سیاست های زندگی

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
س از بازگشت همسرتان از مسافرت، محل کار، دانشگاه و... با روی خوش به استقبال او رفته با چهره ای بشاش و خنده رو با او سلام و احوال پرسی کرده و بهترین لباسهایتان را برای همسرتان بپوشید، عطر بزنید و به ظاهر خود رسیدگی کنید.

در مورد اتفاقات و خبرهای خوشی که در طی روز دیده یا شنیده اید صحبت کنید و اخبار و ناگوار را به زمانی بعد از استراحت همسرتان موکول کنید.
تلاش کنید تا در حد توانتان فضای منزل را برای استراحت همسرتان مهیا کنید.

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر قبل از رفتن به سر کار با همسرتان دعوا کرده‌اید و او در طول روز به شما پیامک زد تا راجع به دعوای امروز صحبت کنید چنین پیشنهادی را نپذیرید.
ادامه صحبت از طریق پیامک به خصوص اگر زمینه دعوا و ناراحتی وجود دارد اصلا به صلاح نیست چرا که پیامک‌ها در اغلب موارد باعث سوء‌تفاهم می‌شود

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
کوتاه صحبت کردن در زندگی خیلی مهمه. اگر میخوایم در مورد مطلبی با همسرمون یا حتی دوستامون صحبت کنیم، بهتره خیلی کوتاهو یا اگر نمیشه خلاصه کرد، تو چند مرحله بگیم. اینجوری بیشتر تو ذهنشون میشینه و حوصلشون سر نمیره یا اعصابشون خرد نمیشه. وقتی زمان صحبت کردنمون طولانی میشه، اگر دقت کنید میبینید که دیگه ظرف مقابلمون گوش نمیده.

وقتی با ماشین رانندگی میکنید تجربه کردید که تو یه سربالایی اگر گاز رو یک سره تا ته فشار بدید چه بلایی سر ماشین میاد! اما اگر گاهی گاز بدید گاهی شل و دوباره تگکرار کنید، ماشین بهتر شتاب میگیره و کم هم نمیاره و خفه نمیکنه! این رو الگوی رفتار با طرف مقابل قرار بدیم!

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای کاش زن زندگی ام این رازها را می دانست

1– مرا تحسین کن.

2 – می دانم که همیشه با من موافق نیستی و برخی از تصمیم هایم را نمی پسندی، اما همیشه تاکید کن که عاشقم هستی.

3 – سعی کن نیازهای مهم مرا برطرف کنی، مثل نیاز جنسی و صداقت.

4 – مرا همین طور که هستم بپذیر و سعی نکن مرا تغییر دهی.

5 – طوری با من رفتار کن که احساس کنم بی همتا هستم. گاهی مردها مثل پسربچه ها می شوند.

6 – اگر می خواهی با من حرف بزنی، اول از من بپرس که در حال و هوای گفت و گو هستم یا نه. اگر نیستم، اصرار نکن.

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز

7 – ما مردها گاهی به غار خودمان پناه می بریم. کمی به من زمان بده تا از غارم بیرون بیایم؛ آن گاه خودم به سوی تو خواهم آمد.

8 – وقتی گیج و سردرگم هستم به من نگو چه کار باید بکنم. وقتی در این حالت هستم سعی کن به نحوی مرا به مسیر مناسب برگردانی.

9 – هرگز مرا با شوهر دیگران مقایسه نکن.

10 – کارم برایم مهم است و من به آن نیاز دارم. زمانی که از کارم رضایت دارم، درباره چیزهای دیگر نیز احساس خوبی دارم.

11 – درک کن که برای کسب آرامش نیاز دارم تلویزیون تماشا کنم، به خصوص مسابقه فوتبال.

12 – درک کن که خیلی دوست دارم گاهی برای رابطه جنسی پیشقدم شوی.

13 – سعی نکن برای هر کاری که می کنم مرا سوال پیچ کنی و از من توضیح بخواهی. به قضاوتم احترام بگذار.

14 – به پدر و مادرم و خانواده ام احترام بگذار.

15 – زمانی که عصبانی می شوم، سعی کن صبور باشی.

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز

16 – هرگز تصور نکن از قبل درباره هر حرفی که به تو می زنم فکر کرده ام. از این رو، مرا سرزنش نکن چرا حرفی زده ام که تو را عصبانی کرده است.

17 – نزد خانواده خودم و خانواده خودت و دوستانم از من بد گویی نکن.

18 – بیشتر مسایلی که بین من و تو می گذرد، محرمانه است؛ قرار نیست دیگران از آن مطلع باشند.

19 – وقتی با لحن پرتوقع حرف می زنی، چیزی جز این نمی شنوم که به اندازه کافی مفید نبوده ام و در را ضی کردن تو ناکام شده ام.

