سوال و درخواست مطلب خاک شناسی

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
خب پس همینجا آپ کن شاید مورد استفاده بقیه هم قرار گرفت...

mahshid89

عضو جدید
میکروبولژی و خاک شناسی

میکروبولژی و خاک شناسی

سلام دوستان عزیزمیخواستم بدونم به نظرتون بهترین موضوع برای 1مقاله مشترک میکروبولژی وخاک چیست؟

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پس همینجا آپ کن شاید مورد استفاده بقیه هم قرار گرفت...

اینم از این سه تا نمودار! امیدوارم تفسیرش کمکتون کنه...

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

بله دارم ولی بصورت pdf هستش!

اگه دوستان راهنمایی کنن چجوری میتونم یه فایل pdf رو واسه دانلود بزارم اینجا ممنون میشم:gol:

الهه جان اگه زیر 2 مگابایت هست تو باشگاه میشه آپلود کرد اگه بیشتر باید از یک سایتی مثل پرشین گیگ کمک بگیری واسه آپلود و لینکشو اینجا قرار بدی

851530414

عضو جدید
سلام خسته نباشید ،من در مورد آلاینده های شیمیایی خاک مطلب می خوام
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید

rainy day

عضو جدید
يه سئوال خيلي حياتي

يه سئوال خيلي حياتي

دوستان سلام..ممنون ميشم در اين مورد راهنماييم كنيد

توي يه كتابي در خصوص يه سنگي توضيح داده و نوشته :

limestone rich in sand

يعني نوعي سنگ آهكي سرشار از شن

يا

نوعي از سنگ آهكي سرشار از ماسه

چون sand هم شن ميشه هم ماسه، ميخواستم ازتون بپرسم كدومش درسته ، يعني احتمال اينكه در ساختار يه سنگ آهكي، شن وجود داشته باشه بيشتره يا ماسه؟؟ در ضمن اين سنگ در نماكاري ساختمانها استفاده ميشه و احتمالا قوي هم هست..

خيلي ممنون و متشكرم از پاسخ شما

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام..ممنون ميشم در اين مورد راهنماييم كنيد

توي يه كتابي در خصوص يه سنگي توضيح داده و نوشته :

limestone rich in sand

يعني نوعي سنگ آهكي سرشار از شن

يا

نوعي از سنگ آهكي سرشار از ماسه

چون sand هم شن ميشه هم ماسه، ميخواستم ازتون بپرسم كدومش درسته ، يعني احتمال اينكه در ساختار يه سنگ آهكي، شن وجود داشته باشه بيشتره يا ماسه؟؟ در ضمن اين سنگ در نماكاري ساختمانها استفاده ميشه و احتمالا قوي هم هست..

خيلي ممنون و متشكرم از پاسخ شما

سلام دوست عزیز
دوست عزیز وقتی مینویسند limestone یعنی سنگ آهک و همانطور که از نامش پیداست منظور جنس و ترکیب غالب سنگ از لحاظ شیمیایی می باشد و وقتی که از rich in sand نام میبرد یعنی این نوعی سنگ آهک است که بالاترین درصد سنگ سیلیسی در آن یافت میشود و هیچ اهمیتی ندارد ماسه باشد یا شن. ماسه و شن هردو برای یک گونه سنگ استفاده میشوند و تنها تفاوت در اندازه ذرات می باشد و اگر ذرات کوچکتر از 16/1 میلی متر باشد شن و اگر بزرگتر از آن باشد به آن ماسه می گویند. و این سوالتون که در ساختار یک سنگ آهکی احتمال وجود کدام بیشتر است با توجه به اینکه سنگ آهک یک سنگ شیمیایی است احتمال اینکه ذرات آن ریز و در حد شن باشند بیشتر است.

shiwa

عضو جدید
سلام
من مدارکمو دادم ترجمه برای پذیرش گرفتن از دانشگاه (هلند) به یه مشکل برخوردم دارالترجمه اسم رشتمو Pedology نوشته، می خوام بدونم بدم عوضش کنن و Soil science بنویسن یا اشکالی نداره!!

لطفاً کمکم کنید چون زیاد وقت ندارم!!!!

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من مدارکمو دادم ترجمه برای پذیرش گرفتن از دانشگاه (هلند) به یه مشکل برخوردم دارالترجمه اسم رشتمو Pedology نوشته، می خوام بدونم بدم عوضش کنن و Soil science بنویسن یا اشکالی نداره!!

لطفاً کمکم کنید چون زیاد وقت ندارم!!!!

سلام
به نظر من بدید تغییرش بدهند چون معمولا در دانشگاه ها soil science وجود دارد. با تغییر دادن نام رشته تون دستتون باز تر میشه واسه ادامه تحصیل و گرفتن تخصص.
ایشالا پذیرش بشید و موفق باشید

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام یکی از دوستای من از اونایی که خاک شناسی می خونن شنیده که اگه آزمایشگاه داشته باشن شهرداری هر کاری که داشته باشه می ده اونا انجام بدن. این درسته یا نه؟ چون می خواد اگه این جوری باشه از باغبانی به خاک شناسی تغییر رشته بده.

