سيستم تشكر و امتیازدهی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
از امروز براي تشكر از يك كابر و دادن امتياز به خاطر پست مفيد و جالبش كافيه كليد تشكر http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/post_thanks.gif رو بزنيد تا كاربر مورد نظر يك امتياز جديد دريافت كنه. تشكر از كاربران محدوديت روزانه نداره و هر روز به هر تعداد ميتونيد ازش استفاده كنيد.

اما امتيازات قبلي به علت بالا بودن كيفت امتيازات و زحمت بيشتر براي دادن اون امتيازات و محدوديت هايي كه براشون قرار داده ايم در 4 ضرب شدند. (البته براي كابران با حداقل 30 امتياز)

سيستم امتياز قبلي همچنان فعاله و كاربراني كه قدرت امتياز دهي بيشتر از يك دارند با استفاده از اون سيستم ميتونند در هر بار بيشتر از يك امتياز بدهند، اما محدوديت هاي روزانه همچنان باقي هستند. براي ديدن قدرت امتياز دهي خودتون به صفحه تنظیمات شخصی
بريد و سمت چپ جدول آخرين امتيازات داده شده قدرت امتياز خودتون رو مشاهده كنيد.

فاكتورهاي موثر در يك واحد افزايش قدرت امتيازدهي:
1- هر 1000 پست 1 واحد
2- هر 400 امتياز 1 واحد

با كليد http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/post_thanks.gif به راحتي ميتونيد از سايرين تشكر كنيد و امتيازي كه بابت اين تشكر به اونها تعلق ميگيره در هر حالتي و براي همه 1 امتياز خواهد بود.

abc_ramak

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خوبه :)
دیگه مجبور نیستم برای امتیاز دادن، open in new window بزنم :D

archi_arch

مدیر بازنشسته
فقط بدیش اینه که دیگه اصلآ نمیفهمی از کی امتیاز گرفتی!!!!!!!!!!!!!!!!کاش حداقل مثل فرومهای دیگه تشکرها رو زیر پست قرار بدین:redface:اینطوری خیلی خوب میشه.
ممنون

Matrix

عضو جدید
فقط بدیش اینه که دیگه اصلآ نمیفهمی از کی امتیاز گرفتی!!!!!!!!!!!!!!!!کاش حداقل مثل فرومهای دیگه تشکرها رو زیر پست قرار بدین:redface:اینطوری خیلی خوب میشه.
ممنون
راستش در مورد اون كلي بحث كرديم و به اين نتيجه رسيديم كه حضورشون باعث ميشه شكل و قالب فروم به هم بريزه .

نظر شما چيه ؟

(البته ناگفته نماند كه تو سيستم امتيازدهي هم اغلب كسي نمي فهميد چه كسي امتياز داده مگر وقتي كه يكي خودش اسمشو مي نوشت !)

archi_arch

مدیر بازنشسته
راستش در مورد اون كلي بحث كرديم و به اين نتيجه رسيديم كه حضورشون باعث ميشه شكل و قالب فروم به هم بريزه .

نظر شما چيه ؟

(البته ناگفته نماند كه تو سيستم امتيازدهي هم اغلب كسي نمي فهميد چه كسي امتياز داده مگر وقتي كه يكي خودش اسمشو مي نوشت !)
چرا به هم بریزه؟واسه جاهای دیگه که مشکلی پیش نیومده.

Matrix

عضو جدید
چرا به هم بریزه؟واسه جاهای دیگه که مشکلی پیش نیومده.

منظور از به هم ريختن دقيقا" همونه ! يعني اضافه شدن اسم و ... ! يكم زشت ميشه وجهه تالار !

nino

مدیر بازنشسته
منظور از به هم ريختن دقيقا" همونه ! يعني اضافه شدن اسم و ... ! يكم زشت ميشه وجهه تالار !

