[ شارژر و باطری دوربین توتال ] پرسش و پاسخ

AMIR1115

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان.
کسی میدونه باتری خشک توتال سندینگ چند ساعت باید تو شارز باشه؟
دوربینم توتال استیشن چینی هسش.
لطفا اگه میتونید زودتر آمارشو برسونید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مجتبی اس

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان.
دوربینم توتال استیشن چینی هسش.

خود شارژر چشمک میزنه وقتی پر بشه
ولی به نظر من 8 ساعت بمونه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان.

سلام نوع باطری روی خود قاب باطری درج شده مثلا
Nickel metal hybrid (Ni-MH) .a
Li-Ion .b
Nickel Cadmum (Ni-CA) .c
باطری لایکا Li-Ion و شارژ اولیه 10 ساعت و شارژ های بعدی حدود 2 ساعته . سندیگ هم باید همین باشه.
تورو خدا باطری دوربین تا ته که خالی شد و دوربین رو خاموش کرد باطری رو عوض کنین با اولین Low Battery عوضش نکنین. باطری لایکا بعد از 275 نقطه Low Battery میده که پس از 1400 نقطه با لیزر آزاد باطریش خاموش میشه! نگران نباشین تا ته باطری رو مصرف کنین.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

abbas.rasulpor

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان.

3 ساعت .البته اگه اولین بار باشه باید باید باید 9 ساعت توشارژ باشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
مشکل در شارژر دوربین لایکاTS02

مشکل در شارژر دوربین لایکاTS02

سلام دوستان ........

بعد از مدتی اومدیم ........................ امتحانا تموم شد...................

یک مشکل جدید برام پیش اومده ........... امروز که باطری دوربین رو زدم برای شارژ دیدم که چراغش قرمز شده ................... چراغ وسطی که بالا و پایینش آیکن باطری داره ......... هر چی ایستادم باطری شارژ نشد............................ مشکل چیه ............ ؟

کارش تمومه؟

ممکنه به خاطر اینکه حدود یک ماه داخل دوربین بوده و درش نیووردم این اتفاق براش افتاده.................... ...؟

لازم به ذکر هستش که باطری و شارژش چینی هستند اما هنوز یکسال بیشتر نمیشه ...............

دوستان راهنمایی کنید ............... عجیب حال مال رو گرفته ...................... بعد از یک مدت اومدیم دوست داشتیم اولین تاپیکی که میزنیم یک تاپیک شیرین باشه ...................... که فکر کنم .................. یک تاپیک تلخ شد........ :(

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان ........

یک مشکل جدید برام پیش اومده ........... امروز که باطری دوربین رو زدم برای شارژ دیدم که چراغش قرمز شده ................... چراغ وسطی که بالا و پایینش آیکن باطری داره ......... هر چی ایستادم باطری شارژ نشد............................ مشکل چیه ............ ؟

کارش تمومه؟

ممکنه به خاطر اینکه حدود یک ماه داخل دوربین بوده و درش نیووردم این اتفاق براش افتاده.................... ...؟

لازم به ذکر هستش که باطری و شارژش چینی هستند اما هنوز یکسال بیشتر نمیشه ...............

دوستان راهنمایی کنید ............... عجیب حال مال رو گرفته ...................... بعد از یک مدت اومدیم دوست داشتیم اولین تاپیکی که میزنیم یک تاپیک شیرین باشه ...................... که فکر کنم .................. یک تاپیک تلخ شد........ :(

90% مشکلی نیست دوباره باطری رو در بیارین و مجدد به شارژ بزنین. بذارین دمای باطری به دمای 20 درجه برسه بعد به شارژ بزنین. باطری با چراغ قرمز شارژ نمی شه. گاهی وقتها باطری سالم رو هم اینطوری نشون میده. نهایتا اگه تاثیری نداشت باطری خراب شده.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mohsenlalvand

عضو جدید
سلام دوستان ........

کارش تمومه؟

سلام دوست گرامی :
من هم از این دوربین استفاده میکنم ، باید بگم یه شارژر دیگه گیر بیار باطری رو آزمایش کن ممکنه شارژرت مشکل داشته باشه ! این مشکل برای من قبلآ پیش آمد که از شارژر بود ! موفق باشی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
90% مشکلی نیست دوباره باطری رو در بیارین و مجدد به شارژ بزنین. بذارین دمای باطری به دمای 20 درجه برسه بعد به شارژ بزنین. باطری با چراغ قرمز شارژ نمی شه. گاهی وقتها باطری سالم رو هم اینطوری نشون میده. نهایتا اگه تاثیری نداشت باطری خراب شده.

