شعر تاسف بارآیت الله صافی ضد کوروش کبیر و اسفندیار!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
هزار دلیل وجود داره که جنایتکار بوده
البته این ربطی به این قضیه نداره
ولی کی فیلم 300 رو دیده؟

البته بنا به دستور مدیر تالار که خیلی برام عزیزه بحث رو ادامه نمیدم
ولی تا زمانی که بابک خرم دین در منبر ها و دانشگاه ها بی دین و عیاش و جنایتکار نامیده میشه
من قبول نخواهم کرد که این فرد مجهول الهویت شریف بوده

اتیلا وقتی ادعایی رو مطرح میکنی اونم در مورد یک شخصیت تاریخی حتما باید براش دلیل بیاری. یک دونه از اون هزار تا دلیلتو بگو تا ما هم بدونیم . وگرنه نمی تونی به این راحتی به شخصیتی مثل کوروش توهین کنی چون داری به بخشی از تاریخ ایران توهین میکنی که بیگانگان هم اونو ستودن .

این که تو داری انتقام بابک رو از کوروش می گیری خیلی مایه تاسفه . اگر به بابک توهین میشه مقصر کوروش نیست که تو اونو مجهول الهویت می خونی . این که تو قبول کنی یا نه ذره ای مهم نیست تاریخ از کوروش به نیکی و بزرگی یاد میکنه . تعصب تو داره باعث میشه به شخصیت های تاریخی یک ملت براحتی توهین کنی

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
اتیلا وقتی ادعایی رو مطرح میکنی اونم در مورد یک شخصیت تاریخی حتما باید براش دلیل بیاری. یک دونه از اون هزار تا دلیلتو بگو تا ما هم بدونیم . وگرنه نمی تونی به این راحتی به شخصیتی مثل کوروش توهین کنی چون داری به بخشی از تاریخ ایران توهین میکنی که بیگانگان هم اونو ستودن .

این که تو داری انتقام بابک رو از کوروش می گیری خیلی مایه تاسفه . اگر به بابک توهین میشه مقصر کوروش نیست که تو اونو مجهول الهویت می خونی . این که تو قبول کنی یا نه ذره ای مهم نیست تاریخ از کوروش به نیکی و بزرگی یاد میکنه . تعصب تو داره باعث میشه به شخصیت های تاریخی یک ملت براحتی توهین کنی

هیچ هم به نیکی یاد نمیکنه
این شمایید که دارید به نیکی ازش یاد میکنید

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
مثل اینکه شما منبع اسنادی. کشتن تررکها را من تاحالا نشنیدم. اونوقت مگه اون موقع ترکها توایران اقامت داشتن؟

دیدی شما تاریخ رو نخوندی
قوم آریا یک قومی بودن که به اینجا آمدند و قتل و جنایت این خاک رو از ترکها گرفتن

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ هم به نیکی یاد نمیکنه
این شمایید که دارید به نیکی ازش یاد میکنید

تعصب قومیتی باعث شده چشماتو روی حقایق ببندی . حتی اگه ما به نیکی ازش یاد می کنیم تو باید به احترام ما هم شده از توهین کردن خود داری کنی ولی تو خیلی راحت هر چی دلت بخواهد در مورد کوروش میگی . مگر تو این تاپیک کسی گفت بابک فر د عیاش و ........ بوده ؟؟؟؟؟ مگه بچه ها توهین کردن ؟؟؟؟ این تو بودی توهین به کوروش رو شروع کردی بدون اینکه کسی حرفی از بابک زده باشه

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر من که این بحث فرسایشی رو بیخیال شین و بزارین جناب اتیلا تو این فکر که شاید 2500 سال بعد این اقا و اقازاده های مملکت کنونیش که همه مثل بابکن!!!نه ابدا مثل کوروش ادم کش!!!!!میخوان براش افتخار کسب کنن خوش باشه البته اگه تا اون موقع وضعیت ایران هزاران برابر از جاییی مثل افغانستان بدتر نشده باشه و جاهایی مثل افغاننستان هزاران برابر از ایران بهتر نشده بودن!

