شخصیتی بی نظیر ..............برای دنیای اسلام

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان با علم و طرفدار علم
خواستم نظراتتون و راجع به شخصیتی بی نظیر در دنیای اسلام بگین.
دکتر حسین الهی قمشه ای

نتنها به نظر من ........................بلکه به نظر بسیاری از افراد در ایران و جهان
اینه که:
عالمی با علمی جاودانه...........سخن از حق
عشق در تک تک اعضای وجودش

این هم وب سایت استاد قمشه ای
http://www.drelahighomshei.com/index_far.asp
و همچنین اطلاعاتی دیگر در مورد سخنرانی های این شخصیت والا
http://www.geocities.com/zaermiri/index3

arghavan.z

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب حرف میزنه...ولی من هیچوقت نمیتونم تا اخرش گوش کنم...اخه حوصلم سر میره...
:(

archi_arch

مدیر بازنشسته
تا اونجایی که من میدونم خودش چیز خاصی واسه گفتن نداره! خیلی با سواده ولی از این شاخه به اون شاخه میپره و هیچ موضوعی رو با نتیجه به اتمام نمیرسونه! در یک کلام فقط سخنران خیلی خوبیه!!!
بیشتر پدرشه که از این نظر مطرحه و همه قبولش دارن.

امیر Amir

عضو جدید
تا اونجایی که من میدونم خودش چیز خاصی واسه گفتن نداره! خیلی با سواده ولی از این شاخه به اون شاخه میپره و هیچ موضوعی رو با نتیجه به اتمام نمیرسونه! در یک کلام فقط سخنران خیلی خوبیه!!!
بیشتر پدرشه که از این نظر مطرحه و همه قبولش دارن.
اره زیاد از این شاخه به اون شاخه میکنند ولی خیلی زیبا همه شاخه هارو به هم ربط میدن برای تشریح یک موضوع خاص.

دکتر اول بحثی رو شروع میکنند بعد عین فلوچارت میان پایین.

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اره زیاد از این شاخه به اون شاخه میکنند ولی خیلی زیبا همه شاخه هارو به هم ربط میدن برای تشریح یک موضوع خاص.

عالی توصیفش کردی

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
در اینکه استعداد بی نظیری دارن شکی نیست. نقد هاشون هم منصفانه و با علم جامع هست و همه جور کتابی مطالعه کرده و میشه همه حرفاش رو به عنوان نظر کارشناسی قبول کرد. به خصوص نقد هایی که به شعرای معاصر میکنه که اصلا اینا رو به عنوان شعر قبول نداره!!
به علاوه اونقدر جذاب هست سخنرانیاش که بنده که شخصا کمتر پای سخنرانی میشینم خسته نمیشم. دکتر الهی قمشه ای نعمتیه برای ادبیات و فرهنگ غنی ما.

archi_arch

مدیر بازنشسته

درسته منم برای همینم میگم سخنران خیلی خوبیه و البته خیلی هم با سواد. یه سوالی که ممکنه سوال تو باشه رو شروع میکنه و در جوابش خیلی زیبا و غیر محسوس شاخه ها رو به هم ربط میده بدون اینکه متوجه باشی یک مرتبه به خودت میای و میبینی موضوع از کجا شروع شد و به کجا رسید و تو همچنان مشتاقانه منتظری تا ادامه شو بشنوی!!! (و این خصوصیت یه سخنران خوبه که هیچ وقت از حرفاش خسته نشی) ولی میگم هیچ بحثی رو به نتیجه نمیرسونه و نمیتونی از حرفاش قانع بشی و جواب سوالاتو بگیری!!! فقط لذت میبری از معلوماتش و اینکه چه طور با کلمات، اشعار، حکایات، احادیث، ایات قران و ... صحبتهاشو پیش میبره.
به نظر من اگه میگفتین استاد و یه شخصیت بی نظیر برای ادبیات و فرهنگ ما خیلی بهتر بود تا دنیای اسلام.

amin001

عضو جدید
خیلی شیرین سخن هست...خیلی پر هست..سررشته سخن دستش هست.....قیافه گوگولی هم داره...فقط اینکه به نظر من زمان مناسبی برنامه های ایشون پخش نمیشه ...ساعت 2.5 ظهر شبکه4.....
من دوست دارم اخر شب پای سخنرانی ها بنشینم......به نظرم اون ساعت از ظهر خیلی نمی چسبه به ادم.......

