شرايطي كه براي استخدام لازم است از ثبت نام تا مصاحبه

farzadyar

عضو جدید
من چند تا آزمون استخدامي شركت كردم
مي خوام تجربياتمو اينجا بنويسم
هرچند اگه وقت گير بيارم مي خوام كامل بنويسم و در اختيار شما عزيزان قرار بدم شايد يه كمك كوچكي باشه فعلا اين يه خورده رو داشته باشيد
كلا اگه قراره تو يه آزمون شركت كنيد اين ديدي كه خيلي ها دارن و هي ميگن پارتي بازيه و...... رو بزاريد كنار
نمي گم نيست اما نه در اون حد كه همه ميگن چون خيلي ها نمي خونن و با توجه به ظرفيت كم استخدام ، قبول نمي شن و ميندازن گردن پارتي بازي
اينو واسه اين گفتم كه اگه آزموني رو شركت كرديد مصمم باشيد و كل تلاشتونو بكنيد
حالا اصل مطلب
مرحله اول : آزمون كتبي هست
توصيه مي كنم از تست هاي ارشد غافل نشيد چون تو خيلي از آزمونهاي استخدامي سوالات تخصصي رو عينا از روي تست هاي ارشد 10 سال اخير ميدن(البته تست هاي سنگين ارشد رو نمي دنا معمولا تست هاي ساده و متوسط ارشد رو ميدن)
پس حتما تست هاي ارشد رو هم بخونيد حتي اگه شد فقط يه نگاه باشه
مرحله بعد: تحويل مدارك
معمولا داشتن مدارك زير امتياز محسوب ميشه
هر مدرك فني و حرفه اي كه باشه( مهارت هاي فني و حرفه اي مثل جوشكاري ، هيدروليك و........)
مدرك زبان( الاوه براين كه بايد حتما زبان بلد باشيد داشتن مدرك هم خيلي كمك ميكنه ،اگه تافل و آيلتس و. باشه كه چه بهتر اما اگه نداشتيد مدرك اين آموزشگاه ها هم باشه كارتونو يه جورايي راه ميندازه
مدرك نرم افزار( مثل ساليد ، كتيا ، فاوعنت ، انسيس ، پايپينگ و........)
مداركي مثل ثبت اختراع و امثال اينا
مدرك شركت در مسابقات درست و درمان ، اگه مقام هم آورده باشيد كه .......
و.............
خلاصه هر چي بيشتر بهتر
البته منظورم اين نيست اگه اينارو نداشته باشيد قبول نميشيدا
منظورم اينه كه اگه هر چقدر بيشتر داشته باشيد شرايتطون بهتره واسه مصاحبه تخصصي
حالا مرحله بعد: مصاحبه تخصصي
تو اين مرحله معمولا بسته به شركتي كه واسه استخدام شركت كرديد سوالات مختلفه
مثلا
تبديل واحد فشار رو مي پرسن
نحوه كار با ميكرومتر
ضربه قوچ چيه؟ كاويتاسيون چيه ؟ كي اتفاق ميفته؟
اصول كار كرد بعضي دستگاه ها رو مي پرسنو.........
البته سوال زياده وقت كردم كاملش مي كنم بعد اينجا براتون ميزارم
مرحله بعد : تحقيق محلي ( پس هواي بغال سر كوچه رو هم داشته باشيد كه خيلي نظرش تاثير گذاره)
مرحله بعد :گزينش عقيدتي هست
كه معمولا سوالات ديني مي پرسن و اسه اين قسمت تو گوگل سرچ كنيد كلي متلب گير مياريد
مرحله بعد: معاينات پزشكي هست:
تست عدم اعتياد ، فشار خون ، سلامت گوش و حلق و بيني و چشم و روح و روان و ............
مرحله آخر : عدم سوعه پيشينه
راستي چند تا سوال تخصصي هم هست كه بعضي جا ها ميپرسن
يه آجر ميده با يه متر و با يه ماشين حساب : ميگه ظريب اصطكاك اين رو حساب كن؟ كي بلده ( بعدا جوابشو ميزارم)
يه فشار سنج ميده ميگه ارتفاع اين ساختمونو حساب كن؟
يه متر با شلنگ كه آب در آون جريان داره رو ميده ميگه دبي اين آب چقدره؟
و امثال اينا
جواباشو بعدا ميزارم
هر كي از اين سوالا هم داره تو اين تاپيك بزاره

