سوال و درخواست مطلب مهندسی آب

آیپارا

عضو جدید
جریان در خم رودخانه

جریان در خم رودخانه

برای تحقیق در باره جریان در خم رودخانه باید چکار کنم؟معرفی کتاب و ... رشته اصلی خودم نیس.:surprised:

m.yaghoobi93

عضو جدید
کاربرد آب شور در کشاورزی

کاربرد آب شور در کشاورزی

سلام لطفا در خصوص کاربرد آب شور در مناطق خشک ونیمه خشک مقاله معرفی نمایید

sadegh93

عضو جدید
لطفا کمکم کنید خیلی ضروریه

لطفا کمکم کنید خیلی ضروریه

:(:( من ورودی سال 91 بهمن ، در دانشگاه پیام نور رشته :مهندسی کشاورزی چند بخشی آب و خاک هستم بچه ها زیادبه این رشته وارد نیستم ومیخوام کمکم کنیدکه چطور درس ها را پاس کنم هر جور اطلاعاتی در مورد این رشته دارید بهم بگی این رشته اب است یا خاک
ممنون میشم

saied.ch

عضو جدید
با عرض سلام بچه ها کمکم کنید

با عرض سلام بچه ها کمکم کنید

دانشجوی مهندسی کشاورزی چند بخشی آب و خاک هستم . من دقیقا از این رشته اطلاع ندارم در حال حاضر ترم سوم هستم فقط میخواهم بدانم که رشته من گرایش دارد به مهندسی آب یا مهندسی خاک است .لطفا هرگونه اطلاعاتی دارید ارسال کنید:(:(:(:(:(

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
دانشجوی مهندسی کشاورزی چند بخشی آب و خاک هستم . من دقیقا از این رشته اطلاع ندارم در حال حاضر ترم سوم هستم فقط میخواهم بدانم که رشته من گرایش دارد به مهندسی آب یا مهندسی خاک است .لطفا هرگونه اطلاعاتی دارید ارسال کنید:(:(:(:(:(

سلام
من از دید و با تجربه خودم بهتون جواب مبدم

تنها رشته ای که توی سیستم کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی توی بیشتر جاها براش پست شغلی وجود داره همین رشته آب و خاکه...از جهاد کشاورزی تا منابع طبیعی و ....
از بقیه رشته های کشاورزی هم بیشتر به علوم پایه فیزیک، شیمی و ریاضی وابسته هست.
امروزه یه کارشناس خوب آب و خاک علاوه بر اطلاعات و دانش روز رشته خودش باید از نرم افزارهای اتوکد، gis سیستمهای gps و گوگل ارث و ....ارتباطات اونها مسلط باشه

اینو گفتم که متوجه تفاوت این رشته با بقیه رشته های کشاورزی باشید

س. د

عضو جدید
درس كاربرد كامپيوتر در محيط زيست

درس كاربرد كامپيوتر در محيط زيست

سلام
رشته ي من علوم محيط زيسته
كسي هست كه بتونه چند سوال درس كاربرد كامپيوتر در محيط زيست رو برام حل كنه و با نرم افزار مطلب مدل اون رو ارائه كنه ؟

(رها)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید
من اموزش نرم افزار surfer رو میخواستم ممنون میشم راهنماییم کنید....

غمین

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من نرم افزار pmwin میخوام کی میتونه کمکم کنه؟؟؟

"Swan"

عضو جدید
مهندسی هواشناسی کشاورزی

مهندسی هواشناسی کشاورزی

کیا موافق علاوه بر گرایش های مهندسی آب که 3تا هستن کرایش مهندسی هواشناسی کشاورزی هم قرار داده بشه در تالار مهندسی آب؟!

(رها)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبید
نرمافزرهای کاربردی د ر تعیین کیفیت اب ابیاری رو میخواستم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.....

(رها)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خوب هستید یه سوال داشتم اینجا کسی با نرم افزار mod flow اشنایی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mataa

