سوژه نخ نما یا یک حقیقت....؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ی سوالی که برا من پیش اومده و قطعا به درد زندگی مشترک همه آقایون هم خواهد خورد، این سوژه ایه که تو فیلمای ایرانی حتما مشاهده کردین
فیلم 12 قسمته، یکی دو قسمتش اینجوری میره که مرده با ی خانمی برخوردی میکنه یا حرفی میزنه یا چیزی میده و میگیره، دیگه حالا یکی بیاد جلوی زنش رو بگیره!!! باید زمین و زمان رو به هم بدوزه که بگه نه بابا این زن من نبوده فقط داشت آدرس می پرسید!! جالبه که زنش هم اصلا کوتاه نمیاد و ی کولی بازی درمیاره که نگو!! هیچی دیگه یکی دو قسمت فیلم با همین سوژه تکراری و ملال آور میره!!
الان سوالم اینه که توی دنیای واقعی هم همین شکلیه؟ یعنی دختر خانما اینقدر حسااااااااس و یا در بعضی موارد بدون هیچ انعطافی فقط دنبال اینن که ی چیزی بندازن گردن شوهرشون؟؟؟ اگه اینجوره که حداقل الان بدونیم و فردا توی زندگیمون حواسمون رو جمع کنیم!
من خودم که نه چنین چیزایی رو دیدم و نه شنیدم که ی بساط این مدلی درست کنن خانما!!
کلا خانما دوست دارن برخورد و رفتار شوهرشون با خانمای غریبه در چه حد و حدودی باشه؟
ممنون از توضیحاتتون

آخرین ویرایش:

الناز تبریز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه عزیزا :gol::gol:
به نظر من چه زن چه مرد در برخورد با دیگران باید رفتارش و نگاهش متین باشه. مثلا اگه کسی با همسر من صحبتی داشته باشه مهمترین مسئله برا من برخورد همسرمه که چطور متانتشو حفظ میکنه متانتی که متاسفانه همه انتظارشو فقط از خانوما دارن!!!!! متانت به این معنا نیس که نباید با کسی صحبت کنه و اینا . متانت یعنی تو هر شرایطی تو هر موقعیتی باید طوری باشی که همسرت بدونه که فقط و فقط اون برات مهمه و هیچ کسی نمیتونه جاشو بگیره . اما متاسفانه الان رابطه ها و حتی یه صحبت کوتاه بین آدما بقدری صمیمی شده که انگار نه انگار ........ این صمیمیت بیخود خب دل هرکی رو میلرزونه حالا چه مرد باشه چه زن مخصوصا اگه حدود رعایت نشن. حق بدیم .......
حفظ متانت اعتماد رو بالا میبره و وقتی اعتماد بین طرفین بالا باشه خدا میدونه چه عشقی تو زندگی حاکم میشه . اساس هر زندگی اعتماده. تو زندگیامون اعتماد طرف مقابلون بالاترین الویت رو باید داشته باشه

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
من اثر این فیلمهارو تو جامعه دیدم. ینی کاملا تاثیرگذار بوده متاسفانه
نظرمن هم دراین رابطه: هرچه برخود میپسندی بر دیگران هم بپسند
مرد باید طوری با خانومای دیگه صحبت کنه ک اگه ی نفر همونطوری با خانومش صحبت کرد دلگیر نشه. این دقیقا واسه خانوما هم هست و بنظرم در اقشار مختلف کمی متفاوته

بهتره این مسائل قبل از ازدواج حل شه و طرفین دراین مورد قبل از ازدواج ب شناخت برسن. وگرنه بی اعتمادی و بددلی میاره و زندگی ب کام هردونفر تلخ میشه...

الناز تبریز

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اینم بگم که :

خرد تا به زنان می‌رسد، نامش مکر می‌شود و مکر تا به مردان می‌رسد نام عقل می‌گیرد.

درخواست توجه به زنان می‌رسد، نامش حسادت می‌شود و حسادت تا به مردان می‌رسد،

می‌شود غیرت.