خوب چرا توي جدول امتيازهي يك ستون اضافه نمي كنيد كه اسم كسي كه امتياز داده اونجا باشه ؟

Matrix

عضو جدید
خوب چرا توي جدول امتيازهي يك ستون اضافه نمي كنيد كه اسم كسي كه امتياز داده اونجا باشه ؟

فكر ميكني شدني باشه ؟

در ضمن . چرا اينقدر مهمه كه چه كسي امتياز رو داده ؟ واسه تلافي كردن !؟

archi_arch

مدیر بازنشسته
فكر ميكني شدني باشه ؟

در ضمن . چرا اينقدر مهمه كه چه كسي امتياز رو داده ؟ واسه تلافي كردن !؟
مهمه ولی نه واسه تلافی واسه شناخت بهتر اعضا از هم ببین مثلا وقتی تو یه چیزی میگی و یکی ازت تشکر میکنه میفهمی که باهات موافقه یا از پستت خوش اومده و تو اینجوری میتونه سلیقه ی افراد رو بفهمی و یه شناخت کلی از هم بدست بیاد و جو هم صمیمی تر میشه ولی این جوری واسه اینکه حتی تشکر هم بکنی باید بیای و پست بزنی خوب اینجوری که بدتره پستهای غیر مفید!!!!!ولی اونجوری هر کی نظر خواصی داره چیزی مینویسه ok؟

sara_hyperactive

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این حرف آرچی کاملا موافقم که این جوریم پستهای غیر مفید زیاد می شه. یعنی هر دو حالت یه بدی هایی داره باید ببینیم کدوم بهتره قبول کردنش. ولی خداییش اگه از متن یکی خوشت میاد باید کلی وقت صرف کنی یه جوابیه بزنی اونم توش فقط بنویسی ممنون قشنگ بود کاری که میشه تو چند ثانیه با زدن تنکس انجام بدی
ولی از نظر من 4 برابر کردن امتیازا اصلا کار جالبی نبود. اینجوری ارزش امتیاز خیلی میاد پایین و در ضمن اونایی که زیر 30 هستن خیلی امتیازشون با بقیه فرق می کنه و این خیلی بده چون همونطور که می دونید متاسفانه یا خوشبختانه خیلی ها امتیاز براشون بیش از حد مهمه و اصلا به این منظور فعالیت می کنن مخصوصا تازه واردا که خوب مسلما امتیازشون زیر 30 هست.

Matrix

عضو جدید
مهمه ولی نه واسه تلافی واسه شناخت بهتر اعضا از هم ببین مثلا وقتی تو یه چیزی میگی و یکی ازت تشکر میکنه میفهمی که باهات موافقه یا از پستت خوش اومده و تو اینجوری میتونه سلیقه ی افراد رو بفهمی و یه شناخت کلی از هم بدست بیاد و جو هم صمیمی تر میشه ولی این جوری واسه اینکه حتی تشکر هم بکنی باید بیای و پست بزنی خوب اینجوری که بدتره پستهای غیر مفید!!!!!ولی اونجوری هر کی نظر خواصی داره چیزی مینویسه ok؟

ok

من اين متودهاي روانشناسي رو سعي مي كنم براي ادمين هم توضيح بدم . اگه امكان اضفه كردن ستون باشه ، فكر كنم اين به همه پرسي گذاشته شه يا ... !

archi_arch

مدیر بازنشسته
منم با سارا موافقم
به نظر من اگه میخواین سیستم تنکس رو اضافه کنین دیگه امتیاز معنی نداره!!!!دوتاش با هم قاطی میشه!نمیدونی الان به طرف تنکس بدی یا امتیاز!!با توضیحات شما وقتی هم که تنکس میزنی امتیاز میدی خوب پس دیگه کسی بیکار که نیست کلی وقت بذاره تا امتیاز باز بشه و بعد هم ثبت کنه!یه بار میزنه تنکس!
پس یا تنکس یا امتیاز که به نظر من همون تنکس اونهم به صورت درج اسامی خیلی موفقتره;)

