شرکت نفت فلات قاره

hamedd56

عضو جدید
لطفا نظراتتان در مورد کار در شرکت نفت فلات قاره و شرایط کار اقماری بفرمایید

goodarzi57124ali

عضو جدید
من کارآموزی دوره لیسانسمو توی شرکت فلات قاره جزیره خارگ بودم.اونجا نفت رو استخراج می کردن و طی مراحلی API نفت رو پس از خالص سازی به حد مطلوب مرسوندن و صادر می کردن.شرایط اقماری اونجا 2 هفته 2هفته بود. کار طاقت فرسا ولی بسیار شیرین بود البته امکانات بسیار خوبی فراهم بود از جمله بیلیارد بولینگ اسکواش سینما تنیس و ...

كلا به چاه هاي نفت ناحيه خليج فارس ميگن فلات قاره يا چيزي غير از اينه ؟‌

k_siroos

مدیر بازنشسته
من کارآموزی دوره لیسانسمو توی شرکت فلات قاره جزیره خارگ بودم.اونجا نفت رو استخراج می کردن و طی مراحلی API نفت رو پس از خالص سازی به حد مطلوب مرسوندن و صادر می کردن.شرایط اقماری اونجا 2 هفته 2هفته بود. کار طاقت فرسا ولی بسیار شیرین بود البته امکانات بسیار خوبی فراهم بود از جمله بیلیارد بولینگ اسکواش سینما تنیس و ...

من هم علاقه دارم کارآموزیم رو در جزیره خارگ بگذرونم ... می خواستم بدونم اطلاع دارید کدوم شرکت ها در این جزیره کارآموزی ارائه می دهند ...

goodarzi57124ali

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

پاسخ نیما:

به مرز آبی یک کشور که به عمق 200 متری برسد فلات قاره اطلاق می شود.
واحد بهره برداری خارگ شامل مراحلی از جداسازی میشود که عبارتند از:

جداسازی آبهای آزاد

آبهای معلق در نفت
نمک
رسوبات و گازهای مختلف

پاسخ siroos:

بهتره به خود شرکت فلات قاره مراجعه کنید.

Iranian Offshore Oil company - شرکت نفت فلات قاره ایران:)

اين تعريفي كه در مورد فلات قاره دادين كه بيشتر مربوط به جغرافيا ميشه
ميخوام ببينم ربطش به شركت نفت و چاه ها چيه ؟‌

اسم يه ناحيس؟ اسم يه خط مرزي فرضيه ؟ اسم چي هست ؟ اگه ميشه كامل توضيح بديد كه ماهم روشن شيم :)

goodarzi57124ali

عضو جدید
ببین مهندس تعریف فلات قاره رو که گفتم حالا وجه تسمیه چی بوده بنظر من چون تا مرز مذکور، چاههای نفتی دریایی رو که در اختیار گرفتن ازشون نفت استحصال میکنن. بهمین دلیل اسمش فلات قاره هست.

در کل فلات قاره وظیفش استخراج و صادرات نفت هست.البته همشو صادر نمیکنن و ازش برای مصرف داخلی هم استفاده می کنن.

نکته جالب اینه که بدونید. گاز ترشی هم که طی مراحلی شیرین می شه توی پالایشگاه خارگ،همونجا در واقع تبدیل به خوراک پتروشیمی خارک میشه(که همون H2Sباشه) آخه اونجا پتروشیمی هم داره.

در ضمن یه جزیره کوچیک نزدیک خارگ هست بنام خارگو . این نکته کلا بود.

میا بی دف بگور من زیارت

که در بزم خدا غمگین نشاید:)

khoshgele

عضو جدید
دوست عزیز شرکت نفت الان برای جزایر و سکوها داوطلب میگیره 19 مهر هم امتحانشه.ولی اول باید بری توسایت شرکت نفت برای ازمون ثبت نام بکنی.

khoshgele

عضو جدید
سلام دوست عزیز من رشتم مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیسته.
فلات قاره بجایی میگن که ارتفاعش از سطح دریا تا عمق 200 متری باشه.حالا شرکت نفت توی خلیج فارس دارای 4جزیره است به نامهای سیری لاوان خارگ بهرگان.که هر کدوم از این جزایر دارای سکوهای متعددی هستند.نفت از این سکوها گرفته میشه و در پایان به جزایر خصوصا خارگ برده میشه.که طی این جابجایی اصلاحات و پاکسازیهایی روی اون انجام میشه.
اگه سوال دیگه ای دارین بپرسین تا اونجا که اطلاعات داشته باشم در اختیارتون میذارم.

goodarzi57124ali

عضو جدید
فلات قاره بجایی میگن که ارتفاعش از سطح دریا تا عمق 200 متری باشه.حالا شرکت نفت توی خلیج فارس دارای 4جزیره است به نامهای سیری لاوان خارگ بهرگان.که هر کدوم از این جزایر دارای سکوهای متعددی هستند.نفت از این سکوها گرفته میشه و در پایان به جزایر خصوصا خارگ برده میشه.که طی این جابجایی اصلاحات و پاکسازیهایی روی اون انجام میشه.
اگه سوال دیگه ای دارین بپرسین تا اونجا که اطلاعات داشته باشم در اختیارتون میذارم.
سلام دقیقا linkرو میشه بدین پیدا نکردم. استخدام منظورمه مرسی