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام.
نظر من اینه که ما الان تو جامعه ای زندگی میکنیم که یه سری حرفا و رفتارهای ناهنجار برای بعضی خانما و آقایون عادی تلقی میشه.
اون خانما و آقایونی که بالا گفتم مممکنه تو اجتماع به پست هر آدمی بخورن که در اینجا باید دید رفتار کسی که برای ما مهمه چی هست،که البته باید خیلی خوب دید و بعد خیلی خوب قاضی شد.
اینکه زن هر مردی نسبت به همسرش حساس هست کاملا درسته.ممکنه خود خانم با همه آزادانه رفتار کنه اما به شوهرش که میرسه وضع فرق کنه.
استاتر یه جای حرفش گفته که زن همینجوری یه چیزی بندازه رو دوش همسرش(ینی الکی یه چیزی بچسبون)که کاملا با این موضوع مخالفم چون اکثر خانمها به دنبال آرامش در زندگیشون هستن و اگر داد و قالی هم در باب این موضوع راه میندازن فقط میخوان به سوالای درونی خودشون اعم از اینکه خیانت کرده؟هوس باز شده؟این رفتار غلطتشو چجوری به خودش بگم؟چرا اینکارو کرده؟چرا من نه و دیگری آره؟
جواب قانع کننده بده تا خیالش راحت باشه.
ولی یه چیزی بین همه رابطه ها بدون هیچ گفتمانی و با داشتن ارتباط در طی یه مدت به وجود میاد به اسم اعتماد و اعتبار طرف مقابل.
که بیشتر مواقع زن از اعتمادی که به همسرش داره استفاده میکنه و روابط شوهرش رو با هرزنی کاملا بدون ایراد میدونه و خیالش راحته که همسرش خطایی نمیکنه.
اما جمله بالا مستلزم ایجاد یه اعتماد خوب و درست از طرف زن و مرد نسبت به هست.

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
ی سوالی که برا من پیش اومده و قطعا به درد زندگی مشترک همه آقایون هم خواهد خورد، این سوژه ایه که تو فیلمای ایرانی حتما مشاهده کردین
فیلم 12 قسمته، یکی دو قسمتش اینجوری میره که مرده با ی خانمی برخوردی میکنه یا حرفی میزنه یا چیزی میده و میگیره، دیگه حالا یکی بیاد جلوی زنش رو بگیره!!! باید زمین و زمان رو به هم بدوزه که بگه نه بابا این زن من نبوده فقط داشت آدرس می پرسید!! جالبه که زنش هم اصلا کوتاه نمیاد و ی کولی بازی درمیاره که نگو!! هیچی دیگه یکی دو قسمت فیلم با همین سوژه تکراری و ملال آور میره!!
الان سوالم اینه که توی دنیای واقعی هم همین شکلیه؟ یعنی دختر خانما اینقدر حسااااااااس و یا در بعضی موارد بدون هیچ انعطافی فقط دنبال اینن که ی چیزی بندازن گردن شوهرشون؟؟؟ اگه اینجوره که حداقل الان بدونیم و فردا توی زندگیمون حواسمون رو جمع کنیم!
من خودم که نه چنین چیزایی رو دیدم و نه شنیدم که ی بساط این مدلی درست کنن خانما!!
کلا خانما دوست دارن برخورد و رفتار شوهرشون با خانمای غریبه در چه حد و حدودی باشه؟
ممنون از توضیحاتتون
سلام

مشکلات به نظر من عمیق تر از این هست که خانم ها دنبال این هستن تقصیری رو گردن همسرشون بندازن و ادامه ماجرا !

عدم داشتن صداقت ، رقابت بجای رفاقت ، اختلال شکاک بودن ، اختلال ترس و... از علت های این مشکلاته

به نظر من اگه همه چی شفاف باشه و دو طرف با هم مثل دوست باشند این چنین مشکلاتی بوجود نمیاد . ولی اگه بنا رو بزارن روی انحراف ذاتی انسان و اینطور فکر کنن که در هر لحظه باید کنترل صورت بگیره تا انحرافی پیش نیاد، باعث مشکلات عاطفی و بگو مگو میشه

و البته این موضوع علت های دیگری میتونه داشته باشه

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلمارو مبنای زندگی و شناخت قرار ندید خیلی از اتفاقای تو فیلما واقعی نیستن غیر اصولی هستن و غیر منطقی