farzadyar

عضو جدید
يه مطلب درباره مصاحبه روانشناسي و عقيدتي

در مصاحبه روانشناسي و عقيدتي تجربه بنده ميگه
صداقت ، صداقت و صداقت
چون اگه دروغ تو حرفاتون باشه اون آقايي كه داره مصاحبه ميكنه از چشات ميخونه
اينو فراموش نكنيد كه اين مصاحبه گرها با بيش از چند صد و يا چند هزار نفر مصاحبه داشتن
يعني به قيافه شما نگاه كنن تا آخرشو ميخونن ، چه برسه به اين كه شما حرف بزني
مخصوصا اگه قرار شد مصاحبه روانشناسي انجام بگيره حتما صادق باشيد چون اگه دروغ تو حرفاتون باشه مطمعنا چيز هاي خيلي ريز كه ميگيم و منو شما هواسمون بهش نيست تناقض خواهند داشت و روانشناس خيلي خوب اينا رو ميتونه بفهمه
من واسه يه جايي رفته بودم
روانشناس نيم ساعت صحبت كرد ، اصلا فكر نمي كردم كه اين قسمتها جزئي از مصاحبه است ( به قول يكي از بچه ها انگار عموت امده باشه تو خونتون يه نيم ساعتي باهات گپ بزنه)
بعد در عرض چند دقيقه كل روحياته منو گفت
مونده بودم چي بگم
هر جور فكر كردم اين با اين داده اندك اين چي جوري اين همه نتيجه گرفت نفهميدم
اما از كوچكترين چيزي كه ميگيد يه نتيجه اي ميگيرن
حتي از اسمتون هم كلي اطلاعات به دست ميارن
يه جا مي خواستم يه خورده از كم كاري خودمو بندازم گردن پدر مادرم
روانشناسه گفت كسي كه 25سال پيش فرزاد رو به عنوان اسم بچه اش انتخاب كرده مطمعنا اين ديد كه شما ميگي رو نداره
واقعا هم راست ميگفت

يا اين كه من دانشگاه آزاد درس خوندم و اين درس خوندنم تو دانشگاه آزاد يه جورايي اجبار بود
حتي اين رو هم گفت كه اين چيزي كه من از تو بدست اوردم سر مدركت يه خورده تناقض داره
چرا دانشگاه آزاد؟
واسش توضيح دادم كه شرايط يه جورايي اجبار بود نه انتخاب.
( البته اينجايي كه قضيه اش رو براتون تعريف كردم يه جاي خيلي خفن بود ( همون جايي كه الان تو ايران زياد تو دهن مردمه، اگه گفتيد كجا؟) خيلي از جاها اينجور نيست)

سعي ميكنم درباره مسائل عقيدتي هم يه پست مجزا بزارم.
موفق باشيد

farzadyar

عضو جدید
بچه ها شروع كنيد به جواب دادن سوالا

يه تعدادبا شما
يه تعدادشو هم من جواب ميدم
بسم الله

farzadyar

عضو جدید
مصاحبه تخصصي مكانيك وپژه استخدام شركت نفت

مصاحبه تخصصي مكانيك وپژه استخدام شركت نفت

۱. میزان تسلط بر ویندوز و آفیس۲. زبان انگلیسی
۳. کمیت ها و واحدها: باید تسلط کامل بر واحد های انگلیسی و متریک و ضرایب تبدیلشون داشته باشید و همچنین نوع واحد ها. مثلا سوال کرد که واحد bar انگلیسیه یا متریک، منم که قاطی کرده بودم گفتم انگلیسی ولی همه می دونیم که یک بار 10 به توان 5 پاسکاله. یه سوال دیگه اینکه یه سانتی متر چند اینچ میشه. یه چیز جالب اینکه گیر داده بود که کیلو گرم واحد نیرو میشه، وقتی با قانون دوم نیوتن براش اثبات کردم ناراحت شد و گفت که کار ما اینه و تو نمی خواد به ما بگی.
4. درباره تعریف فشار و واحد های اون: بهتون بگم که کیلوگرم بر سانتی متر مربع واحد فشار میشه. من که یادم نیست تو کدوم درس از این واحد استفاده کردیم ولی فکر کنم سیالات بود یعنی از شتاب زمین صرفنظر میکردیم. باید تمام واحد های فشار از جمله اتمسفر، پاسکال، بار و ... تو سیستم های متریک و انگلیسی رو بلد باشین.
5. تفاوت موتور ها دیزلی و بنزینی، چرا موتور های دیزلی برای خودرو های سنگین استفاده میشه ولی موتورهای بنزینی برای خودروهای سبک؟ تو کدوم شمع هست تو کدوم نیست؟ ...
6. نفاوت موتورهای دو زمانه و چهار زمانه: هر سیکل تو چند دور میلنگ کامل میشه؟ شکا پیستون چه تفاوتی داره؟ موتور وانکل؟ مراحل سیکل و چهار فرایند اصلی؟ ...
7.از پروژه تخصصی سوال میشه: مثلا از من پرسید عامل گردش محور توربین چیه؟
8.انواع مبدل و تعریف اونا: مبدل چی کار میکنه؟ کجا استفاده میشه؟

