شبهای پیشاور

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]سلام
دوستان
یه مناظره خوب براتون گذاشتم که تقریبا کامل هستش (با رعایت کامل ادب)
دانلود فایل مناظره صوتی بین علمای شیعه و سنی برگرفته از کتاب شبهای پیشاور
[/h]فایلها با لینک مستقیم از سرور ge.tt میباشند

حجم کل: 45 مگابایت
این مناظره بسیار زیبا و جذاب است به دوستان عزیز توصیه میکنم این مناظره رو گوش بدن تا شبهاتی که پیرامون شیعه و سنی دارند بر طرف بشه

خواهششان دانلود کنید گوش کنید بعد قضاوت کنید
گوش کردین و نظرتون رو اعلام کنید
اجرکم عند الله
با تشکر

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی واقعا این مناظره گوش کرده یا نه؟!
نظرش اعلام کنه

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مناظره صوتی رو فعلا وقت ندارم گوش کنم. اما تو خونمون کتاب شب های پیشاور رو داریم. کلیاتش رو میدونم اما بازم فعلا فرصت نکردم کامل بخونمش. سرفرصت حتما میخونمش.

یه معرفی کوتاه:
مرحوم سید محمد سلطان الواعظین شیرازی در سال 1275 شمسی در تهران متولد شد. وی تحصیلات مقدماتی خود را در تهران گذراند و سپس برای تکمیل علم و کمال خویش به کشورهای عراق، سوریه، فلسطین، اردن، مصر، پاکستان و هندوستان مسافرت نمود و با گروه های بسیاری از مسلمانان اهل سنّت و نیز یهودیان، مسیحیان، برهمائیان وعلمای هندو مناظرات متعددی برگزار کرد.
از جمله آن مناظرات، جلسه ای بود که در حضور گاندی برگزار شد و با پیروزی او به اتمام رسید و در جراید هند به چاپ رسید. پس از آن سید به دعوت علیشاه نقوی و محمد سرور خان برای یک سخنرانی عمومی با موضوع «اثبات امامت»، به سیالکوت در هند و از آنجا به "پیشاور" در پاکستان رفت.

در آنجا با چند تن از علمای اهل سنت در رابطه با عقاید دو مذهب تشیع و تسنن به مناظره می پردازد. جلسات مناظره تا ده شب ادامه می یابد که گاه تا شش ساعت و گاه تا طلوع فجربه به طول می انجامد. این جلسات که با حضور چهار خبرنگار و حدود دویست مستمع شیعه و سنی برگزار می گردد، از اهمیت ویژه ای برخوردار گشته و گزارش آن هر روز صبح در جراید منتشر می شود. بعدها گزارش این مناظرات که منجر به استبصار و شیعه شدن چند تن از علمای روشن ضمیر اهل سنت و گروه زیادی از حاضران مجلس و خوانندگان نشریات شد، در کتابی به نام «شب های پیشاور» به چاپ رسید.

سرانجام سلطان الواعظین شیرازی در هجدهم مهر 1350 شمسی در 75 سالگی در تهران درگذشت و با تشییع با شکوهی در مقبره ابوحسین در شهر قم به خاک سپرده شد.

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مناظره صوتی رو فعلا وقت ندارم گوش کنم. اما تو خونمون کتاب شب های پیشاور رو داریم. کلیاتش رو میدونم اما بازم فعلا فرصت نکردم کامل بخونمش. سرفرصت حتما میخونمش.

یه معرفی کوتاه:
مرحوم سید محمد سلطان الواعظین شیرازی در سال 1275 شمسی در تهران متولد شد. وی تحصیلات مقدماتی خود را در تهران گذراند و سپس برای تکمیل علم و کمال خویش به کشورهای عراق، سوریه، فلسطین، اردن، مصر، پاکستان و هندوستان مسافرت نمود و با گروه های بسیاری از مسلمانان اهل سنّت و نیز یهودیان، مسیحیان، برهمائیان وعلمای هندو مناظرات متعددی برگزار کرد.
از جمله آن مناظرات، جلسه ای بود که در حضور گاندی برگزار شد و با پیروزی او به اتمام رسید و در جراید هند به چاپ رسید. پس از آن سید به دعوت علیشاه نقوی و محمد سرور خان برای یک سخنرانی عمومی با موضوع «اثبات امامت»، به سیالکوت در هند و از آنجا به "پیشاور" در پاکستان رفت.

