سوال و درخواست در تالار روانشناسي...

شهلای تنها

عضو جدید
افسردگی فصلی را بشناسید

افسردگي جوانان در جامعه امروز

افسردگی را بیشتر بشناسید.......

افسردگی : شناخت علائم فیزیکی

چگونه باید با افسردگی پاییزی مقابله کنیم؟!

افسردگي: انتخاب يا بيماري/نظريات جديد پيرامون افسردگي
:gol:

فدای توضیح دادنات مشکل من اینه که اصلا نمیدونم افسردگی گرفتم یا نه

avid.s

عضو
سلام
در ارتباط با "آزمون بینه" ،"روشهای تحقیق زمینه یابی" و "نظریه ی هب" چند تا مقاله می خواستم. ممنون میشم اگه در این خصوص و همینطور در ارتباط با استخراج مقاله ی لاتین از ایران داک راهنماییم کنید .

متشکرم

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام سوگلی اجی من مسال میخوام از عید روانشناسی تربیتی برا بهمن سال دیگه بخونم رشته خودم اقتصاد بوده کارشناسی.راهنماییم کن چطور بخونم منابع اصلیو گرفتم.مرسی
سلام دوست خوبم... :smile::gol:
شرمنده دیر شد.. مرخصی بودم...:redface:

خب ببینید عزیزم... اولین قدم این هست که برید و جزوات یه موسسه رو در گرایش رشته مورد نظر خریداری کنید... به علاوه دروس تخصصی و اصلی رشته مورد نظر... ! خب بعد شروع به برنامه ریزی میکنید و بعد هم استارت کار برای خوندن..
من خودم.. جزوات موسسه ماهان رو تایید میکنم... و همینطور پردازش عاااالی هست.. موسسه اکسین هم خوبه.. (که فبل از ورود از شما آزمون میگیرن.. بنطرم این موسسه بدرد شما نمی خوره.. برای دوستانی خوبه که رشته اصلی شون.. همون آزمون و رشته و گرایش باشه... ) موسسات ابن یمین و پارسه هم خیلی خوبه..! اما پردازش و ماهان.. رو خودم پی گیر بودم و خوبه.. ! برای طریقه چگونه خوندن و از این حرفا هم بهتر هست توضیحات و لینک ذیل رو مطالعه بفرمایید..

1- قصد و نیت عامل اساسی برای حفظ هر خاطره و فراموشی ان است. مسلما یادگیری خود به خود صورت نمی گیرد. وقتی فکر شما در خواندن مطلبی جهت دار باشد تمرکز حواس را به صورت خود به خودی در پی خواهد داشت و نیازی نخواهد بود که تحت فشار باشید تا مطلب مورد نظر را حفظ کنید. تنها نیت به ذهن سپاری مطلب به طور خودکار باعث تمرکز شما خواهد بود. البته در این ارتباط علاقه وانگیزه قوی شما جهت فهم کامل مطلب نیز نقش بسزایی ایفا می کند.
اگر شیفته دانستن مطلبی نیستید ولی نسبت به آن احساس نیاز می کنید باید در اولین قدم تلاش کنید تا علاقه خود را نسبت به دانستن این موضوع افزایش دهید ، اما چگونه ؟
کار سختی نیست. کافیست در مورد این موضوع بیشتر بحث کنید. خود را با ان درگیر کنید. در ارتباط با کاربرد های علمی و فواید درک این موضوع فکر کنید. نکته مهم دیگر در این رابطه تعیین هدف است. هدف اصلی خود را از مطالعه فراموش نکنید.

2- به خاطر سپردن یک مطلب محصول واکنشی است که ما نسبت به آن از خود نشان می دهیم. میزان این واکنش تحت تاثیر حالات روحی، علائق، انگیزه و فنون مورد استفاده در مطالعه متغیر است. هر چه واکنش ما نسبت به مطالعه قویتر باشد ماندگاری آنها در ذهن ما بیشتر است. برای کسب موفقیت مطالعه باید به صورت زنده و سرشار از هیجان صورت گیرد چرا که مطالعه انفعالی و از روی بی میلی مفید نیست، پس باید خود را با درسی که مطالعه می کنید درگیر سازید.

در 15 دقیقه اول در هر بازه زمانی، میزان یادگیری فرد در کمترین حد توان خود قرار دارد در نتیجه در هنگام مطالعه اگر شروع خوبی نداشتید دلسرد نشوید چرا که به محض آماده شدن ذهنتان برای درک مطلب مورد نظر ضریب یادگیری شما به سرعت بالا می رود و به خاطر سپردن مطالب را برای شما آسان می کند. تجربه نشان داده مرور مطالبی که در گذشته یاد گرفته اید در این زمان به شما کمک بزرگی می کند.

