سوپر كاويتاسيون

pep

عضو جدید
سلام
من موشکهای Super Cavitative رو میشناسم. اگه منظورت همین باشه میتونم طرز کارشو به طور خلاصه برات بگم. من خودم این موشکها رو با FLUENT مدل و بهینه سازی کردم

tsp.co

عضو جدید
سلام
من موشکهای Super Cavitative رو میشناسم. اگه منظورت همین باشه میتونم طرز کارشو به طور خلاصه برات بگم. من خودم این موشکها رو با FLUENT مدل و بهینه سازی کردم

دوست عزیز اگه این امکان براتون وجود داره خلاصه ای از این کاری رو که انجام دادید برای من و سایر دوستان علاقه مند تو این تاپیک قرار بدید.

متشکرم

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
در مورد سوپر كاويتاسيون مطلب مي خواستم؟

اگر منظرتون در سیالات باشه!! وقتی که سرعت از حالت معمولی کاویتاسیون به حد بحرانی خودش برسه اون موقعه میزان شکست مولکولی در قیاس وسیع صورت میگیره که باعث ایجاد یک نوع اشفتگی خاص در سیستم یا سیال مورد نظر میشه که در اثر برخورد های متنوع با دیگر حباب ها هم به سرعت حد نزدی تر بشن در این صورت حالت بحرانی ایجاد میشه.. که از این روش برای کارهای بخصوصی نظیر کارها دفاعی استفاده میشه.

pep

عضو جدید
سلام
از این که با تاخیر پاسخ میدم عذر خواهی می کنم
همان طور که می دانید در صورتی که سرعت سیال بالا میرود، طبق معادله ناویر استوکس (و یا در حالت ساده آن، معادله برنولی) فشار سیال دچار افت می شود. در صورتی که فشار سیال از فشار بخار سیال در همان دما کمتر شود سیال تبدیل به بخار می شود که به این پدیده کاویتاسیون می گویند. کاویتاسیون در نوک تیز اجسام و نیز نوک پره ها (impeller) بیشتر رخ می دهد.
کاویتاسیون اغلب پدیده ای مخرب است. تنها جایی که اثر مفید دارد، در حرکت جسم غوطه ور در آب رخ می دهد. اگر سرعت این جسم بالا رود، اطراف جسم حباب به وجود می آید. اگر سرعت بالاتر رود، حبابها آنقدر زیاد میشوند که حرکت جسم داخل بالشتکی از گاز انجام میشود و قوانین حرکت در هوا بر آن حاکم خواهد بود. به این شرایط سوپر کاویتاسیون گفته میشود.
در این مورد میتونی خیلی مقاله پیدا کنی. برای شروع عبارت زیر رو توی گوگل search کن
supercavitation turpedo pdf

s500

عضو جدید
راهنمايي

راهنمايي

سايت civilica.com يه مقاله راجع به بدنه هاي سوپر كاويتاسيوني داره