در آنجا با چند تن از علمای اهل سنت در رابطه با عقاید دو مذهب تشیع و تسنن به مناظره می پردازد. جلسات مناظره تا ده شب ادامه می یابد که گاه تا شش ساعت و گاه تا طلوع فجربه به طول می انجامد. این جلسات که با حضور چهار خبرنگار و حدود دویست مستمع شیعه و سنی برگزار می گردد، از اهمیت ویژه ای برخوردار گشته و گزارش آن هر روز صبح در جراید منتشر می شود. بعدها گزارش این مناظرات که منجر به استبصار و شیعه شدن چند تن از علمای روشن ضمیر اهل سنت و گروه زیادی از حاضران مجلس و خوانندگان نشریات شد، در کتابی به نام «شب های پیشاور» به چاپ رسید.

سرانجام سلطان الواعظین شیرازی در هجدهم مهر 1350 شمسی در 75 سالگی در تهران درگذشت و با تشییع با شکوهی در مقبره ابوحسین در شهر قم به خاک سپرده شد.

سلام
ممنونم خواهر گرامی فرصت کردی حتما گوش کن خیلی قشنگ ...
با تشکر

آخرین ویرایش:

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
از دوستان کسی دیگه نبودش که این فایل صوتی گوش کرده باشه و نظرش بده؟!!!
با تشکر

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
از دوستان کسی دیگه نبودش که این فایل صوتی گوش کرده باشه و نظرش بده؟!!!
با تشکر

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام​
از دوستان کسی دیگه نبودش که این فایل صوتی گوش کرده باشه و نظرش بده؟!!!​
با تشکر​

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من الان فایل شب اول و دوم رو گوش کردم. اتفاقاً خیلی جالب و حالت روایت داستانی داشت....و بعدش بصورت تئاتر رادیویی اجرا و بازسازی شد...
بسیار عالی ...
بقیه رو هم گوش میکنم امروز...
راستی چرا توی فایل هایی که گذاشتید، شب نهم رو نمیبینم ؟!...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
و بجز اینکه قسمت 9 نداره، قسمت 10 هم هرکار کردم دانلود نشد

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
و بجز اینکه قسمت 9 نداره، قسمت 10 هم هرکار کردم دانلود نشد

سلام این هم امتحان کنید

مجموعه شب های پیشاور
خرید از سایت موعودبرگزفته از سایت رادیو معارف
مجموعه شبهای پیشاور برگرفته از کتاب «شهابی درشب » است که به صورت یک گفتمان رادیویی در 9 قسمت درآمده و منتشر شده است، گفتمانی بین یکی از بزرگان شیعه به نام سید محمد سلطان الواعظین شیرازی با گروهی از بزرگان و عالمان اهل سنت در طول ده شب
با اطلاعاتی که از سایت موعود به دست ما رسیده است، این نمایش رادیویی جهت فروش قرار داده شده است. ضمن عذرخواهی از تولید کنندگان این اثر، از شما دعوت می گردد تا از طریق سایت موعود اقدام به خرید آن نمایید، با تشکر« سایت موعود »
نمایش رادیویی «شب‌های روشن» با نگاهی به کتاب «شب‌های پیشاور» ساخته شده که شامل مناظرات مرحوم سلطان الواعظین شیرازی با علمای اهل سنت در شهر پیشاور پاکستان است.
ردیفکتاب گویا «شب های روشن»دانلودحجم
(کیلو بایت)
1قسمت اول 2,879
2قسمت دوم 3,012
3قسمت سوم 3,275
4قسمت چهارم 3,001
منبع : شهید آوینی​

