شرکت نفت و گاز پارس استخدام شده های آزمون 1390

hyperlink05

عضو جدید
بابا ایول ...
محض اطلاع دوستان عرض میکنم روز دوشنبه و بعد از مصاحبه پایانه ها به اتفاق دوستان خدمت آقای اعتمادی رفتیم و ایشون بی پرده گفتن که شما اصلاً قرار نیست که وارد نفت و گاز پارس بشید و این دوره آموزش فقط رفع تکلیف نفت و گاز پارس است که اگه انجام نشه تخلف محسوب میشه و تا پایان دوره باید شما و 300 نفر دیگه که الان یک ساله مشغول بکار شدن منتقل بشن سایر شرکت ها بعد گفت سیاست شرکت تغییر کرده و ما نیروی مازاد داریم .
حالا شما باز بگو شماره حساب باباجون شماره حساب رو باید برای جایی ببری که قرار مشغول بکار بشی دوست من نه اینجا که قراره شوتمون کنن
در ضمن بچه هایی که پایانه ها مصاحبه دادن باید دعا کنن قبولمون کنن اینطوری حداقل در مجموعه شرکت ملی نفت میمونیم و مثل سایرین به شرکت گاز و پخش و پالاش انتقالمون نمیدن
آیا رواست که ما پس از گذشت قریب به دو سال اینچنین قربانی تغییر سیاست این شرکت شویم؟
کدامیک از مسئولین نفت و گاز پارس باعث تغییر این سیاست شده است؟ آیا گمان می کند که این تغییر سیاست باعث تغییر در آینده ما نمی شود؟
این عین به سخره گرفتن آینده ماست. انگار آینده ما اصلا اهمیتی ندارد. مگر سیاست این شرکت یک مسئله شخصیست که سیاست آن با تغییر یک مدیر عوض می شود؟ مگر سیاست ها را وزارت نفت مشخص نمی کند؟ چه کسی تعیین سیاست را بر عهده دارد؟ شرکت نفت و گاز پارس یا وزارت نفت؟
چرا یک نفر به خود اجازه می دهد که آینده ما را عوض کند. این عین بی عدالتی و جبر نیست؟

خداوندا تو شاهد باش نه اینکه چیزی بیش از حق و حد خود طلب کرده باشم و تو را شاکر نبوده باشم بلکه با تن دادن به این بی عدالتی، بالااجبار به کمترینها راضی گشته ام.

دوستانم سلام...
آیا من اشتباه فکر می کنم؟

آخرین ویرایش:

hyperlink05

عضو جدید
به عمل کار برآید؛ به سخنرانی نیست!

به عمل کار برآید؛ به سخنرانی نیست!

در جایی ( http://hrm.nioc.ir/Lists/news/NewsDispForm.aspx?ID=89 ) آقای خنیفر مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت در پاسخ به این سوال که "دليل اصلي از تغيير دادن اساس طرح آزمون و محوريت گروه هاي شغلي به جاي رشته تحصيلي چه بوده است؟" اینگونه پاسخ داده اند:

"وقتي آزمون براساس رشه تحصيلي متقاضيان استخدام برگزار مي شود در نهايت مي توانيم آنها را از نظر صلاحيت علمي غربال نماييم اما به دليل نامشخص بودن سمت و گروه هاي شغلي، فرد پذيرفته شده تا آخرین لحظه از محل خدمت و شغل آتي خود اطلاعي ندارد، همين مساله مي تواند به عاملي مهم در ريزش نيروي انساني تبديل شود يعني در يك حالت ممكن است فرد پذيرفته شده در آزمون از ابتدا تمايل و رغبتي به حضور در آن شركت، منطقه جغرافيايي و گروه شغلي نداشته باشد و از فرآيند جذب خارج شود و در حالت ديگر نيز كه آسيب هاي بيشتري براي صنعت به همراه دارد فرد بعد از مدتي انگيزه اوليه خود را به دليل عدم همخواني با گروه شغلي مورد علاقه اش از دست مي دهد و از صنعت خارج مي شود. به همين دليل و براي جلوگيري از اين اتفاق ها و تضمین بیشتر ماندگاری نیروها جذب نيروي انساني در اين دوره را بر اساس گروه هاي شغلي طراحي و اين امكان را براي متقاضيان فراهم كرديم كه از همان ابتدا گروه شغلي و به تعبیری شغل آینده و محل اشتغال خود را انتخاب كنند."