سلام دوست گرامی :
من هم از این دوربین استفاده میکنم ، باید بگم یه شارژر دیگه گیر بیار باطری رو آزمایش کن ممکنه شارژرت مشکل داشته باشه ! این مشکل برای من قبلآ پیش آمد که از شارژر بود ! موفق باشی

با تشکر از دوستانEhsan.Ha و mohsenlalvand

دوستان مشکل حل شده دو سه ساعت بعد با چند بار جا زدن و دراوردن اصلا ............. تعجبی .............. شروع به شارژ کرد ........... باز هم از شما دوستان تشکر میکنم ........... :smile:

آخرین ویرایش:

sshayan59

عضو جدید
راهنمایی برای خرید باطری دوربین لایکا

راهنمایی برای خرید باطری دوربین لایکا

سلام دوستان
من برای دوربین لایکا میخوام باطری بخرم
خواستم نظر شما رو بدونم که 2 تا باطری معمولی بخرم بهتره یا 1 باطری دوبل؟
ممنون

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من برای دوربین لایکا میخوام باطری بخرم
خواستم نظر شما رو بدونم که 2 تا باطری معمولی بخرم بهتره یا 1 باطری دوبل؟
ممنون
اگه با لیزر دوربین زیاد کار میکنین حتما 2 تا باطری دوبل باید داشته باشید.
اگه دوربین شما لیزری نیست 2 تا باطری تک کافیه.
اگه می خواین جانب احتیاط رو رعایت کنین و زیاد هم خرج نکنین و از طرفی تو بیایون گرفتار هم نشید 1 دوبل و یه تک بگیرید. حتی اگه دوربینتون لیزری باشه.

skyplex

کاربر فعال
باطری لایکا وقتی به برق می زنیم باید علامت بزنه که در حال شارج است؟؟ هیچ چراغ چشمک زنی وجودداره یا نه؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
فایل راهنمای استفاده از شارژر و باطری gkl211

فایل راهنمای استفاده از شارژر و باطری gkl211

باطری لایکا وقتی به برق می زنیم باید علامت بزنه که در حال شارج است؟؟ هیچ چراغ چشمک زنی وجودداره یا نه؟

با سلام تصویر آموزشی از نحوه شارژ شدن ...... باطری ....تقدیم شما .......... به همراه فایل راهنمای استفاده از شارژر و باطری gkl211

شارژر باطری دوربین توتال.jpg

پیوست ها

• GKL211_UserManual_2.pdf
    468.4 کیلوبایت · بازدیدها: 2

skyplex

کاربر فعال
ایا راهی هست که ما بفهمیم یک باطری چند ساعت دیگه کار میده؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
ایا راهی هست که ما بفهمیم یک باطری چند ساعت دیگه کار میده؟

ببینیم سایر دوستان چه جوابی می دن!

با سلام .......

بنده با تی اس 02 که لیزر هم نداره .......... هیچ وقت پیش نیومده که تا آخرین لحظه استفاده کنم ........ چون فقط یک باطری دارم .......... و 10 تا 20 درصد دیگه باطری داره .......... میزنم به شارژ...... میدونم کار درستی نیست ....... و بایستی بزاریم باطری کاملا تخلیه بشه ..........و این کار عمر باطری رو کم میکنه ............ اما چاره ای ندارم ...........و نمی تونم ریسک کنم .......... و با چند درصد باطری ........ بریم سر کار ........ ( باید یک باطری یدک داشته باشیم )

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
نکته ایمنی در نگهداری دوربین و باطری آن

نکته ایمنی در نگهداری دوربین و باطری آن

زمانی که از دوربین خود به مدت طولانی استفاده نمی کنید باطری دستگاه را دربیاورید. زیرا عدم استفاده طولانی از دوربین تراوش اسید باطری باعث آسیب رسیدن به دوربین میشود.

amirinline

عضو جدید
بهترین کار برای شما استفاده از باطری اکسترنال هستش، بخاطر ظرفیت بیشتر و مدت کارکرد آن مشکل فقط وزن و حمل آن میباشد، من خودم تعمیرکار هستم و معمولا به مشتریانم این پیشنهاد رو میدم و مدت کارکرد حداقل سه الی چهار برابر باطری استاندارد توتال میباشد. ( البته زمان شارژ طولانی تره حدود 8ساعت)

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
بهترین کار برای شما استفاده از باطری اکسترنال هستش، بخاطر ظرفیت بیشتر و مدت کارکرد آن مشکل فقط وزن و حمل آن میباشد، من خودم تعمیرکار هستم و معمولا به مشتریانم این پیشنهاد رو میدم و مدت کارکرد حداقل سه الی چهار برابر باطری استاندارد توتال میباشد. ( البته زمان شارژ طولانی تره حدود 8ساعت)

درود بر شما مهندس عزیز........

