شرایط ازدواج رو دارم یا نه؟

paisa

کاربر بیش فعال
جنبه علمی مد نظر نیست..این چیزا تجربه دیگران هست..یعنی چیزایی هست که دارم میشنوم و میبینم. اصلا حرفاتون ربطی به سوالم نداره واقعا...من یه دغدغه به اینصورت دارم و دوست داشتم راهنماییم کنین. خیلی ساده هست.

من فک میکنم شما کمی عصبی هستین.
میخواین حداقل 10مورد براتون مثال بزنم تا کل تجربیاتتون بره زیر سوال؟از شما ک تحصیل کرده هستین بعیده واقعا

ATHD27649

عضو جدید
:smile:

منم فکر میکنم شما دهن بین هستین.اینو بدونین ک حرفاتون درست نیس.قبلش فکر کنین بد نیس

صحبت این حرفا نیست...حقیقت تلخه...

میخواین حداقل 10مورد براتون مثال بزنم تا کل تجربیاتتون بره زیر سوال؟از شما ک تحصیل کرده هستین بعیده واقعا

دقیقاااا.آخه مشکل اینحاست ک توی کشور ما پسر قبل ازدواج هر کاریم بکنه اصلا بد نیس ولی ب دختر ک میرسه میگن بعد ی سنی حتما با هزار نفر بوده اونم ندیده و بدون اطمینان.نمیشه به هیچ پسری راحت اعتماد کرد به هیچ پسری!این جمله تونم کاملا قبول دارم.

من نگفتم پسرا خوبن....

خانم محترم بگم غلط کردم ول میکنی؟؟

من اصلا نمیخواستم آن سوال رو در تاپیک بپرسم، چون ان خانم ayja پیغام خصوصیش کار نمیکرد مجبور شدم..یه سوال شخصی بود...گرفتاری شدیم...

ول کنین خواهشا.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این برخورد ایشان با شما یه نمونه کوچولو از زندگی با انسانهای کم سن و سال و جوان هست. شما که طرفدار ازدواج با دختران کم سن و سال هستید باید یک عمر با کسی زندگی بکنی که اینجوری عکس العمل نشون خواهد داد. حالا باید مجددا در مورد ازدواج با دختر کم سن وسال بیاندیشید. :biggrin:

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت شما و دوستان گرامی

ب نظر من آمادگی فقط از لحاظ اقتصادی نیست ..خود شخص هم‌باید آمادگی داشته باشه!
بتونه احساس مسئولیت کنه .. بتونه زندگی رو اداره کنه ..
البته به همکاری هردوطرف نیاز هست ..

ولی خب همه اینا ب کنار بهتره که سربازیتونو تموم کنید و با خیال راحت و با فکر آزاد اقدام کنین.. و البته ی کار مناسب هم‌پیدا کنین..
اینجور خودتونم راحتترین ..

موفق باشین :)

paisa

کاربر بیش فعال
این برخورد ایشان با شما یه نمونه کوچولو از زندگی با انسانهای کم سن و سال و جوان هست. شما که طرفدار ازدواج با دختران کم سن و سال هستید باید یک عمر با کسی زندگی بکنی که اینجوری عکس العمل نشون خواهد داد. حالا باید مجددا در مورد ازدواج با دختر کم سن وسال بیاندیشید. :biggrin:

آفرین دوست عزیزم به نکته خوبی اشاره کردین هرچند من حرف بی منطق نزدم.:dآقای محترم شما هنوز رو اعصاب خودت کنترل نداری بعد چطور توانایی خوشبخت کردن یک دخترو در خودت میبینی؟همه چیز تحصیل و پول نیس.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
با سلام و احترام.

هدف از ایجاد تاپیک اینه که میخوام شرایطمو بگم و دوستان جواب بدهن که الان مناسبه ازدواج کنم یا نه...چون میخوام از تجربیات و ایده های شما دوستان استفاده کنم تا بلکه بتونم تصمیم درستی برای آیندم بگیرم.

پسر هستم!

27 سالمه.

در حال حاضر من فوق لیسانس مهندسی مکانیک هستیم و فارغ التحصیل شدم. برج 6 سرباز هستم..امریه دارم میگیرم و انشالله درست میشه. و دو سال در خدمت یه شرکت در تهران هستم. خودم شمالی هستم...خانواده تقریبا مذهبی دارم...ولی خودم خیلی مذهبی نیستم اما قابلیت مذهبی شدن رو دارم! پسر به روزی هستم....تا حالا وارد کار رسمی نشدم ولی کارای دانشجویی و علمی رو در سطح خوبی انجام دادم.