و در جایی دیگر ( http://www.shana.ir/fa/newsagency/204121 ) با تیتر "با هدف جلوگیری از ریزش نیروی انسانی و بهبود شرایط کاری حقوق و مزایای کارکنان اقماری سکوهای نفتی بازنگری می شود" در مصاحبه با سعید فتاح زاده مدیر منابع انسانی شرکت نفت فلات قاره ایران می خوانیم:

"مدیر منابع انسانی شرکت نفت فلات قاره ایران از مذاکره برای بهبود وضعیت حقوق و مزایای کارکنان اقماری سکوهای نفتی خبرداد. به گزارش شانا، سعید فتاح زاده با اشاره به تفاوت قابل توجه حقوق و مزایای کارکنان اقماری شرکت ملی نفت ایران با شرکت های خارجی و حتی شرکت های خصوصی داخلی فعال در این حوزه تاکید کرد: برای کاهش میزان اختلاف درآمدها و به منظور جلوگیری از ریزش نیروی انسانی، در نظر داریم مذاکراتی را با اداره تنظیم مقررات وزارت نفت و واحد مربوطه در شرکت ملی نفت ایران انجام دهیم تا در صورت توافق، در خصوص افزایش حقوق و مزایای کارکنان اقماری به خصوص بهبود وضعیت درآمدی کارکنان سکوها اقدام شود."

---------------------------------------------------------------------------

از مطالب فوق شاید بتوان به این نتیجه ساده و در عین حال بسیار مهم دست یافت که:

(برنامه ریزی مسئولین منابع انسانی شرکت ملی نفت برای جلوگیری از ریزش نیروی انسانی به معنای آنست که کارمندان این حق را دارند که از محل خدمت خود ناراضی باشند و این مسئله آنقدر اهمیت داشته که یکی از دلایل اصلي تغيير دادن اساس طرح آزمون عنوان شده است)

لذا با توجه به سخنان گهربار آقای خنیفر و دیگر مسئولین منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، به درخشندگی آفتاب تابان واضح و روشن است که نارضایتی از محل خدمت، عاملی مهم در ریزش نیروی انسانی است و ممکن است بگوییم که در این اوضاع محدود استخدام کسی نمی تواند از محل خدمت خود ناراضی باشد ولی این را نمی توان نادیده گرفت که نارضایتی از محل خدمت قطعا در کاهش راندمان کاری و روحیه کارمندان تاثیر زیادی خواهد داشت و شرکت ملی نفت ایران قطعا طعم تلخ ریزش نیروی انسانی مخصوصا در سالهای اخیر را با تمام وجود چشیده است و از لحاظ مادی (راندمان تولید با کیفیت) و معنوی (تجربه و تعهد کاری نیروهای ریزش یافته از پیکره صنعت نفت) خسارات شاید جبران ناپذیری را متحمل گشته است.

حال این سوال مطرح است که با وجود آگاهی و اشراف کامل مسئولان منابع انسانی شرکت ملی نفت به موضوع بسیار مهم و غیر قابل اغماض ریزش نیروی انسانی به دلیل نارضایتی از محل خدمت، چرا مانع انتقال اجباری نیروهای جدید الاستخدام شرکت نفت و گاز پارس به شرکتهای دیگر نمی شوند؟ و آیا درک می کنند اکنون پس از گذشت قریب به دو سال از شروع روند استخدامی و ایجاد توقع و امید در طول این دو سال در نیروهای جدیدالاستخدام شرکت نفت و گاز پارس به امید به کارگیری در این شرکت، نارضایتی قبول شدگان این شرکت به خاطر انتقال اجباری به شرکتهای دیگر و شاید در پی آن ریزش نیروی انسانی امری اجتناب ناپذیر است؟

آیا این فاصله حرف تا عمل نیست؟
اینجاست که می گویند "به عمل کار برآید؛ به سخنرانی نیست!".

آخرین ویرایش:

mahmudreza

عضو جدید
پیگیری مجدانه استخدام و جلوگیری از انتقال اجباری

پیگیری مجدانه استخدام و جلوگیری از انتقال اجباری

سلام خدمت تمامی دوستان نفت وگاز پارس. من از تمام دوستانی که 27 اردیبهشت یا 10 خرداد میان اصفهان خواهش میکنم این بهترین موقعیت هست که حالا که همگی دور هم هستیم به جد پیگیر کارمان باشیم وبه هیچ وجه زیر بار انتقال اجباری نریم. اینکه سیاست شرکت عوض شده مشکل ما نیست این دقیقا مشکل مسولین نالایق وبی مسولیت شرکت نفت وگاز پارس هست ما نباید چوب سیاست گذاری غلط و نا متعهدانه افراد بی تعهد شرکت رو بخوریم. ما حتی می تونیم نامه ای مستقیم به مقامات عالی کشور( ریاست جمهوری،وزیر نفت،دیوان عدالت اداری وحتی سازمان بازرسی کشور) با امضا تمام بچه ها بنویسیم واز تخلف آشکار شرکت شکایت کنیم. امیدوارم با اتحاد وهماهنگی وپیگیری مداوم در اصفهان به خواسته خودمان برسیم بعد از 2 سال...