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانلود مجموعه صوتی شبهای پیشاور
مجموعه شبهای پیشاور برگرفته از کتاب «شهابی درشب » است که به صورت یک گفتمان رادیویی درآمده و منتشر شده است، گفتمانی بین یکی از بزرگان شیعه به نام سید محمد سلطان الواعظین شیرازی با گروهی از بزرگان و عالمان اهل سنت.
با اطلاعاتی که از سایت موعود به دست ما رسیده است، این نمایش رادیویی جهت فروش قرار داده شده است. ضمن عذرخواهی از تولید کنندگان این اثر، از شما دعوت می گردد تا از طریق سایت موعود اقدام به خرید آن نمایید، با تشکر (کیفیت فایل هایی که ما قرار دادیم پایین تر از نسخه اصلی می باشد.
تهیه شده توسط موسسه موعود
بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ
یک روز شیطان چاقى ، شیطان لاغرى را ملاقات کرد.
شیطان چاق ، از شیطان لاغر پرسید:
چرا تو اینقدر لاغر و ضعیف شده اى ؟
شیطان لاغر، جواب داد:
من بر شخصى مسلّط و ماءمور شده ام که او را گمراه کنم . ولى آن شخص ‍ در اوّل هر کار، مانند: خوردن ، آشامیدن ، …، زبانش به ذکر بسم اللّه الرحمن الرحیم گویا است ، از این رو از نفوذ در او، و شرکت در کارهاى او محروم هستم . و همین سبب و موجب لاغرى من شده است ، حال تو بگو بدانم ، چطور چاق شده اى ؟
شیطان چاق پاسخ داد:
چاقى من به خاطر آن است که شاد هستم ، زیرا بر شخص غافل و بى خبر و بى تفاوت مسلّط شده ام که در هیچ کارى بسم اللّه نمى گوید، مثلا هنگام ورود و خروج و هنگام خوردن و نوشیدن … و در هر کارى ، آنچنان غافل و سرگرم است که اصلا به یاد خدا نیست .(۱)
پس اى مؤ منین در اول هر کارى بسم اللّه الرحمن الرحیم یادتان نرود زیرا با گفتن بسم اللّه شیطان از شما دور مى شود
داستانهاى بسم اللّه الرحمن الرحیم : ص ۲۲

منبع: سایت صالحون

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من الان فایل شب اول و دوم رو گوش کردم. اتفاقاً خیلی جالب و حالت روایت داستانی داشت....و بعدش بصورت تئاتر رادیویی اجرا و بازسازی شد...
بسیار عالی ...
بقیه رو هم گوش میکنم امروز...
راستی چرا توی فایل هایی که گذاشتید، شب نهم رو نمیبینم ؟!...

سلام
چند باری کامل گوش کردم
واقعا قشنگ و آموزنده است
راست میگین قسمت 9، 10 ام نداره
چند لینک جدید گذاشتم
ان شاء الله مشکلتون حل بشه
با تشکر

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایل شب سوم رو هم گوش کردم. داره جالب تر میشه. دو تا از داستان هاش رو که گفت رو یادم افتاد قبلاً مامانم برام خونده بودشون [گفتم که کتابش رو داریم]....

آخرین ویرایش:

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
فایل شب سوم رو هم گوش کردم. داره جالب تر میشه. دو تا از داستان هاش رو که گفت رو یادم افتاد قبلاً مامانم برام خونده بودشون [گفتم که کتابش رو داریم]....
آره فایل خوبی
بخصوص اینکه با رعایت کامل ادب هستش و به اکثر مباحث میپردازند
ممنونم
اجرکم عند الله

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کلا فایل گوش کردین؟!! نظر بدین چطوری بودش با تشکر

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کلا فایل گوش کردین؟!! نظر بدین چطوری بودش با تشکر

سلام.
فایل چهارم رو امروز گوش کردم فقط!.:D.
کلا بیس و پایه اصلی این مناظرات اینطوریه که سلطان الواعظین با استناد به کتب و احادیث معتبر خود سنی ها خیلی چیزا رواثبات میکنه و خیلی شبهات رو ... اگر کسی شبهه ای داره، باید حتما کتاب و یا حداقل فایل های این کتاب رو بصورت صوتی بخونه و گوش کنه.
درمورد مقام امامت هم تو این جلسه یه سری توضیحات دادند...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا خیلی کوتاه و خوب و جذابن..... میشه یه روزه همه رو گوش داد تو یکی دوساعت. من امروز سعی میکنم همه رو گوش کنم دیگه

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا خیلی کوتاه و خوب و جذابن..... میشه یه روزه همه رو گوش داد تو یکی دوساعت. من امروز سعی میکنم همه رو گوش کنم دیگه

سلام خوبه احسنت کل فایلش فکر نکنم بیش از 7 الی 8 ساعت باشه
چون اکثر شب هاش حدود30 دقیقه است به جزء شب 8 ام که یه ساعت و نیم میشه
گوش بدین خیلی خوبه باتشکر