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یکی از دوستای من از اونایی که خاک شناسی می خونن شنیده که اگه آزمایشگاه داشته باشن شهرداری هر کاری که داشته باشه می ده اونا انجام بدن. این درسته یا نه؟ چون می خواد اگه این جوری باشه از باغبانی به خاک شناسی تغییر رشته بده.

فک نکنم منظورش این بوده باشه!
معمولا شهرداری کاراشو به جاهایی میده که قبلا یه سابقه خوبی داشته باشنو یه همکاری هم از قبل بوده باشه!

اینطور که نمیشه هر کی یه آز یزنه و شهرداری ....

ولی در مورد مجوز واسه زدن آزمایشگاه فعلا به مهندسین خاک داده میه!

خوشحال میشم اگه کسی در این باره اطلاع به روزی داره یه خبرم به ما بده....

maten110

عضو جدید
سلام
شهرداری با هر کی پارتیش بیشتر باشه قرارداد میبنده
در ضمن من با دوستانی که آز خاک دارم در ارتباطم خیلی هزینه برداره و در ضمن هنوز جا نیوفتاده

851530414

عضو جدید
سلام خسته نباشد،نم یه مقاله در مورد آلاینده های شیمیایی خاک می خوام.
ممنون می شم اگه لطف کنید

mahshid89

عضو جدید
ارشد نانو خاک

ارشد نانو خاک

سلام کسی راجب ارشد نانو خاک اطلاعاتی داره به من کمک کنه؟؟؟؟؟

homeyra_haghighi

عضو جدید
سلام. من یه موضوع لازم دارم واسه درس حفاظت آب و خاک تکمیلی. یه موضوع کسی میتونه بهم پیشنهاد بده؟
پیدا کردن موضوعم معضلیه واسه خودش.
ممنون میشم زود جوابمو بدین

homeyra_haghighi

عضو جدید
سلام. کسی در مورد تاثیر سوپر جاذبها روی فرسایش چیزی میدونه؟
تو رو خدا زود جواب بدید. چرا اینجا انقدر غیر فعاله؟

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. کسی در مورد تاثیر سوپر جاذبها روی فرسایش چیزی میدونه؟
تو رو خدا زود جواب بدید. چرا اینجا انقدر غیر فعاله؟
آخ که عزیز حرف دل منو زدی...غیر فعال بودنش منو کشتهههههههههه

اطلاعاتم خیلی کمه ولی میدونم از مواد نفتی و بالاخص گیاهی که برای خاک بیشتر از گیاهی استفاده میشه
(مثل مواد آلی)که ظرفیت نگه داشت آب رو در خاک افزایش میده و از تبخیر بیش از حدش جلوگیری میکنه
وقتی خاکی رطوبت کافی داشته باشه (نه کم نه زیاد)خب کمتر در معرض فرسایش قرار میگیره(نظر خودم بود)
ولی بعی از این سوپر جاذب هام مثل:
هگزا دکانول- ورقه های شناور لاستیک بوتیل - ذرات شناور و یا بلوک ترلیت -کف های مومی شکل یا جسم سبک وزن...
وجود داره که واسه سطح آب استفاده میشه...

homeyra_haghighi

عضو جدید
آخ که عزیز حرف دل منو زدی...غیر فعال بودنش منو کشتهههههههههه

اطلاعاتم خیلی کمه ولی میدونم از مواد نفتی و بالاخص گیاهی که برای خاک بیشتر از گیاهی استفاده میشه
(مثل مواد آلی)که ظرفیت نگه داشت آب رو در خاک افزایش میده و از تبخیر بیش از حدش جلوگیری میکنه
وقتی خاکی رطوبت کافی داشته باشه (نه کم نه زیاد)خب کمتر در معرض فرسایش قرار میگیره(نظر خودم بود)
ولی بعی از این سوپر جاذب هام مثل:
هگزا دکانول- ورقه های شناور لاستیک بوتیل - ذرات شناور و یا بلوک ترلیت -کف های مومی شکل یا جسم سبک وزن...
وجود داره که واسه سطح آب استفاده میشه...

سلام. دستت درد نکنه واقعا". یه استادی گیر ما افتاده گیر داده یه موضوع خوب پیدا کنین یه تحقیق یا مقاله خوبتر از موضو عش تحویل بدین. پدر ما رو درآورده. میگم مهندس جان در مورد موادی که گفتی کتابی، سایتی چیزی میتونی معرفی کنی؟ بنظرت بچه های شیمی میتونن کمکم کنن؟
در مورد فرسایش از طریق بهمن چی؟ کتابی سایتی چکیدهای چیزی داری؟ من نتونستم پیدا کنم چیزی.