*neda*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سخنی که از دل براید لاجرم بر دل نشیند
به نظر من الهه قمشه ای پدرحرفهاشون برخاسته از دله پس به دل هم می شینه..........
دکتر حسین الهی قمشه ای سخنرانه خوبین خیلی قشنگ حرف میزنن

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا همچین فکری می کنی (archi-arch)
با این صحبتایی که تو داری می کنی ..........فکر نمی کنی که اشتباه از تو باشه نه اون
به نظر خود من تمام صحبتاش عمق داره
از یه دنیای دیگه صحبت می کنه
هیچ صحبتی و بدون علم نمیگه
با علم صحبت می کنه که تو بهش میگی سخنران خوب
حرفاش قدرت داره
سخنرانی های خارج از ایرانش و ببین
ببین جلوی اون همه آدم با علم و با فرهنگ که علاقه به صحبتاش دارن ...چه جوری و با چه قدرتی صحبت می کنه
من به شخصه .......وقتی صحبتاش و گوش میدم
به خودم میگم منم آخه علم دارم
حتی بویی از علم و تا به حال بردم
اما جوابش راحته
نه
دونه دونه ی حرفاش برای من لذت بخشه
پختگی حرفاش
در عالم بودنش هیچ شکی نیست
در زیبایی سخنانش

آخرین ویرایش:

archi_arch

مدیر بازنشسته
چرا همچین فکری می کنی (archi-arch)
با این صحبتایی که تو داری می کنی ..........فکر نمی کنی که اشتباه از تو باشه نه اون
به نظر خود من تمام صحبتاش عمق داره
از یه دنیای دیگه صحبت می کنه
هیچ صحبتی و بدون علم نمیگه
با علم صحبت می کنه که تو بهش میگی سخنران خوب
حرفاش قدرت داره
سخنرانی های خارج از ایرانش و ببین
ببین جلوی اون همه آدم با علم و با فرهنگ که علاقه به صحبتاش دارن ...چه جوری و با چه قدرتی صحبت می کنه
من به شخصه .......وقتی صحبتاش و گوش میدم
به خودم میگم منم آخه علم دارم
حتی بویی از علم و تا به حال بردم
اما جوابش راحته
نه
دونه دونه ی حرفاش برای من لذت بخشه
پختگی حرفاش
در عالم بودنش هیچ شکی نیست
در زیبایی سخنانش
محمد جان خوب منم که همینو گفتم!همه ی حرفایی که تو زدی رو منم گفتم و قبولش دارم.من کی گفتم علم نداره؟ من خودم میگم خیلی باسواده و میدونه کجا از چی استفاده کنه و به بیشتر علوم هم احاطه داره. شاید اینکه میگم سخنران خوبیه از نظرت توهینه؟!!! اون یه خصوصیت و استعداده که کمتر سخنرانی داره و پختگی و علمی هم که داره کمکش کرده که اینقدر متمایز بشه.این خیلی خوبه و منم تحسینش میکنم.

ولی اینکه میگی به اسلام خیلی کمک میکنه من اینو قبول ندارم. من میگم برای اسلام زیاد حرفی نداره.درسته معنوی حرف میزنه و با احادیث و ایات و ... و چون به دل میشینه خیلی اسلام رو شیرینتر جلوه میده (البته فقط برای مسلمونا) ولی به دل نشستن یه بحث نمیتونه کمکی برای اثبات یه دین باشه چون سخنرانی خوب یه تکنیکهایی داره و یه سخنران خوب (منظورم به استاد قمشه ای نیست کلی دارم میگم) که حتی شیطان پرست هم باشه میتونه به قدری زیبا شیطان رو برات توضیح بده و توجیه کنه که حتی خودتم نفهمی!!!!
اسلام منطق و دلیل میخواد نه عرفان و شعر.
تا اونجایی که من میدونم پدرش رو میشه به عنوان یه شخص تاثیر گذار تو اسلام (چیزی که مد نظرته) دونست البته متاسفانه من زیاد دربارش نمیدونم و فقط شنیدم.