farzadyar

عضو جدید
در اين نوشتار بر آنم تا پرسش هاي تخصصي مربوط به رشته مهندسي مكانيك را كه از خودم و دوستان نزديكم پرسيده شده است را بازگو كنم تا دوستاني كه در آستانه مصاحبه هاي استخدام هستند از آن بهره ببرند. البته اميدوارم در آينده نزديك نوشتار كامل و جامعي درباره آمادگي براي مصاحبه هاي استخدامي رشته هاي مهندسي به ويژه مهندسي مكانيك آماده كنم . به شوند(=علت )زمان كوتاه مصاحبه پرسشگر ها معمولا با يك تير چند نشان مي زنند مثلا پرسشي را كه از شما مي پرسند و پاسخي را كه شما مي دهيد بازگو كننده فرگردهايي چون هوش، زيركي، گونه ارزيابي شما از نكات كليدي و سرچشمه اي پرسش است. مصاحبه گر مي خواهد بداند توانايي شما در درك و استنباط مفهوم مورد نظر تا چه اندازه است و تا چه ميزان مي توانيد استدلال كنيد . آيا به فرگردهاي مورد نظر تسلط كافي داريد يا اينكه فقط طوطي وار آنها را حفظ كرده ايد . تا چه اندازه منطقي هستيد . از دوستاني كه اين نوشتار رو مي خونند فقط يك خواسته دارم : افراد زيادي هستند كه نه آشنا و دوستي دارند كه از سوال هاي مصاحبه سر در بيارند و نه پارتي و سهميه دارند و گذشته از اينها توي محيط هاي كوچيك هستند كه نمي تونند خودشون رو براي مصاحبه آماده كنند . من كه تا الان نديدم كسي توي اينترنت تا حد اين وبلاگ مطلب گذاشته باشه شما هم مردونگي كنيد و تجربه هاي خودتون رو براي اون سري از دوستان بذاريد هر چند كه در حد يك خط باشه اگه مايليد مي تونيد برام ايميل كنيد اينجا بذارم اگر هم كه خودتون زحمتش رو مي كشيد كه فبها .علي يارتون .......
براي مثال سوالي را كه از يكي از دوستانم در مصاحبه استخدامي سراسري و رسمي شركت نفت سال 87 رشته مهندسي مكانيك پرسيده بودند :

1. زمانيكه يك شير آب باز مي كنيم آب به صورت يك ستون مخروطي شكل فرو مي ريزد. چرا اينگونه مي شود و قطر ستون آب كاهش مي يابد ؟
مصاحبه استخدامي سراسري و رسمي شركت نفت سال 88 رشته مهندسي مكانيك

1. پديده كاويتاسيون چيست ؟
مصاحبه استخدامي شركت فاتح صنعت كيميا – شيراز سال 89

1. بازده مبدل حرارتي چگونه بدست مي آيد ؟
  2. ايجاد رسوب در لوله هاي مبدل حرارتي باعث كاهش قطر لوله ها و همزمان كاهش رينولدز جريان مي شود چگونه با كاهش رينولدز بازده افزايش مي يابد؟
مصاحبه استخدامي توليدي ماء الشعير برنطين – مرودشت فارس سال 89

1. ارتباط سرعت زاويه اي بين سه چرخدنده درگير با هم با قطر چرخدنده ها چه رابطه اي است ؟
مصاحبه استخدامي شركت مهندسي جهاد تحقيقات فارس – شيراز سال 89

