شراب از دیدگاه ابن سینا

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اگه اشتباه نکنم عبد الملک مروان هم معروف بوده و قرآن خون و لقب نمیدونم طوطی یا کبوتر هم داشته ولی جهنمی شد. حافظ هم به همین شکل تفاوتی نمیکنه. اصلا آیه قرآن داریم که یه عده لعن هم میشن.
به اینا نیست. حافظ قرآن بودن اصلا ملاک نیست.
مثلا بلعم باعورا 300 سال خدا رو عبادت کرد. یعنی به معنی واقعیه عبادت که این فرد مستجیب الدعوه بود و دعا هاش مستجاب بود. که توو سوره ی فک کنم اعراف بود , لقبه سگ رو گرفته.

میدونم. ولی آخه حافظ با بقیشون فرق داره. خو آخه تو یه دلیل بگو!!!...:surprised:. آقای رحمتی به من یه بیتی رو گفتن که اشتباه برداشت کرده بودن ازش!. با عرض پوزش از آقای رحمتی خیلی چیز تابلوومشخصی بود.نباید اشتباه برداشت بشه. هرچند ایشون یه واو رو گذاشته بودن یه جا و من میگم اون واو وجود نداره!. در اصل

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیز شما مثله اینکه یادت رفته دین اسلام اومده بقیه ی ادیانو کامل کنه. یعنی در ادیان قبلی شراب حلال نبوده. ولی تا زمانی که اسلام ذکر نکرده حدی نداشته.
بله
این درسته دین ها یه سری چیزایی رو به مرور اصلاح کردن با تغییر جامعه ها. مثل ازدواج با محارم که تا یه زمانی مشکلی نداشته بعدا حرام شده.

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله
این درسته دین ها یه سری چیزایی رو به مرور اصلاح کردن با تغییر جامعه ها. مثل ازدواج با محارم که تا یه زمانی مشکلی نداشته بعدا حرام شده.
بلاخره شراب حلال بوده بعد حرام شده یا نه؟

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی اینکه در کل باید یکیو داشته باشن

فکر نمی کنم اینطوری باشه حداقل اطراف خودمون رو میگم حالا نه همه ولی خیلی ها هم هستن که اینطور نیستن. مثل دخترها که ممکنه بعضی هاشون همین طوری باشنکه شما میگید.

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی زمان حضرت ابراهیم شراب حلال بوده؟ میتونی سند بیاری که شراب حلال بوده در اوایل اسلام یا در ادیان دیگه؟

خب حلا میگید من اشتباه میکنم شما سند بار که قبل اسلام شراب حرام بوده؟

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما قبول داری که اولین انسانهای رو زمین ادم وحوا بودن؟
خوب این قضیه چنتا نظریه داره حتی این هم وجود داره که ازدواج با حوری انجام شده. ولی این مثال هیچ ربطی به حلال بودن شراب در اوایل اسلام نداره. و همینطور شراب هم حلال نبوده.

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب این قضیه چنتا نظریه داره حتی این هم وجود داره که ازدواج با حوری انجام شده. ولی این مثال هیچ ربطی به حلال بودن شراب در اوایل اسلام نداره. و همینطور شراب هم حلال نبوده.

http://salehin.ir/index/BpNewsVShow/1205168
اینجا رو بخونید شاید بهتر توضیحداده باشه.

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب حلا میگید من اشتباه میکنم شما سند بار که قبل اسلام شراب حرام بوده؟
1. امام رضا فرمود : "خداوند هيچ پيغمبري را نفرستاد جز اين كه حرمت شراب جزء برنامه رسالتي او بود.

2. از امام باقر عليه السّلام نقل شده: خداوند هيچ پيامبرى نفرستاد مگر آن كه در علم خدا بود كه اگر دين او كامل شود ،خمر را در دين او تحريم كند. خمر پيوسته حرام بوده است. مردم فقط از خصلتى به خصلتى نقل مي شوند . اگر همه احكام دين يك بار بر مردم حمل مي شد، به دين نمي رسيدند.

