سوال و درخواست مطالب گیاهان داروئی

سوال و درخواست مطالب گیاهان داروئی

• برای عموم بازدیدکنندگان سایت مهندسان مطرح شده است

رای: 0 0.0%
  • میوه کجای ایران کشت می شود.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
سلام
دنبال چند تا مقاله انگلیسی جدید در مورد گیاهان دارویی و خواص شوید برای پایان نامم هستم
اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم :gol:
سلام. من 13 تا مقاله گرفتم. امیدوارم بدردتون بخوره. بعضیاشون البته قدیمین.... بعضیاشونم جدید... ساینس دایرکت هستند همش :gol:

پیوست ها

• Taraneh.rar
    2.8 مگایابت · بازدیدها: 0

10311031

عضو جدید
اسانس گيري از اولوئه ورا

اسانس گيري از اولوئه ورا

:)سلام دوستان من ارشد صنايع غذايي هستم،از مهندسين گياه شناسي كمك ميخام!! راجع به اسانس گير از الوئه ورا

"Pejman"

سلام

دوستان اگر در مورد گیاه گاوزبان مقاله فارسی یا انگلیسی دارین ممنون میشم اگر ارائه کنید
سلام دوست عزیزم. اسم علمی این گیاه را بطور دقیق وارد بفرمایید تا بهتر بتونم کمکتون کنم :gol:

"Pejman"

گیاه گاوزبان از تیره گاوزبان که با نام انگلیسی Borage، common Buglass، Buglass و Burrage شناخته میشه

ممنون از کمکتون...

دقیقا به نام علمی گیاه اشاره نکردید... چند تا مقاله فرستادم براتون. عرض کردم خدمتتون کامل بگین نام علمیشو که نه شما اذیت بشی نه من :).... و 5 روز درخواستتون طول نکشه :gol:
امیدوارم این چند تا هم بکارتون بیاد

پیوست ها

• maral.rar
    3.1 مگایابت · بازدیدها: 2

*مارال*

عضو جدید
دقیقا به نام علمی گیاه اشاره نکردید... چند تا مقاله فرستادم براتون. عرض کردم خدمتتون کامل بگین نام علمیشو که نه شما اذیت بشی نه من :).... و 5 روز درخواستتون طول نکشه :gol:
امیدوارم این چند تا هم بکارتون بیاد

با سلام و تشکر ویژه بابت مقالات....خیلی به کارم اومدن.:w27:
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]نام علمی:
Echium amoenum

*مارال*

عضو جدید
سلام دوستان ایا کسی هست که اطلاعاتی در مورد اسانس گیری یا ابزار اسانس گیری ازمایشگاهی رو بهم بده

سلام

شما از چه گیاه یا میوه ای میخواید اسانس گیری کنید؟
روش غرقابی قدیمی هست که امروزه از روش های استفاده از ماکروویو ، امواج فراصوت و استخراج توسط حلال فوق بحرانی هستند. ولی روش قدیمی هنوز هم کاربرد داره.اگر مایل بودید چن تا مقاله واسه مطاله میتونم قرار بدم.
موفق باشید

fa7alveh

کاربر ممتاز تالار شیمی
سلام ببخشید یه سوالی داشتم نمی دونم همینجا درسه پرسیدنش!:w05:
مرسی واسه اطلاعات خوبتون ولی یه سوال گارلت با آلیکوم چه فرقی داره ؟!
هر 2 تاشون پودر سیر هسن؟ یا یکی عصاره هسش؟
تفاوت اسمشون به خاطر تفاوت تو کارخانه تولید کننده اوناس؟!
ممنون میشم آخه یه خورده ......:confused::gol::gol:

"Pejman"

سلام ببخشید یه سوالی داشتم نمی دونم همینجا درسه پرسیدنش!:w05:
مرسی واسه اطلاعات خوبتون ولی یه سوال گارلت با آلیکوم چه فرقی داره ؟!
هر 2 تاشون پودر سیر هسن؟ یا یکی عصاره هسش؟
تفاوت اسمشون به خاطر تفاوت تو کارخانه تولید کننده اوناس؟!
ممنون میشم آخه یه خورده ......:confused::gol::gol:

سلام ببینین آلیکوم،گارلت و همچنین گارسین و گارلیک همه اسامی مختلفی هستند که شرکت های مختلف اونارو تولید میکنه.

دوزهای داروییش فرق میکنه با هم و همچنین وزنشون... مکانیسم اثر اون ها هم اندکی با هم فرق میکنه.

البته در اسامیی که ذکر کردم گارلیک قطره هست و بقیشون قرص هستند

fa7alveh

کاربر ممتاز تالار شیمی
ممنون

حالا یه سوال دیگه

من خودم شیمی خوندم ولی یه چند وقته رو این مورد کار میکنم این که آیا چه جور بگم:biggrin: پودر سیر بی بو هم تو ایران تولید میشه؟!