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیدی شما تاریخ رو نخوندی
قوم آریا یک قومی بودن که به اینجا آمدند و قتل و جنایت این خاک رو از ترکها گرفتن

تشکر میکنم از این همه اطلاعات؟ یعنی ایران از ابتدا ترک نشین بوده وبا مهاجرت اقوام اریای به ایران اشغال شده .اونوقت بفرمایید کجای ایران ساکن بودن؟

Rohallah.7

عضو جدید
پس بزن کنار باد بیاد
شرف رو تو این کشور مدیون بابک ها هستید نه کوروش های آدم کش

عزیز من داری زیادی بد حرف میزنی .
اگه سندش هست بگو ما هم بریم بخونیم.
ولی باور کن من اولین باره اسم این اقا رو شنیدم اگه منبعی دربارش داری بگو ما هم بیشتر ازش بدونیم.

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید به دوستان خود محبت کنید.

آنچه جذاب است سهولت نيست، دشواري هم نيست، بلکه دشواري رسيدن به سهولت است .
* * * * * * * * ** * * * * * * * * *
وقتي توبيخ را با تمجيد پايان مي دهيد، افراد درباره رفتار و عملکرد خود فکر مي کنند، نه رفتار و عملکرد شما
سخت کوشي هرگز کسي را نکشته است، نگراني از آن است که انسان را از بين مي برد .
اگر همان کاري را انجام دهيد که هميشه انجام مي داديد، همان نتيجه اي را مي گيريد که هميشه مي گرفتيد .
افراد موفق کارهاي متفاوت انجام نمي دهند، بلکه کارها را بگونه اي متفاوت انجام مي دهند.
پيش از آنکه پاسخي بدهي با يک نفر مشورت کن ولي پيش از آنکه تصميم بگيري با چند نفر .
کار بزرگ وجود ندارد، به شرطي که آن را به کارهاي کوچکتر تقسيم کنيم .
کارتان را آغاز کنيد، توانايي انجامش بدنبال مي آيد .
انسان همان مي شود که اغلب به آن فکر مي کند .
همواره بياد داشته باشيد آخرين کليد باقيمانده، شايد بازگشاينده قفل در باشد
تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است .
دشوارترين قدم، همان قدم اول است .
عمر شما از زماني شروع مي شود که اختيار سرنوشت خويش را در دست مي گيريد .
آفتاب به گياهي حرارت مي دهد که سر از خاک بيرون آورده باشد .
وقتي زندگي چيز زيادي به شما نمي دهد، بخاطر اين است که شما چيز زيادي از آن نخواسته ايد .
من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت، من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد، زیرا شادمانی او شادمانی من است.

قسمتی از سخنان کوروش کبیر روی کتیبه ها

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
تعصب قومیتی باعث شده چشماتو روی حقایق ببندی . حتی اگه ما به نیکی ازش یاد می کنیم تو باید به احترام ما هم شده از توهین کردن خود داری کنی ولی تو خیلی راحت هر چی دلت بخواهد در مورد کوروش میگی . مگر تو این تاپیک کسی گفت بابک فر د عیاش و ........ بوده ؟؟؟؟؟ مگه بچه ها توهین کردن ؟؟؟؟ این تو بودی توهین به کوروش رو شروع کردی بدون اینکه کسی حرفی از بابک زده باشه

من به حمایت بیش از حد شما از کوروش معترضم که دارید از اون یه قدیس میسازید
در حالی که هیچی نیست

Rohallah.7

عضو جدید
به نظر من که این بحث فرسایشی رو بیخیال شین و بزارین جناب اتیلا تو این فکر که شاید 2500 سال بعد این اقا و اقازاده های مملکت کنونیش که همه مثل بابکن!!!نه ابدا مثل کوروش ادم کش!!!!!میخوان براش افتخار کسب کنن خوش باشه البته اگه تا اون موقع وضعیت ایران هزاران برابر از جاییی مثل افغانستان بدتر نشده باشه و جاهایی مثل افغاننستان هزاران برابر از ایران بهتر نشده بودن!
موافقم

Ali Talash

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیز من داری زیادی بد حرف میزنی .
اگه سندش هست بگو ما هم بریم بخونیم.
ولی باور کن من اولین باره اسم این اقا رو شنیدم اگه منبعی دربارش داری بگو ما هم بیشتر ازش بدونیم.

بابک خرم دین سرچ کنی متوجه میشی کی بود...