1. عدد رينولدز چيست ؟
  2. سطح بي اثر چيست ؟
  3. نيروي شناوري چيست ؟
  4. عيوب جوش چيست؟ چند نمونه است ؟ نام ببريد ؟
  5. در نورد يك ورق فولادي ارتباط ميان قطر رول و طول ورق چگونه است ؟
  6. تغيير شكل پلاستيك چيست؟
  7. انواع چرخدنده ها را نام ببريد ؟

در اين نوشتار بر آنم تا پرسش هاي فني مربوط به رشته مهندسي مكانيك پرسيده شده از خودم را بازگو كنم تا دوستاني كه در آستانه مصاحبه هاي استخدام هستند از آن بهره برند. البته اميدوارم در آينده نزديك نوشتار كامل و جامعي درباره آمادگي براي مصاحبه هاي استخدامي رشته هاي مهندسي به ويژه مهندسي مكانيك آماده كنم .
1. مصاحبه استخدامي سال 89 – فاز 17و 18 پارس جنوبي- عسلويه (تحت قرارداد با سپانير) :‌ با يك سوال شروع شد : شما چه ميزان در كارهاي پروژه اي مرتبط با صنعت نفت و گاز سابقه كار داريد . و همين جا مصاحبه تموم شد چون من در نفت و گاز سابقه نداشتم
2. مصاحبه استخدامي يك شركت خصوصي در فاز 15و 16 عسلويه : شما توي پروژه هاي piping چيكار مي كرديد ؟
3. مصاحبه شركت صنعت آوران سال 89 شهر جم استان بوشهر : از چيلرها و تهويه مطبوع چه مي دونيد ؟
4. مصاحبه استخدامي شركت فاتح صنعت كيميا – شيراز سال 89 : شما تا چه ميزان مي توانيد نقشه هاي isometric در سيستم هاي piping را بررسي و تحليل كنيد ( نقشه جلوم بود )
5. همان – از استاندارد ها چه مي دونيد ؟
6. همان - استاندارد ازمه چند سرفصل دارد ؟
7. همان - ضخامت پايپ ها (لوله ها)‌ در سيستم هاي piping چگونه بدست مي آيد ؟
8. همان - جنس پايپ ها از چه alloy هايي هست ؟
9. همان - تفاوت قلع و روي در چيست ؟
10. همان - ويژگي هاي alloy ها در چيه ؟ چه خواصي را به فلز پايه مي بخشند ؟
11. شركت ماناپك – شيراز – سال 89 توليد كننده جعبه دستمال كاغذي : در صورتي كه يك دستگاه خط توليد كاركردش دچار اشكال يا وقفه بشه چكار مي كنيد ؟
"ادامه دارد"

farzadyar

عضو جدید
مصاحبه تخصصي مكانيك ويژه استخدام

مصاحبه تخصصي مكانيك ويژه استخدام

در اين نوشتار بر آنم تا پرسش هاي تخصصي مربوط به رشته مهندسي مكانيك را كه از خودم و دوستان نزديكم پرسيده شده است را بازگو كنم تا دوستاني كه در آستانه مصاحبه هاي استخدام هستند از آن بهره ببرند. البته اميدوارم در آينده نزديك نوشتار كامل و جامعي درباره آمادگي براي مصاحبه هاي استخدامي رشته هاي مهندسي به ويژه مهندسي مكانيك آماده كنم . به شوند(=علت )زمان كوتاه مصاحبه پرسشگر ها معمولا با يك تير چند نشان مي زنند مثلا پرسشي را كه از شما مي پرسند و پاسخي را كه شما مي دهيد بازگو كننده فرگردهايي چون هوش، زيركي، گونه ارزيابي شما از نكات كليدي و سرچشمه اي پرسش است. مصاحبه گر مي خواهد بداند توانايي شما در درك و استنباط مفهوم مورد نظر تا چه اندازه است و تا چه ميزان مي توانيد استدلال كنيد . آيا به فرگردهاي مورد نظر تسلط كافي داريد يا اينكه فقط طوطي وار آنها را حفظ كرده ايد . تا چه اندازه منطقي هستيد . از دوستاني كه اين نوشتار رو مي خونند فقط يك خواسته دارم : افراد زيادي هستند كه نه آشنا و دوستي دارند كه از سوال هاي مصاحبه سر در بيارند و نه پارتي و سهميه دارند و گذشته از اينها توي محيط هاي كوچيك هستند كه نمي تونند خودشون رو براي مصاحبه آماده كنند . من كه تا الان نديدم كسي توي اينترنت تا حد اين وبلاگ مطلب گذاشته باشه شما هم مردونگي كنيد و تجربه هاي خودتون رو براي اون سري از دوستان بذاريد هر چند كه در حد يك خط باشه اگه مايليد مي تونيد برام ايميل كنيد اينجا بذارم اگر هم كه خودتون زحمتش رو مي كشيد كه فبها .علي يارتون .......
براي مثال سوالي را كه از يكي از دوستانم در مصاحبه استخدامي سراسري و رسمي شركت نفت سال 87 رشته مهندسي مكانيك پرسيده بودند :