ببینید معمولا میگن هر عملی عکس العملی داره اگر تو واقعیت این اتفاقو دیده باشید نباید ظاهری قضاوت کرد که آره خانومه اینجوری بود آقاهه اینجوری بود ...اول امکان داره در طول زندگی رفتارهای ناخوشایندی از جانب آقا انجام شده باشه که باعث بی اعتمادی خانوم شده که اگر اینجوری هم باشه بازم کار خانوم درست نیست چون با سیاست رفتار نمیکنه ...اما نه اگه همینجوری خانوم اذیت کنه و گیر الکی بده خوب طبیعتا باید با روانشناس حرف بزنن چون عادی نیست

چیزی که تو جامعه ی ما زیاده این دیدگاه از طرف آقایون هست متاسفانه زیادن اقاهایی که وقتی همسرشون با یه آقایی صحبت میکنه رگ غیرتشون میزنه بالا اما در حقیقت این غیرت نیست پایه های فاصله بین همسر و خودش هست و بی اعتمادی محض بینشون و بدبینی که به مرور زمان واقعا دل آدمو سیاه میکنه

کلا کسی که به ذهنیت اعتماد تو زندگیش دست نیافته نباید ازدواج کنه ازدواج تعهد میاره این یک واقعیت هست اما نباید این تفکر و داشت که با ازدواج ارتبااطات سالم اجتماعی و کاری محدود بشه روابط خیلی محدود بشه به طوری که انسان منزوی بشه اگر انتخاب صحیح باشه و اعتماد مقابل بین طرفین باشه مطمئنن با دیدن این چیزا مشکلی براشون پیش نمیاد

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
فیلمارو مبنای زندگی و شناخت قرار ندید خیلی از اتفاقای تو فیلما واقعی نیستن غیر اصولی هستن و غیر منطقی

ببینید معمولا میگن هر عملی عکس العملی داره اگر تو واقعیت این اتفاقو دیده باشید نباید ظاهری قضاوت کرد که آره خانومه اینجوری بود آقاهه اینجوری بود ...اول امکان داره در طول زندگی رفتارهای ناخوشایندی از جانب آقا انجام شده باشه که باعث بی اعتمادی خانوم شده که اگر اینجوری هم باشه بازم کار خانوم درست نیست چون با سیاست رفتار نمیکنه ...اما نه اگه همینجوری خانوم اذیت کنه و گیر الکی بده خوب طبیعتا باید با روانشناس حرف بزنن چون عادی نیست

چیزی که تو جامعه ی ما زیاده این دیدگاه از طرف آقایون هست متاسفانه زیادن اقاهایی که وقتی همسرشون با یه آقایی صحبت میکنه رگ غیرتشون میزنه بالا اما در حقیقت این غیرت نیست پایه های فاصله بین همسر و خودش هست و بی اعتمادی محض بینشون و بدبینی که به مرور زمان واقعا دل آدمو سیاه میکنه

کلا کسی که به ذهنیت اعتماد تو زندگیش دست نیافته نباید ازدواج کنه ازدواج تعهد میاره این یک واقعیت هست اما نباید این تفکر و داشت که با ازدواج ارتبااطات سالم اجتماعی و کاری محدود بشه روابط خیلی محدود بشه به طوری که انسان منزوی بشه اگر انتخاب صحیح باشه و اعتماد مقابل بین طرفین باشه مطمئنن با دیدن این چیزا مشکلی براشون پیش نمیاد
کاملا موافقم
ی سریال آمریکایی میدیدم ک دوتا دوست بعداز چندسال دوستی باهم ازدواج کردن و رابطشون ب خوبی همون مدت دوستی بود و حتی قوی تر شد اما هیچکدوم خودشونو محدود نکردن. هیچکدوم دیگری رو محدود نکردن. خیلی جالب بود واسم و مقایسه کردم با افرادی ک میشناسم. اینکه بعداز ازدواج ناگهان چقد طرفین الزاما/چ بنا ب خواست طرفین و چ بنا ب فرهنگ و عرف موجود/ محدود میشن و خب این محدودیتها آزاردهنده ست و بعداز ی مدت ممکنه باعث بروز ی سری مشکلات بشه