Ali Talash

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس بزن کنار باد بیاد
شرف رو تو این کشور مدیون بابک ها هستید نه کوروش های آدم کش

این حرفتو میذارم رو حساب این که اذری هستی و به بابک تعصب داری

ولی دلیل نمیشه که ایرانی بودنتو فراموش کنی....

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به حمایت بیش از حد شما از کوروش معترضم که دارید از اون یه قدیس میسازید
در حالی که هیچی نیست

این که ما داریم از کوروش و نامش دفاع می کنیم درش شکی نیست اما اونقدر ادب داریم که به شخصیت دیگه ای توهین نکنیم . این که ما در حدش دفاع می کنیم یا بیش از حدش به خودمون مربوطه ولی مهم اینه که نه به بابک توهین کردیم و نه بهش لقب دادیم ولی تو همه این کارها رو کردی

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند.
اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید به دوستان خود محبت کنید.

آنچه جذاب است سهولت نيست، دشواري هم نيست، بلکه دشواري رسيدن به سهولت است .
* * * * * * * * ** * * * * * * * * *
وقتي توبيخ را با تمجيد پايان مي دهيد، افراد درباره رفتار و عملکرد خود فکر مي کنند، نه رفتار و عملکرد شما
سخت کوشي هرگز کسي را نکشته است، نگراني از آن است که انسان را از بين مي برد .
اگر همان کاري را انجام دهيد که هميشه انجام مي داديد، همان نتيجه اي را مي گيريد که هميشه مي گرفتيد .
افراد موفق کارهاي متفاوت انجام نمي دهند، بلکه کارها را بگونه اي متفاوت انجام مي دهند.
پيش از آنکه پاسخي بدهي با يک نفر مشورت کن ولي پيش از آنکه تصميم بگيري با چند نفر .
کار بزرگ وجود ندارد، به شرطي که آن را به کارهاي کوچکتر تقسيم کنيم .
کارتان را آغاز کنيد، توانايي انجامش بدنبال مي آيد .
انسان همان مي شود که اغلب به آن فکر مي کند .
همواره بياد داشته باشيد آخرين کليد باقيمانده، شايد بازگشاينده قفل در باشد
تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است .
دشوارترين قدم، همان قدم اول است .
عمر شما از زماني شروع مي شود که اختيار سرنوشت خويش را در دست مي گيريد .
آفتاب به گياهي حرارت مي دهد که سر از خاک بيرون آورده باشد .
وقتي زندگي چيز زيادي به شما نمي دهد، بخاطر اين است که شما چيز زيادي از آن نخواسته ايد .
من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت، من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد، زیرا شادمانی او شادمانی من است.

قسمتی از سخنان کوروش کبیر روی کتیبه ها

آخرین گفتار بابک ( به نوشته کتاب حماسه بابک اثر نادعلی همدانی ) :

تو این معتصم خیال مکن که با کشتن من فریاد استقلال طلبی ایرانیان را خاموش خواهی کرد . نه ! این حماقت است اگر فکر کنی چون افشین وطن فروش را با زر خریده ای میتوانی ایرانیان را اسیر کنی . من مبارزه ای را آغاز کرده ام که ادامه خواهد داشت.من لرزه ای بر ارکان حکومت عرب انداخته ام که دیر یا زود آن را سرنگون خواهد نمود . تو اکنون که مرا تکه تکه میکنی هزاران بابک در شمال و شرق و غرب ایران ظهور خواهد کرد و قدرت پوشالی شما پاسداران جهل و ستم را از میان بر خواهد داشت ! این را بدان که ایرانی هرگز زیر بار زور و ستم نخواهد رفت و سلطه بیگانگان را تحمل نخواهد کرد.
من درسی به جوانان ایران داده ام که هرگز آنرا فراموش نخواهند کرد . من مردانگی و درس مبارزه را به جوانان ایران آموختم و هم اکنون که جلاد تو شمشیرش را برای بریدن دست و پاهای من تیز میکند صدها ایرانی با خون بجوش آمده آماده طغیان هستند.مازیار هنوز مبارزه میکند و صدها بابک و مازیار دیگر آماده اند تا مردانه برخیزند و میهن گرامی را از دست متجاوزان و یوغ اعراب بدوی و مردم فریب برهانند . اما تو ای افشین . . . در انتظار روزی باش که همین معتصمی را که امروز مانند سگانی در برابرش زانو میزنی و وطن ات را برای او فروختی در همین تالار و روی همین سفره سرت را از بدن جدا کند .
مردی که به مادر خود ( میهن ) خیانت کند در نزد دیگران قربی نخواهد داشت و هیچکس به فرد خود فروخته اعتماد نخواهد کرد . و بدینسان نخست دست چپ بابک بریده شد و سپس دست راست او و بعد پاهایش و در نهایت دو خنجر در میان دنده هایش فرو رفت و آخرین سخنی که بابک با فریادی بلند بر زبان آورد این بود:

” پاینده ایران “

روز اعدام بابک خرمدین و تکه تکه کردن بدنش در تاریخ 2 صفر سال 223 هجری قمری انجام گرفت که مسعودی در کتاب مشهور مروج الذهب این تاریخ را برای ایرانیان بسیار مهم دانسته است. اعدام بابك چنان واقعه‌ي مهمي تلقي شد كه محل اعدامش تا چند قرن ديگر بنام خشبه‌ي بابك یعنی چوبه‌ي دار بابك در شهرِ سامرا كه در زمان اعدام بابك پايتخت دولت عباسي بود شهرت همگاني داشت و يكي از نقاط مهم و ديدني شهر تلقي ميشد . برادر بابك يعني آذين را نيز خليفه به بغداد فرستاد و به نايبش در بغداد دستور نوشت كه اورا مثل بابك اعدام كند. طبري مينويسد كه وقتي دژخيمْ دستها و پاهاي برادر بابك را مي‌بُريد، او نه واكنشي از خودش بروز ميداد و نه فريادي برمي‌آورد. جسد اين مرد را نيز در بغداد بردار كردند . بدين ترتيب كار بابك پس از ٢٢ سال پيروزي پي‌درپي و وارد آوردن شش شكست بزرگ بر شش‌تا از بهترين فرماندهان ارتش عباسي، و پس از اميدهاي فراواني كه روستائيان ايران به او بسته بودند، با توطئه‌ي نماينده‌ي عيسا مسيح و یک شاهزاده خائن به پايان رسيد .....

و امروز بابک را بی دین و بی هویت میخوانید؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا چون ترک بود.همین

Tabrizli Atila

اخراجی موقت
این که ما داریم از کوروش و نامش دفاع می کنیم درش شکی نیست اما اونقدر ادب داریم که به شخصیت دیگه ای توهین نکنیم . این که ما در حدش دفاع می کنیم یا بیش از حدش به خودمون مربوطه ولی مهم اینه که نه به بابک توهین کردیم و نه بهش لقب دادیم ولی تو همه این کارها رو کردی

شما توهین نکردید
بقیه به اندازه کافی توهین کردن
من هر چی بگم آخرش میگید ما نبودیم مسئولا بودن
اونا رو با ملت یکی نکنید

Rohallah.7

عضو جدید
شما توهین نکردید
اونا رو با ملت یکی نکنید

من همه تاپیک ها رو خوندم کسی اصلا به بابک توهین نکردکجا رو میگی؟؟
ولی به جاش شما چی؟؟

Ali Talash

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چشم داداش گل میرم درباره بابک اطلاعا بگیرم...

ولی هر کاری کرده باشه کوروش نمیشه واسه ما ایرانی ها

من که خودم عاشق کوروش کبیرم... و حرفی ندارم....

درست میگی ولی بابک هم کار کمی نکرده....
میدونی خداوند الموت حسن صباح میخواست چیکار کنه؟

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین گفتار بابک ( به نوشته کتاب حماسه بابک اثر نادعلی همدانی ) :