1. زمانيكه يك شير آب باز مي كنيم آب به صورت يك ستون مخروطي شكل فرو مي ريزد. چرا اينگونه مي شود و قطر ستون آب كاهش مي يابد ؟
مصاحبه استخدامي سراسري و رسمي شركت نفت سال 88 رشته مهندسي مكانيك

1. پديده كاويتاسيون چيست ؟
مصاحبه استخدامي شركت فاتح صنعت كيميا – شيراز سال 89

1. بازده مبدل حرارتي چگونه بدست مي آيد ؟
  2. ايجاد رسوب در لوله هاي مبدل حرارتي باعث كاهش قطر لوله ها و همزمان كاهش رينولدز جريان مي شود چگونه با كاهش رينولدز بازده افزايش مي يابد؟
مصاحبه استخدامي توليدي ماء الشعير برنطين – مرودشت فارس سال 89

1. ارتباط سرعت زاويه اي بين سه چرخدنده درگير با هم با قطر چرخدنده ها چه رابطه اي است ؟
مصاحبه استخدامي شركت مهندسي جهاد تحقيقات فارس – شيراز سال 89

1. عدد رينولدز چيست ؟
  2. سطح بي اثر چيست ؟
  3. نيروي شناوري چيست ؟
  4. عيوب جوش چيست؟ چند نمونه است ؟ نام ببريد ؟
  5. در نورد يك ورق فولادي ارتباط ميان قطر رول و طول ورق چگونه است ؟
  6. تغيير شكل پلاستيك چيست؟
  7. انواع چرخدنده ها را نام ببريد ؟
    ادامه دارد