amin2x

عضو جدید
در ضمن بچه هایی که پایانه ها مصاحبه دادن باید دعا کنن قبولمون کنن اینطوری حداقل در مجموعه شرکت ملی نفت میمونیم و مثل سایرین به شرکت گاز و پخش و پالاش انتقالمون نمیدن
دوسته عزیز به نظر من شما که دیگه از pogc نا امید شدید بهترین گزینه spgc هست که از نظر حقوق و مزایا و امکانات هیچ فرقی با نفت و گاز پارس نداره.این تفکری که شرکتای زیر مجموعه شرکت ملی نفت از شرکت ملی گاز بهترن اشتباه چون همه زیر نظر وزارت هستن و دولتی.شماها بهترین گزینه براتون فلات قاره هست که اون هم تا جایی که من میدونم نیرو نمیخواد بعد از اون مجتمع پارس جنوبی از همه بهتره

mese

عضو جدید
دوسته عزیز به نظر من شما که دیگه از pogc نا امید شدید بهترین گزینه spgc هست که از نظر حقوق و مزایا و امکانات هیچ فرقی با نفت و گاز پارس نداره.این تفکری که شرکتای زیر مجموعه شرکت ملی نفت از شرکت ملی گاز بهترن اشتباه چون همه زیر نظر وزارت هستن و دولتی.شماها بهترین گزینه براتون فلات قاره هست که اون هم تا جایی که من میدونم نیرو نمیخواد بعد از اون مجتمع پارس جنوبی از همه بهتره
دوست من آیا شما اطمینان داری که منظور از انتقال به شرکت گاز همون spgc است . تا جایی که من میدونم شرکت های گاز استانی و شهری هم جزو شرکت گاز محسوب میشن و اینو یادت نره که spgc تو آزمون اخیر شرکت گاز سهمیه داشته و اگه جای خالی هم داشته باشه قبلا براش استخدام برگزار کرده و احتمال انتقال به این شرکت واقعا کمه و به نظرم شایعه ای هست که خود نفت و گاز درست کرده تا بچه ها با مقایسه شرکت نفت و گاز با این شرکت تا روز آموزش اعتراضی نکنند و به این دلخوش باشند که این دو شرکت فرقی با هم ندارند

mahpok

عضو جدید
سلام خدمت تمامی دوستان نفت وگاز پارس. من از تمام دوستانی که 27 اردیبهشت یا 10 خرداد میان اصفهان خواهش میکنم این بهترین موقعیت هست که حالا که همگی دور هم هستیم به جد پیگیر کارمان باشیم وبه هیچ وجه زیر بار انتقال اجباری نریم. اینکه سیاست شرکت عوض شده مشکل ما نیست این دقیقا مشکل مسولین نالایق وبی مسولیت شرکت نفت وگاز پارس هست ما نباید چوب سیاست گذاری غلط و نا متعهدانه افراد بی تعهد شرکت رو بخوریم. ما حتی می تونیم نامه ای مستقیم به مقامات عالی کشور( ریاست جمهوری،وزیر نفت،دیوان عدالت اداری وحتی سازمان بازرسی کشور) با امضا تمام بچه ها بنویسیم واز تخلف آشکار شرکت شکایت کنیم. امیدوارم با اتحاد وهماهنگی وپیگیری مداوم در اصفهان به خواسته خودمان برسیم بعد از 2 سال...

من واقعا موافقم اونجا که جمع شدیم باید یه فکری بکنیم به نظرم بهترین کار تهیه یک طومار و امضای اون و فرستادن به دفتر وزیر نفته یک رو نوشت از اون رو هم به دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی و ریاست جمهوری میفرستیم
بچه ها شما نظرتون چیه؟

mahpok

عضو جدید
بابا ایول ...
محض اطلاع دوستان عرض میکنم روز دوشنبه و بعد از مصاحبه پایانه ها به اتفاق دوستان خدمت آقای اعتمادی رفتیم و ایشون بی پرده گفتن که شما اصلاً قرار نیست که وارد نفت و گاز پارس بشید و این دوره آموزش فقط رفع تکلیف نفت و گاز پارس است که اگه انجام نشه تخلف محسوب میشه و تا پایان دوره باید شما و 300 نفر دیگه که الان یک ساله مشغول بکار شدن منتقل بشن سایر شرکت ها بعد گفت سیاست شرکت تغییر کرده و ما نیروی مازاد داریم .
حالا شما باز بگو شماره حساب باباجون شماره حساب رو باید برای جایی ببری که قرار مشغول بکار بشی دوست من نه اینجا که قراره شوتمون کنن

