سیستم GPS

touran90

عضو جدید
سلام دوستان!

من با یکی از دوستانهای ایرانی من روی یک برنامه ناوبار GPS جدید کار میکنم و فکر میکنم که ما مشکل دارم. حدز زدم که اولیت سیستم برای ناوبر هواپیما های با و بدون سرنشتی GPS باشه. این دورست است یا نه؟

1. استفاده از سیستم های GPS خیلی متداول است؟ برای کنترل ترفیک هوای استفاده میشود؟ در ماشیتهای شخصی؟ در باربری تجراتی؟ شبکه های کمپوتر؟
2. سیستم های GPS دیگر (مثل Glonass یا Galileo یا Beidu) چطور؟

ممنون و موفق باشی

آخرین ویرایش:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام دوستان!

من با یکی از دوستانهای ایرانی من روی یک برنامه ناوبار GPS جدید کار میکنم و فکر میکنم که ما مشکل دارم. حدز زدم که اولیت سیستم برای ناوبر هواپیما های با و بدون سرنشتی GPS باشه. این دورست است یا نه؟

1. استفاده از سیستم های GPS خیلی متداول است؟ برای کنترل ترفیک هوای استفاده میشود؟ در ماشیتهای شخصی؟ در باربری تجراتی؟ شبکه های کمپوتر؟

ممنون و موفق باشی

سلام دوست عزیز،
فکر می کنم که استفاده از GPS که امروزه خیلی مرسوم شده و در همه جا استفاده میشه در وسایل پرنده اولویت اول رو داره که میشه این رو با مراجعه به پنل هواپیماهای پیشرفته امروزی فهمید ولی نباید فراموش کنیم که GPS نتوانسته به طور کلی آلات دقیق پروازی رو از دور خارج منه و همیشه در کنار LCD سیاه وسط پنل هواپیما چندین آلت دقیق پروازی مثل ارتفاع سنج،افق نما،سمت نما و... به چشم میخوره که یا بوسیله لوله پیتو استاتیک کار می کنن یا بوسیله ژیروسکوپ.حتی بر روی هواپیماهای بدون سرنشین در قسمت خلبان خودکار که من الآن دارم روش کار می کنم از GPS به تنهایی استفاده نمیشه و حتماً با سه عدد ژیروسکوپ همراهی میشه.اما این بحث در مورد آلات دقیق مکانیکی صدق نمیکنه. یعنی الزامی به همراه بودن با GPS ندارند.

امیدوارم که این مطلب جواب سوال شما بوده باشد.

موفق و پیروز باشید
یا علی
Sparrow

آخرین ویرایش:

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان!

ممنون و موفق باشی

داخل فضای ایران اولویت موقع approach با gps نیست (فعلا)