از نظر مالی، خودم صفرم! و وضعیت مالی خانوادم متوسطه!

هدف اول بنده اینه که در تهران بمانم و بعد خدمت، دنبال کار بگردم و پول جمع کنم و در تهران خونه و زندگی جدید تشکیل بدم....و حالا اگر بتونم در حین خدمت هم کار پیدا کنم چه بهتر.

هدف بعدی بنده که جز اهداف طولانی مدت منه، مهاجرت هست. یعنی بعد حدود 6 سال و آماده کردن شرایط لازم، مطمئنا میخوام مهاجرت کنم و میتونم.

برای ازدواج هم فعلا کسی مد نظرم نیست و میدونم اگه به خواهرم بگم میتونه واسطه بشه و معرفی کنه.

هدف از ازدواجم هم اینه که میخوام تو مسیری که هستم و میخوام گام بردارم، یه حامی داشته باشم و تنها نباشم و منم حامی آن باشم...راستشو بخواین بعضی اوقات احساس تنهایی میکنم و این گاهی اذیتم میکنه..البته خیلی کلی گفتم و میدونم هر انسانی نیاز به ازدواج داره.

ازدواج رو بزارم بعد خدمت؟ یعنی بعد دو سال دیگه ازدواج کنم؟ یا مثلا ازدواج رو بزارم بعد 4 سال دیگه که کارم داشته باشم؟ نظرتون چیه؟

باتشکر

ازدواج باید در آخرین مرحله باشه!! ... به هیچ عنوان اولویت نیست...در اولویت گذاشتن ازدواج یعنی حماقت...
شما می تونی زن نداشته باشی و زندگی کنی ولی نمی تونی کار و پول نداشته باشی ولی به راحتی زندگی کنی...

ATHD27649

عضو جدید

چی بگم والله:smile:

ولی فک میکنم خانم paisa دچار سوتفاهم شدن...ولی به هر حال من به خدا برای دخترهای کشورم خیلی احترام قایلم..میدونم دختر حرمت داره....اینو از ته دلم میگم.

در هر صورت من منظورم نبود که همه پسرا یا اکثریت پسرها آدمای خوبین....من آدمی هستم که توی این جامعه بزرگ شدم..میدونم پسر عوضی هم زیاده...به دختر ها هم این حق رو میدم که به راحتی اعتماد نکنن و باید برای خودشون ارزش قایل باشن..

من به شخصه از کسایی که بابت آن پست ناراحتشون کردم عذر خواهی میکنم. ان پست فقط به صورت خاص در مورد دخترها بیان شده...وگرنه میدونم پسر ها خیلی در این خطا رفتن ها دخیل هستن...:gol::gol::gol::gol:

ATHD27649

عضو جدید
آفرین دوست عزیزم به نکته خوبی اشاره کردین هرچند من حرف بی منطق نزدم.:dآقای محترم شما هنوز رو اعصاب خودت کنترل نداری بعد چطور توانایی خوشبخت کردن یک دخترو در خودت میبینی؟همه چیز تحصیل و پول نیس.

عجججب:smile:

من اعصابمو کنترل ندارم؟!

کلا همه چیز منو زیر سوال بردین!

paisa

کاربر بیش فعال

صحبت این حرفا نیست...حقیقت تلخه...

من نگفتم پسرا خوبن....

خانم محترم بگم غلط کردم ول میکنی؟؟

من اصلا نمیخواستم آن سوال رو در تاپیک بپرسم، چون ان خانم ayja پیغام خصوصیش کار نمیکرد مجبور شدم..یه سوال شخصی بود...گرفتاری شدیم...

ول کنین خواهشا.

کدوم حقیقت تلخه؟؟؟ببینید اگه با بالا رفتن سن دختر این نظرو دارین مطمئنا این آمار واسه آقایون خیلی صادقتره پس این حقیقت تلخم ببینین لطفا

paisa

کاربر بیش فعال
چی بگم والله:smile:

ولی فک میکنم خانم paisa دچار سوتفاهم شدن...ولی به هر حال من به خدا برای دخترهای کشورم خیلی احترام قایلم..میدونم دختر حرمت داره....اینو از ته دلم میگم.