نکته جالب اینه که بدونید. گاز ترشی هم که طی مراحلی شیرین می شه توی پالایشگاه خارگ،همونجا در واقع تبدیل به خوراک پتروشیمی خارک میشه(که همون H2Sباشه) آخه اونجا پتروشیمی هم داره.
h2s خوراك پتروشيمي خارگ ميشه ؟!
منظورته متوجه نشدم
تا اونجايي كه من ميدونم فعلا h2s فقط تبديل به گوگرد ميشه نه اينكه وارد پتروشيمي شه

حالا فقط به چاهاي نفت و سكوهايي كه همون ويژگي ( ارتفاع 200 متري از سطح دريا ) رو دارند فلات قاره ميگن يا كلا به اون منطقه كه شامل چند تا جزيرس فلات قاره ميگن ؟‌

goodarzi57124ali

عضو جدید
تصحیح

تصحیح

گازهای جدا شده از نفت که به پتروشیمی ارسال می شوند برای موارد زیر استفاده می شوند:

1-شیرین کردن گاز و حذف H2S در جهت تامین نیاز انرژی مصرفی نیروهای انسانی و خدماتی

2-تامین خوراک واحد متانول

3- تولید گوگرد

:)

ahmadi_roomez

عضو جدید
تکنسین مکانیک

تکنسین مکانیک

درفرهنگ مادوهفته دوربودن ازخانواده سخت است.امابایدبمانی کارکنی تا عاشق شوی وغیرازاین عذاب است.

Javan_117

عضو جدید
كلا به چاه هاي نفت ناحيه خليج فارس ميگن فلات قاره يا چيزي غير از اينه ؟‌

تعریف جغرافیای فلات قاره رو دوستان گفتن اما در عمل:
نفت در ایران کلاً در دو منطقه قابل برداشت است: خشکی - دریا.
همانطور که میدانید متولی برداشت نفت در خشکی به عهده چند شرکت شامل مناطق نفت خیز جنوب و نفت مرکز و ... می باشد اما متولی برداشت نفت از دریا (خلیج فارس نه دریای شمال) به عهده شرکت نفت فلات قاره می باشد. حوزه خلیج فارس جهت برداشت نفت به چهار منطقه تقسیم شده است: سه جزیره (خارک-لاوان-سیری) و یک نوار ساحلی (بهرگان)
چنانچه باز هم سوالی باشد در خدمت هستم.

reza naft

عضو جدید
سلام عزيزم. كل خليج هميشگي فارس فلات قاره يا(continentalshelf) محسوب ميشه. به كتاب زمين شناسي عمومي نوشته سيروس مدني مراجعه كن.

SA59MOHAMMADI

عضو جدید
سلام آقای دماوندی کیش خوش میگذره- شیفت 8ساعتی از اقماری خیلی بهتره اینطور نیست.

آخرین ویرایش:

SA59MOHAMMADI

عضو جدید
سلام حرف نداره- ولی هیچی جای طرح اسکان اونم ازنوع 8ساعتیشو نمیگیره (کجا کیش)

noruz2000

عضو جدید
فلات قاره

فلات قاره

سلام

من الان تو این شرکت مشغول کارم

رو یه سکوی نفتی وسط خلیج فارس

الانم شرکت داره استخدام میکنه

هر گونه اطلاعاتیم راجع به سبک کار و بقیه چیزا خواستید یا ایمیل بزنید یا خبر بدید

zahra gholami

عضو جدید
سوال

سوال

سلام

هر گونه اطلاعاتیم راجع به سبک کار و بقیه چیزا خواستید یا ایمیل بزنید یا خبر بدید

سلام. من کارشناسی ارشد مهندسی شیمی-مهندسی شیمی هستم. می خواستم بدونم شرکت فلات قاره در عسلویه هم هست؟ شرایط کار چطوره؟ چطور من می تونم به صورت قراردادی تو یه شرکتی در عسلویه کار کنم؟ اگه یه کم اطلاعات در این مورد به من بدین ممنون میشم. :smile:

majid.1487

عضو جدید
سلام

سلام.داداش من مهندسی الکترونیک خوندم.دوست دارم تو این شرکت کار کنم.شرایطشو واسم اگه بشه توضیح بده. majid.1487@yahoo.com

hamidrezachemeng

کاربر فعال
میخواستم تفاوت بین کار در سکوها با کار در جزایر رو بدونم و این که تو هر کدوم از اونها به چه تخصص های نیاز هست

rasool zare

عضو جدید
salam man mohandese bargh ba 5 saal sabeghe daryaee hastam mikhastam bebinam chetor mitonam to sakoye nafti mashghool sham mamnoon

بالا