شبیه سازی نانو مواد مغناطیسی

behzadsaberi

عضو جدید
سلام بر خلاف تصور خیلی از دوستانی که ایجا فعالیت می کنند روز بروز امکانات مالی و تجهیزاتی توی ایران کمتر میشه و اکثراً ( والبته نه همه ) به مقوله شبیه سازی کمتر
توجه می کنند و تایپیک های خیلی کمی تو این زمینه ارسال شده وکمتر هم کاربردی یودن توجه کنیم که ما برای وقف دادن خودمون با شرایط تحریم وکمبود منابع مالی
وتجهیزاتی که طی سالیان آ یند بیشتر هم خواهد شد توجه به شبیه سازا برای دانشجویان مخصوصاً مقاطع بالای لیسانس ضروری تر از همیشه به نظر میرسه پس من ضمن دعوت دوستان به توجه بیشتر در این مقوله چند تا سوال در خواستم دارم که اگه توجه بشه ممنون میشم:

1)کسی هست که نر م افزا ر Tinker که یه نر م افزار شبیه سازی مخصوص متالورژی و البته مورد استفاده برای نانو ساختار ها هم می باشد رو داره؟

2)همچنین نرم افزار Wien2K برای شبیه سازی خواصی از جمله الکتریکی و مغناطیسی لایه های نازک استفاده میشه رو نیز داره؟

3) و از همه مهمتر برای من کسی نرم افزاری مناسب برای شبیه سازی نانو ذرات مغناطیسی می شناسه که معرفی کنه و آیا در دسترس هست با تشکر؟

4) کسی چیزی در مورد نرم افزار DIGIMAT CAE که با ABAQUS CAE کوک میشه و امکان مدل سازی و تحلیل NANO COMPOSIT ها رو به ABAQUS میده میدونه و اگر بشکل معجزه وار کسی این نرم افزارو گیر بیاره ودر اختیار ما هم بزاره ممنونش میشم.