farzadyar

عضو جدید
مصاحبه تخصصي مكانيك ويژه استخدام 2

مصاحبه تخصصي مكانيك ويژه استخدام 2

در اين نوشتار بر آنم تا پرسش هاي فني مربوط به رشته مهندسي مكانيك پرسيده شده از خودم را بازگو كنم تا دوستاني كه در آستانه مصاحبه هاي استخدام هستند از آن بهره برند. البته اميدوارم در آينده نزديك نوشتار كامل و جامعي درباره آمادگي براي مصاحبه هاي استخدامي رشته هاي مهندسي به ويژه مهندسي مكانيك آماده كنم .
1. مصاحبه استخدامي سال 89 – فاز 17و 18 پارس جنوبي- عسلويه (تحت قرارداد با سپانير) :‌ با يك سوال شروع شد : شما چه ميزان در كارهاي پروژه اي مرتبط با صنعت نفت و گاز سابقه كار داريد . و همين جا مصاحبه تموم شد چون من در نفت و گاز سابقه نداشتم
2. مصاحبه استخدامي يك شركت خصوصي در فاز 15و 16 عسلويه : شما توي پروژه هاي piping چيكار مي كرديد ؟
3. مصاحبه شركت صنعت آوران سال 89 شهر جم استان بوشهر : از چيلرها و تهويه مطبوع چه مي دونيد ؟
4. مصاحبه استخدامي شركت فاتح صنعت كيميا – شيراز سال 89 : شما تا چه ميزان مي توانيد نقشه هاي isometric در سيستم هاي piping را بررسي و تحليل كنيد ( نقشه جلوم بود )
5. همان – از استاندارد ها چه مي دونيد ؟
6. همان - استاندارد ازمه چند سرفصل دارد ؟
7. همان - ضخامت پايپ ها (لوله ها)‌ در سيستم هاي piping چگونه بدست مي آيد ؟
8. همان - جنس پايپ ها از چه alloy هايي هست ؟
9. همان - تفاوت قلع و روي در چيست ؟
10. همان - ويژگي هاي alloy ها در چيه ؟ چه خواصي را به فلز پايه مي بخشند ؟
11. شركت ماناپك – شيراز – سال 89 توليد كننده جعبه دستمال كاغذي : در صورتي كه يك دستگاه خط توليد كاركردش دچار اشكال يا وقفه بشه چكار مي كنيد ؟
12. شركت توليدي ماء الشعير برنطين – مرودشت فارس سال 89 : فلنج چيست ؟
13. همان – براي پيچ هايي با شماره ..... از چه آچاري بايد استفاده كرد ؟
14. شركت مهندسي جهاد تحقيقات فارس – شيراز – سال 89 : فلنج چيست ؟ انواع فلنج ها ؟ كلاس بندي فلنج ها ؟
15. همان – يك سوال هوش هم پرسيدند كه يك مثلث شبيه به متساوي الاضلاع بود دو ضلعش 68 سانتيمتر بودند يكي 63 سانتيمتر كه حساب شده بود چون در لاتين و در سايز كوچك 63 و 68 نزديك همند و همه گمراه مي شدند و فكر مي كردند كه مثلث متساوي الاضلاع هست كه نبود و بعد از ما خواست كه مساحت مثلث رو به دست بياريم و بدون استفاده از نرم افزار اين مثلث رو روي كاغذ رسم كنيم البته اول ذهن ما رو درگير sin و cosكرد تا گمراه شديم .
16. همان – چه استانداردهايي رو مي شناسيد ؟ كجاها براي شما كاربرد داشتند ؟ چگونه استفاده كرديد ؟
17. مصاحبه شركت مهندسي جاويدان انرژي – شيراز سال 89 : يك نقشه p&id جلوم گذاشت و از سايزها و شكل ها سوال كرد كه چه چيزي رو نشون مي دن ؟
18. همان – از استانداردها و چگونه استفاده كردن از اونها سوال كرد ؟
19. مصاحبه شركت مپنا – شيراز سال 89 : كار نيروگاه برق چيست ؟
20. همان – طريقه راه اندازي نيروگاه چگونه است ؟
21. همان – سوخت منبع خارجي براي استارت نيروگاه چيست ؟
22. همان – ماهيت برق چيست؟
23. همان – با برق توليدي چه مي شود ؟
24. همان – توربين چگونه مي چرخد ؟‌ عامل آن چيست ؟
ادامه دارد

farzadyar

عضو جدید
مصاحبه تخصصي مكانيك ويژه استخدام 3

مصاحبه تخصصي مكانيك ويژه استخدام 3

در اين نوشتار بر آنم تا پرسش هاي نرم افزري مربوط به رشته مهندسي مكانيك پرسيده شده از خودم را بازگو كنم تا دوستاني كه در آستانه مصاحبه هاي استخدام هستند از آن بهره برند. البته اميدوارم در آينده نزديك نوشتار كامل و جامعي درباره آمادگي براي مصاحبه هاي استخدامي رشته هاي مهندسي به ويژه مهندسي مكانيك آماده كنم .
1. فاتح صنعت كيميا – شيراز سال 89 : كار با pdms – catia – autocad
2. جاويدان انرژي – شيراز سال 89 : كار با pdms
3. شركت مهندسي جهاد تحقيقات فارس- شيراز سال 89 : كار با autocad نقشه خواني autocad و كار با solidwork و catia كه تمامي نرم افزارهاش 2011 بودند و solid كل دستورهاي برنامه را از حالت پيش فرض خارج كرده بود و يك طرح ساده رو ازم خواست و اون كشيدن يك هرم بود كه چون نتوستم دستورها رو بيارم مصاحبه همين جا تموم شد و از 10 يك بهم داد . كار با word و excell رو هم پرسيد كه تقريبا 90 درصد كاربردهاي اينها رو تك تك سوال كرد ( حدود 40 سوال كوتاه!)

farzadyar

عضو جدید
البته دوستان توجه داشته باشند كه قسمتي از مطالب ارائه شده توسط بنده كپي شده از سايتها يا وبلاگ هاي افراد حقيقي ديگر ميباشد
و جهت آگاهي شما دوستان در اين قسمت قرار داده مي شود.
البته در آيينده اي نزديك جواب قسمتي از اين سوالات رو در اين قسمت ارائه خواهم نمود . و از دان عزيز نيز درخواست دارم در اين امر مرا ياري كنند
باشد كه مورد استفاده شما قرار گيرد.

SHELLBY

کاربر بیش فعال
اگه پارتی بخواد صورت بگیره تو مراحل مصاحبه هست، در مورد قبولی در آزمون کتبی خیلی بعیده پارتی بازی بخواد صورت بگیره.
یه سوالی در مصاحبه تخصصی :
---یه مکعب چوبی و دوتا چوب باریک با مقطع مستطیلی میزاره جلوت میگه فرض کن اون مکعبه یه قطعه سنگینه و اون تا چوب هم تیر آهن.
بهترین حالت قرارگیری تیر آهن ها زیر آن قطعه سنگین چطوریه؟

---فرض کن میخواهیم یک یا چند تیرآهن که دارای درازا و وزن قابل توجهی هستندبا جرثقیل بلند کنیم، محل قلاب کردن سیم به تیر آهن رو چطور پیشنهاد میکنید؟

--- میخواهیم به شیوه پرس فیت یک شفت در یک بالبیرنگ که روی کار است جا بزنیم، بالبیرینگ را حرارت دهیم یا دمای شفت را پایین بیاوریم و یا هر دو کار را همزمان انجام دهیم؟

آخرین ویرایش:

mosapa

عضو جدید
جواب سوالات

جواب سوالات

سلام
جواب دادن این سوالا در حد یکی دو خط نیست اما با توجه به تجربه شخصی برای پاسخ دادن به سوالات میتونید به منابع زیر مراجع کنید و میتونید به بیشتر سوالات پاسخ بدین .

1- برای پایپینگ :
میتونید به سایت شرکت پترو پالا محور رجوع کنید و اونجا تو بخش کتاب و مقالات کتاب های مربوط به پایپینگ رو دانلود کنید و مطمئن باشید به بیش از 90 در صد سوالا میتونید جواب بدید.

2- جوشکاری :
برای سوالات جوشکاری به سایت توزیع و نشر کتاب های درسی مراجعه کنید و در قسمت کتاب های فنی و حرفه ای سال سوم کتاب کارگاه جوشکاری رو دانلود کنید و با بیشتر اصول و عیوب جوشکاری و انواع الکترودها و انواع روشهای جوشکاری آشنایی اولیه ای پیدا می کنید.

3- تجهیزات دوار :
خداییش هر چی منبع بخواهید در این زمینه ها توی اینترنت پیدا میشه (پمپ - کمپرسور - توربین ) نیازی نیست با همه ی جزییات آشنا باشید ولی باید مفاهیم اولیه رو بلد باشید مثلا هد پمپ

4- هیدرولیک :
بازم به سایت توزیع و نشر کتاب های درسی مراجعه کنید و اینبار در بخش فنی و حرفه ای به کتاب های علوم و فنون دریایی رجوع کنید و کتاب آشنایی با اصول هیدرولیک رو دانلود کنید.

5- مبانی مکانیک (برای افراد تازه فارغ التحصیل) :
اون کسی که از شما مصاحبه میکنه میدونه شما سابقه کار ندارید پس حداقل توقع داره با مبانی مکانیک آشنا باشید دیگه واقعاً بد هست که یه مهندس مکانیک مثلا ندونه هد پمپ چیه یا انواع چرخدنده ها - واحدهای فشار - واحد های تبرید و ... که جز اصول کار هستن چه تعریفی دارن .

و بعنوان حرف آخر اگر شرکتی مهندس مکانیک تازه فارغ التحصیل میگرفت و آزمون اولیه داشت حتما و حتما آزمون رو جدی بگیرید اگر رتبه خوبی توی آزمون کسب کنید بسیار تا بسیار به نفعتون هست و فکرتون اصلا مشغول پارتی بازی و این حرفها نکنید تمام تلاشتون بکنید و به خدا توکل کنید.

امیدوارم که مطالب بالا مدنظر قرار بگیرند

100daraje azadi

عضو جدید
از farzad عزیز خیلی ممنونم که این اطلاعاتو برای دوستان گذاشته . امیدوارم این حرکت قشنگ ادامه داشته باشه. ;)