تاکید میکنم ک منظورم از محدودیتها موارد اخلاقی و جنسی نیست. منظورم روابط سالم با دوستان و خانواده یا تفریحات سالمیه ک قبل از ازدواج داشتن و ادامه داشتنشون هیچ آسیبی ب زندگی نمیزنه.همون ارتباطات سالمی ک النور عزیز گفت.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از همه دوستان
در ادامه صحبتهای عزیزان: ولی متاسفانه میبینیم که این حرکت زن که ی گیر الکی توی فیلم به مردش میده و سریع بلوا درست میکنه، بدون هیچ توجیهی بعدا از کنارش رد میشن و فقط در آخر مرد تونسته اثبات کنه که من نسبت نامشروع و یا قصد و خیالی نسبت به اون خانم و یا حتی نسبت زن دوم نداشتم!! پس این چه فرهنگ سازی است؟؟!! با این حساب باید بگیم بعضی فیلمای صدا و سیما شاید یک سری شکیات و ذهنیات مسموم رو ولو بصورت ناخواسته میتونن به جامعه تزریق کنن. آیا به هر قیمتی باید سر مردمو گرم کنن؟!!
به نظرم خیلی تاثیر منفی دارن این فیلما..

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
ممنون از همه دوستان
در ادامه صحبتهای عزیزان: ولی متاسفانه میبینیم که این حرکت زن که ی گیر الکی توی فیلم به مردش میده و سریع بلوا درست میکنه، بدون هیچ توجیهی بعدا از کنارش رد میشن و فقط در آخر مرد تونسته اثبات کنه که من نسبت نامشروع و یا قصد و خیالی نسبت به اون خانم و یا حتی نسبت زن دوم نداشتم!! پس این چه فرهنگ سازی است؟؟!! با این حساب باید بگیم بعضی فیلمای صدا و سیما شاید یک سری شکیات و ذهنیات مسموم رو ولو بصورت ناخواسته میتونن به جامعه تزریق کنن. آیا به هر قیمتی باید سر مردمو گرم کنن؟!!
به نظرم خیلی تاثیر منفی دارن این فیلما..

من ک فک نمیکنم ناخواسته و ناآگاهانه باشه
دوست عزیزمون i am... اشاره کوتاهی داشت: )

"زهرا"

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شرایط جوی و اجتماعی که درحال حاضر حاکمه ...ناخودآگاه روی رفتار ادما تاثیر میذاره ...
مهم نیست که همسر ادم با چند نفر حالا به هردلیلی حرف میزنه ..مهم اینه که این شعور و درک رو داشته باشه که چه جایی چه رفتاری باید از خودش نشون بده ..مهم اینه که همسرش براش مفهوم زندگی باشه ...اگر اینطور باشه آرامشی قلبش رو میگیره که باهزار بار حرف زدن با غریبه از بین نمیره ...من روی اعتماد متقابل تاکید بیشتری دارم ..
ممنون از دعوتتون ..:gol:

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خب در کل خانما رو اینجور مسائل حساسن ..
به نظر من بهتره که آقاهه هر چی که هست از همون اول به خانمش بگه تا سوء تفاهمی پیش نیاد.. در ضمن این شک و تردید هم به آقاهه بیشترش برمیگرده به رفتار آقاهه با خانمای دیگه در مقابله همسرش .. خب اگه جلوی خانمش با حد و حدود مشخص برخورد کنه و خانمش ببینه که رفتارش کنترل شدس مسلماً شکش هم کمتر خواهد بود(البته نمیشه گفتا که هرکسی کنترل شده رفتار کرد، پس حتماً چیزی برا پنهون کاری نداره!!)
نکته مهم اینه که آقاهه اعتماد خانمش رو به خودش جلب کنه ، نه با کلک و...ها!! برای پایداری زندگیشون ، اگه خانمش اعتماد کامل داشته باشه، به راحتی شک نمیکنه .. ینی به عشق مردش اعتماد داشته باشه.
مگر اینکه خانمه پارانویید داشته باشه که بیاد به مردش که خیلی کار درسته شک کنه!