معمارباشی

عضو جدید
دوست من ماتریکس جان ببین قبول دارم اگه سیستم تنکس اسامی زیر پست بیاد شاید یک کمی فروم رو زشت کنه ولی همین کار خیلی فواید دیگه ای هم داره. مثلا از ایجاد شدن پست های هرز متعدد با مضمون های : ممنونم ، خیلی جالب بود ، امتیاز دادم و .... جلوگیری می کنه . و در بحث هایی که میشه که مخالف و موافق داره دیگه پست زیادی و تکراری دیده نمیشه و اگه کسی با حرف یه نفر موافقه لازم نیست یک ساعت همون چیز ها رو باز گو کنه فقط با یه تشکر زیر پست طرف مقابل از اون حمایت می کنه و می گه منم همینو می خواستم بگم و ... .با این سیستم میشه در یه نگاه فهمید چه بحث هایی پر طرفداره و بعضی وقتا ادم با دیدن میزان تشکر های شده از یه موضوع تشویق می شه اونو بخونه.فکر نکنم کسی ناراحت بشه از این که اسمش اون زیر نوشته بشه یا کسی بفهمه که اون تشکر کرده. اون برنامه عدم درج اسم برای موقعی بود که ما امتیاز منفی هم داشتیم و نمی خواستیم طرف بفهمه که دلخور بشه و ......

ببخشید ولی فکر نمی کنید سیستم امتیاز دهی زیادی پرو پخش شده ما الان سه نوع امتیاز دهی داریم کردیت و مثبت و منفی و تنکس . برای کاربر یهکمی گیج کنندس. سیستم کردیت که عملا کاربرد خاصی (لا اقل برای من) نداشته. من پیشنهاد می دم همون سیستم تنکس را با زیر نویس اسامی اجرا کنید. از همه چیز بهتره توی فروم های دیگه هم خوب جواب داده ضرر نمی کنید.

البته به سایر دوستان هم این موضوع رو بگم که سیستم تنکس خودش یه سری مشکلاتی را داره مثلا ممکنه شما تنکس را بزنید و این دکمه نا پدید بشه ولی امتیاز ثبت نشه و برای امتیاز دهی مجدد باید حتما دوباره صفحه را لود کنید یا مثلا ممکنه تشکر شما بعدا بنا به به مشکلاتی حذف بشه . اینهایی که می گم را عینا برام در چند فروم دیگه دیدم و متاسفانه نمی شه کاریش کرد.(منظورم اینه که هیچ سیستمی 100% بی عیب نیست)

با اون بحث 4 برابر کردن امتیازات هم 100% با سارا جون موافقم . خیلی اختلاف زیاد میشه و خیلیها از رقابت کردن دلسرد می شن مخصوصا تازه وارد ها

ادمین جان اگه ممکنه یه که بیشتر راجع به این که 1000 پست = 1 واحد و .... توضیح بدی ممنون می شم من نگرفتم چی شد!

ماتریکس جان و ادمین عزیز ببخشید اگه دخالت کردم
ممنونم از توجهتون

آخرین ویرایش:

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
يه سري توضيحات:

1- چهار برابر كردن امتيازات دليلش اين بود كه قبلا محدوديت 5 امتياز در روز براي هر كاربر وجود داشت و همچنين اينكه يك كاربر نميتونست دوبار پشت سرهم به يك كاربر امتياز بده. اما الان ديگه محدوديتي در مورد امتياز دادن با كليد تشكر وجود نداره و مثلا 100 امتياز رو ميشه تو يه هفته گرفت در حالي كه قبلا 100 امتياز رو تو دو ماه هم نميشد بدست آورد. يعني ارزش و اعتبار امتيازات قبلي حداقل چهار برابر اين امتيازات بوده.

2- با اين حذف محدوديت ها آمار امتيازات به سرعت بالا خواهد رفت و كاربران تازه كار در صورت فعال بودن خيلي سريع ميتونن امتياز بالايي كسب كنند.