در بازه های زمانی 10-8 ، 13-11 و 19-16 مغز شما بالاترین میزان فعالیت را دارد. سعی کنید حتما در این زمانها به مطالعه بپردازید.
تکرار مطلب در ذهن و مرور آنها نیز باعث یادآوری ساده تر آنها خواهد شد. تجربه ثابت کرده است با مرور مطالب یادآوری شده از 25 تا 100 در صد افزایش می یابد. از دیگر روشهای مناسب برای یادگیری مطالب، نشانه گذاری و استفاده از علائم و یا خط کشیدن زیر مطالب مهم است که باعث افزایش سرعت مرور مطالب در ذهن شما می شود. نهایتا خلاصه نویسی و جمع بندی و دسته بندی مطالب درسی از نکات مهم دیگری است که می توان به آنها اشاره کرد.

اصول مطالعه کنکور ارشد...

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/paperclip.png فايل ضميمه

• http://www.www.www.iran-eng.ir/images/attach/zip.gif osole motalee.zip (1.38 مگابايت, 182 نمايش)

عوامل موفقیت در کنکور (هدف یابی ،اصول اساسی مطالعه،مدیریت زمان، فنون تست زنی و ....)

همواره شاد باشید و پرانرژی..:gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام حالتون خوبه؟
میخواستم بپرسم برا ارشد رواشناسی بالینی چه کتابهایی باید خوند؟
چه کتاب تست هایی؟
و برا شرکت در آزمون کدوما بهترن؟

سلام دوست خوبم.. تشکر از لطفتون... :smile:
شرمنده دیر پاسخگو شدم... :redface:

ضمن مطالعه پست فوق... ببینید این لینک ها براتون مفید هست؟:gol:

دانلود

دانلود

دانلود

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
در ارتباط با "آزمون بینه" ،"روشهای تحقیق زمینه یابی" و "نظریه ی هب" چند تا مقاله می خواستم. ممنون میشم اگه در این خصوص و همینطور در ارتباط با استخراج مقاله ی لاتین از ایران داک راهنماییم کنید .

متشکرم

سلام دوست خوبم.. سوالاتی که پرسیدید خیلی کلی هستن...! :smile:
بهتر بود یه توضبحی هم می دادیدن...!

دیدگاه دونالد اولدینگ هب درباره یادگیری...

آزمون هوش استانفورد بینه...

روشهای تحقیق زمینه یابی

روشهای تحقیق زمینه یابی

روشهای تحقیق زمینه یابی

روش جستجو در مورد پایان نامه هاي سایت ایران داک

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif

پ.ن: نظریه ی هب میگه: وقتی ذهن نتونه بین چند تا موقعیت شناخته شده ارتباط معنی دار پیدا کنه ترس یا شگفتی ایجاد میشه.

avid.s

عضو
سلام دوست خوبم.. سوالاتی که پرسیدید خیلی کلی هستن...! :smile:
بهتر بود یه توضبحی هم می دادیدن...!

دیدگاه دونالد اولدینگ هب درباره یادگیری...

آزمون هوش استانفورد بینه...

روشهای تحقیق زمینه یابی

روشهای تحقیق زمینه یابی

روشهای تحقیق زمینه یابی

روش جستجو در مورد پایان نامه هاي سایت ایران داک

پ.ن: نظریه ی هب میگه: وقتی ذهن نتونه بین چند تا موقعیت شناخته شده ارتباط معنی دار پیدا کنه ترس یا شگفتی ایجاد میشه.

ممنون . بله کلی بودن سوالامو قبول دارم . ولی اگه بخوام بهتر گفته باشم، مقاله هایی تخصصی در زمینه های مذکور می خواستم یا حداقل معرفی منابعی برای دسترسی به اون ها .
ممنون میشم از راهنماییتون ! در ضمن اگه باز هم توضیح بیشتری نیاز بود،بفرمایید تا خدمتتون بگم.

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون . بله کلی بودن سوالامو قبول دارم . ولی اگه بخوام بهتر گفته باشم، مقاله هایی تخصصی در زمینه های مذکور می خواستم یا حداقل معرفی منابعی برای دسترسی به اون ها .
ممنون میشم از راهنماییتون ! در ضمن اگه باز هم توضیح بیشتری نیاز بود،بفرمایید تا خدمتتون بگم.