20 – تا زمانی که به طور مستقیم از تو درخواست توصیه نکرده ام، یعنی خواهان هیچ توصیه ای نیستم. توصیه هایی که در این جور مواقع می کنی باعث می شود احساس کنم می خواهی برای من تعیین تکلیف کنی.

21 – خواهشم از تو این است که هرچه را می خواهی، از من درخواست کن؛ چون به طور غریزی نیازهای تو را به یاد نمی آورم.

22 – به یاد داشته باش که من دوست دارم کارهایی شخصی مختص خودم داشته باشم که تحت اختیار خودم باشد.

23 – من بیشتر دوست دارم کارهایی را برایت انجام دهم که خودم آنها را انتخاب کرده باشم، نه این که مجبور باشم انجامش دهم.

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسانهای ناپخته همیشه میخواهند که در مشاجرات پیروز شوند...
حتی اگر به قیمت از دست دادن "رابطه" باشد...

اما انسانهای عاقل درک میکنند که گاهی بهتر است در مشاجره ای ببازند،
تا در رابطه ای که برایشان با ارزش تر است "پیروز" شوند...

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
نصیحت‌پذیر نبودن مردها
از دید آقایون اگر خانمی همسرش رو نصیحت کنه در حقیقت داره روی اقتدار او پا میذاره و این چیزیه که مردها اصلا نمی‌پذیرن.
پس اگر شوهرتون اشتباهی رو مرتکب میشه به جای نصیحت کردن راه حل دیگه‌ای رو انتخاب کنید.

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
- در مقابل همسر خود هرچند گاهی حق به جانب شماست ولی لجبازی و اصرار نکنید و مرد بودن وی را در نظر بگیرید.
- از مخالفت و مشاجره با همسر خود بپرهیزید.
- اگر کمکی از طرف خانواده خود داشتید آن را دائما به رخ همسر خود نکشید.
- در معاشرت با بستگان همسر خود بیش از حد معمول گرم نگیرید

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
مراحل یک عذرخواهی اثربخش:

• متأسفم
بیان عذرخواهی و ابراز تأسف از اینکه این اتفاق افتاده نشانه فهم بالای شماست. گفتن همین مسئله قبل از هر چیزی، طرف مقابلتان را مجاب می‌کند "آن کسی که ابراز تأسف می‌کند" پس قطعا تا این اندازه انسان فهیمی هست که بشود از این اشتباه یا رفتار غلطش چشم پوشید و او را بخشید و به دوستی یا معاشرت با وی ادامه داد. بنابراین با زبانی نرم بگویید از این مسئله‌ی پیش آمده متأسفید و امیدوارید او شما را ببخشد.

• تقصیر من بود
پس از اولین مرحله، نوبت به مرحله پذیرش اشتباه، آن هم واقعی و به دور از ادا و افه‌های از خود گذشتگی می‌رسد. این گزینه یعنی شما می‌دانید مقصرید و عذرخواهی کره‌اید.
پذیرش اشتباه، باعث می‌شود دلخوری، کینه و حتی آتش خشم طرف مقابلتان سرد شود و هم خودتان به عنوان یک انسان به نقص و اشتباهاتتان پی برده و به فکر جبرانش باشید.

• برای جبران چه باید بکنم
حرفی زده یا کاری کرده‌اید که نباید زده یا انجام می‌شد و حالا با علم به این اشتباه باید همّ و غم خود را برای جبرانش بگذارید. جبرانی واقعی که باید با پیشنهاد طرف مقابلتان انجام شود.

اصولا وقتی به مرحله سوم می‌رسید و از طرفتان می‌خواهید به شما بگوید چه کنید تا گذشته جبران شود او دیگر هیچ انتظاری ندارد اما گاهی هم پیش می‌آید با افرادی مواجه می‌شوید که از کلامتان سوءاستفاده کرده و شما را به جبرانی نا‌عادلانه و غیر منصفانه وادار می‌کنند. در هر صورت جانب تعادل را در نظر گرفته و درصدد بهترین عذرخواهی باشید.

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
در هنگام خرید به نظر همسرتون احترام بگذارید، حتی اگر سلیقه‎اش با شما یکی نباشه.
لازم نیست طبق میل او خرید کنید مهم اینه که در مقابل نظرات او چه عکس العملی نشان می‎‎دید.
اگر همیشه انتخاب‎های او را رد کنید و یا مسخره کنید، مطمئن باشید دیگه برای همراهی شما تمایلی پیدا نمیکنه.

ماه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست است یکی از اعضای خانواده همسرتون محسوب می‌شید اما این دلیل نمی‌شه توی هر مسئله‌ای ابراز نظر کرده و دخالت کنید.
این کار شما باعث می‌شه نگاه مداخله‌جویانه‌ای به شما بشه و بعد از مدتی احترامتون کم رنگ بشه.