در هر صورت من منظورم نبود که همه پسرا یا اکثریت پسرها آدمای خوبین....من آدمی هستم که توی این جامعه بزرگ شدم..میدونم پسر عوضی هم زیاده...به دختر ها هم این حق رو میدم که به راحتی اعتماد نکنن و باید برای خودشون ارزش قایل باشن..

من به شخصه از کسایی که بابت آن پست ناراحتشون کردم عذر خواهی میکنم. ان پست فقط به صورت خاص در مورد دخترها بیان شده...وگرنه میدونم پسر ها خیلی در این خطا رفتن ها دخیل هستن...:gol::gol::gol::gol:

فقط این رو ب عنوان ی خواهر میگم بهتون ک این دهن بینیتون توی زندگی مشترک ی مشکل اساسی هست. شما چه دختر کم سن چه بیشتر بتونید باهاش درست رفتار کنین میشه بهترین آدم زندگی.حالا خود دانید.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
یه موردی که گاها من بهش فک میکنم و گاهی ناراحتم میکنه اینه:

وقتی سن من بره بالا و ازدواج کنم، مطمئنا سن دختری هم که میخوام باهاش ازدواج کنم باید بالاتر باشه! و با توجه به اینکه الان خیلیا با هم دوست میشن و رابطه دارن و براشون هم مهم نیست، پس احتمال اینکه دختری که سنش بالای 25 باشه(و ازدوج نکرده باشه) و به خطا رفته باشه، زیاد هم میشه. این یه چیز نرمالی هست و خودتون هم به عنوان کسی که در این جامعه زندگی میکنین، میدونین که چقدر وضعیت خراب شده و خصوصا خانم ها بیشتر میتونن در این زمینه اطلاعات داشته باشن که وضعیت دخترا الان یه چه صورت هست. خب من روی این موضوع خیلی حساسم. چون دوست ندارم دختری که میخواد با من زندگی کنه قبلا یه رابطه با پسری داشته باشه. رابطه منظورم دوستی و هر کاری که میتونن در این راستا با هم بکنن..اگه یه دوستی معمولی برای اشنایی ازدواج بوده باشه و حد و حدود ها رعایت شده باشه رو من مشکلی ندارم...ولی حد و حدود ها معمولا در این طور دوستی ها و در این جامعه دیگه رعایت نمیشه ..یکی از دلایلی که میخوام زودتر ازدواج کنم همینه. چون دختر جوون تر احتمال به خطا رفتنش هم کمتره.

در این مورد دوست دارم کامل منو راهنمایی کنین. و خصوصا خانم ها در این زمینه حرف بزنن.

باتشکر از وقتی که میزارید.

خب شاید حرف شما درسته باشه ولی از کجا معلوم همسر گرامی شما بعد از ازدواج نره دنبال این چیزا؟ الان ک خداروشکر ملت از دوران راهنمایی و دبستان و مهدکودک میرن دنبال این مسائل و اگر طرز فکر شما چنین هست توصیه می کنیم از شیرخوارگاه ی همسر انتخاب کنید ، شاید به خطا نرفته باشه!

paisa

کاربر بیش فعال
خب شاید حرف شما درسته باشه ولی از کجا معلوم همسر گرامی شما بعد از ازدواج نره دنبال این چیزا؟ الان ک خداروشکر ملت از دوران راهنمایی و دبستان و مهدکودک میرن دنبال این مسائل و اگر طرز فکر شما چنین هست توصیه می کنیم از شیرخوارگاه ی همسر انتخاب کنید ، شاید به خطا نرفته باشه!

:biggrin:منم حرفم همینه نمیدونم ایشون چرا با این قطعیت در مورد این مسئله حرف میزنن.

behnamcp

کاربر فعال
در قرآن یه آیه ای هست که میگه زنان مومن و پاک دامن نصیب مردانی با همین ویژگی ها می شوند بنابراین توکلتون رو به خدا کنید ونگران نباشید براتون آرزوی موفقیت و عشق ابدی می کنم

ATHD27649

عضو جدید
فقط این رو ب عنوان ی خواهر میگم بهتون ک این دهن بینیتون توی زندگی مشترک ی مشکل اساسی هست. شما چه دختر کم سن چه بیشتر بتونید باهاش درست رفتار کنین میشه بهترین آدم زندگی.حالا خود دانید.

من دهن بین نیستم واقعا.