این اعتمادی نگفت که بعد از دوره باید برگردیم خونه هامون یا اینکه از همونجا تقسیم میشیم میریم سر کار تو شرکتای دیگه؟

mahpok

عضو جدید
من الان دارم تو یک شرکت کار میکنم و به خاطر اینکه 27ام باید برم دوره مجبورم از این کارم استعفا بدم اگه قرار باشه بعد از دوره برگردم تو خونه بشینم و سماق بمکم آخر نامردیه هم کارمو از دست دادم هم شرکت نفتی نمیبینم
چقدر بی فکرن تو این اوضاع بد اقتصادی و بیکاری این ظلم نیست؟

POGC1390

عضو جدید
آیا رواست که ما پس از گذشت قریب به دو سال اینچنین قربانی تغییر سیاست این شرکت شویم؟
کدامیک از مسئولین نفت و گاز پارس باعث تغییر این سیاست شده است؟ آیا گمان می کند که این تغییر سیاست باعث تغییر در آینده ما نمی شود؟
این عین به سخره گرفتن آینده ماست. انگار آینده ما اصلا اهمیتی ندارد. مگر سیاست این شرکت یک مسئله شخصیست که سیاست آن با تغییر یک مدیر عوض می شود؟ مگر سیاست ها را وزارت نفت مشخص نمی کند؟ چه کسی تعیین سیاست را بر عهده دارد؟ شرکت نفت و گاز پارس یا وزارت نفت؟
چرا یک نفر به خود اجازه می دهد که آینده ما را عوض کند. این عین بی عدالتی و جبر نیست؟

خداوندا تو شاهد باش نه اینکه چیزی بیش از حق و حد خود طلب کرده باشم و تو را شاکر نبوده باشم بلکه با تن دادن به این بی عدالتی، بالااجبار به کمترینها راضی گشته ام.

دوستانم سلام...
آیا من اشتباه فکر می کنم؟

من واقعا موافقم اونجا که جمع شدیم باید یه فکری بکنیم به نظرم بهترین کار تهیه یک طومار و امضای اون و فرستادن به دفتر وزیر نفته یک رو نوشت از اون رو هم به دیوان عدالت اداری و سازمان بازرسی و ریاست جمهوری میفرستیم
بچه ها شما نظرتون چیه؟

سلام
آخه گناه ما چیه که استخداممون اونقدر طول کشیده تا مدیر عامل عوض شه و با تغییر سیاست شرکت بگن ما شما رو نمیخوایم. نباید زیر بار انتقال اجباری بریم.همونطور که با پافشاری و پیگیری همه بچه ها(حالا هر کسی به نوعی) نفت و گاز پارس که نمیخواست ما رو استخدام کنه مجبور به صدور کد پرسنلی و برگزاری دوره (عمومی یا همون رفع تکلیفی) شد باید اونقدر اصرار و پیگیری کرد تا مجبور بشن اجبار انتقال رو بردارن.سخته ولی غیر ممکن نیست.

آخرین ویرایش:

POGC1390

عضو جدید
من الان دارم تو یک شرکت کار میکنم و به خاطر اینکه 27ام باید برم دوره مجبورم از این کارم استعفا بدم اگه قرار باشه بعد از دوره برگردم تو خونه بشینم و سماق بمکم آخر نامردیه هم کارمو از دست دادم هم شرکت نفتی نمیبینم
چقدر بی فکرن تو این اوضاع بد اقتصادی و بیکاری این ظلم نیست؟
دوستم اگه واست امکان داره یه مرخصی طولانی واسه این 14 روز بگیر بعدش که دوره تمام شد و مطمئن شدی چه اتفاقی میفته اونوقت برو با کار قبلیت تسویه کن آخه هیچی معلوم نیست و ما شدیم بازیچه.

mahmudreza

عضو جدید
درسته

درسته

بچه ها شما نظرتون چیه؟

حتما باید اینکار رو انجام بدیم

nima_4321

عضو جدید
ببینین بچه ها تا قبل از این کد پرسنلی نخوردین (یعنی تا قبل از شروع دوره آموزشی) زیاد نمیشه کاری کرد ولی کد پرسنلی که خوردیم باید متحدانه پیگیر کارامون باشیم . تو دوره آموزشی هم که کار زیادی نداریم و باید تمام فکر و ذکرمون رو بذاریم رو این که وضعیتمون رو کاملا روشنکنیم . اگر قرار بر انتقال هم باشد به شرکتی منتقل شویم که از لحاظ مزایا و امکانات تفاوتی با نفت و گاز نداشته باشد