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب
بحث یه کم عوض شد.
تو مطمئنی که صحبتاش و همیشه و توی همه ی موارد گوش کردی ؟
اینایی که تو داری میگی یه کم نشون میده که فقط تو صحبتاش و راجع به شاعرا شنیدی و کمتر راجع به دین ازش حرفی و شنیدی
ولی این و بدون من ئکتر قمشه ای و جزءتنها افرای می دونم که تونسته توی دنیای امروز اسلام و بفهمه و درکش کنه و به خوبی راجع بهش صحبت کنه
اگه صحبتی هم در مورد شعرا می کنه
این و بدون که اون شعرا کسایی نیستن جز افرای مثل سعدی ...حافظ ...مولانا و............
که این شعرا کسایی بودن که توی تمام اشعارشون فقط و فقط در مورد خالق هستی و عشق به معبود واقعی و عشق حقیقی و این جور مسائل صحبت کردن
توی تمام صحبتای دکتر قمشه ای ........راجع به هر موضوعی که باشه ...........در کل اثبات خدا و مسائلی در مورد خداست
من خدام و به نوعی با صحبتای اون بهتر درکش کردم
صحبتایی که تمامش عمق داره
مولانا کم کسی نبود .
سعدی کم کسی نبود .
حافظ هم کم کسی نبود.
خودت می دونی که این شعرا از چه موضوعی توی شعراشون حرف زدن

amin001

عضو جدید
اسلام منطق و دلیل میخواد نه عرفان و شعر.
....تند نرو حاج خانوم....
ببین منطق بحث فلسفه هست.....فلسفه میخواهد انسان و جهان هستی را درک و توجیه کند....
عرفان اصلا بحث اش فرق داره.....عرفان همه اش سعی دارد بگوید که
"ما ز بالاییم و بالا میرویم.....
مفهوم دنیا و ماده از نظر عرفان توهم و خیالات هست.....در عرفان دنیا و ماده وسیله کوچکی برای رسیدن به هدف هستند....در حالی که از نظر فلسفه جهان و انسان هدف هستند.....فلسفه عقل گرایی مطلق و عرفان حرف دل و عشق هست....وقتی تو تفسیر ادبی و عرفانی قران از خواجه عبدالله انصاری رو میخونی به راستی احساس زیبایی نمیکنی؟ایا میخواهی منکر احساس لطیف عشق بازی عارفان بشوی؟
....و....................................................................................
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
خیلی هست که بنویسم....
یک کم بهت شک کردم..ایا منکر کسانی همچون مولانا و....میشوی؟ایا تو دین را فقط بحث در ماده میبینی یا فراتر؟....حالا بهم بگو که اسلام فقط حرف عقل هست یا عشق؟یا هردو؟

amin001

عضو جدید
و چون به دل میشینه خیلی اسلام رو شیرینتر جلوه میده (البته فقط برای مسلمونا) ولی به دل نشستن یه بحث نمیتونه کمکی برای اثبات یه دین باشه
.....
یه نکته دیگه هم یادم اومد.....
چند سال پیش برگردان 6 دفتر شعر مولانا به زبان اینگیلیسی پر فروش ترین کتاب در امریکا شد....چند سال پیاپی هم جزئ لیست پر فروش ترین کتابهای امریکا(رتبه دوم تا چهارم را داشت و هنوز هم....)
ضمن اینکه الان در دانشگاههای امریکا دارند مولوی شناسی میکنند.....
اجالاتا امریکاییها اکثرا مسیحی اند!
.....
خواهرم....کمی اپدیت تر باش !:gol:

archi_arch

مدیر بازنشسته
ایا منکر کسانی همچون مولانا و....میشوی؟ایا تو دین را فقط بحث در ماده میبینی یا فراتر؟....حالا بهم بگو که اسلام فقط حرف عقل هست یا عشق؟یا هردو؟
نه ببین من منکر زیبایی و دلنشینی اینها نیستم من فقط اینو میگم که تو با مولانا نمیتونی یه غیرمسلمون و یه ضد اسلام رو به اسلام دعوت کنی!
راستش نمیدونم دیگه چه جوری بگم که بتونم منظورمو برسونم!