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از توضیحاتتون

ببینید این قضایا خیلی پیچیده نیست اگر ما یه سری مسائل رعایت کنم
مثلا ما اگه واقعا تو ازدواجامون معیارهای صحیح انتخاب رو رعایت کنیم کمتر با این مشکلات مواجه میشیم....مثلا ما اگه به لحاظ اخلاقی، فرهنگی، اعتقادی با همسرمون تفاهم و تشابه داشته باشیم این مشکلات به حداقل میرسه...چون دیدگاهمون نسبت به مسائل و روابط به هم نزدیکه...در نتیجه رفتارهای همدیگه رو تا حدودزیادی تایید میکنیم و سوءبرداشت نداریم...

اگه آقایون همون رفتاری رو که از خانماشون انتظار دارن خودشونم انجام بدن مشکلی پیش نمیاد...

جوری با یک خانم نامحرم(همکار،آشنا،فامیل،...)رفتار کنید که دوست دارید خانمتون با یه مرد نامحرم رفتار کنه...بنظر من این رابطه کاملا دو طرفه س...نباید یچیزو واس خودتون بپسندید ولی واس خانمتون نه...
همون طور که شما رو خانمتون غیرت دارین خانمتونم رو شما غیرت داره...چرا این حس در آقایون اسمش"غیرت" و ازش به عنوان یه صفت مثبت یاد میکنید ولی همین حس در خانمها اسمش "حسادت" یا بقول شما کولی بازی:mad: و یک صفت زشت و ناپسند محسوب میشه...

نتیجه:
همونجوری رفتار کن که دوست داری خانمت رفتار کنه
با کسی که به لحاظ فکری،عقیدتی، رفتاری، اخلاقی و ...باتون مشابه هست ازدواج کنید

موفق باشید

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
در جامعه ای زندگی میکنیم که زن به عنوان ناموس مرد معرفی میشود و ناموس علاوه بر زن شامل زمین و خانه و اشیا هم میشود.
اما هیچ جا مرد رو به عنوان ناموس زن معرفی نمیکنند.

این باور یکسری عقده هایی رو در زنان تلنبار میکنه.
زن برای خودش نرخ تعیین میکنه (مهریه) و مرد علاقمند به زن باید این نرخ رو پرداخت کنه و خودمون رو فریب میدیم که این احترام به زن هست در حالیکه بزرگترین توهین هست.
(کم یا زیاد بودن مهریه اهمیتی نداره)

در چنین نگاه مردسالارانه ای به زن و ازدواج، زن خودش رو گم میکنه و دچار طغیان میشه.
با هر بهانه ای میخواد به این سلطه مردسالارانه اعتراض نشون بده.
چون به این باور رسیده که یک کالاست و هر لحظه مرد زندگیش ممکنه اورا با یک کالای دیگر عوض کند.

روابطی پر از دو رویی، ترس و استفاده از ابزارهای شرم آوری مثل مهریه و حق طلاق و... برای استمرار ازدواج!

مهریه یه هدیه س که خدا تعیین کرده...
ما به هرکس که دوست داریم هدیه میدیم و البته هرکس درحدتوانش...
این جلوه زشتی که امروز مهریه پیدا کرده بخاطر تغییرات نامطلوبی هست که با گذشت زمان پیدا کرده!

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا موافقم
ی سریال آمریکایی میدیدم ک دوتا دوست بعداز چندسال دوستی باهم ازدواج کردن و رابطشون ب خوبی همون مدت دوستی بود و حتی قوی تر شد اما هیچکدوم خودشونو محدود نکردن. هیچکدوم دیگری رو محدود نکردن. خیلی جالب بود واسم و مقایسه کردم با افرادی ک میشناسم. اینکه بعداز ازدواج ناگهان چقد طرفین الزاما/چ بنا ب خواست طرفین و چ بنا ب فرهنگ و عرف موجود/ محدود میشن و خب این محدودیتها آزاردهنده ست و بعداز ی مدت ممکنه باعث بروز ی سری مشکلات بشه

تاکید میکنم ک منظورم از محدودیتها موارد اخلاقی و جنسی نیست. منظورم روابط سالم با دوستان و خانواده یا تفریحات سالمیه ک قبل از ازدواج داشتن و ادامه داشتنشون هیچ آسیبی ب زندگی نمیزنه.همون ارتباطات سالمی ک النور عزیز گفت.

دقیقا موافقم باهاتون
معمولا در ایران و فرهنگ ایرانی وقتی روابط یا دوستی بین دو جنس مخالف (که ممکنه قبل از اینکه رابطه عمیق تر بشه هیچ مشکلی هم با هم نداشته باشن و از دو دوستِ هم جنس هم با هم صمیمی و راحت تر باشن) عمیق تر میشه و شکل عشق و عاشقی به خودش می گیره، کمتر میشه که به همون شکل قبلی باقی بمونه، وقتی رابطه عمیق تر میشه دو طرف به قول خودشون رو هم حساس میشن! اینجاست که گیر دادنا و باید و نباید ها شروع میشه
با (پسرخالت یا دخترخالت) زیاد حرف نزن، دست به دست نده
آرایشت چرا اینطوریه، موهات چرا این شکلیه
طرز حرف زدنت چرا اینطوره
و ...

جالب و عجیب اینه که خیلی ها از این که طرف مقابلشون این حساسیت ها رو نداره ناراحت میشن! و از بی توجهی فرد مقابل شکایت می کنن! و خیلی وقت ها از عمد یه کارهایی می کنن که طرف مقابل حساس شه و به اصطلاح یه غیرت یا توجهی نشون بده!

فکر می کنم این نوع رفتارا و حساسیت نشون دادنا ریشه در بی اعتمادی ای داره که این روزها به وجود اومده
چقدر تو سایت ها و مجله ها و اخبار از خیانت مرد نسبت به زن و برعکسش رو می شنویم؟! چقدر شنیدیم که مرد یا زنی که برای ما خدای پاکی و طهارت بوده از راه به در شده و خیانت کرده؟!
این ها باعث شده که نوعی شک و ترس در دل افراد به وجود بیاد، خصوصا برای خانوم ها که بعد از طلاق مشکلات فراوانی دارند و به راحتی می تونند از زندگی یه مرد خط زده بشن!

اون کسی که میگه چرا با این خانوم حرف زدی، داشتی چی می گفتید با اون خانوم و .. در واقع کودک درون یه زن هست که احساس خطر کرده، مهم اینه که مرد با بخش بالغ وجودش جواب زن رو بده و بهش این اطمینان رو بده که چیزی نبوده و اون تنها زنیه که دوستش داره و بهش فکر می کنه، نه این که بخواد به مسخره یا شوخی چیزی بگه که زن بیشتر تحریک و حساس شه و سعی کنه این حساسیتت خانوم رو در نظر بگیره و در برخورد با خانوم های دیگه حواسش باشه
هر چند اگر زن خیلی عاقل و بالغ باشه سعی می کنه ندید بگیره این مسئله رو و به روی شوهرش نیاره
بنابراین نوع واکنشی که مرد در این موقعیت نشون میده می تونه خیلی مهم باشه

به نظرم این مهمه که دو طرف به هم اعتماد داشته باشن و باید تلاش کنند که این اعتماد متقابل بینشون بیشتر و بیشتر شه، کم تر به هم سخت بگیرن و سعی کنن واقعی عمل کنند و بین اونچه که در درونشون اتفاق میفته و آنچه که میگن تفاوت و فاصله ای نباشه.
و این
خیلی مهمه که همیشه سعی کنن احترام همدیگرو نگه دارن تا سر این چیزای الکی روشون به هم وا نشه و همین مورد کوچیک باعث بشه خیلی از عقده ها سر وا کنه و بنیان زندگی خراب بشه، وقتی زن و شوهری به هم احترام بذارن و برای هم ارزش قائل باشن هرگز به خودشون اجازه نمیدن همچین مسائلی رو مطرح کنند.

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازدواج میکنن اسیر نیستن
البته میدونم متاسفانه وضع کنونی جامعه چجوره اما در کل حریم شخصی قابل احترامه

بالا