3- حالا كه محدوديت امتيازات برداشته شده شايد اسم افراد رو هم در كنار امتيازات داده شده اضافه كرديم. اين چيزيه كه هميشه كاربران مي خواستند ولي ما براي بالا بردن اعتبار امتيازات اين كار رو نكرديم. حالا با افزايش 4 برابري امتيازات كسب شده تا الان، فكر ميكنم مشكلي با اضافه كردن اسم فرد امتياز دهنده نداريم.

4- اضافه كردن اسامي افراد تشكر كننده از يك پست زير اون پست اصلا جالب نيست ضمن اينكه شكل و شمايل تالار رو به هم ميريزه. هر فردي در صفحه تنظيمات شخصي (كنترل پنل) خودش ميتونه اسامي و پست مربوط به افرادي كه ازش تشكر كردند رو ببينه.

5- سيستم تشكر در اصل براي ما همون امتيازه كه براي راحت كردن امتياز دادن به افراد اضافه شده. ضمن اينكه سيستم امتياز جزئي از سايته ولي تشكر رو اضافه كرديم به سايت. فرقي هم كه بينشون هست اينه كه تو پست اول توضيح دادم. به عنوان مثال:

behtashk الان 1240 امتياز داره كه براي هر 400 امتياز يك واحد قدرت امتياز دهيش افزايش پيدا ميكنه يعني 3 واحد. همين كاربر 1450 پست داره كه براي هر 1000 پست يك واحد ديگه به قدرت امتياز دهيش اضافه ميشه. يعني 1 واحد. پس مجموعا 4 واحد به قدرت امتياز دهي اوليه ش كه 1 باشه اضافه ميشه و ميشه 5. يعني هر بار كه بهتاش با «سيستم امتيازدهي» به كسي امتياز ميده 5 امتياز براي اون فرد در نظر گرفته ميشه. اين سيستم هنوز همون محدوديت هاي قبلي رو داره.

اما با كليد تشكر تحت هر شرايطي يك امتياز به كاربر مورد نظر داده خواهد شد. اين يكي هيچ محدوديتي نداره.

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
شما لازم نيست بدونيد كدوم سيستم چطوريه و چقدر امتياز ميده و اين حرفا. صرفا جهت اطلاع اضافه كرديم.

archi_arch

مدیر بازنشسته
Admin گفت:
هر فردي در صفحه تنظيمات شخصي (كنترل پنل) خودش ميتونه اسامي و پست مربوط به افرادي كه ازش تشكر كردند رو ببينه.
چرا اینقدر شخصی و خصوصی؟خوب اینجوری یعنی فقط خود شخص باید بفهمه چه قدر پستش مورد قبول واقع شده!پس بقیه چی؟ببینین شاید بعضی وقتها شما با یه پست طولانی مواجه بشین که وقت یا حوصله ی کافی برای خوندنش نداشته باشی ولی وقتی میای میبینی کلی از اون پست تشکر شده میفهمی حتمآ جالب بوده و تشویق میشی بخونی!باور کنین اومدن چند تا اسم زیر پست زیادم بد نیست یعنی عادت میشه:redface:
(سروش اون به قول خودت متودای روانشناسیو!!!!به ادمین نگفتی؟!!!!!!!!:surprised::D)

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
چرا اینقدر شخصی و خصوصی؟خوب اینجوری یعنی فقط خود شخص باید بفهمه چه قدر پستش مورد قبول واقع شده!پس بقیه چی؟ببینین شاید بعضی وقتها شما با یه پست طولانی مواجه بشین که وقت یا حوصله ی کافی برای خوندنش نداشته باشی ولی وقتی میای میبینی کلی از اون پست تشکر شده میفهمی حتمآ جالب بوده و تشویق میشی بخونی!باور کنین اومدن چند تا اسم زیر پست زیادم بد نیست یعنی عادت میشه:redface:
(سروش اون به قول خودت متودای روانشناسیو!!!!به ادمین نگفتی؟!!!!!!!!:surprised::D)
باور کنید این چیزی که شما میخواید چیز جالبی نیست و ارزش به هم ریختن تالار رو نداره. ما داریم اصل رو رها میکنیم و به جزئیات میپردازیم. فکر میکنم همین قدر که یه نفر امتیازش زیر اسمش نوشته شده کافی باشه تا یه نفر تشخیص بده پست اون فرد چقدر ارزش داره.