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باشه قبول
فقط این و بدون که با مولانا و سخناش حتما می تونی یه غیر مسلمون و مسلمون کنی
یه مسلمونی که واقعا بهش میشه گفت مسلمون
خیلی بهتر از من و امثال من
فقط کافیه که طرف مقابل خواسته باشه که راه حق و پیدا کنه

archi_arch

مدیر بازنشسته
.....
یه نکته دیگه هم یادم اومد.....
چند سال پیش برگردان 6 دفتر شعر مولانا به زبان اینگیلیسی پر فروش ترین کتاب در امریکا شد....چند سال پیاپی هم جزئ لیست پر فروش ترین کتابهای امریکا(رتبه دوم تا چهارم را داشت و هنوز هم....)
ضمن اینکه الان در دانشگاههای امریکا دارند مولوی شناسی میکنند.....
اجالاتا امریکاییها اکثرا مسیحی اند!
.....
خواهرم....کمی اپدیت تر باش !:gol:
پر فروشترین شد درست ولی اگه این ادعای شما درست باشه باید اون تعداد فروش باعث شده باشه که همه ی اونهایی که اونو خوندن الان مسلمون شده باشن!!!(حالا همشون نه نصفشون!!!) ولی ایا اینطوری بوده؟

mehrzadmo

عضو جدید
من با آرچي ارچ موافقم . دكتر قمشه اي يك شخصيت مهم فرهنگي عملي هستند اما در ايران .
دكتر سخنران بزرگيه و عالمي دانشمند . جان سوخته اي كه حرف و كلامي گرم دارد . اما نمي توان اونو به عنوان شخصيت تاثير گذاري در جهان اسلام معرفي كرد . اصلا فكر مي كنيد در خارج چند نفر اونو بشناسند ؟ من نمي دونم چند سخراني ايشون در خارج از كشور داشتند اما در هر صورت تفسير اشعار و چند سخنراني فكر نكنم كسي رو شخصيت تاثير گذار نام بده .
و اما بحث در مورد اسلام :
هر چند كه فكر مي كنم كه تاپيك داره منحرف ميشه . اما امروزه اسلام بيشتر از هر چيز به يه چهره زيبا احتياج داره . و يه منطق قوي در پشت اين چهره زيبا .

فقط این و بدون که با مولانا و سخناش حتما می تونی یه غیر مسلمون و مسلمون کنی
یه مسلمونی که واقعا بهش میشه گفت مسلمون
من شك دارم . براي مسلمان شدن خيلي خيلي دلايل مهمتري لازمه . مولوي براي من و تو مهمه و كسايي كه به شعر و عرفان علاقه دارند . كسي مولوي نمي خونه بخاطر اسلامش . درسته كه به ديوان شمس مي كن قران عجم اما نه كافي نيست . به قول مدير حداقل بايد چند نفر از اونهايي كه مولوي خوندن رو تونسته باشيم مسلمون كنيم . شما چيزي سراغ داري ؟ شعر و موسيقي با روح آدمي سر و كار داره و يك وحدت ايجاد مي كنه بين من ايراني و اون آمريكايي و بين سياه و سفيد و گذشتگاني مثل مردم دوره مولوي و من و تو . اما اسلام نه ...
و اينه كه مهمه راهي براي گفتگو ...

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پر فروشترین شد درست ولی اگه این ادعای شما درست باشه باید اون تعداد فروش باعث شده باشه که همه ی اونهایی که اونو خوندن الان مسلمون شده باشن!!!(حالا همشون نه نصفشون!!!) ولی ایا اینطوری بوده؟
اگه دقت می کردی
من گفته بودم که:
اگه واقعا دنبال راه حق باشن و از پوچی زده شده باشن
من با آرچي ارچ موافقم . دكتر قمشه اي يك شخصيت مهم فرهنگي عملي هستند اما در ايران .
دكتر سخنران بزرگيه و عالمي دانشمند . جان سوخته اي كه حرف و كلامي گرم دارد . اما نمي توان اونو به عنوان شخصيت تاثير گذاري در جهان اسلام معرفي كرد . اصلا فكر مي كنيد در خارج چند نفر اونو بشناسند ؟ من نمي دونم چند سخراني ايشون در خارج از كشور داشتند اما در هر صورت تفسير اشعار و چند سخنراني فكر نكنم كسي رو شخصيت تاثير گذار نام بده .
و اما بحث در مورد اسلام :
هر چند كه فكر مي كنم كه تاپيك داره منحرف ميشه . اما امروزه اسلام بيشتر از هر چيز به يه چهره زيبا احتياج داره . و يه منطق قوي در پشت اين چهره زيبا .