خواهش میکنم...
خب شما می تونید یه سری به تالار مقالات همین سایت بزنید..
و درخواستتون رو در همون قسمت مطرح کنید...:smile:

مقالات علمی و پسوردهای دانشگاهی

maryam72

عضو جدید
سلام دوستان. من یک تست استرس می خوام که همراه با پاسخ باشه. کسی می تونه کمکم کنه؟

apadana34

عضو جدید
بهترین تست شناخت شخصیت و تیپ شخصیتی برای هدایت شغلی و تحصیلی کدام تست هست؟

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
منظورم ازمونها تشخیص تیپ شخصیتی هست نمی دانم مثلا :
mbti
نئو
بندرگشتالت
کالیفرنیا
mmpi
و غیره البته اگه درست گفته باشم

ببین دوست عزیز....:)

اون آزمون ها طوری نیست که به راحتی بشه در اختیار عموم قرار داد..:smile:
همونطور که بارها یه همچین سوالات مشابهی با یوزرهای مشابهی پرسیدی ..
و پاسخ هم شنیدید..!

به هر حال بنده هم هر بار خدمتون عرض کردم.. بهتره برید مراکز روانشناسی و روانسنجی....
یا اینکه مثل بنده توی گوگل سرچ بزنید... :gol:
شما به خودتون زحمت ندادین توی اون لینک هایی که بهتون دادم.. یکی دو صفحه سرچ بزنید...:smile:

تا جایی که از دستم بر اومد کمک کردم.. مابقی ش وظیفه بنده نیست.. به هر حال شرمندم..
شاد باشید...:smile::gol:

آخرین ویرایش:

apadana34

عضو جدید
ببین دوست عزیز....:)

اون آزمون ها طوری نیست که به راحتی بشه در اختیار عموم قرار داد..:smile:
همونطور که بارها یه همچین سوالات مشابهی با یوزرهای مشابهی پرسیدی ..
و پاسخ هم شنیدید..!

به هر حال بنده هم هر بار خدمتون عرض کردم.. بهتره برید مراکز روانشناسی و روانسنجی....
یا اینکه مثل بنده توی گوگل سرچ بزنید... :gol:
شما به خودتون زحمت ندادین توی اون لینک هایی که بهتون دادم.. یکی دو صفحه سرچ بزنید...:smile:

تا جایی که از دستم بر اومد کمک کردم.. مابقی ش وظیفه بنده نیست.. به هر حال شرمندم..
شاد باشید...:smile::gol:

من می خواستم از تجربه شما استفاده کنم . در یه مرکز روانشناسی قراره تست نئو را بدم ولی نمی دانم چرا بعضی جاها تست mbti را معرفی می کردند. بخاطر همین خواستم دنبال تست مناسبی باشم تا در یکی از این مراکز ان را انجام بدهم به هرحال مممنون

nbausa

عضو جدید
ازمون امید به زندگی

ازمون امید به زندگی

سلام
خسته نباشید
میخواستم اگه میشه به من کمک کنید
من سه تا پرسشنامه میخواستم
1- امید به زندگی در نوجوان
2- غزت نفس در نوجوان
3- سلامت روان در نوجوان
اگه کمکم کنید ممنون میشم

تنظیم خواب نوزادان

تنظیم خواب نوزادان

خواهرزاده ام بیست ماهه هست ولی هنوز خوابش تنطیم نشده یعنی هروقت دلش میخواد میخوابه شبها هم تا ساعت سه بیداره شما بگید ما چیکار کنیم که خوابش تنطیم بشه

نغمه25

عضو جدید
کنکور ارشد روانشناسی

کنکور ارشد روانشناسی

سلام بچه ها من لیسانس زیست دارم ولی ارشد میخوام روانشناسی وزارت علوم شرکت کنم ولی منابعشو نمیدونم.کمکم کنید

gh_s

عضو جدید
اتاق کودک

اتاق کودک

چگونه کودک را به تنها خواباندن عادت دهیم

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خواهرزاده ام بیست ماهه هست ولی هنوز خوابش تنطیم نشده یعنی هروقت دلش میخواد میخوابه شبها هم تا ساعت سه بیداره شما بگید ما چیکار کنیم که خوابش تنطیم بشه

چگونه کودک را به تنها خواباندن عادت دهیم

چگونه با روحیات کودک خود آشنا شویم
سلام دوستای خوبم.. :smile:ممنون از بابت سوالاتی که مطرح فرمودید...
منتهی با کمی تامل در
تالار روانشناســی کودک... مطمئناً.. پاسخ سوالات خودتون رو دریافت خواهید کرد...

