام مصیبت تو, صبرمی ریخت وتو...غافل بودی در همه آن شبها و روزها در لحظه لحظه های تنهایی و بی کسی ات , خدا با تو بود و خود ندیدیش. خدا, زبان تو عدالت گمشده تو,مونس توومنتّقم رنجهای تو بود... و تو آنقدر در سوگِ بی کسی ات ,غافل بودی,که نفهمیدی...!!! چرا فکر کردی که تنهایی؟!!!... خدا در تمام بغض های تو, حتی از اشک هم به تو نزدیکتر بود...

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
عشق گنجشکی:: در زمان حضرت سلیمان دو تا گنجشک یه گوشه ای نشسته بودند. گنجشک نر به گنجشک ماده اظهار محبت می کرد. می گفت تو محبوبه منی. تو همسر منی. دوستت دارم. عاشقتم. چرا به من کم محبتی؟ چرا محلم نمیذاری؟ فکر کردی من کم قدرت دارم تو این عالم عیال؟ من اگه بخوام می تونم با نوک منقارم تخت و تاج سلیمان رو بردارم بندازم تو دریا. باد که مسخر سلیمان بود پیام رو به گوش سلیمان رسوند. حضرت تبسمی کرد و فرمود اون گنجشک ها رو بیارید پیش من. آوردند.سلیمان به گنجشک نر گفت خوب ادعاتو اجرا کن بینم. گفت من چنین قدرتی ندارم. سلیمان گفت پس الان به همسرت گفتی؟ گفت خوب شوهر گاهی جلو همسرش کلاس میاد یه خالی ای می بنده. عاشق که ملامت نمیشه. من عاشقم. یه چی گفتم ولی یا نبی الله واقعا دوسش دارم. این به ما محل نمیذاره. حضرت به گنجشک ماده گفت اینکه به تو اظهار محبت میکنه چرا محلش نمیدی؟ گفت یا نبی الله چون دروغ میگه هم منو دوست داره هم یه گنجشک دیگه رو. مگه تو یک دل چند تا محبت جا میگیره؟ این کلام در دل جناب سلیمان چنان اثری گذاشت که تا چهل روز گریه می کرد و فقط یک دعا می کرد. می گفت: الهی دل سلیمان رو از محبت غیر خودت خالی کن.

feshfeshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا از هرچه پنداری جدا باشد
خدا هرگز نمی خواهد خدا باشد
نمی خواهد خدا بازیچه ی دست شما باشد
که او هرگز نمی خواهد چنین آیینه ی وحشت نما باشد
هراس از وی ندارم من
هراسی زین اندیشه ها در پی ندارم من
خدایا بیم از آن دارم
مبادا رهگذاری را بیازارم
نه جنگی با کسی دارم نه کس با من