هزینه این باطری با متعلقاتی که داره حدودا چقدر در میاد .....؟

sshayan59

عضو جدید
اگه میشه 1 عکس از این باطری اکسترنال برامون بذار
ببینم به سوکت تخلیه اطلاعات دوربین وصل میشه؟اخه جای دیگه ای که دوربین نداره که بشه کابل باطری رو بهش وصل کرد
ممنون

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
قیمت باطری دوربین چنده؟ 400 تمن؟
یه نوع کاور چینی داره که 250 تومنه ولی دوبل مشابه USA که چینی هستش همون 400 تومنه. باطری 250 تومنی که استفاده کردیم فرقی با باطری های made in chaina و made in usa نمی کنه

skyplex

کاربر فعال
دوستان یکی دو مدل باطری مناسب لایکا 06 معرفی بفرمایید....در ضمن این باتری دوبل یعنی دو برابر یک باطری عادی کار میکنه؟

نکته بعدی اینکه باطری اکسترنال چگونه کار میکنه؟ یعنی این نوع باطری بیرون از مجفظه و جایگاه خود باطری دستگاه است؟

اینهم یک لینک

http://www.sarem.co/products/accessories/battery-a-charger

mrir65

عضو جدید
سلام
باطری اصلی دوربین های TC و TS موجود هست
GEB121 , GEB221
باطری ها از اروپا آورده شده ،
فقط برای نقشه یردار های مصرف کننده
زیر قیمت بازار
برای تماس لطفا پیغام بدید
ممنون

sshayan59

عضو جدید
سلام دوستان
من هم همیشه با مشکل خالی کردن باطری دوربین و بیسیم اون هم وسط کار و توی بیابون که موبایل هم انتن نداره(خاموش شدن بیسیم) در گیر بودم
خداییش کلی هم پول بابت انواع باطری میدادم ولی نتیجه ای نداشت
1پلاستیک انواع باطری دوربین و بیسیم داشتم تا اینکه به این نتیجه رسیدم خودم سلول باطری هارو عوض کنم
کار بسیار اسون و به صرفه ای هست
شما هم با هزینه کم برای خرید دستگاه جوش باطری و پلیت میتونین این کارو بکنین و از خرید انواع باطریهای تاریخ مصرف گذشته که وسط کار به همه اکیپ نقشه بردار ضد حال میزنه راحت بشین
الان من با هزینه یک سوم خرید باطری بهترین باطریها رو دارم

mrir65

عضو جدید
سلام دوستان
من هم همیشه با مشکل خالی کردن باطری دوربین و بیسیم اون هم وسط کار و توی بیابون که موبایل هم انتن نداره(خاموش شدن بیسیم) در گیر بودم
خداییش کلی هم پول بابت انواع باطری میدادم ولی نتیجه ای نداشت
1پلاستیک انواع باطری دوربین و بیسیم داشتم تا اینکه به این نتیجه رسیدم خودم سلول باطری هارو عوض کنم
کار بسیار اسون و به صرفه ای هست
شما هم با هزینه کم برای خرید دستگاه جوش باطری و پلیت میتونین این کارو بکنین و از خرید انواع باطریهای تاریخ مصرف گذشته که وسط کار به همه اکیپ نقشه بردار ضد حال میزنه راحت بشین
الان من با هزینه یک سوم خرید باطری بهترین باطریها رو دارم

بله درست میفرمایید اما باطری اصل خیلی بیشتر از ( تعویض سلولی ) و تقلبی جواب میده
و اگر دوربین سری های TS باشه نمیتونید تعویض سلول کنید چون مدار سر باطری وجود داره

sshayan59

عضو جدید
بله درست میفرمایید اما باطری اصل خیلی بیشتر از ( تعویض سلولی ) و تقلبی جواب میده
و اگر دوربین سری های TS باشه نمیتونید تعویض سلول کنید چون مدار سر باطری وجود داره
تا حالا سری TS رو باز نکردم
ولی TC هم یه برد داره که موقع باز کردن باید دقت بشه که اسیب نبینه و در اخر هو با لحیم کاری همه چی خوب و مرتب میشه
ولی فکر نمیکنم سری TS فرق چندانی داشته باشه با TC
ولی در هر حال گیرم اومد حتما اونم تست میکنم

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
تا حالا سری TS رو باز نکردم
ولی TC هم یه برد داره که موقع باز کردن باید دقت بشه که اسیب نبینه و در اخر هو با لحیم کاری همه چی خوب و مرتب میشه
ولی فکر نمیکنم سری TS فرق چندانی داشته باشه با TC
ولی در هر حال گیرم اومد حتما اونم تست میکنم

درود بر شما .......

این کار ایجاد نوسان نمیکنه در برد دوربین که باعث بشه به قطعات الکترونیکی داخل دوربین آسیب برسونه ........

mrir65

عضو جدید
درود بر شما .......

این کار ایجاد نوسان نمیکنه در برد دوربین که باعث بشه به قطعات الکترونیکی داخل دوربین آسیب برسونه ........

مهندس بله درست میفرمایید

چون جلوی باطری های TS مدار قرار دادند
من شنیدم که با تعویض سلول دوربین ایجاد نوسان میکنه در برد دوربین
اما TC حیر

sshayan59

عضو جدید
درود بر شما .......

نوسان با تغییر ولتاژ ایجاد میشه که یکی از دلایلش اتصالی در برد میتونه باشه
این برد که سر راه قرار داره برای این کاره که ولتاژ 6سلول موجود در باطری که بصورت سری به هم وصل شدن رو کنترل کنه و ولتاژ مناسب رو به دوربین برسونه
از نظر تئوری نمیتونه مشکلی داشته باشه البته اگر موقع باز کردن کاور باطری به برد آسیب نرسه
من تا حالا با سری tc مشکلی نداشتم

بالا