معمارباشی

عضو جدید
Admin جان شما یه دوره امتحانی بگذارید . به خدا مزیتش خیلی بیشتر از مضرتشه!!!!
اگه خیلی بد بود فوق فوقش برش می دارید ، غیر از اینه؟

archi_arch

مدیر بازنشسته
Admin جان شما یه دوره امتحانی بگذارید . به خدا مزیتش خیلی بیشتر از مضرتشه!!!!
اگه خیلی بد بود فوق فوقش برش می دارید ، غیر از اینه؟
به نظر منم فکر خوبیه یه مدت امتحانی بذارین بعد حتی نظرخواهی کنین و اونوقت تصمیم بگیرین ضرری که نداره!
راستی ادمین جان با اجازتون من اون 1000 پست و ... رو توضیح بدم!:redface:
معمار جان اون 1000 پست و400 امتیاز واسه افزایش قدرت امتیاز دهیه یعنی اگه تو هزار تا پست بزنی یا 400 امتیاز بگیری یه درجه به قدرت امتیاز دهیت اضافه میشه و اگه بعد از اون به کسی امتیاز بدی به جای اینکه براش یه امتیاز ثبت بشه 2 امتیاز ثبت میشه و همینطور به بالا(البته من این برداشت رو داشتم امیدوارم درست بوده باشه!:D)

راستی منظور من نشون دادن ارزش یه پست به کسی نبود این که میشه فخر فروشی!من جنبه ی تشویقشو گفتم.چون خود من به شخصه وقتی حوصله یا وقت کافی برای خوندن یه پست خیلی طولانی رو نداشته باشم اول از همه تعداد تنکسها و پستهای اون موضوع رو میبینم و روی اونها تصمیم میگیرم که تو این فرصتم به ترتیب کدوم پستها رو بخونم!امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم!

آخرین ویرایش:

maral55

مدیر بازنشسته
نمیشه یه چیزی کوچیک کنار همون Thanks باشه که روش کلیک کنن و اسم ها نشون داده بشه داخلش؟
اینجوری دیگه شکل ظاهری هم به هم نمیریزه هم خواسته این دوستان تامین میشه که اینقدر اصرار دارن!

oxision

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با معمارباشی و archi_arch و Maral55 موافقم.
با اضافه کردن نام تشکر کننده ها ، فکر نمی کنم چیزی جز رقابت اضافه بشه.
ببینین من در تاپیک sms چندین پست اضافه کردم و چندین تشکر هم داشتم . ولی نمیدونم کدوم پست قابل توجه بوده. بچه ها از کدوم پست من خوششون اومده بود؟ اینطوری میشه فهمید بچه ها چه جور روحیاتی دارند و به چه چیزهایی بیشتر علاقه دارند.

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
منم با معمارباشی و archi_arch و Maral55 موافقم.
با اضافه کردن نام تشکر کننده ها ، فکر نمی کنم چیزی جز رقابت اضافه بشه.
ببینین من در تاپیک sms چندین پست اضافه کردم و چندین تشکر هم داشتم . ولی نمیدونم کدوم پست قابل توجه بوده. بچه ها از کدوم پست من خوششون اومده بود؟ اینطوری میشه فهمید بچه ها چه جور روحیاتی دارند و به چه چیزهایی بیشتر علاقه دارند.
شما تو صفحه تنظيمات خودتون كه امتيازات داده شده رو ميبينيد روي همون پست ها كليك كنيد دقيقا همون پستي كه ازش امتياز گرفتيد رو بهتون نشون ميده.

