سوال:چرا کارشناسی ناپیوسته مهندسی معماری به علمی کاربردی معماری تبدیل شد؟

mahsa.jolani

عضو جدید
چرا کارشناسی ناپیوسته مهندسی معماری به علمی کاربردی معماری تبدیل شد؟؟؟ :(( برای حل این مشکل چیکار کنیم؟)
برای تغییر این وضعیت چه کاری باید کرد؟؟؟واقعا ناراحتم م م م م :(((((

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کی این انفاق افتاده؟؟؟

پس چرا من نشنیده بودم؟؟؟

mahsa.jolani

عضو جدید
جدیدا این اتفاق افتاده و ظاهرا اعتراضات هم بی تاثیر بوده(و من خیلی ناراحتم :(( )
من امسال کنکور ناپیوسته ای رو دادم که پسوند اون مهنسی بود ولی سر جلسه وقتی رو دفترچه رو نگا انداختم شاخ دراوردم!!!علمی کاربردی زده بود...
در ضمن از دریافت پروانه طراحی محروم شدیم..!!!!

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جدیدا این اتفاق افتاده و ظاهرا اعتراضات هم بی تاثیر بوده(و من خیلی ناراحتم :(( )
من امسال کنکور ناپیوسته ای رو دادم که پسوند اون مهنسی بود ولی سر جلسه وقتی رو دفترچه رو نگا انداختم شاخ دراوردم!!!علمی کاربردی زده بود...
در ضمن از دریافت پروانه طراحی محروم شدیم..!!!!

اصلآ غصه نخورید .... ما هم که مهندسی تکنولوژی معماری (کارشناسی نا پیوسته) بودیم هنوز بهمون مهر طراحی نمیدن ..... شما فقط درستون رو بخونید .....تا اون موقع که بخواهید مهر بگیرید اون سیبه تو هوا هزارتا چرخ خورده ...

meyti60

عضو جدید
چرا کارشناسی ناپیوسته مهندسی معماری به علمی کاربردی معماری تبدیل شد؟؟؟ :(( برای حل این مشکل چیکار کنیم؟)
برای تغییر این وضعیت چه کاری باید کرد؟؟؟واقعا ناراحتم م م م م :(((((
با تشکر از همه مهندسین عزیز. بله این اتفاق افتاده و کارشناسی ناپیوسته رو به علمی کاربردی تغییر دادن . در حالی که موقع انتخاب رشته مهندسی تکنولوژی معماری بود و الان میگن به علمی کاربردی تغییر پیدا کرده. خواهشا همه دانشجو ها در همه دانشگاهها اعتراض کنن تا درستش کنن . قضیه فقط سر یه کد رشته هست . این کد رو تغییر بدن درست میشه
ممنون

Lili-MJD

عضو جدید
جای نگرانی نیست چون به علمی کاربردی با کد 100 حق طراحی داده میشه امیدوارم با این تغییر واسه تکنولوژی معماری هم فکری بکنن

mahsa.jolani

عضو جدید
ممنون از توضیحاتتون... امیدوارم که واقعا به مشکلی نخوریم...تشکر

jhangard

کاربر بیش فعال
باز هم این بحث قدیمی... همه می دونیم که هیچ فرقی با هم ندارن فقط عنوانشون عوض شده، الان مدرک علمی کاربردی معماری ارزش کامل داره و کد 100 نظام مهندسی بهش تعلق میگیره ولی مدرک مهندس تکنولوژی معماری مشکل داره هنوز! پس این به نفع شماست!
امیدوارم برای باعث و بانی این مسخره بازیا بدترین اتفاقات ممکن بیوفته و در زندگی خیر نبینه که با سرنوشت چندهزار جوان با این قوانین مضحک و یک شبه بازی میکنن.

اسم این رشته باید "معماری" خالی یا معادل پارسی اون "مهرازی" خالی باشه کما اینکه در همه دنیا architecture هست. و architectural engineering یک شاخه از معماری با گرایش سازه ای هست.... و ما هنوز در یک قرن پیش که علم معماری نوین رو از فرانسه آوردیم و گرایش ها خیلی از هم تفکیک نشده بود به سر می بریم اون ها سیستم آموزششون هر سال پیشرفت میکنه مال ما پس رفت! دیگه توی گواتمالا هم کاردانی نیست به جاش اکثر کشورها لیسانس سه ساله این همه هم وقت و اعصاب جوان هاشون رو به بازی نمی گیرن...

REZAV1986

عضو جدید
من یک سوال داشتم من کارشناسی ناپیوسته گرفتم و الان هم دارم ارشد میخونم کلا هم سراسری خوندم الان تکلیف ما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jhangard

کاربر بیش فعال
من یک سوال داشتم من کارشناسی ناپیوسته گرفتم و الان هم دارم ارشد میخونم کلا هم سراسری خوندم الان تکلیف ما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فرقی بین دانشگاه ها نیست! عنوان رشته مهندسی تکنولوژی الان اجازه طراحی نداره، علمی کاربردی معماری اجازه طراحی داره.

zizi asna

عضو جدید
اون چیزی که من شنیدم اینه که تا چند سال پیش مدرک ناپیوسته ها علمی کاربردی بود واس همینم الان حق طراحی دارن.اما جدیدیا که تکنولوژی شدن حق طراحی ندارن.
واس همینم وزارت علوم نظامو دور میزنه و به ناپیوسته های جدید علمی کاربردی عنوان میده.
باید منتظر بود تا سیاست نظامو موقع فارغ التحصیلیه ورودی های جدید دید.
اگه اوضای جدیدیا از بچه های تکنولوژِی بهتر نشه بدترم نمیشه.نگران نباشید.

Miss Independent

عضو جدید
راه حلش اینه که کاردانی به کارشناسی یا شریعتی قبول شیم یا رجایی که مدرکشون از همه معتبر تره...

نمی دونم خانم شاهچراغی رو میشناسی یا نه....ایشون یکی از بهترین اساتید دانشگاه شریعتی هستن و چند سال پیش هم ریاست دانشگاه بر عهده ایشون بود...
ما هم کلی در مورد این مسئله با ایشون حرف زدیم و گفتن نگران نباشین، کسایی که شریعتی درس بخوونن، موقع فارغ التحصیلی براشون از طرف دانشگاه گواهی می دن که بتونن حق طراحی و... داشته باشن...

به این ترتیب فقط باید تلاش کرد که رتبه عالی آورد...

دوستان گرامی من با تشکیل تایپیک جدید با عنوان سلب حق امضاء دارم موضوع رو دنبال میکنم اما با روشن تر کردن ابعاد جدیدی از وخامت اوضاع بشتابید بشتابید برای پیگیری بدبختی که برامون درست کردن

شبا امامی

عضو جدید
haghetoooooneee hamiiinnn elmiiiii karbordeeeyyaammmm az saretoooon ziyaaaadddd eeee az honarestaannn miyyaann bedooneee konkooorrrr bedoonee in kee pish daneshgaheeee beraannn badd tavaghooee onvaneee behtarr dariinn ??!!!............

saghi23

عضو جدید
haghetoooooneee hamiiinnn elmiiiii karbordeeeyyaammmm az saretoooon ziyaaaadddd eeee az honarestaannn miyyaann bedooneee konkooorrrr bedoonee in kee pish daneshgaheeee beraannn badd tavaghooee onvaneee behtarr dariinn ??!!!............

شما که اطلاعاتی ندارید چه طور قضاوت میکنید -اونایی که از هنرستان میان عنوانش نقشه کشیه-ما رشته ریاضی خونده بودیم-کنکور دادیم برای هر دو مقطع و کلی تلاش کردیم تا وارد دانشگاه شدیم

arak_2008

عضو
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

با سلام خدمت دوستان گرامی
سوال داشتم که ممنون می شوم که جواب بدهید فرق بین کارشناسی ناپیوسته و پیوسته چیست.من مدرک کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی دارم و میخواهم کارشناسی آزاد شرکت کنم حال مانده ام کدوم رو انتخاب کنم چون در هر دو میتوانم شرکت کنم.این درسته که برای کارشناسی پیوسته باید چهار سال درس بخوانیم تا مدرک کارشناسی بگیریم،و برای ناپیوسته توی دو سال آخه اینو شنیده ام .کارشناسی ناپیوسته به جای مهندسی زده علمی کاربردی معماری یهنی چه.میشه راهنمایی فرمایید.

sare_r

عضو جدید
من کاردانی به کارشناسی خوندم؛ الان تو مدرکم نوشته مهندسی تکنولوژی معماری. اگه واحد هاتو تطبیق میدن واست، به نظر من کارشناسی پیوسته بخون. نمیگم کارشناسی نا پیوسته بده یا از این چیزا. فقط فکر می کنم به ماها که نا پیوسته هستیم، مهر معماری نمیدن(نظام مهندسی). نرفتم دنبالش که بدونم.فقط یه چیزایی شنیدم.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان گرامی
سوال داشتم که ممنون می شوم که جواب بدهید فرق بین کارشناسی ناپیوسته و پیوسته چیست.من مدرک کاردانی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی دارم و میخواهم کارشناسی آزاد شرکت کنم حال مانده ام کدوم رو انتخاب کنم چون در هر دو میتوانم شرکت کنم.این درسته که برای کارشناسی پیوسته باید چهار سال درس بخوانیم تا مدرک کارشناسی بگیریم،و برای ناپیوسته توی دو سال آخه اینو شنیده ام .کارشناسی ناپیوسته به جای مهندسی زده علمی کاربردی معماری یهنی چه.میشه راهنمایی فرمایید.
سلام عزیزم.امیدوارم توصیحم مفید باشه
کارشناسی ناپیوسته یعنی دو سال کاردانی میخونی بعد تموم میشه کنکور میدی برای دو سال کارشناسی
اما کرشناسی پیوسته یعنی با ی کنکور 4سال رو تموم میکنی.
کارشناسی ناپیوسته ها توی کنکور سراسری ب دو اسم تکنولوزی و علمی کاربردی شناخته شده ک هر دوش موقع ازمون نطام مهندسی با ارایه لیست دروس پاس شده و کمیسیون هم ارزی شما میتونید پروانه طراحی رو تنها تا پایه 2بگیرید....
اگه سوالی بود پیام خصوصی کن اخه این سوالتو همراهی جون ادرسشو داد و من ندیده بودم و ممکنه یادم بره ک اینجا سر بزنم

pouyaaaaaa

عضو جدید
مدرک علمی کاربردی

مدرک علمی کاربردی

دوستان من رفتم از کارکنان سازمان نظام مهندسی شهرمون در رابطه با این موضوع مشورت گرفتم و گفتند که مدرک علمی کاربردی در گرفتن حق امظا و حق نظارت طراحی و ساخت هیچ ایرادی نداره...
حتی گفتند که نسبت به مدرک تکنولوژی معماری اولویت داره و بهتر
ه...
پس نگران مباشششیییددد... ;););)

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
جای نگرانی نیست چون به علمی کاربردی با کد 100 حق طراحی داده میشه امیدوارم با این تغییر واسه تکنولوژی معماری هم فکری بکنن
ب کارشناسی ناپیوسته علمی-کاربردی حق طراحی میدن؟؟!!

mili003

عضو جدید
سلام دوستان بنده میخوام ورودی جدید الورود 93 پیام نور هستم میخوام از ترم بعد یعنی دی ماه علمی کاربردی معماری ثبت نام کنم ایا امکانش هست برام؟؟
باید چیکار کنم؟
ممنون

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام دوستان بنده میخوام ورودی جدید الورود 93 پیام نور هستم میخوام از ترم بعد یعنی دی ماه علمی کاربردی معماری ثبت نام کنم ایا امکانش هست برام؟؟
باید چیکار کنم؟
ممنون
سلام دوست خوبم
دفترچه انتخاب رشته ترم بهمن ماه دانشگاه جامع علمی-کاربردی ک فکر کنم آبان ماه میاد دریافت و نسبت ب انتخاب رشته و دانشگاه اقدام کنید
جهت دریافت طلاعات دقیقتر توصیه میکنم ب واحد استان دانشگاه جامع علمی-کاربردی مراجعه کنید و اگر در مرکز استان نیستید ب آموزش یکی از دانشگاههای علمی-کاربردی شهرتون مراجعه کنید
موفق باشید.

ghodoosa

عضو جدید
دوستان معمار اصلا نگران نباشی یکی از دوستان من که ناپیوسته خونده میگه همش میگفتن کد 120 که یهو برای ما که آزمون دادیم زدن 100 و مهر طراحی هم گرفته و به من گفت که اصلا نگران نباشید چون این سیستم آموزشی هیچ چیزش معلوم نیس

ghodoosa

عضو جدید
فعلا که طراحی نمیدن وزارت علوم در حال مکاتبه با وزارت راه و مسکن هست ، فعلا به حق نظارت بسنده کنیم تا خدا چه بخواهد

ساناززز

عضو جدید
کاربر ممتاز

کی میگه همه ناپیوسته ها هنرستانی بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اولا وقتی اطلاعات ندارید لطفا قضاوت نکنید. دوما مثلا تحصیل کرده ایم بازم هنرستان و در سطح پایین میبینیم و تا اسم هنرستان میاد یاد بچه های تنبل میفتیم .
یعنی هنوز این طرز فکر عوض نشده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

mahmoudz

کاربر فعال

شما که هیچی نمی دونی و فکر می کنی هنرستانی ها تنبل هستند این رو بدون که:
من مدرک دیپلم از هنرستان بود و شما که اومدی در دانشگاه نما و مقطع و پلان و راندو و هر چیز دیگه عناصر جزئیات و متره و نقشه برداری خوندی، ما همون در هنرستان همه ی اینها رو خوندیم.
واقعا جای تعجب داره که کسایی مثل شما که به صورت آکادمیک از هنرستان نخودین و ریاضی خوندین میاید حق ماها رو می خورید...
برای کاردانی دانشگاه هم کنکور دادیم و همچنین برای کارشناسی....اونی که تنبل هست شما هستید که به فکر راحتی هستید و فقط یه کنکور دادید و کارشناسی پیوسته گرفتید....

بالا