mahpok

عضو جدید
از آقايون كسي نمي دونه كه بعد از اين دوره تكليفمون چيه بايد برگرديم خونه و منتظر باشيم يا اينكه از همونجا مستقيما تقسيم ميشيم و محل كارمون مشخص ميشه؟

peyman13

عضو جدید
در ضمن از روزی که برای شما حکم صادر میشه شرکت موظف به پرداخت حقوق و بیمه است و تحت هیچ شرایطی نمیتونه شما رو بفرسته مرخصی بدون حقوق.حتی اگه توی خونه بخوابی باید بهت حقوق بدن.خوشبختانه تعدادی از دوستان از جمله خودم سابقه کار در صنعت نفت رو داریم و با مقررات اداری اشنا هستیم و نمیتونن سرمون کلاه بذارن نگران نباشید همه چیز به خوبی انجام خواهد شد.طبق اخرین تماس با مجتمع فنی و مهندسی اصفهان قرار دوره به صورت دوهفته اموزش و دوهفته استراحت انجامه بشه ولی نکته جالب اینه که تعداد یک گروه 100 نفر و تعداد گروه دیگر 70 نفر میباشد.حالا بقیه این وسط کجا رفتن خدا میدونه

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
عزیزان خواهش میکنم اگر عصبانی هم هستید از حیطه ی ادب خارج نشید.
شما مهندس هستین و تحصیل کرده. در شان شما نیست که بخاطر هر کسی هر کلامی رو به زبان بیارید.
انشاالله که همتون میرین سرکار. در حال حاضر که کاری از دستتون برنمیاد پس صبر کنید. فکر کنید که استخدام کننده هاتون گذرشون به اینجا بخوره.
از همکاریتون بسیار متشکرم.

mese

عضو جدید
دوست جون در سطح دکتری نمیگن تز!!! بلکه میگن رساله. و اینکه دعوتنامه گرفتن ربطی به قضیه نداره خیلی راحت میتونن کنسلش کنن و ترانسفرت کنند به پایانه ها و دوره رو هم اونجا بگذرونی و در نهایت اینکه خیلی چیزا میشه که ما خبر نداریم.
موفق باشی

راستش بخوای دوست عزیز اگه اینطور که شما میگی بشه که من از خدامه چون سوال کردم و فهمیدم حقوق و مزایای پایانه ها فقط کمی از نفت و گاز کمتره وتازه اونم به آب و هوای بهتر جزیره خارگ سر به سر میشه و شرکت نفت و گاز هم برای ما همچین بی تاب و بی قرار نیست و تازه اگه بخواهیم بمونیم هم همیشه با کینه به ما نگاه میکنن و اصلا قبول ندارن که ما فقط حقمون رو گرفتیم ، شما دوستان رو نمیدونم ولی من اگه روز بعد از شروع آموزش هم بهم بگن برو پایانه ها قبول میکنم ، هرچند میدونم نفت و گاز شرکت بسیار خوب و با کلاسی است ولی میخوام با خیال راحت کار کنم و آرامش داشته باشم نه اینکه فکر کنن یه نیروی تحمیلی هستم و از آبدارچی تا مدیر عامل با بودنم مخالف باشن ، دوست من ما هنوز وارد نفت و گاز نشدیم اینقدر دشمنی میکنن وای به حال روزی که بریم سر کار

POGC1390

عضو جدید
سلام به همه
دوستان لطفا control yourself :cool:میدونم این دو سال همگی خیلی ناراحتی و تنش و بداخلاقی با خودمون دیدیم ولی به امید حق که به حق برسیم. پس سعی کنیم به کسی اهانت نکنیم چون اهانت کردن جز اینکه فقط همون لحظه شاید دلتو خنک کنه فایده ای هم نداره و فقط روی پرونده آخرتمون لک میفته.:w47:
بگذریم من دیروز بعد از ظهر با سه نفر واسطه از یکی از پرسنل شرکت شنیدم که نفت و گاز پارس خودش به ناچار میخواد نفرات رو جا بده و ما اینجا موندگاریم :smile:و در واقع تیرش به خطا رفته و شرکتای دیگه اعلام عدم نیاز کردن.
داداشای گلم هر کی هر جور میتونه رد این خبر خوب رو بگیره :w34:ببینیم این حرف با واقعیت چقدر فاصله داره.امیدوارم این فاصله صفر باشه.
سپاس.