کاربر فعال
قرمز شدن مخزن جمع آوري آب آبشيرينكن

قرمز شدن مخزن جمع آوري آب آبشيرينكن

سلام . خسته نباشيد

دوستان ما يه مخزن 2000 متر مكعبي داريم كه براي جمع آوري آب آبشيرينكن ها استفاده ميشه . يعني آب آبشيرينكن ها (‌RO ) از طريق خط انتقال مياد و ميريزه توي مخزن مذكور و پمپ ميشه به مخزن ذخيره شهر .
حالا يه اتفاقي عجيبي افتاده كه قبلا سابقه نداشته .
قسمت ورودي مخزنمون ( كه آب آبشيريكن ها وارد ميشه ) يه سكو كوچيك هست كه آب روي سكو ريخته ميشه و ميره پايين . اين سكو كه جنسش مثل مخزن بتني هست ، تغيير رنگ داده و قرمز رنگ شده . من خودم رفتم پايين و چك كردم . زنگ آهن نيست . انگار كه رنگ زده باشي . اگه زنگ آهن باشه وقتي دست ميكشي مثل لجن كنده ميشه . اما اين انگار كه رنگ زده باشي او سكو رو .
قسمت هايي از مخزن هم قرمز شده . بعضي قسمت ها زياده بعضي قسمت ها كمتر .
مشخصات آب آبشيرينكن ها هم تا جايي كه ميدونم :
EC تقريبا 500/550
دما تقريبا 25-26
PH تقريبا 6.5 . البته قبلا PH پايين تر بود . الان يه ذره بالاتر رفته و روي 6.5 اومده .
كدورت : 0.08 NTU

دليل اين پديده اي كه رخ داده چه ميتونه باشه ؟
البته احتمال اينكه آبشيرينكن ها موادي رو اضافه ميكنن به آب ، هست .
عكس ضميمه كردم .

ممنون

پیوست ها

• IMG_20150309_080808.jpg
    IMG_20150309_080808.jpg
    32.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

(رها)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام اینجا کسی با نرم افزار مادفلو اشنایی داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

(رها)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

با سلام رشته اب و خاک که یکی از گرایشهای کشاوزی دانشگاه پیام نور هستش .واسه ارشدش هم میتونی مهندسی اب شرکت کنی و هم خاکشناسی.من خودم کارشناسی اب خاک دارم ولی ارشد مهندسی اب گرایش ابیاری زهکشی میخونم بنا به علاقه یا اب رو ادامه میدید یا خاک....
براتون بهترینها رو ارزو دارم....

alireza.fm

عضو جدید
دانلود نرم افزار CPED

کاربرد و قابلیتهای نرم افزار:

این برنامه توانایی شبیه سازی طرح یک سیستم آبیاری بارانی سنترپیوت را قبل از اجرا دارد.
این برنامه می تواند طراحی و ارزیابی مناسب سنترپیوت را با تخمین چگونگی توزیع آب ممکن سازد.این برنامه تحت سیستم عامل ویندوز اجرا می شود.

لینک خرابه

ab 84

عضو جدید
آموزش طراحی سیستم آبیاری

آموزش طراحی سیستم آبیاری

سلام دوستان عزیز

من میخوام درس طراحی سیستم تحت فشار رو تدریس کنم.
کسی از شما جزوه خوب و مدونی داره بهم بده (به غیر از جزوه ای که توی دوره آموزشی تحت فشار تدریس میشه، اون رو دارم).

ممنون میشم کمکم کنید.

khalil_9959

عضو جدید
حد مجاز پارامترهای آب آبیاری

حد مجاز پارامترهای آب آبیاری

از دوستان اگر کسی در مورد حد مجاز پارامترهای آب جهت مرکبات اطلاعاتی دارد لطفا ارائه فرمایید.
ph - ec - tds - sar - , ...

نرگس 94

عضو جدید
با سلام من نرم افزارarc view همراه Spatial Analyst 3D وArcView Analyst 3D احتیاج دارم میشه بزارین.لطفا:(

نرگس 94

عضو جدید
سلام من نرم افزار arc view به همراه Spatial Analyst 3D وArcView Analyst 3Dاحتیاج دارم میشه بزارین.لطفا

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سی دی Arc GIS 10.3 رو برین از بازار بخرین.ارزون تر از دانلود در میاد

reza_1372

عضو جدید
نرم افزار water gems

نرم افزار water gems

سلام
میخواستم بدونم کسی نمونه ای از پروژه های انجام شده با نرم افزار واتر جیمز رو داره؟؟؟؟
لطفا اگه کسی با این نرم افزار اشنایی داره اگه میتونه نمونه پروزه های حل شده رو بزاره که همه استفاده کنن

• Like
واکنش ها: n30e

reza_1372

عضو جدید
میکرولایسیمتر

میکرولایسیمتر

سلام
میشه لطفا اگه کسی در مورد میکرولایسیمتر ها اطلاعاتی داره و یا مقاله ای در مورد میکرولایسیمتر ها داره اینجا قرار بده اخه بهش نیاز دارم
مرسی

• Like
واکنش ها: n30e
آموزش نرم افزار

آموزش نرم افزار

سلام
من تازه واردم. لطفا اگر کسی راهنمای نرم افزارهای curve expert و design expert رو داره بهم کمک کنه. خواهش میکنم.

ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر: