شبیه سازی اپمپ

دریا77

عضو جدید
سلام یه شبیه سازی از اپمپ دارم و نمیدونم این با چه نرم افزاری شبیه سازی شده..میشه کمکم کنید؟؟
6_1.jpg6_2.jpg

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام.
این که شبیه سازی نیست ، فقط یه شماتیک هستش از دو مدار.
مدار راستی یک تقویت کننده ولتاژ آپ امپی نا وارون ساز هستش و مدار چپی یک انتگرال گیر آپ امپی (علامت بهره منفی میباشد) هستش.
نمیشه دقیقاً گفت شماتیک ها با چه نرم افزاری رسم شده ولی میتونید با خیلی از نرم افزار ها این مدار ها رو رسم کنید و عملکرد اونها رو شبیه سازی کنید.
نرم افزارهایی مثل Pspice - Proteus - Pscad - Eelectrical Auto Cad - Multisim - Circuit Maker - Altium Designer و ....
موفق باشید.

دریا77

عضو جدید
سلام..ممنون از ارسال جوابتون
ممکنه بگین همین شماتیک رو با چی میشه انجام داد؟؟

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
دقیقاً نمیتونم بگم با چه نرم افزاری رسم شده.
شاید اصلاً با نرم افزار های تخصصی رسم نشده باشه و با word یا ... کشیده شده باشه.
ولی با نرم افزار هایی که گفتم هم میتونید شکل رو رسم کنید و هم شبیه سازی انجام بدید.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقاً نمیتونم بگم با چه نرم افزاری رسم شده.
شاید اصلاً با نرم افزار های تخصصی رسم نشده باشه و با word یا ... کشیده شده باشه.
ولی با نرم افزار هایی که گفتم هم میتونید شکل رو رسم کنید و هم شبیه سازی انجام بدید.

من یه بار با نرم افزار EWB کار کردم(برای کمک به بچه های کاردانی بود)
شاید این باشه
اینم لینک دانلودش:

>> دانلود Electronic Workbench 5.12 ورژن رایگان <<

aed35

عضو جدید
فرقی نمیکنه میتونی با پروتوس یا پی اس پایس شبیه سازیش کنی

mostafapeivandi

عضو جدید
سلام
اگه شبیه سازی دقیق مد نظرتان می باشد پیشنهاد بنده نرم افزار Hspice می باشد اما اگر بحث نویز آپ امپ و قطعات مقاومتی و ... مهم نمی باشد می توانی از نرم افزارهایی که دوستان گفتند استفاده کنی اگر نیازی به کمک بود بنده در خدمتم