POGC1390

عضو جدید
در ضمن از روزی که برای شما حکم صادر میشه شرکت موظف به پرداخت حقوق و بیمه است و تحت هیچ شرایطی نمیتونه شما رو بفرسته مرخصی بدون حقوق.حتی اگه توی خونه بخوابی باید بهت حقوق بدن.خوشبختانه تعدادی از دوستان از جمله خودم سابقه کار در صنعت نفت رو داریم و با مقررات اداری اشنا هستیم و نمیتونن سرمون کلاه بذارن نگران نباشید همه چیز به خوبی انجام خواهد شد.طبق اخرین تماس با مجتمع فنی و مهندسی اصفهان قرار دوره به صورت دوهفته اموزش و دوهفته استراحت انجامه بشه ولی نکته جالب اینه که تعداد یک گروه 100 نفر و تعداد گروه دیگر 70 نفر میباشد.حالا بقیه این وسط کجا رفتن خدا میدونه
سلام شما کی تماس گرفتین؟ نپرسیدین اونجا دوره یکماهه هست یا نه؟ چون بچه های چهار گروه قبل اگه اشتباه نکنم دو ماه دوره داشتن! اگه یک ماه اصفهان باشیم و با توجه به خبر موندگاریمون که توی کامنت قبلی گفتم و صحت داشته باشه بقیه دوره کجا برگذار میشه؟

nima_4321

عضو جدید
سلام به همه
دوستان لطفا control yourself :cool:میدونم این دو سال همگی خیلی ناراحتی و تنش و بداخلاقی با خودمون دیدیم ولی به امید حق که به حق برسیم. پس سعی کنیم به کسی اهانت نکنیم چون اهانت کردن جز اینکه فقط همون لحظه شاید دلتو خنک کنه فایده ای هم نداره و فقط روی پرونده آخرتمون لک میفته.:w47:
بگذریم من دیروز بعد از ظهر با سه نفر واسطه از یکی از پرسنل شرکت شنیدم که نفت و گاز پارس خودش به ناچار میخواد نفرات رو جا بده و ما اینجا موندگاریم :smile:و در واقع تیرش به خطا رفته و شرکتای دیگه اعلام عدم نیاز کردن.
داداشای گلم هر کی هر جور میتونه رد این خبر خوب رو بگیره :w34:ببینیم این حرف با واقعیت چقدر فاصله داره.امیدوارم این فاصله صفر باشه.
سپاس.

تا حدی تایید میشه . گویا نامه نگاری هایی در حال انجام است که مسئله اسکان و غذای ما را پس از پایان دوره آموزشی حل کنند که در این صورت در عسلویه ماندگار هستیم.

mohsen772

عضو جدید
من هم از دوستان عزیز خواهشمندم که در این تاپیک فضا رو به سمت اهانت به هیچ شخصی نبریم چون دودش به چشم خودمون میره به هر حال سیستم اداری در ایران به همین نحو بوده. ان شا الله ما 2 سال صبر کردیم پس بهتره که این چند روز رو هم صبور باشیم که خدا با صابران است .
از دوستان عزیزی هم که پست هایی با موضوع اهانت به مسولان شرکت نوشته اند خواهشمندم که آنها رو ویرایش کنند.

به امید موفقیت و سربلندی همه دوستان منتظر

یه سوال از کل بچه های نفت و گاز پارس که برای مصاحبه رفتن شرکت پایانه های نفتی:
آقا از نفت و گاز پارس امروز به من زنگ زدند و گفتند که شما جزو نفرات قبول شده در شرکت پایانه ها هستی و شنبه دفتر اعتمادی باش تا برات حکم بزنن!!!!!! کسی دیگه ای هست که بهش زنگ زده باشند؟

mahpok

عضو جدید
سلام به همه
سپاس.

فکر نمیکنم اینجوری باشه
من هم از یک واسطه گردن کلفت پرسیدم تا برام پرس و جو کنه
امروز بهم زنگ زد و گفت شما باید منتقل بشین
ولی فعلا pogc برامون حکم میزنه و بعد منتقل میشیم
موضوع انتقال قطعیه فقط باید مشخص بشه

mahpok

عضو جدید
سلام دوستان
یک خبر برای همکارای نفت و گازی دارم
من رفتم شرکت و با آقای اعتمادی صحبت کردم
ایشون لحنش اصلا دوستانه نبود!و اینطور گفت که الان شرکت بسیار نیروی مازاد داره و در این شک نیست و از کسی هم پوشیده نیست.
و باید یکسری نیروها ریلیز بشن و ما معرفی میکنیم کاریابی نفت و دست شما هم نیست هر کجا اعلام نیاز کرده باشن باید برید چاره ای ندارید.
مورد دیگه در مورد نحوه انتخاب افراد بود که به نظر من حرفای ضد ونقیض اومد ابتدا گفت که ما به مدیریت ها اعلام کردیم که لیست نیروهای مازادشون رو بدن و ما افراد رو که نمیشناسیم ولی مدیریت میشناسه و در اینکه مدیریت چند نفر معرفی کنه هیچ محدودیتی نداشتن.از طرفی هم گفت البته کسانی خواهند رفت که در سال پیش جذب شدن و سعیمون اینه که از بچه های جذب شده در 7 8 ماه گذشته برای معرفی به کاریابی استفاده کنیم ....
صحبت با آقای ربگر:
ایشون در یک کلام میگفت الکی جو رو متشنچ نکنید شما با شرکت نفت قرار دارید و هرچا برید بهتر از این شرکت است.یکی دو سری نمونه و مثال هم اوردن که فلان شرکت بهتره و مقرراتش بهتره........
و اما نکته سوم..
یکسری از همکارای من تمایل دارن که به شرکت های دیگر بروند به همین دلیل ازشون پرسیدم که چطور باید اقدام کرد گفتن از طریق مدیریت ها باید اعلام کنید که می خواهید بروید.

من الله توفیق

این پست رو از اون تاپیک کپی کردم

arsalan.sh

عضو جدید
یه سوال از کل بچه های نفت و گاز پارس که برای مصاحبه رفتن شرکت پایانه های نفتی:
آقا از نفت و گاز پارس امروز به من زنگ زدند و گفتند که شما جزو نفرات قبول شده در شرکت پایانه ها هستی و شنبه دفتر اعتمادی باش تا برات حکم بزنن!!!!!! کسی دیگه ای هست که بهش زنگ زده باشند؟

الان یه نفر با من تماس گرفتو گفت خیلی خلاصه بهت میگم روز شنبه اینجا باش که حکمت رو بزنن.دوره اصفهان کنسله و بقیه جزئیات رو وقتی که اومدی بهت میگیم.....بعدشم گوشی رو قطع کرد!!!!!!
به نظرتون این یعنی چی؟

nima_4321

عضو جدید
بله با من هم تماس گرفتن و گفتن که شنبه تهران باش. خوب این یعنی چی ؟ وسایل موندن با خودمون بیاریم یا نیاریم ؟ شنبه میایم تهران و برمی گردیم یا برنمی گردیم ؟ اصلا برنامه چیه ؟ کسی از بچه ها هست که تهران باشه و بتونه بره یه پیگیری انجام بده ؟

arsalan.sh

عضو جدید
اینا دقیقا سوالای منم هستش.اگه کسی از بچه ها میدونه یا تهرانه و میتونه پیگیری کنه و ما رو هم در جریان بذاره. به شما دقیقا چی گفتن؟گفتن که واسه پایانه قبول شدین؟به من که بجز چیزایی که نوشتم نگفتن

آخرین ویرایش:
آقای عبداللهی بهت زنگ زد؟
احتمالا مصاحبه پایانه ها قبول شدی و میخوان بطور کلی از pogc به otc ( پایانه ها ) انتقالت بدن. احتمالا دوره رو در otc می گذرونی.
خدا رو شکر کن که داری از شر pogc راحت میشی..........

hyperlink05

عضو جدید
کد خبر: 14674یکشنبه، 22 اردیبهشت 1392 - 10:41

رویای تولید نفت در پارس‌جنوبی 10ساله شد/ برداشت یک‌میلیارد بشکه‌ای قطر از نفت ایران

نفت نیوز: با گذشت 23 سال از آغاز تولید قطر از لایه نفتی پارس‌جنوبی در حالی میزان تولید نفت این کشور عربی از مرز یک میلیارد بشکه عبور کرده است که رویای تولید و انتقال نفت از این میدان مشترک در خلیج فارس 10 ساله شد.

به گزارش نفت نیوز به نقل از مهر، امضای قرارداد طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی سالجاری وارد به دهمین سال اجرایی خود می شود و با وجود گذشته نزدیک به یک دهه از امضای قرارداد توسعه، هنوز امکان تولید و انتقال حتی یک بشکه نفت خام از این میدان مشترک وجود ندارد.

در همین حال مسئولان شرکت نفت و گاز پارس در حاشیه برگزاری هجدهمین نمایشگاه نفت در مراسمی نمادین از پایان عملیات حفاری ٧ حلقه چاه لایه نفتی پارس جنوبی خبر داده و تاکید کردند: تولید نفت از این لایه به زودی آغاز می شود.

هر چند این چاه‌ها در خلیج فارس حفاری شده اند اما در شرایط فعلی ساخت و راه اندازی تنها سکوی در دست ساخت این میدان نفتی از پیشرفت اجرایی لازم برخوردار نبوده و تاکنون هیچگونه برنامه زمان بندی برای نصب و راه اندازی این سکوی دریایی در خلیج فارس توسط شرکت ملی نفت اعلام نشده است.