من شك دارم . براي مسلمان شدن خيلي خيلي دلايل مهمتري لازمه . مولوي براي من و تو مهمه و كسايي كه به شعر و عرفان علاقه دارند . كسي مولوي نمي خونه بخاطر اسلامش . درسته كه به ديوان شمس مي كن قران عجم اما نه كافي نيست . به قول مدير حداقل بايد چند نفر از اونهايي كه مولوي خوندن رو تونسته باشيم مسلمون كنيم . شما چيزي سراغ داري ؟ شعر و موسيقي با روح آدمي سر و كار داره و يك وحدت ايجاد مي كنه بين من ايراني و اون آمريكايي و بين سياه و سفيد و گذشتگاني مثل مردم دوره مولوي و من و تو . اما اسلام نه ...
شما که میگی اطلاعات از خارج از ایرانشون نداری
پس .............
با چه منطقی قضاوت می کنی
در مورد قسمت دوم حرفات هم ...........
مولوی فقط برای من و تو مهم نیست
آمار که چیز دیگه ای و نشون میده

و در آخر
به نظر من خیلی داریم سطحی صحبت می کنیم .
نمی دونم کسی هست که ادبیاتی بهتر از ادبیات من بلد باشه
تا بیاد یه تحولی اینجا ایجاد کنه

mehrzadmo

عضو جدید
مولوی فقط برای من و تو مهم نیست
دوست من من نگفتم فقط براي من و تو مهمه ! يه "و " و يه جمله بعد از اون حرف من هست . به اونا دقت كن . بعد من گفتم كسي مولوي نمي خونه بخاطر اينكه مسلمونه ... اين نكته حرف من بود .

شما که میگی اطلاعات از خارج از ایرانشون نداری
شما كه دارين بفرمايين . كلا ايشون چند كتاب تاليف شده دارند؟ به زبان انگليسي يا كلا به زباني جز به فارسي ؟ چند سخنراني خارج از كشور داشتند .

به نظر من خیلی داریم سطحی صحبت می کنیم .
به نظر من سوال سوال كاملي نبود . يا حتي تا حدي اشتباه هم بود .
* در پايان باز هم تاكيد مي كنم دكتر آدم بزرگيه و در اين شكي نيست . اما هنوز خيلي راه دارند تا يك شخصيت جهاني بشند . براي شخصيت جهاني بزاريد مثال بزنم : حافظ مولوي انيشتين نيوتن و بيل گيتس و... هركدوم از اينها به دليلي محبوب و مشهور هستند اما دكتر انچنان كه شما فكر مي كنيد خارج از كشور شناخته شده نيست ...

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت

اتفاقا اسلام با روح و فطرت انسان ها سروكار داره و كسي كه دلش نمرده باشه ميتونه دلنشين بودن اين كلام (قرآن) رو درك كنه. مولوي هم فطرت انسان ها رو مخاطب قرار داده و از اين طريق به دل ميشينه.
دكتر الهي قمشه اي هم با فطرت انسان ها باهاشون حرف ميزنه، به جاي اينكه در قالب قوانين اسلام اين كار رو انجام بده.

امیر Amir

عضو جدید
اسلام منطق خالی و دستورات خالی نیست.

وقتی عرفان با روح لطیف ادم سازش میکنه..وقتی شعر و عرفان با هم واقعا میتونند در بطن روح انسان جای بگیرند....اون وقت دین که همه و همه ازش برای تاثیر بر روی روح و زندگی مادی و معنوی ماست جدا از عرفان هست..؟؟؟.

حالا اسلام میگه نیکی کنید...شاعر میگه تو نیکی میکن در دجله انداز....

به نظر من عرفان دور از اسلام و کلا دین نیست.

بالا