شایع ترین عمل های جراحی های پلاستیک و زیبایی در ایران واروپا چیست؟

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی گفت: شایع ترین عمل های جراحی پلاستیک و زیبایی در ایران عمل بینی و پس از آن ساکشن- عمل شکم و سینه است.
دکتر عباس کاظمی آشتیانی در حاشیه دومین کنگره پری اوربیتال ضمن اعلام این مطلب افزود: در کشورهای غربی شایع ترین عمل های جراحی پلاستیکی که انجام می شود ساکشن است نه عمل های صورت و بینی.
وی با بیان این که سن گرایش افراد با توجه به نوع عمل جراحی پلاستیک متفاوت است تصریح کرد: راینوپلاستی( جراحی زیبایی بینی) بیشتر در سنین 18تا 30 سالگی شیوع دارد و بعد از 30 سالگی در هر 2 جنس گرایش به آن کاهش می یابد.
رئیس کنگره پری اوبیتال اظهار کرد: برای انجام عمل های جوان سازی پلک و صورت بیشتر افراد سن بالا گرایش پیدا می کنند حال آن که امروزه جوانان به دنبال مد برای بالا بردن دنباله ابرو و... به این گونه عمل های جراحی پلاستیک گرایش پیدا می کنند در حالی که اصلأ نیاز نیست و به آنان مشکلاتی تحمیل خواهد شد.


وی گفت:استفاده از ساکشن به علت تجمع زیاد چربی در بعضی قسمت های بدن در هر سنی انجام می شود در حالی که برای انجام عمل های زیبایی شکم یک دختر 20ساله به جراح مراجعه نمی کند و بیشتر زنانی که بر اثر زایمان دچار افتادگی شکم شده اند به عمل زیبایی شکم گرایش پیدا می کنند.

دانشیار گروه جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی ایران تأکید کرد: انجام هر نوع عمل زیبایی عوارض خاص خودش را دارد. برای نمونه در صورتی که عمل زیبایی بینی توسط غیر از افراد گوش و حلق و بینی و جراحی پلاستیک انجام شود منجر به مشکلات تنفسی وحتی ممکن است منتهی به مرگ می شود.
وی همچنین هشدار داد: در صورتی که عمل های جراحی پلاستیک توسط غیر از افراد جراح پلاستیک انجام شود به طور قطع عوارض بالاتر خواهد رفت حال آن که اگر یک جراح خوب آموزش دیده باشد و بیمارش را درست انتخاب و به جا عمل کند نه بی مورد ،عوارضش به طورطبیعی کمتر خواهد شد.


دکتر کاظمی آشتیانی نوسانات ارز و تحریم ها را بر تجهیزات مورد نیاز انجام جراحی پلاستیک موثر دانست و یادآور شد: خوشبختانه از آنجا که فارغ التحصیلان جراحی پلاستیک و زیبایی در مراکز(داخلی) پیشرفته و مطابق با اصول تربیت می شوند و از طرفی به کرات درکنگره های کشورهای پیشرفته غربی شرکت می کنند و از این رو با استانداردهای جهانی هم ترازند.

وی همچنین گفت: تعداد جراحان پلاستیک و زیبایی ایران در حال حاضر حدود 200 نفر است اما این تعداد کافی نیست و ما در حال تربیت آنان هستیم.
 

Similar threads

بالا