نحوه انتقال نفت تولیدی لایه نفتی پارس جنوبی هم دیگر چالش جدی برای استخراج پایدار طلای سیاه در این میدان مشترک است به طوری‌که تاکنون سناریوهای مختلفی همچون خرید کشتی ویژه استخراج، ذخیره سازی و فرآورش نفت "FPSO" و یا احداث خط لوله دریایی پیشنهاد شده که هیچ یک از این پیشنهادها حتی به مرحله تصویب هم نرسیده است.

محمدرضا زهیری مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه چهار سناریو برای انتقال نفت لایه نفتی پارس جنوبی روی میز است، می گوید: خرید کشتی FPSO، ساخت خط لوله 55 کیلومتری نفت به میدان بلال و ساخت یکسری تاسیسات در این منطقه، بازسازی و تغییر کاربری کشتی FSU (مستقر در میادین نفتی سروش و نوروز) از مهمترین پیشنهادهای در دست بررسی است.

البته تاخیرهای چندین و چند ساله در توسعه و آغاز تولید نفت در لایه نفتی پارس جنوبی هم سال گذشته واکنش سازمان بازرسی کل کشور را هم به همراه داشت.

این سازمان نظارتی تیر ماه سال گذشته با انتشار گزارشی با یادآوری اینکه براساس بررسی انجام شده، صرفا چاه‌های مربوط به بلوک A در میدان حفاری شده و در بلوک C که نزدیک مرز است، هیچ چاه تولیدی حفاری نشده است، تاکید کرده بود: برای خرید یا ساخت سکو، تاسیسات سرچاهی، پالایشگاه و ساخت واحد فروش و ذخیره شناور (FPSO) نیز اقدام موثری انجام نشده است و پیشرفت طرح مجموعا کمتر از 50 درصد است.

سازمان بازرسی یکی از مهمترین دلایل تاخیر در توسعه این لایه نفتی را ضعف پیمانکار و وجود اختلاف بین شرکت نفت و گاز پارس و شرکت‌های پترو ایران و نیکو، مدیریت شرکت ملی نفت ایران عنوان کرده است.

این در حالی است که قطر به عنوان شریک گازی ایران در پارس جنوبی اخیرا جشن استخراج یک میلیارد بشکه نفت از میدان الشاهین (مشترک با لایه نفتی پارس جنوبی) را برگزار می‌کند تا همزمان با صفر ماندن تولید نفت ایران از این میدان مشترک، ظرفیت تولید نفت خود را به بیش از 700 هزار بشکه در روز افزایش دهد.

میزان استخراج نفت قطر از لایه نفتی پارس جنوبی در حالی در دو سال اخیر با افزایشی حدود 1.5 برابری همراه بوده است که مقام معظم رهبری در دو سال گذشته در دیدار با مسئولان و مدیران صنعت نفت نسبت به شتاب در طرح توسعه میادین نفت و گاز بارها تاکید داشته اند.

با این وجود در حال حاضر هیچ یک از وعده‍‌های شرکت ملی نفت ایران مبنی بر آغاز تولید و انتقال نفت لایه نفتی پارس جنوبی نه تنها عملیاتی نشده است که با وجود تکمیل برخی از چاه ها، وضعیت نصب سکو و نحوه انتقال نفت ایران میدان دریایی با ابهام های متعددی روبرو است.

از این رو پس از منتفی شدن توسعه یک فاز استاندارد پارس جنوبی شامل سکو، خطوط لوله دریایی و پالایشگاه گاز در سال 1392، استخراج نفت از لایه نفتی پارس جنوبی با قابلیت انتقال آن به یک مبدا مصرف و یا صادرات هم منتفی شده است.

به گزارش مهر، هدف از طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی تولید روزانه 35 هزار بشکه نفت از بخش غیر مشترک این سازند هیدروکربوری است هر چند قطر از سال 1991 میلادی تولید نفت از این میدان مشترک را آغاز کرده است.

انتهای پیام

آخرین ویرایش:

mahpok

عضو جدید
بله با من هم تماس گرفتن و گفتن که شنبه تهران باش. خوب این یعنی چی ؟ وسایل موندن با خودمون بیاریم یا نیاریم ؟ شنبه میایم تهران و برمی گردیم یا برنمی گردیم ؟ اصلا برنامه چیه ؟ کسی از بچه ها هست که تهران باشه و بتونه بره یه پیگیری انجام بده ؟

يه روز زنگ ميزنن ميگن جمعه اصفهان باش چند روز بعد زنگ ميزنن ميگن شنبه تهران باش.
به نظر من حالا كه دارن براتون حكم ميزنن اين فرصت رو از دست ندين و هر چه زودتر برين سر كار

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا