سوال: چرا پیامبران وائمه اختراعی نداشتند؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخوی، دانش شما طبق عرایضتون در سایر تاپیک ها در برابر من دقیقا دانش یک کودک هست.
تازه من خودم جلوی دانشمندان کودک هستم، ببین شما دیگه این وسط چی میشی !!!!

باز هم بهت عرض میکنم به جای بالای منبر رفتن، حرفت رو مستند بزن.
اگر حس کردی از من بیشتر بارت هست، هرچی درباره نجوم میدونی و با سفسطه میخوای به مذهب ربطش بدی، اونارو ارائه کن تا مثل حلوا سفسطه ات رو برای آدمای ساده رو کنم که چه مغالطاتی انجام میدی.

بدلیل فحاشی شما در حین کم آوردن بنده صحبتی در برابر شما ندارم و حاضر به هم کلام شدن با بی شخصیتی مثل شما نیستم.

jared

عضو جدید
جالبه بعضیا سوالایی میپرسن که آدم خندش میگیره.پیامبربیادموتوراختراع کنه:biggrin:
نظرمنو بخوای آدم بیسوادی که بیادیک کتاب گردآوری بکنه که بوسیله این کتاب درحال حاضربیش ازیک میلیاردپیرو داشته باشه ازصدتا مخترع نابغه تره
(اگرفرض بگیریم که قرآن ازطرف خدانباشه)

ایشون سوال بدیهی پرسیدن که خیلی از امثال شما جرات فکر کردن بهش را نداره حاجی !
پس اینکه میگن ائمه علم زیادی داشتن ، پیامبر علم زیادی داشت ، عالم بود ، جایی باید یه ردی ازش باشه ؟

من در اینکه مسیح همونقدر نابغه بوده که موسی بوده و محمد شکی ندارم ، تنها دلیل عجز و محتاج بودن انسان برای قبول دین و دلخوش کردن به اینکه روزی غصه ای نخواهی داشت
روزی بیماری نخواهد بود
روزی بد به سزای بدی میرسد ...

هیچ کدام از این دلخوشی ها محقق نمیشه مگر در پیاده کردن اخلاقیات و تدوین قوانین بشری !

f-15c

عضو جدید
کسی که مدیر ارشد یک سازمانه وظیفه ی اصلیش هدایت سازمان به سمت هدفه و هدایت نیروی انسانی در جهت بهبود و پیشرفت
کلی میگم
کارل مارکس کتابی نوشت طی 20 سال که دنیا رو متحول کرد و علیه سرمایه داری جنگید و مدافع حقوق انسانهای طبقه پایین جامعه بود
ولی اختراعی داشت؟؟؟!!!
چون اختراعی نداشت باید اون چیزی ک واقعا بوده و ایجاد کرده و رو نادیده گرفت اونم خدمت بزرگی ک به تمام بشریت کرد
کسی که کارش هدایته در جهت هدایت حرکت میکنه
و باتوجه به شرایط زمان خودش پیش میره

jared

عضو جدید
کسی که مدیر ارشد یک سازمانه وظیفه ی اصلیش هدایت سازمان به سمت هدفه و هدایت نیروی انسانی در جهت بهبود و پیشرفت
کلی میگم
کارل مارکس کتابی نوشت طی 20 سال که دنیا رو متحول کرد و علیه سرمایه داری جنگید و مدافع حقوق انسانهای طبقه پایین جامعه بود
ولی اختراعی داشت؟؟؟!!!
چون اختراعی نداشت باید اون چیزی ک واقعا بوده و ایجاد کرده و رو نادیده گرفت اونم خدمت بزرگی ک به تمام بشریت کرد
کسی که کارش هدایته در جهت هدایت حرکت میکنه
و باتوجه به شرایط زمان خودش پیش میره

خب مایلم اطلاعات شما را درباره اندیشه های مارکس بدانم
در قدم اول مارکس در زمینه ی دینی اندیشه ای موافق نداشته و دین را یه عامل در ایجاد تضاد طبقاتی معرفی کرده است.
در قدم دوم مارکس اندیشه های اقتصادی را مطرح کردند یه فیلسوف اقتصاد دان
اقتصاد یه علم است ، نه علمی طبیعی چون فیزیک که قواعد اقتصادی را بخواهیم آزمایش کنیم مث فیزیکدان که انهدام اتم را در شتاب دهنده ذره بررسی میکند
بلکه علمی اجتماعی درباره نحوه ی نگرش به جهان است .
حالا شما مارکس را از ذهن خودت مخترع مینامی یا نه ، بی اطلاعم
اما مارکس به لحاظ علمی نظریه ای ارائه دادند
اون سخنران بهشت نبوده دوست بزرگوار !

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی امام صادق به جابر مطالب علمی گفته که علم توش مونده ، مثلا یکیش چجوری هرچیزی رو به طلا تبدیلکردن که شدنی و لی انقدرهزینه اش بالاست که انجام نمیدن.