Admin

مدیر کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیر کل سایت
شما تو صفحه تنظيمات خودتون كه امتيازات داده شده رو ميبينيد روي همون پست ها كليك كنيد دقيقا همون پستي كه ازش امتياز گرفتيد رو بهتون نشون ميده.
بنا به درخواست كاربران عزيز به صورت آزمايشي تشكر كنندگان از پست ها رو نمايش ميديم. همچنين در صفحه تنظيمات شخصي اسم فردي كه به شما امتياز داده رو ميتونيد ببينيد.

فقط ذكر اين مطلب لازمه كه اين كار آزمايشيه و اگه در آينده غيرفعالش كرديم لطفا شاكي نشيد!
موفق باشيد.

archi_arch

مدیر بازنشسته
بنا به درخواست كاربران عزيز به صورت آزمايشي تشكر كنندگان از پست ها رو نمايش ميديم. همچنين در صفحه تنظيمات شخصي اسم فردي كه به شما امتياز داده رو ميتونيد ببينيد.

فقط ذكر اين مطلب لازمه كه اين كار آزمايشيه و اگه در آينده غيرفعالش كرديم لطفا شاكي نشيد!
موفق باشيد.
:w42::w40:
مرسی!
فقط کاش معیارتونم واسه ازمایش میگفتین که اگه بعدآ برداشته شد بدونیم چرا و اشکالش چی بوده.ادمین جان دلیل منطقی که شاکی شدن نداره!;)
ممنون از توجهتون :w30:

maral55

مدیر بازنشسته
:w42::w40:
مرسی!
فقط کاش معیارتونم واسه ازمایش میگفتین که اگه بعدآ برداشته شد بدونیم چرا و اشکالش چی بوده.ادمین جان دلیل منطقی که شاکی شدن نداره!;)
ممنون از توجهتون :w30:

:surprised:ولی خدایی انگار ادمین راس میگفت! زیاد جالب نشد

archi_arch

مدیر بازنشسته
فقط مشکلش اینه که بین کادرخود پست و تشکرها فاصله است چرا اینطوریه؟نمیشه اون فاصله رو بردارین؟

Matrix

عضو جدید
فقط مشکلش اینه که بین کادرخود پست و تشکرها فاصله است چرا اینطوریه؟نمیشه اون فاصله رو بردارین؟

يعني شما نميدونستي كه بايد يه كادر جديد اضافه شه !!!!!!؟ عجب !

من تا حالا هيچ جا نديدم كه تنكس تو همون پست ادغام شه !

archi_arch

مدیر بازنشسته
يعني شما نميدونستي كه بايد يه كادر جديد اضافه شه !!!!!!؟ عجب !

من تا حالا هيچ جا نديدم كه تنكس تو همون پست ادغام شه !
چرا میدونستم در واقع بد گفتم بذار اینطوری بگم ببین فاصله ای که بین کادر پست و تشکره با فاصله ای که بین کادر تشکر و پست بعده نباید برابر باشه چون باعث قاطی شدنشون میشه یعنی علاوه بر جدا کردن کادر تشکر از پست باید با حالتی کادر پستها رو هم از هم تفکیک کرد که اینجا از اون نظر مشکل داره ok؟

Matrix

عضو جدید
اين شد يه چيزي . ولي بازم زياد جالب نيست ، تازه الآن به خاطر اينكه يه جور متقارن هست (نميدونم تو معماري چي بهش ميگيد ، منظور همون فاصله هاي برابر هست) زياد به چشم نمياد . ولي اگه قرار باشه فاصله اش با پست بالايي كمتر از پست پاييني باشه ، يه جوري زشت تر از اين هم ميشه !

اما فكر ميكنم همينجوري هم وقتي اين سيستم جا بيفته ، مشخصه كه تشكر از هر پست زير همون پست هست و نه بالاي اون !

وضعیت
موضوع بسته شده است.