من قبلا هم گفتم شخصیت من طوری هست که هر حرفی رو همینطوری قبول نمیکنم.

به عنوان یه خواهر حرفتون یادم میمونه:smile: ممنون:smile:

paisa

کاربر بیش فعال
در قرآن یه آیه ای هست که میگه زنان مومن و پاک دامن نصیب مردانی با همین ویژگی ها می شوند بنابراین توکلتون رو به خدا کنید ونگران نباشید براتون آرزوی موفقیت و عشق ابدی می کنم

تو قرآن در مورد محدودیت سنیم حرفی زده؟ مثلا از 25 سال ب بالا پاکدامنی ناخودآگاه کم میشه؟؟؟

ATHD27649

عضو جدید

کاشکی ان پست رو نمیزاشتم!

واقعا خوشم نیومد این حرفا رو به همسر آینده من نسبت دادین!!

دیگه همه میدونن وضعیت رابطه پسر و دخترا در این مملکت به چه نحوی هست. دیگه این بحث رو ادامه ندین.

من نگفتم الویت من اینه که با دختر کم سن و سال ازدواج کنم...منظور بنده این بود که دختر کم و سن سال بیشتر دوست دارم..همین...هر کی یه سلیقه ای داره...ولی شاید از این سلیقه منصرف شدم.

ATHD27649

عضو جدید
:biggrin:منم حرفم همینه نمیدونم ایشون چرا با این قطعیت در مورد این مسئله حرف میزنن.

من کجا با قطعیت حرف زدم؟

اگه به پست من نگاه کنین گفتم ((احتمال))!! احتمال به خطا رفتن بالا میره...اینطوری گفتم.

behnamcp

کاربر فعال
دوستان خواهش می کنم به عقاید هم احترام بذارید و با هم دعوا نکنید چون موضوع این بحث ها ربطی به موضوع تاپیک نداره و استارتر محترم هم حق داره از ادامه این بحث ها جلوگیری کنه واگه کسی می خواد در در مورد مواردی مانند این بحث ها(بخوانید دعواها) بکنه خودش یه تاپیک جداگانه بزنه برای خودش

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استارتر ممنون از دعوت ...

تاپیک خیلی رفته جلو متاسفانه نتونستم همه رو بخونم

paisa

کاربر بیش فعال
دوستان خواهش می کنم به عقاید هم احترام بذارید و با هم دعوا نکنید چون موضوع این بحث ها ربطی به موضوع تاپیک نداره و استارتر محترم هم حق داره از ادامه این بحث ها جلوگیری کنه واگه کسی می خواد در در مورد مواردی مانند این بحث ها(بخوانید دعواها) بکنه خودش یه تاپیک جداگانه بزنه برای خودش

ببینین ایشون ی حرفی زدن و باید جوابگو باشن.حرف ایشون ی نوع توهینه به دخترای این مملکت.درسته دختر بد زیاده ولی ایشون حق اظهار نظر کلی ندارن.بهرحال من معذرت میخوام حرف حق زدم.نظر شما محترمه و دیگه ادامه نمیدم.چشم.
ب

ATHD27649

عضو جدید
ببینین ایشون ی حرفی زدن و باید جوابگو باشن.حرف ایشون ی نوع توهینه به دخترای این مملکت.درسته دختر بد زیاده ولی ایشون حق اظهار نظر کلی ندارن.بهرحال من معذرت میخوام حرف حق زدم.نظر شما محترمه و دیگه ادامه نمیدم.چشم.
ب

حق اظهار نظر کلی میشه کرد، نه اینکه این بحث ها به همسر اینده من نسبت داده بشه. بهتون پیشنهاد میکنم بیشتر فکر کنین...اصلا بی دلیل دارین جوش میارین.

پست های منو دوباره بخونین...من قطعی حرفامو نزدم و به صورت کلی گفتم.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام و احترام.

هدف از ایجاد تاپیک اینه که میخوام شرایطمو بگم و دوستان جواب بدهن که الان مناسبه ازدواج کنم یا نه...چون میخوام از تجربیات و ایده های شما دوستان استفاده کنم تا بلکه بتونم تصمیم درستی برای آیندم بگیرم.

پسر هستم!

27 سالمه.

در حال حاضر من فوق لیسانس مهندسی مکانیک هستیم و فارغ التحصیل شدم. برج 6 سرباز هستم..امریه دارم میگیرم و انشالله درست میشه. و دو سال در خدمت یه شرکت در تهران هستم. خودم شمالی هستم...خانواده تقریبا مذهبی دارم...ولی خودم خیلی مذهبی نیستم اما قابلیت مذهبی شدن رو دارم! پسر به روزی هستم....تا حالا وارد کار رسمی نشدم ولی کارای دانشجویی و علمی رو در سطح خوبی انجام دادم.

از نظر مالی، خودم صفرم! و وضعیت مالی خانوادم متوسطه!

هدف اول بنده اینه که در تهران بمانم و بعد خدمت، دنبال کار بگردم و پول جمع کنم و در تهران خونه و زندگی جدید تشکیل بدم....و حالا اگر بتونم در حین خدمت هم کار پیدا کنم چه بهتر.

هدف بعدی بنده که جز اهداف طولانی مدت منه، مهاجرت هست. یعنی بعد حدود 6 سال و آماده کردن شرایط لازم، مطمئنا میخوام مهاجرت کنم و میتونم.

برای ازدواج هم فعلا کسی مد نظرم نیست و میدونم اگه به خواهرم بگم میتونه واسطه بشه و معرفی کنه.

هدف از ازدواجم هم اینه که میخوام تو مسیری که هستم و میخوام گام بردارم، یه حامی داشته باشم و تنها نباشم و منم حامی آن باشم...راستشو بخواین بعضی اوقات احساس تنهایی میکنم و این گاهی اذیتم میکنه..البته خیلی کلی گفتم و میدونم هر انسانی نیاز به ازدواج داره.

ازدواج رو بزارم بعد خدمت؟ یعنی بعد دو سال دیگه ازدواج کنم؟ یا مثلا ازدواج رو بزارم بعد 4 سال دیگه که کارم داشته باشم؟ نظرتون چیه؟

باتشکر

سلام عرض میکنم

راستش با این شرایطی که گفتین انجه من از حرفای شما متوجه شدم فعلن ازدواج رو برای شما صلاح نمیدونم منم همسن شما هستم اگر جای شما بودم صبر میکردم یکم اموراتم مرتب بشه و از آشفتگی در بیاد بعد اقدام میکردم الان تو این اوضاع اقصادی نداشتن پول خیلی بده از ی طرف سربازی و سایر مسائل

سعی کن ی برنامه میان مدت تعریف کنی و به اوضاعت سر و سامان بدی وگرنه همه میخان ازدواج کنن کیه که بدش بیاد دوست گرامی :gol:

paisa

کاربر بیش فعال
حق اظهار نظر کلی میشه کرد، نه اینکه این بحث ها به همسر اینده من نسبت داده بشه. بهتون پیشنهاد میکنم بیشتر فکر کنین...اصلا بی دلیل دارین جوش میارین.

پست های منو دوباره بخونین...من قطعی حرفامو نزدم و به صورت کلی گفتم.

آقای محترم همسر آینده شما ک معلوم نیس الان کجا هست بهترین هستن.اون دوستمونم پستشون جنبه شوخی داشت واقعا نمیدونم شما چرا بحث میکنید در مورد کسی ک هنوز نیست

آخرین ویرایش:

ATHD27649

عضو جدید
آقای محترم همسر آینده شما ک معلوم نیس الان کجا هست بهترین هستن.اون دوستمونم پستشون جنبه شوخی داشت واقعا نمیدونم شما چرا بحث میکنید در مورد کسی ک هنوز نیست

من برای کسی که وجود نداره ولی میخواد در آینده جزئی از زندگیم بشه هم ارزش قائلم.

آن حرف شوخی نبود.

موفق باشید.

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعد از 12 صفحه بحث بايد فهميده باشي چيكار كني مگه اينكه بخواي يه جمع دورهمي داشته باشيم و بگيم و بخنديم

اينم نظر من:

آنچه شيران را كند روبه مزاج
ازدواج است ازدواج است ازدواج

ATHD27649

عضو جدید
بعد از 12 صفحه بحث بايد فهميده باشي چيكار كني مگه اينكه بخواي يه جمع دورهمي داشته باشيم و بگيم و بخنديم

اينم نظر من:

آنچه شيران را كند روبه مزاج
ازدواج است ازدواج است ازدواج

اگه دوستی بخواد نظر و تجربه ای رو بگه، تاپیک همچنان ادامه داره. من قصد دورهمی و خنده رو ندارم.

موفق باشید.