قبلا سپاسگزارم...
.:smile::gol:

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید
میخواستم اگه میشه به من کمک کنید
من سه تا پرسشنامه میخواستم
1- امید به زندگی در نوجوان
2- غزت نفس در نوجوان
3- سلامت روان در نوجوان
اگه کمکم کنید ممنون میشم

سلام دوست خوبم.. یه چندتا لینکِ کلــی بهتون معرفی میکنم ببینید بدردتون میخوره؟...:smile::gol:

پرسشنامه

پرسشنامه 1

پرسشنامه 2

پرسشنامه 3

پرسشنامه 4

پرسشنامه 5

پرسشنامه سلامت روان

پرسشنامه سلامت روان کودک و نوجوان

دانلود رایگان پرسشنامه عزت نفس نوجوان

پرسشنامه عزت نفس نوجوان

پرسشنامه...

rocki

عضو جدید
سلام دوست خوب من یکم به راهنمایی نیاز دارم ولی نمیشه ایجا مطرح کرد لطف کن بگی کجا میشه به خودتون بکم

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوست خوب من یکم به راهنمایی نیاز دارم ولی نمیشه ایجا مطرح کرد لطف کن بگی کجا میشه به خودتون بکم

سلام
می تونید به پروفایل مدیر مراجعه کنید روی اواتارشون کلیک کنید از اون بخش ارسال پیام خصوصی سمت راست براشون پیام بفرستید و در اسرع وقت جوابشو بگیرید.

zahra rr

عضو جدید
سلام
من داشنجوی اقتصاد کشاورزی هستم و میخوام ارشدو روانشناسی بخونم... ولی از بازار کارش و اینکه نتونم موفق بشم تو این رشته میترسم... میخواستم راهنماییم کنین و اینکه واسه ارشد کدوم کتابا منابع کنکورن؟؟؟؟ برای منی که این رشته رو نخوندم کتابای پیام نور بیشتر میتونه کمک کنه یا همون کتابای منبع؟؟؟؟ لطفا راهنمایی کنین

Paydar91

کاربر ممتاز
سلام
من داشنجوی اقتصاد کشاورزی هستم و میخوام ارشدو روانشناسی بخونم... ولی از بازار کارش و اینکه نتونم موفق بشم تو این رشته میترسم... میخواستم راهنماییم کنین و اینکه واسه ارشد کدوم کتابا منابع کنکورن؟؟؟؟ برای منی که این رشته رو نخوندم کتابای پیام نور بیشتر میتونه کمک کنه یا همون کتابای منبع؟؟؟؟ لطفا راهنمایی کنین

سلام .راجب منابع میتونم بهتون معرفی کنم.

اما قبلش شما یه چیزو در نظر بگیرید که چرا می خواید برید رشته ی روانشناسی صرفا به خاطر یه علاقه ی شخصی و گذرا نیست که ؟؟ این که میگید بازار کار و.. فکر نکنم کسی تضمین کنه کلا توی هر رشته ای و اون بر میگرده به استعداد و علاقه و پشتکار شخصی خود شما..این که فردا می دونید باید توی چه محیط هایی کار کنید و.. ..به هر حال اول شما این موضوع رو برای خودتون حل کنید بعدش اگه تصمیم گرفتید واقعا اد امه بدید بگید تا معرفی کنم.

ضمنا کم نیستند کسایی که کلا کارشناسی یه رشته ی دیگه بودند ولی بعد ها ارشد روانشناسی گرفتند و ... وارد این قضیه شدند و خیلی هم موفق شدند و دلیلش هم این بوده متوجه شدند که به این کار کار و رشته و ویژگی هاش علاقه دارند و استعداد.

zahra rr

عضو جدید
سلام .راجب منابع میتونم بهتون معرفی کنم.

اما قبلش شما یه چیزو در نظر بگیرید که چرا می خواید برید رشته ی روانشناسی صرفا به خاطر یه علاقه ی شخصی و گذرا نیست که ؟؟ این که میگید بازار کار و.. فکر نکنم کسی تضمین کنه کلا توی هر رشته ای و اون بر میگرده به استعداد و علاقه و پشتکار شخصی خود شما..این که فردا می دونید باید توی چه محیط هایی کار کنید و.. ..به هر حال اول شما این موضوع رو برای خودتون حل کنید بعدش اگه تصمیم گرفتید واقعا اد امه بدید بگید تا معرفی کنم.

ضمنا کم نیستند کسایی که کلا کارشناسی یه رشته ی دیگه بودند ولی بعد ها ارشد روانشناسی گرفتند و ... وارد این قضیه شدند و خیلی هم موفق شدند و دلیلش هم این بوده متوجه شدند که به این کار کار و رشته و ویژگی هاش علاقه دارند و استعداد.

ممنون بابت راهنماییتون... خوب علاقه که هست ولی فکر میکنم استعدادشم دارم....

Paydar91

کاربر ممتاز
ممنون بابت راهنماییتون... خوب علاقه که هست ولی فکر میکنم استعدادشم دارم....

سلام ببخشید جوابتون دیر شد..

پس اگه تصمیمتون قطعی هست به سایت زیر که از بهترین هاست مراجعه کنید انشالله راه درست رو درست برید.

http://drjafari.blogfa.com