تو این معتصم خیال مکن که با کشتن من فریاد استقلال طلبی ایرانیان را خاموش خواهی کرد . نه ! این حماقت است اگر فکر کنی چون افشین وطن فروش را با زر خریده ای میتوانی ایرانیان را اسیر کنی . من مبارزه ای را آغاز کرده ام که ادامه خواهد داشت.من لرزه ای بر ارکان حکومت عرب انداخته ام که دیر یا زود آن را سرنگون خواهد نمود . تو اکنون که مرا تکه تکه میکنی هزاران بابک در شمال و شرق و غرب ایران ظهور خواهد کرد و قدرت پوشالی شما پاسداران جهل و ستم را از میان بر خواهد داشت ! این را بدان که ایرانی هرگز زیر بار زور و ستم نخواهد رفت و سلطه بیگانگان را تحمل نخواهد کرد.
من درسی به جوانان ایران داده ام که هرگز آنرا فراموش نخواهند کرد . من مردانگی و درس مبارزه را به جوانان ایران آموختم و هم اکنون که جلاد تو شمشیرش را برای بریدن دست و پاهای من تیز میکند صدها ایرانی با خون بجوش آمده آماده طغیان هستند.مازیار هنوز مبارزه میکند و صدها بابک و مازیار دیگر آماده اند تا مردانه برخیزند و میهن گرامی را از دست متجاوزان و یوغ اعراب بدوی و مردم فریب برهانند . اما تو ای افشین . . . در انتظار روزی باش که همین معتصمی را که امروز مانند سگانی در برابرش زانو میزنی و وطن ات را برای او فروختی در همین تالار و روی همین سفره سرت را از بدن جدا کند .
مردی که به مادر خود ( میهن ) خیانت کند در نزد دیگران قربی نخواهد داشت و هیچکس به فرد خود فروخته اعتماد نخواهد کرد . و بدینسان نخست دست چپ بابک بریده شد و سپس دست راست او و بعد پاهایش و در نهایت دو خنجر در میان دنده هایش فرو رفت و آخرین سخنی که بابک با فریادی بلند بر زبان آورد این بود:

” پاینده ایران “

روز اعدام بابک خرمدین و تکه تکه کردن بدنش در تاریخ 2 صفر سال 223 هجری قمری انجام گرفت که مسعودی در کتاب مشهور مروج الذهب این تاریخ را برای ایرانیان بسیار مهم دانسته است. اعدام بابك چنان واقعه‌ي مهمي تلقي شد كه محل اعدامش تا چند قرن ديگر بنام خشبه‌ي بابك یعنی چوبه‌ي دار بابك در شهرِ سامرا كه در زمان اعدام بابك پايتخت دولت عباسي بود شهرت همگاني داشت و يكي از نقاط مهم و ديدني شهر تلقي ميشد . برادر بابك يعني آذين را نيز خليفه به بغداد فرستاد و به نايبش در بغداد دستور نوشت كه اورا مثل بابك اعدام كند. طبري مينويسد كه وقتي دژخيمْ دستها و پاهاي برادر بابك را مي‌بُريد، او نه واكنشي از خودش بروز ميداد و نه فريادي برمي‌آورد. جسد اين مرد را نيز در بغداد بردار كردند . بدين ترتيب كار بابك پس از ٢٢ سال پيروزي پي‌درپي و وارد آوردن شش شكست بزرگ بر شش‌تا از بهترين فرماندهان ارتش عباسي، و پس از اميدهاي فراواني كه روستائيان ايران به او بسته بودند، با توطئه‌ي نماينده‌ي عيسا مسيح و یک شاهزاده خائن به پايان رسيد .....

چرا چون ترک بود.همین

دقیقا می دونم بابک خرمدین کی بوده ، یکی از شیر مردانی بوده که در مقابل اعراب وخلیفه عباسی جنگیده و افتخارات زیادی برای ایرانیان در گذشته آورده‌است...ولی چه ربطی به افتخارات یا دشمنی با کوروش داره...؟؟؟؟؟

کی چنین کاری کرده؟؟؟؟؟؟شما دارین به کوروش حمله می کنید...

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما توهین نکردید
اونا رو با ملت یکی نکنید

لطفا برای حرفتون سند ارائه بدهید . کی از اول این تاپیک به بابک توهین کرد ؟؟؟؟ تو کدوم پست ؟؟؟؟ این که در دنیای واقعی توهین شده به این تاپیک ربطی نداره . شما حق ندارید بخاطر توهین دیگران به خودتون اجازه بدهید به تاریخ یک ملت توهین کنید . اگر کسی به بابک توهین کرده برو یقه همون ادم رو بگیر نه اینکه زور و مردونگی تو به یک اد م دیگه نشون بدی که نمی تونه از خودش دفاع کنه . چرا شما به خودتون ا جازه می د هید انتقام تون رو از کوروش بگیرید

وضعیت
موضوع بسته شده است.