"Pejman"

ممنون

حالا یه سوال دیگه

من خودم شیمی خوندم ولی یه چند وقته رو این مورد کار میکنم این که آیا چه جور بگم:biggrin: پودر سیر بی بو هم تو ایران تولید میشه؟!

به به چه همه زدن توی کار پودر سیر بی بود :D سومین نفری هستین که در طول یک هفته همین سوالو میکنن :biggrin: مسابقست ؟!

اینو یه نگاه بندازین :gol:
http://www.www.www.iran-eng.ir/converse.php?u=508379&u2=62715

fa7alveh

کاربر ممتاز تالار شیمی
سلام ، ببخشید دوباره من:D
شرمنده یه سوال دیگه ، شما از کجا تشخیص میدین عصاره ماده به دست اومده؟!:w05:
خب یعنی صرف اینکه یه اصولی برای عصاره گیری هسش کافیه؟!!:w22:
شاید اصن اون کارا هم انجام دادیم هیشی در نیومده باشه جز آب:surprised::cry:
ممنون میشم از راهنماییتون

"Pejman"

سلام ، ببخشید دوباره من:D
شرمنده یه سوال دیگه ، شما از کجا تشخیص میدین عصاره ماده به دست اومده؟!:w05:
خب یعنی صرف اینکه یه اصولی برای عصاره گیری هسش کافیه؟!!:w22:
شاید اصن اون کارا هم انجام دادیم هیشی در نیومده باشه جز آب:surprised::cry:
ممنون میشم از راهنماییتون

ببینین باید از اول هدفتون مشخص بشه که چی میخواین تولید کنین و چی مدنظرتون هست... یعنی میزان ماده موجود در عصارتون باید بر طبق اون استاندارد باشه یا نه اینکه فقط عصاره باشه... آخه بعضیا براشون مهمه که مثلا از عصاره ای که میگیرن باید مثلا 20 درصد فلان مواد حداقل توش باشن... حداقل رو که میگم برای صنایع مکمل غذایی هست... اما در صنعت داروسازی باید دقیق دقیق مشخص باشه...

مثلا شما عصاره سیر رو گرفتی.... از رنگش معلومه خوب... البته بعد از خالص سازیش... میزان ماده موثره اگر براتون مهم نباشه که همین عصاره کافیه... اما اگر میزانش براتون خیلی خیلی مهمه روش هایی هست که هم اداره استاندارد از اونا استفاده میکنن و هم معاونت غذا و دارو... که هرکدوشمون هم پروتوکل خاص خودشونو دارند. مثلا روش های شناسایی اون ترکیب یا اون ماده هر کدومشون یه پروتکل مخصوص خودشو داره... اما بصورت خیلی کلی و بسیار دقیق میشه با GC و GC/MASS به شناسایی اون مواد پرداخت که اغلب روش گرونیه. اما برای کنترل کیفیت وجودش لازمه :gol: نمیدونم تا چه حدی تونستم شما رو به هدفتون نزدیک کنم دوست عزیزم.

masoudkhsh

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید.آیا نرم افزار جامعی در رابطه با گیاهان دارویی البته مصور و رنگی برای دانلود دارید.
چند شرکت مدعی هستند که نرم افزارهاشون کامله در صورتیکه عکساشون خیلی مبهمه.اگه نرم افزاری برای دانلود دارید لطفا معرفی کنید.
با سپاس

"Pejman"

با سلام و خسته نباشید.آیا نرم افزار جامعی در رابطه با گیاهان دارویی البته مصور و رنگی برای دانلود دارید.
چند شرکت مدعی هستند که نرم افزارهاشون کامله در صورتیکه عکساشون خیلی مبهمه.اگه نرم افزاری برای دانلود دارید لطفا معرفی کنید.
با سپاس

سلام. من از این نرم افزارها زیاد دیدم... عکسهاشون خیلی خوب و کامل نیست... خودم یکی رو دانلود کردم... و یکی هم دارم... اصلا خوب و مناسب نیستند...
خودم چند سالی میشه در فکرش هستم... منتها به لحاظ عدم توانایی کافی در مبحث نرم افزار (برنامه نویسی) و سنجش هزینه های آن و بازاریابی از اون صرف نظر کردم.... :gol:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درخواست کمک فوری

درخواست کمک فوری

سلام به همه ی دوستان
کسی از شماها راجب مطالب زیر مطلب یا مقاله نداره؟؟؟
من باید روشهای مهندسی شیمی رو بررسی کنم مثلا استفاده از خشک کن و یا دستگاههای دیگر.میخوام بدونم شماها راجب این مطالب چیزی ندارین بذارین؟؟
1- روشهای خشک کردن گیاهان دارویی
2- اسانس گیری از گیاهان دارویی
3- تأثیر ماده ی مؤثر بر دما و سرعت خشک کردن
میتونه مقاله یا مطلب برام بذاره
ممنون از همه ی دوستان مهندس

green book

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
از اساتید کسی هست که در رابطه با روش کاشت عروس پشت پرده و خار مریم اطلاعات داشته باشه.