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر جوری که دلت میخواهد اون کار رو بکن.
پس این حدیث رو هم قبول داری که هیچ کاخی درست نمیشه مگر با ظلم..
حالا مشکل چیه؟
اون لینک هم اوایلشو دیدم در مورد عرب جاهلی بود اسمش روشه "جاهل" که همونا دختراشونم زنده بگور میکردن , حلال بوده؟ نکنه کشتن هم توو اسلام حرام شده؟
خوب این موردی که نشون دادی خودش مشخص میکنه که نظر شخصیتو بزور میخوای به کرسی بنشونی...

Nove

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر جوری که دلت میخواهد اون کار رو بکن.
پس این حدیث رو هم قبول داری که هیچ کاخی درست نمیشه مگر با ظلم..

دوستان عزیز خسته نباشید...
رحمتی جان اگه کسی به شما بگه که از این به بعد وقتی میخوای اب بخوری من اب رو برات باز میکنم تا لیوان پرشده و در عوض بگه من دستاتو قطع میکنم و پاهاتو میبندم شما قبول میکنی گلم؟؟؟
اگه نه پس اینجا رو ببین...
http://www.pezeshk.us/?p=21891

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما قبول داری که اولین انسانهای رو زمین ادم وحوا بودن؟

درمورد نحوه ازدواج فرزندان آدم و حوا هم ما دقیق نمیدونیم چی شده ولی برخی گفتن پسر و دختری که پشت سر هم دنیا نیومدن باهمازدواج کردن. یعنی ضربدری.که البته در حد فرضیه ست. شاید خدا یه چیزی ایجاد کرده که مانمیدونیم..که محرم بودن اینجامشکلی ایجادنکرده باشه. خدا خودش به آفریده هاش واقف و قادره...شایدبه قول دندی با حوری واینا...بوده....

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد نحوه ازدواج فرزندان آدم و حوا هم ما دقیق نمیدونیم چی شده ولی برخی گفتن پسر و دختری که پشت سر هم دنیا نیومدن باهمازدواج کردن. یعنی ضربدری.که البته در حد فرضیه ست. شاید خدا یه چیزی ایجاد کرده که مانمیدونیم..که محرم بودن اینجامشکلی ایجادنکرده باشه. خدا خودش به آفریده هاش واقف و قادره...شایدبه قول دندی با حوری واینا...بوده....
قول من نیس

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا مشکل چیه؟
اون لینک هم اوایلشو دیدم در مورد عرب جاهلی بود اسمش روشه "جاهل" که همونا دختراشونم زنده بگور میکردن , حلال بوده؟ نکنه کشتن هم توو اسلام حرام شده؟
خوب این موردی که نشون دادی خودش مشخص میکنه که نظر شخصیتو بزور میخوای به کرسی بنشونی...

اصلا من هیچ زوری ندام که بخوام اینکار رو بکنم. کل بحث من اینه که خیلی از قوانینی که تو ادیان مختلف هست به مرور امده وبستگی به زمان خودشان داشته اگه اینطور نبوده دلیلی نداشته که ادیان مختلف به وجود بیان خب یک دین بود همون رو تکرار میکردن.

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز خسته نباشید...
رحمتی جان اگه کسی به شما بگه که از این به بعد وقتی میخوای اب بخوری من اب رو برات باز میکنم تا لیوان پرشده و در عوض بگه من دستاتو قطع میکنم و پاهاتو میبندم شما قبول میکنی گلم؟؟؟
اگه نه پس اینجا رو ببین...
http://www.pezeshk.us/?p=21891

حالا همه فکر میکنن صبح تا شب ما شرب خمر میکنیم:surprised:

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا من هیچ زوری ندام که بخوام اینکار رو بکنم. کل بحث من اینه که خیلی از قوانینی که تو ادیان مختلف هست به مرور امده وبستگی به زمان خودشان داشته اگه اینطور نبوده دلیلی نداشته که ادیان مختلف به وجود بیان خب یک دین بود همون رو تکرار میکردن.
خستم کردی

barbie28

عضو جدید
بعضی ها میگن مقدار اندکش ضرر نداره و برای معده خاصیت هم داره؟
یک مرجع پزشکی برای این حرف وجود داره؟ چون به هرحال محتوای الکلی همشون بالاست