آخرین ویرایش:

banoo12

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید. من برای یکی از درسام چند تا مقاله انگلیسی ریویو در مورد اصلاح گیاهان دارویی می خوام . متاسفانه هرچی سرچ کردم چیزی دستمو نگرفت ممنون میشم اگه دوستان مطلبی دارن کمکم کنند یا راهنمایی در مورد اینکه از کدوم سایت مطلب بگیرم ممنون

"Pejman"

سلام و خسته نباشید. من برای یکی از درسام چند تا مقاله انگلیسی ریویو در مورد اصلاح گیاهان دارویی می خوام . متاسفانه هرچی سرچ کردم چیزی دستمو نگرفت ممنون میشم اگه دوستان مطلبی دارن کمکم کنند یا راهنمایی در مورد اینکه از کدوم سایت مطلب بگیرم ممنون
سلام. لطفا کلمات کلیدی موضوعات مورد نظرتون را بفرمایید

banoo12

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع دقیقش در موردکشت بافت یکی از گیاهان دارویی مثلا در مورد کشت گرده برای یکی شون یا هر روش دیگه ای ممنون

"Pejman"

موضوع دقیقش در موردکشت بافت یکی از گیاهان دارویی مثلا در مورد کشت گرده برای یکی شون یا هر روش دیگه ای ممنون

سلام ببینین اینا خوبن ؟
یکیش مال 2013 بود ! :redface: جدید جدید از آینده !

پیوست ها

• banoo.rar
    851.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان درمورد گلنار فارسی یا همون انارصدبرگ یه مقاله کامل فارسی ندارید
درمورد کشت و همه چی..ممنون میشم کمکم کنید متاسفانه من متن انگلیسی دارم.

"Pejman"

سلام دوستان درمورد گلنار فارسی یا همون انارصدبرگ یه مقاله کامل فارسی ندارید
درمورد کشت و همه چی..ممنون میشم کمکم کنید متاسفانه من متن انگلیسی دارم.

گلنار یا گل‌ انار، گلی بی بو و به رنگ‌های سرخ آتشین یا سرخ مایل به نارنجی است. در طبیعت گل‌های انار، درشت و به قطر 3 سانتی‌متر و طول 3.5 تا 7.5 سانتی‌متر و به عرض 3.8 تا 5 سانتی‌متر دیده می‌شود.گلبرگ‌های گلنار به رنگ سرخ و در میان کاسبرگ‌ها یا کاسه گل، جای دارند. گل‌های کامل، کشیده و به شکل مخروط هستند.
گیاه انار، از تیره انار یاPunicaceae است که یک گونه آن با نام علمی Punica granatum واریته pleniflora را «گلنار» یا «انار زینتی» یا «انار پُرپَر» می‌نامند که به واسطه گل‌های درشت زینتی‌اش شناخته می‌شود و نمونه‌هایی از آن با نام‌های «گلنار»، « خوشه‌نار» و «پنجه عروس خفری» شناسایی شده که همگی بومی ایران بوده و رویشگاه آن‌ها بیشتر در استان فارس می‌باشد.

گیاهی که مد نظر شماست اسم علمیش
Punica granatum هست.

[h=1]كاهش خسارت سرمازدگي ميوه انار (.Punica granatum L) با گرمادهي متناوب[/h]

پیوست ها

• LinkClick.pdf
    90.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

banoo12

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ببینین اینا خوبن ؟
یکیش مال 2013 بود ! :redface: جدید جدید از آینده !

آقا پژمان ممنون ولی مقاله اش حتما بایستی ریویو باشه در ضمن همه مقاله ها در مورد یک موضوع به خصوص باشه آخه قراره چند تا مقاله رو به یک مقاله تبدیل کنم ممنون میشم اگه دوباره کمکم کنی

"Pejman"

آقا پژمان ممنون ولی مقاله اش حتما بایستی ریویو باشه در ضمن همه مقاله ها در مورد یک موضوع به خصوص باشه آخه قراره چند تا مقاله رو به یک مقاله تبدیل کنم ممنون میشم اگه دوباره کمکم کنی

سلام. سخته پیدا کردنش... بازم میگردممم...

پیوست ها

• 92605114.pdf
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 0
وضعیت
موضوع بسته شده است.